Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Megabass Destroyer Cyclone Evolution F4-65XDti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Dziadekk44

Dziadekk44

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 październik 2010 - 23:53

Przeglądam sobie allegro w poszukiwaniu nowego sprzętu (cast) i z ciekawości włączyłem najdroższą wędkę Spinningową na allegro. Okazało się że najbardziej ceniony kij jest kijem z castingowym co nakłoniło mnie do nikczemnych myśli :D i tak myślę co takiego ma w sobie ta wędka że jest aż taka droga..;/ faktem jest że wyglądem naprawdę pokazuje klasę a co z resztą ceny?? spotkaliście się już z takim wędziskiem luz z tą firmą ??

Długość: 6'5 - 195cm
1/4-3/4oz
masa wyrzutowa 7 - 21 g
Line: 8-20lb
waga: 130g

czy opłaca się wydawać tyle pieniędzy na takie wędzisko ??
i jeszcze ważna kwestia kołowrotka:) mi wizualnie widzi się na tym kiju Daiwa STEEZ 103HL ale to tylko moje zdanie niezbyt wywyższającego się wiedzą techniczną wędkarza :D

a tu daje link do aukcji :D
http://allegro.pl/megabass-destroyer-cyclone-evolution-f4-65 xdti-i1275785208.html

co powiecie o tym kiju?? jeżeli mogę prosić to napiszcie cośs na temat tego wędziska tak dla świętego spokoju :D

#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 27 październik 2010 - 07:13

o wędkach megabass na forum było na prawde dużo i juz wiele wiele miesięcy wstecz. Proponuję skorzystać z forumowej wyszukiwarki. Na pewno będzie sporo o najpopularniejszych na naszym forum wedkach czyli: jabberwock oraz mephisto. Jesli chodzi o tę konkretnie wędkę to myśle ze Bujo oraz Mefisto będą najbardziej w temacie...

#3 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 27 październik 2010 - 07:49

,


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 27 marzec 2014 - 14:45


#4 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 27 październik 2010 - 08:08

Racja @mifek, było :D . Niestety spór Megabass/Ever Green kontra reszta świata nie został rozstrzygnięty.



a powinien????

jak dla mnie to troche bez sensu rozstrzyganie ktora firma jest lepsza... w zasadzie to calkiem bez sensu bo niby lepsza/najlepsza do czego? ja wolę rozpatrywać konkretne wędki to konkretnych warunków, wtedy można sobie spekulować co jest lepsze/gorsze, ale jeśli jeszcze dodać własne preferencje to już może zrobić się zupełny galimatias :D bo nagle się okazuje, że to co pasuje jednemu zupełnie nie pasuje drugiemu... (troche jak z kobietami tudzież samochodami ).

Sam mam pod swoją strzechą jabberwocka i jeśli chodzi o łowienie z opadu to bardzo niechętnie bym go zamienił na coś innego. Chyba, że w ramach experymentu - wtedy niemal w ciemno bym peszedl w konstrukcje ST Croix na bazie grafitów SC IV i więcej (moja ulubiona niebieska seria). Ale komuś innemu w zupelności może wystarczy jakiś patyczak typu Dragon Kogut lub podobne.

Najgorzej sie robi gdy ktoś ma swoje zdanie i za chiny ludowe nie da sie przekonac, że ktoś może uważać inaczej i w ogóle moja racja jest święta i jak ktoś uważa inaczej to się nie zna a takie przypadki zdarzają się na różnego rodzajach for internetowych coraz częściej... :D

#5 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 27 październik 2010 - 08:14

.


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 27 marzec 2014 - 14:45


#6 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 27 październik 2010 - 08:20

Akurat miałem na myśli, to że mało kto wypowie się o tych markach, bo dla 99% użytkowników cena jest zaporowa. Ale OK, taki spór jest nie do rozstrzygnięcia :D . Może i ja kiedyś gdzieś zdołam pomacać taki kijek... :unsure: . Choć sceptyczny jestem i w cudowne blanki nie wierzę.



Krzyś sam blannk to tylko połowa sukcesu, który niewłaściwym uzbrojeniem można bardzołątwo zepsuć. Dobó przelotek, ich rozmieszczenie, rekojeść wszystko to trzeba poukładać a jakąś spójną całość. Jakbyś się wybierał na jakiś zlot to daj znać, mogę zabrać mojego MB - będziesz miał okazję pomachać... No chyba, że do tego czasu go sprzedam :mellow:

#7 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 27 październik 2010 - 08:25

.


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 27 marzec 2014 - 14:45


#8 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 27 październik 2010 - 08:36

No właśnie o to mi chodzi, zbrojenie rzecz oczywista ale ponieważ krążą legendy o własciowościach tych blanków, to jest to bardzo intrygujące. A za propozycję dziękuję, jeśli odważę się przybyć na jakiś zlot to się upomnę :D



ale co tu się odważać??? boisz się kogoś czy jak? nikt Ci krzywdy nie zrobi... Co najwyżej zachorujesz na jakąś nieuleczalna chorobę... A tych Ci u nas na forum dostatek. A to castingonella, a to seatroutoza, a co muchingoza... i wszystkich nie da się wyleczyć, można tylko nieco kontrolować

#9 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 27 październik 2010 - 08:55

.


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 27 marzec 2014 - 14:45


#10 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 27 październik 2010 - 09:08

Czesc,

Tej konkretnej wedki nie mialem w swoich rekach wiec ciezko mi napisac cokolwiek miarodajnego. Lowilem troche modelem Elseil z tej seri, jest dluzszy bo 6'10'' aczkolwiek szybko mnie opuscil za sprawa kolegi :D

Mozna napisac duzo. Blanki sa bardzo ciekawe, pozwalajace na komfortowe lowienie gumami jak i obrotowkami, uniwersalne jak to sie mowi :D

Wykonanie super, Megabass z tego slynie/slynal. Najwyzszej jakosci komponenty itd. Moja wedka byla zestawiona z Calcutta Conquest 101 ( nie lubie niskoprofilowcow :D ).

Cena z portalu aukcyjnego jak dla mnie jest zaporowa. Taka wedke moge miec w kazdej chwili za 400-450 dolarow wraz z wysylka z Japoni ( uzywana oczywiscie).

Po zadymach dawno temu nie chce mi sie za duzo opisywac bo pozniej bede mial znowu dzien zawalony klotniami z innymi uzytkownikami :unsure:

Bujo




#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 październik 2010 - 15:29

Zależy do czego ta wędka. Co chcesz na nią łowić, jakimi przynętami?

#12 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 30 październik 2010 - 17:40

Akurat miałem na myśli, to że mało kto wypowie się o tych markach


to, ze malo kto sie wypowie, to chyba jakas bajka, bo mozliwosci jest skolko godna ... pytanie, ktore mi sie nasuwa brzmi: po co sie wypowiadac? zeby osoby, ktore w zyciu w reku takiego kija nie mialy dostaly kolejna mozliwosc do walenia w klawisze i - w sprzetowym slinotoku - bredzenia od rzeczy?

mam dostep do kilku takich stojakow, moich kolegow, ale pisac to mi sie nie chce ...

.

... onanizm sprzetowy pozostawiam dla innych

Załączone pliki

  • Załączony plik  gan2.JPG   62,89 KB   449 Ilość pobrań
  • Załączony plik  gan1.JPG   66,34 KB   450 Ilość pobrań
  • Załączony plik  chris.jpg   65,77 KB   452 Ilość pobrań


#13 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 30 październik 2010 - 18:49

.


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 27 marzec 2014 - 14:45


#14 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 30 październik 2010 - 18:58

W sumie to racja. Żadna recenzja online, nie zastąpi autopsjii.

Jest prawda półprawda, g.....o prawda a to co napisałeś, to Swięta Prawda


#15 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 30 październik 2010 - 19:13

.


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 27 marzec 2014 - 14:45


#16 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 30 październik 2010 - 19:27

@popper, skąd ta agresja? Takie jest moje zdanie, poprostu jakiś czas temu wszystkie recenzje dotyczące kijów włożyłem między bajki.


Czyli co? Ktos zada sobie trud testowania kijka przez niech to bedzie dwa lata, zlowi nim mase ryb, duzych, malych czy srednich, niech bedzie niezalezny od jakichkolwiek firm, jak wiekszosc z nas a ty wkladasz to miedzy bajki? Czy myslisz, ze ja, Remek czy Mifek jestesmy badz bylismy sponsorowani przez Megabassa, zeby sprzedali wiecej wedek w Polsce? Czy to co pisalismy na ich temat to brednie?

Powodzenia :D

Poppera chyba nie zrozumiales bo agadza sie z Toba, albo ja nie rozumiem :unsure:

Bujo

P.S. Myslalem opisac jeden ciekawy kijek z mojej kolekcji, zlowilem nim kilkanascie pstragow ponad 55cm, bardzo duzo 50+, mase lipieni 40+. Olewam :( I tak beda to bajki.......

#17 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 30 październik 2010 - 19:49

.


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 27 marzec 2014 - 14:45


#18 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 30 październik 2010 - 20:10

Witam,

Nie wiem czy byles z nami na jerkbait.pl gdy tematy wedek Megabassa goscily dosc czesto w tym i nie tylko dziale. Nie bylo zadnej mozliwosci obejrzenia, pomacania. Pozostawal tackletour czy opinie pojedynczych posiadaczy. Nam to musialo starczyc i w wiekszosci wypadkow bylismy strasznie zadowoleni :D

Tak na marginesie- niedawno sprzedawalem Jabberwocka FTi za 1400 zl - przy tej wedce z Twojego linku byla to okazja stulecia :D I nie ze cos mi nie pasowalo. Byla to najlepsza wedka jaka kiedykolwiek posiadalem, moze jeszcze oprocz Diablo, ciut mocniejszego. Po prostu przelezala u Standerusa za szafa caly rok i nie bylo sensu dalszego trzymania :(

Bujo

#19 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 30 październik 2010 - 21:45

.............

P.S. Myslalem opisac jeden ciekawy kijek z mojej kolekcji, zlowilem nim kilkanascie pstragow ponad 55cm, bardzo duzo 50+, mase lipieni 40+. Olewam :( I tak beda to bajki.......

No może nie w tym wątku ale nie daj się prosić.
A jeżeli zamyślasz tu nad tekstem o pewnym RX8+..... również chętnie poczytamy :D.
To co napisałem wcześniej, w ślad za Krzysiem, to oczywista oczywistość. Dopiero obmacanie, sprawdzenie kijka w boju, daje pełny obraz, czy rzeczony/przykładowy MB, czy inny Lamiglas pasuje nam równie tak jak temu, kto recenzję przedstawił.
Nie znaczy to jednak, że takie recenzowanie jest zbędne. Zawsze chętnie czytam subiektywne oceny, chętniej nawet niźli sugestie punktowe Tackletour.
A przy okazji.
Liczba posiadaczy JB chyba już nie taka mała. Właśnie też dzięki Wam i waszym tekstom


#20 OFFLINE   Dziadekk44

Dziadekk44

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 31 październik 2010 - 05:32

Dziękuje za zdjęcia oraz informacje o tej firmie oraz wędziskach :D

[quote]
Akurat miałem na myśli, to że mało kto wypowie się o tych markach
[/quote]

to, ze malo kto sie wypowie, to chyba jakas bajka, bo mozliwosci jest skolko godna ... pytanie, ktore mi sie nasuwa brzmi: po co sie wypowiadac? zeby osoby, ktore w zyciu w reku takiego kija nie mialy dostaly kolejna mozliwosc do walenia w klawisze i - w sprzetowym slinotoku - bredzenia od rzeczy?

... onanizm sprzetowy pozostawiam dla innych
[/quote]

wyczuwam tu lekką ironię ale pominę te kwestie :D
wlaśnie dzięki takiemu waleniu w klawisze człowiek dowiaduje się wiele rzeczy a co do trzymania wędziska w rękach TAK, nie trzymałem takiego wędziska w rękach ale mam możliwość okazyjnego zakupu i oczywiście grzechem jest napisać na forum i spytać kogokolwiek bo zaraz piszą o onanizmie sprzętowym ;]
pozdrawiam :D





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych