Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
672 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 05 sierpień 2016 - 07:14

Jedna stołeczna gazeta naciskała właściciela miejscowego  salonu wędkarskiego aby załatwił im wywiad i zdjęcie z gościem który miał złowić karpia 42 kg. Okazało się, że rybę kupił od kłusoli którzy złowili go na szarpaka. Facet przezornie nawet drzwi nie otwierał  i spławiał faceta kilka razy. A pan z gazety na to, że nie interesuje ich jak ryba została złowiona, chcemy zdjęcie i relacje. Tak działają gazety. Sensacja to złota żyła którą dostają za friko od spragnionych rozgłosu moczykijów.  OT do przemyślenia dla wszystkich potencjalnych łowców rekordowych ryb.



#402 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 05 sierpień 2016 - 07:32

Jedna stołeczna gazeta naciskała właściciela miejscowego  salonu wędkarskiego aby załatwił im wywiad i zdjęcie z gościem który miał złowić karpia 42 kg. Okazało się, że rybę kupił od kłusoli którzy złowili go na szarpaka. Facet przezornie nawet drzwi nie otwierał  i spławiał faceta kilka razy. A pan z gazety na to, że nie interesuje ich jak ryba została złowiona, chcemy zdjęcie i relacje. Tak działają gazety. Sensacja to złota żyła którą dostają za friko od spragnionych rozgłosu moczykijów.  OT do przemyślenia dla wszystkich potencjalnych łowców rekordowych ryb.

 

Niegdyś dał mi do myślenia pewien artykuł z pewnego czasopisma wędkarskiego. Pamiętam opis łowiska (rodzimego, który znam od podszewki), ze zdjęciami ryb leżącymi na trawie rzekomo z tej wody i oczywiście bogaty opis dotyczący tejże wody. Gdybym nie wiedział... nie łowił tutaj.. nie znał tej wody... to nic bym nie powiedział...

Kończyć nie muszę.... !

Ale...

Napisać można dobry artykuł z metrowym sandaczem na trawie z górnego biegu małego górskiego potoku, w którym robiąc krok do przodu można przedostać się na przeciwległy brzeg strumyka..  "Moczykije" kupią to bez problemu, przyjadą i będą tam.... łowić z opadu na 20g główkach. ;)


Użytkownik TomekSudety edytował ten post 05 sierpień 2016 - 07:34

  • Slavobeer lubi to

#403 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 05 sierpień 2016 - 08:23

Sam stałem się obiektem manipulacji gazety kiedy to w rozmowie z naczelnym powiedziałem, że w jednym roku złowiłem ponad 250 boleni i dodałem, że gdybym mieszkał blisko Wisły to pewnie złowiłbym z 500. Ukazuje się mój pierwszy duży artykuł  a na okładce kobylastymi literami, „500 BOLENI W ROKU!”. Po tym doświadczeniu już nic się nie ukazało bez mojej autoryzacji.


Użytkownik Robert edytował ten post 05 sierpień 2016 - 08:25


#404 OFFLINE   Homegeon

Homegeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 sierpień 2016 - 16:33

*
Popularny

Wracając do tematu

Dzisiaj miałem przyjemność spotkać się z takim oto jegomościem 86cm, na żywo gabaryty takiego klocka robią niesamowite wrażenie :o

Siadł na konkretną przynętę - gumę mojej produkcji 22cm.

 

Załączony plik  DSC_0122.JPG   63,41 KB   51 Ilość pobrań Załączony plik  DSC_0124.JPG   60,96 KB   48 Ilość pobrań

Załączony plik  13956907_1039432889444889_2137904859_n.jpg   131,21 KB   48 Ilość pobrań



#405 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1839 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 05 sierpień 2016 - 19:02

Guma lusterkuje i ma drobną, szybką pracę? Wziął w dryfie na łuku? Dobrze zgaduję?

#406 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2328 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 05 sierpień 2016 - 21:14

Piotr - :-) Zmieniam ;-)
Kolego, czy mógłbyś opowiedzieć coś więcej na temat samej przynęty i informacji na temat połowu?
To interesujące i ta piana na wodzie?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik Dano-G edytował ten post 05 sierpień 2016 - 21:42

  • Piotr 75 lubi to

#407 OFFLINE   Homegeon

Homegeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 sierpień 2016 - 09:33

Gume prowadziłem z nurtem po łuku raczej leniwie i jednostajnie bardziej jak na suma, łowisko to kamienista rynna z średnio szybkim nurtem o głębokości 3.5m

Bolek zażarł w pół wody na ok.2 metrach, zapiął się na dozbrojce dosyć płytko ale pewnie (owner ST46 robi robote!). Czułem juz wcześniej, że coś się dzieje z przynętą bo 2 razy mi ściągnął ją z kołnierza na jigu.

 

Sama przynęta to taki uniwersał zarówno na szczupaka, suma czy też... grubego bolenia :)

Ciężko dostać tej wielkości wabiki i żeby nie kosztowały przy tym fortuny to na swoje i znajomych potrzeby zrobiłem sobie kilka sztuk na próbę co z tego wyjdzie.

 



#408 OFFLINE   LK_FISHING

LK_FISHING

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjarzeszów
  • Imię:Lucjan

Napisano 06 sierpień 2016 - 12:51

Dwa ciężko wypracowane bolki z niskiej wody na swojego wobka cieszą podwójnie:)

 

image.png

image.png



#409 OFFLINE   riversider

riversider

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 07 sierpień 2016 - 17:09

Niedzielny bolesław. Na Angusa Younga ;)
201608071_apwaehe.jpg


Użytkownik riversider edytował ten post 07 sierpień 2016 - 17:09


#410 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 08 sierpień 2016 - 13:22

*
Popularny

Daleki zarzut, obrót korbką..

76.

2s76gig.jpg

335awaq.jpg

24bvr14.jpg



#411 OFFLINE   jerzy6

jerzy6

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 713 postów

Napisano 08 sierpień 2016 - 13:33

jaka przynęta?



#412 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 08 sierpień 2016 - 17:16

Dobra. Bolek piekny. A ja puszcze farbe Mansik dzisiaj klepnal zyciowke. Gratulacje nalezalo Ci sie

 

Dzieki, nic szczególnego ale zawsze do przodu! :)

Zresztą duza w tym twoja zasługa, te parę rad.. robi różnice.

Ale dobra nie ma co..

jaka przynęta?

Jeżeli nie wspominam, to pewnie jakiś swojak albo inne ustrojstwo :)

Wyjątkiem są woblery od Tomka z Bosoni, które od samego początku dały mi wiele radości i mam do nich sentyment, wiec zawsze chętnie je "pod reklamuje", tym bardziej ze trzeba trochę kreatywności włożyć w to żeby je okiełznać, co sprawia ze o ryby jestem dość spokojny. Wilk syty i owca cała..



#413 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 08 sierpień 2016 - 21:24

Dzisiejsze z jednej miejscówki.

Mniejszy na woblera @Patzaw26, większy na Hegemona (jak dobrze pamiętam to kupiłem od niego model testowy, nie wiem czy ma go w ofercie - wygląda jak cygaro :D )

Podbierak trochę za mały...

Załączone pliki



#414 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 09 sierpień 2016 - 06:51

Coś mansik ściemniasz. Próbowałem dziś tak jak napisałeś, długi rzut, obrót korbką i - 0 : (

Widzisz :(

W tej sytuacji nie było innego wyjścia niż liczyć właśnie na takie dość szybkie rozwiązanie.. trasa po której poruszały się ciekawsze osobniki, była na styk z moim zasięgiem rzutowym.



#415 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 09 sierpień 2016 - 06:59

No to gratuluje bo wrzutka na długim dystansie musiała być precyzyjna. Sam to teraz ćwiczę z dobrym skutkiem. Setki rzutów z daleka na centymetry pod trzcinę, ciap, ciap i kita. 


  • MichałAspiusFishing, TomekSudety i leszekd lubią to

#416 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 09 sierpień 2016 - 12:12

Dzisiaj bys do nich nie dorzucil. Ciekawsze osobniki malo mnie do szalu nie doprowadzily ale w koncu kilka skapitulowalo.

#417 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 09 sierpień 2016 - 12:48

To chyba coś dziś rano w powietrzu było bo na jednej miejscówce bolki zaganiały ukleje w odmęt i wyskakiwały w powietrze wpadając w nie. Niestety mnie przy tym nie było :( Kolega wymęczył 3 szt. na nieudaną wahadłówkę, ale zaliczył nierzadkie widowisko.



#418 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 09 sierpień 2016 - 13:38

U mnie braly dzisiaj tylko na konkretne agresywne top watery. I jestem pewien ze tych najwiekszych nie umialem skusic bo widzialem kilka lodzi podwodnych. Jeden mi podbil przynete na dwa metry do gory i w bok. Jak spadla to walil w nia dalej przez kilka metrow w koncu odpuscil.

#419 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3710 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 09 sierpień 2016 - 18:48

Przez dwie godziny podobnie zachowywał się boleń, w listopadzie w Warcie. Początkowo ignorował wszystkie podawane mu przynęty, a później zaczął je bezczelnie odganiać waląc w nie zamkniętym pyskiem.


  • analityk lubi to

#420 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 09 sierpień 2016 - 21:20

Ja bym tego pukania w przynętę nie nazwał odganianiem To raczej wiadomość dla operatora kołowrotka - zmień wabik bo przynudzasz :)