Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Cast pod wabie po 100-150gr


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 08 luty 2016 - 18:36

Witam. Jak w temacie zastanawiam się jakim kijem bez problemu obsłużę wabie po 100-120gr bez żadnych obaw .. Na chwilę obecną  wabiami po 100gr rzucam dragonem xforce 140, ale nie jest to komfortowe .. Mimo że sam kij jest ok wydaje mi się jak by jego górne CW. zamykało się  na 90gr max...  Zastanawiam się więc nad innym kijem i myślałem o dragon cast big bait 50-120gr  tylko nie znalazłem opini o tym kiju jaki to patyk. Wygląda ładnie , ale jak z  faktycznym cw i wytrzymałością ? Mam tez inną opcję ,ale to taką co będzie mnie kosztować ponad 2 razy tyle no i będzie to kij z duszą bo wykonany własnoręcznie lub na zamówienie .. Chodzi mi o kij  na blanku xzoga Taka G 10kg .. Myślałem o xzoga taka G 15kg, ale koleś z BRC mówi że pod przynęty 100-120gr wystarczy ten 10kg.. I teraz nie wiem co tu zrobić?

Pozdrawiam..



#22 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 08 luty 2016 - 18:48

Właśnie dzisiaj kupiłem na naszym forum ;  ATC MU 638. linka 10-40lb, cw. 1-6oz ... musi spokojnie wystarczyć do 120g ;) 


  • Piotrek Milupa, sucks_one, ManieQ i 1 inna osoba lubią to

#23 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 08 luty 2016 - 18:52

Właśnie dzisiaj kupiłem na naszym forum ;  ATC MU 638. linka 10-40lb, cw. 1-6oz ... musi spokojnie wystarczyć do 120g ;) 


Zastanawiałem sie kto weźmie ten kij ;) I juz mam odpowiedz ;)
  • BOB lubi to

#24 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 luty 2016 - 19:01

Właśnie dzisiaj kupiłem na naszym forum ;  ATC MU 638. linka 10-40lb, cw. 1-6oz ... musi spokojnie wystarczyć do 120g ;) 

Wystarczy. Wiem bo mam.

Ale niewiele więcej.


  • BOB lubi to

#25 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 08 luty 2016 - 19:02

Chcę zakupić troszkę więcej wabiów po 20-30cm tych np. od savage gear .. I tworzy się problem w postaci  kija .. xforce nie podoła zadaniu nie dam rady nim rzucić na pełnej pi...dzie ... lubię takie wielkie wabie..Jak się nimi pizgnie do wody to ryby same wypływają :)



#26 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 08 luty 2016 - 19:07

Wystarczy. Wiem bo mam.

Ale niewiele więcej.

Wystarczy aby spokojnie obsłużył największe "Melki" i będę zadowolony ;)



#27 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1753 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 08 luty 2016 - 19:26

Dasz Robciu pomacać przy najbliższej okazji?



#28 OFFLINE   Piotr.teamdragon

Piotr.teamdragon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 08 luty 2016 - 19:59

Witam. Jak w temacie zastanawiam się jakim kijem bez problemu obsłużę wabie po 100-120gr bez żadnych obaw .. Na chwilę obecną  wabiami po 100gr rzucam dragonem xforce 140, ale nie jest to komfortowe .. Mimo że sam kij jest ok wydaje mi się jak by jego górne CW. zamykało się  na 90gr max...  Zastanawiam się więc nad innym kijem i myślałem o dragon cast big bait 50-120gr  tylko nie znalazłem opini o tym kiju jaki to patyk. Wygląda ładnie , ale jak z  faktycznym cw i wytrzymałością ? Mam tez inną opcję ,ale to taką co będzie mnie kosztować ponad 2 razy tyle no i będzie to kij z duszą bo wykonany własnoręcznie lub na zamówienie .. Chodzi mi o kij  na blanku xzoga Taka G 10kg .. Myślałem o xzoga taka G 15kg, ale koleś z BRC mówi że pod przynęty 100-120gr wystarczy ten 10kg.. I teraz nie wiem co tu zrobić?

Pozdrawiam..

X-Force 60-200 i będzie dobrze jeśli ten do 140 nie daje komfortu . Jeśli chodzi cast big bait 50-120 g to już inna półka i moc . A jak coś na zamówienie to Węd. DRAGON HM80 Team Finland Spec.Edit. w zestawie usztywniany pokrowiec ręczna robota i dedykacja na blanku według życzenia .



#29 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 08 luty 2016 - 20:26

Dasz Robciu pomacać przy najbliższej okazji?

Sie wie  :)



#30 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 08 luty 2016 - 21:00

@teamdragonpl czy może Kolega rozwinąć wypowiedź odnośnie big bait 50-120 gr? Inna półka i moc w jakim sensie? Nie podoła przynętom 100-120 gr?



#31 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 08 luty 2016 - 21:56

Ja też bym pomacał.Weź na pstrągi :)

Sie wie  :)



#32 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 08 luty 2016 - 22:03

Czemu nie? do przedzierania się przez suche krzaczory powinna być idealna :P  :D

A poważnie, jeśli tylko zdąży dojąć przesyłka to czemu nie? będzie kolejna okazja ... ;)



#33 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 09 luty 2016 - 09:45

 Chodzi mi o kij  na blanku xzoga Taka G 10kg .. Myślałem o xzoga taka G 15kg, ale koleś z BRC mówi że pod przynęty 100-120gr wystarczy ten 10kg.. I teraz nie wiem co tu zrobić?

 

Jak możesz sobie pozwolić na xzogę to się nie zastanawiaj.

Sugeruję również wziąć pod uwagę sugestie Pana z BRC - te blanki zna bardzo dobrze i na pewno lepiej dobierze kij pod Twoje potrzeby i wymagania.

15kg to już mocne kije, do przynęt max 120g pewnie faktycznie 10kg wystarczy.

7kg do ok 80g komfort

8kg do ok 100g

10kg .... no pewnie te 120g komfortowego łowienia, a pewnie i więcej pizdnie.

Taka moja dedukcja opierająca się jedynie na wypowiedziach posiadaczy wędek na blankach xzoga 7 i 8 kg. 


Użytkownik Drac edytował ten post 09 luty 2016 - 09:49


#34 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 09 luty 2016 - 16:54

X-Force 60-200 i będzie dobrze jeśli ten do 140 nie daje komfortu . Jeśli chodzi cast big bait 50-120 g to już inna półka i moc . A jak coś na zamówienie to Węd. DRAGON HM80 Team Finland Spec.Edit. w zestawie usztywniany pokrowiec ręczna robota i dedykacja na blanku według życzenia .

 

Myślałem nad tym ale pewne rzeczy mi w tym kiju nie pasują ..Blank , rękojeść jest jak najbardziej ok...ale przelotki bym zmienił na lżejsze  zwłaszcza te 3-4 szczytowe( wystarczyły by tam jednostopkowe) i uchwyt na ten z  odsłoniętym blankiem pod palcami (lepiej się wyczuwa branie i co najważniejsze lepiej leży w  dłoni..Żeby ten kij był tak uzbrojony brał bym w ciemno i wersje i 200 i 300  ...No ale producent robił ten kij  pod łowy w morzu i oceanie na lekko i pod tym względem jest  bardzo ok ... Zarówno z serii wędzisk x-force jak i GS blanki jak najbardziej mi się podobają , ale wyszły tylko 2 serie właśnie o takiej konstrukcji  blanku (grafitowe, grubościenne)... i szkoda...Jak by dragon wypuścił więcej kijów o takiej konstrukcji blanku był bym zadowolony...

Zastanawia mnie też to czemu x-force , a big bait 120gr to różna półka ?Cenowo stoją tak samo , CW też jest niby wysokie  . Różnią się na pewno konstrukcyjnie...

HM80 nie chcę (wydaje mi się że jest kruchy z grafitu,węgla wysokomodułowanego o cienkich ścianach , a ja nie chcę się obchodzić jak z jajkiem )

 

 

 

 

 

 

Jak możesz sobie pozwolić na xzogę to się nie zastanawiaj.

Sugeruję również wziąć pod uwagę sugestie Pana z BRC - te blanki zna bardzo dobrze i na pewno lepiej dobierze kij pod Twoje potrzeby i wymagania.

15kg to już mocne kije, do przynęt max 120g pewnie faktycznie 10kg wystarczy.

7kg do ok 80g komfort

8kg do ok 100g

10kg .... no pewnie te 120g komfortowego łowienia, a pewnie i więcej pizdnie.

Taka moja dedukcja opierająca się jedynie na wypowiedziach posiadaczy wędek na blankach xzoga 7 i 8 kg. 

 

koszt  samego blanku xzogi 10kg  to około 700zł  można powiedzieć że drogo i nie drogo.. Zależy jak na to spojrzeć ..

Dzięki za podpowiedź ...Myślę  że innej opcji nie będzie ..



#35 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 09 luty 2016 - 21:13

Dobra kij zrobię na blanku Xzoga Taka-G75 12kg ..ponoć komfort cw to 40-150gr długość około 228 cm co mi pasuję ..Tylko mam problem w jakie konkretnie przelotki to zbroić ,jakie rozmiary ... Nie wiem  zaczynać od 16tki potem12,10,8,6, 5lub 4 x4 plus szczytowa  czy jak. Ile tych przelotek i co najważniejsze jaki typ? chciał bym tak z 4 ostatnie przed szczytową  dać na jednej nóżce ...


Użytkownik darkonis edytował ten post 09 luty 2016 - 21:19


#36 OFFLINE   Lordin

Lordin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 19 luty 2016 - 15:20

Dobra kij zrobię na blanku Xzoga Taka-G75 12kg ..ponoć komfort cw to 40-150gr długość około 228 cm co mi pasuję ..Tylko mam problem w jakie konkretnie przelotki to zbroić ,jakie rozmiary ... Nie wiem  zaczynać od 16tki potem12,10,8,6, 5lub 4 x4 plus szczytowa  czy jak. Ile tych przelotek i co najważniejsze jaki typ? chciał bym tak z 4 ostatnie przed szczytową  dać na jednej nóżce .

 

W BRC posiadają blanki xzoga to może podpowiedzą Ci jaki set przelotek dobrać.



#37 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 19 luty 2016 - 16:52

Mam już dobrane tak więc problem z głowy:) Czekam tylko na część komponentòw od Ard Rod (strasznie długo to trwa)a kontakt mizerny. Z BRC wszystko ekspresowo poprzychodziło...

Użytkownik darkonis edytował ten post 19 luty 2016 - 16:55


#38 OFFLINE   Lordin

Lordin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 20 luty 2016 - 10:31

Mam już dobrane tak więc problem z głowy:) Czekam tylko na część komponentòw od Ard Rod (strasznie długo to trwa)a kontakt mizerny. Z BRC wszystko ekspresowo poprzychodziło...

BRC to solidna firma z dobrym podejściem do klienta.



#39 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 21 luty 2016 - 21:26

Zauważyłem.... o każdej porze można liczyć na pomoc , a odpowiedź czy to poniedziałek czy niedziela  przychodzi  po kilku minutach , sekundach ...Szkoda że na mazurach nie ma takiej firmy:(


Użytkownik darkonis edytował ten post 21 luty 2016 - 21:26





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych