Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trolling prosty jak drut? - nowy artykuł na jerkbait.pl


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
177 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 01 listopad 2010 - 17:42

@TERMOS,

Czy zdarza ci sie wedkowac samemu ?
Jak wowczas ogarniasz temat wedek podczas holu ryby na dryfujacej lodzi ?



#22 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 01 listopad 2010 - 18:01

To trudna sprawa. Na podstawie wÅ‚asnych doÅ›wiadczeÅ„ mogÄ™ powiedzieć, że najlepiej trzymać kurs, zredukować prÄ™dkość, holować, a pozostaÅ‚e wÄ™dki zostawić w spokoju. Ewentualnie można je zwijać jednÄ… po drugiej, szczególnie jak ryba jest duża i może wyczyniać hece przy Å‚odzi. Dużym bÅ‚Ä™dem jest odruchowe zastopowanie silnika po zaciÄ™ciu. Z Å‚odziÄ… to pół biedy, ale ponton jest lekki, od razu go obróci, przekosi linki i mamy niezÅ‚y bigos… Nie należy bać siÄ™ „holu w trolu”.

Jakbym pÅ‚ywaÅ‚ sam, to bym woziÅ‚ nie mniej i nie wiÄ™cej, tylko dwie wÄ™dki. Przy czterech – przynajmniej na pontonie – to już potencjalna masakra.


#23 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 01 listopad 2010 - 18:06

Ja nie podejmuje sie trollowac nawet dwoma gdy plyne sam...ale widac ze jeszcze wiele nauki przede mna Embarassed

#24 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 01 listopad 2010 - 18:20

W trollingu sumowym też bym nie ryzykowaÅ‚ – do koÅ„ca holu masz przecież drugÄ… przynÄ™tÄ™ w wodzie. Co innego szczupak: zestaw 25-40lb, branie, łódź na kursie, podprowadzenie do Å‚odzi, kilka odjazdów i po kilku minutach ryba lÄ…duje w Å‚odzi. Dużego ryzyka nie ma, no może w przypadku najbardziej „wÅ›ciekÅ‚ych” rybcoÅ› siÄ™ może nie udać.

Z sumem wszystko jest możliwe. Mój najwiÄ™kszy, który – nota bene – nie kwalifikuje siÄ™ nawet, żeby go nazwać Å›redniakiem, tuż po braniu okrążyÅ‚ łódź z prÄ™dkoÅ›ciÄ… motorówki prawie na peÅ‚nej dÅ‚ugoÅ›ci dyszla. Gdyby w wodzie byÅ‚o wiÄ™cej linek, przekosiÅ‚by je jak amen w pacierzu…


#25 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 01 listopad 2010 - 18:22

Z sumem wszystko jest możliwe. Mój najwiÄ™kszy, który – nota bene – nie kwalifikuje siÄ™ nawet, żeby go nazwać Å›redniakiem, tuż po braniu okrążyÅ‚ łódź z prÄ™dkoÅ›ciÄ… motorówki prawie na peÅ‚nej dÅ‚ugoÅ›ci dyszla. Gdyby w wodzie byÅ‚o wiÄ™cej linek, przekosiÅ‚by je jak amen w pacierzu…


Znaczy sie wzial na plytkiej wodzie...



#26 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 01 listopad 2010 - 18:24

Wziął na pięciu, a szedł po łuku na 2 metrach. Oj, spieszyło mu się

#27 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 01 listopad 2010 - 18:27

Bal sie, i go pewnie bolalo.

Czasami sie trafiaja tacy furiaci. Rzadko kiedy to bardzo duze ryby, ale najczesciej to takie super sportowe 120 - 140 cm.
Zwinni mlodziency o duzym poziomie testosteronu :lol:

No ale wrocmy do rozmow o technikach trollingowcyh :D



#28 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 01 listopad 2010 - 18:28

na 2 metrach...karas ?



#29 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 01 listopad 2010 - 18:48

To byÅ‚a jeszcze era Percha 12. Nawiasem mówiÄ…c w SE ww. spadÅ‚ na dno pudeÅ‚ka. ByÅ‚o co najmniej kilka wabików, które byÅ‚y zdecydowanie skuteczniejsze. Choćby i – jak mówi Krzysiek – „chiÅ„skie pereÅ‚ki”. Może trafiliÅ›my na takÄ… wodÄ™, albo na taki okres?

#30 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 01 listopad 2010 - 19:40

PamiÄ™tam ... ciekawÄ… sytuacjÄ™ kiedy to wÅ‚aÅ›ciciel Metersnoeken.nl napisaÅ‚ do mnie maila, w ktrym prosiÅ‚ mnie o pomoc - zakup 200 wabików jaxona (dokÅ‚adnie tych z artykuÅ‚u KrzyÅ›ka). U nich to byÅ‚o bardzo drogie, liczyÅ‚, że u nas bÄ™dzie taniej. ZapytaÅ‚em po co? OdpowiedziaÅ‚, że to jego zdaniem najskuteczniejszy wabik trollingowy jaki do tej pory używaÅ‚. ByÅ‚o to co prawda kilka lat temu ale ... na faktach.

Pozdrawiam
Remek


#31 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • ImiÄ™:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 01 listopad 2010 - 19:50

Guzu napisalem tak pieknie ale cos i sie nacisnelo i zkasowalem caly watek .
Krotko wiec ale tresciwie .
Do polowu na 6 wedek uzywam desek odciagajacych ,wedki wstawiam w kolejnosci od lewej do prawej po dwie na burcie i po jednej z tylu .Deski odciagaja przynenty na zadana odleglosc pod katem okolo 60stopni do lajby .Uzywam ciezkiego arsenalu wlacznie z mlynkami -Magda z licznikiem linki .W czasie calej operacji plyne wyposzczajac po koleji kolejne parawany wraz z wobkami .W czasie brania tez plyne ,zwiajam i plyne jednoczesnie trzymam zamierzony kurs.Czasami zdarza sie ze sa dwa brania ,poki co nie mialem trzech na raz .Zwijam wiec pierwsza a uwierz mi parawan na drogiej robi swoje je .Wychaczam ,wyposzczam i nastepna .Dla przecietnego trolingowca moze wydawac sie to dosc zkomplikowane operowac tyloma kijami na raz .To jednak kwestja wprawy i wszystko gra jak w zegarku .
Jestem przekonany ze pierwszy polow na mojej skorupie i lecisz po parawany .100% .
Wedki sa ronej dlogosci te na przodzie najblizej lustra wody i najdlozsze ,te z boku nastepne krotsze o jakis pol metra .Tylne zas postawiane pod skosem okolo 180 .
Wabie nalozone piramidalnie w zaleznosci od widzimisie .Jest kilka sprawdzonych schematow i ciagle dochodza nowe .
Krzysiek ja juz dana utanalem w wobkach na dzien dzisejszy to juz choroba niewyleczalna .Ale jakos mi z tym dobrze .
Guzu -trolling na otwarta wode lub dlogie pasma trzcinowisk ,za woskie miejsca moga sprawic ze mozesz mniec problem z manewrowaniem ,tak to kilometr po kilometrze .Najgorsze sa zwrotki kiedy gryzlo a tu koniec jeziorka czy zatoki i trzeba wszystko zwwwwwijjjaaac .
Reszta gra i buczy .
wyobraz sobie taka akcje w stadzie okoni na wobki po 5 cm <_< ,masakra .Ale za to jak w piekarni .

#32 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 01 listopad 2010 - 19:54

He he he.
Niezle, niemalze przemyslowka :D Seryjne brania, seryjne hole.

A ja tu sobie cykam w detalu. 1 kij w reku, obok echo, w drugim reku rumpel. Pojedyncze brania, pojedyncze hole...przy tym zostane.


Dzieki za fachowe wyjasnienie. Troche klimat jak opowiadal A. Zdun na lososiach. Ale oni tam plywaja cala ferajna...i morze jest bezkresne. A moje ebrzanskie lowiska takie kameralne ;)





#33 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • ImiÄ™:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 01 listopad 2010 - 20:04


Najwieksza operacja to wypuszczanie
Tu masz wszystko jak na dloni
ed
Typow tego urzadzenia jest wiele wlacznie z modelami z choragiewka ,jak bierzez choragiewka idzie do gory .
polecam http://2.bp.blogspot.com/_6RwlfY1hTZ0/Sp95YjbaBiI/AAAAAAAAAa s/h7cktdUESic/s1600-h/piketen+annons+p%C3%A5+hemsidan.jpg
pozdrawiam serdecznie Termos
Wrazie czego to smialo prosze pytac .
Guzu to wrecz dziwne ze u was nik tak nie lowi .
Tutej raczej to norma :D po kolejnym etapie wtajemniczenia .

#34 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 listopad 2010 - 20:05

Na ebro nie masz szans na to moim zdanie, raz że woda mała jak piszesz, dwa że trzeba uważać na gruntowców z tego co sobie przypominam, trzy że drzewa potrafią wychodzić do samej powierzchni wody więc co w przypadku zaczepu?

#35 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 01 listopad 2010 - 20:05

Widzisz, bo ja podczas 5 sezonow na Ebro widzialem jedna zaloge trollujaca za sumem (Gumo & Kuba) :lol:

#36 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 listopad 2010 - 20:11

najlepiej pomiedzy 2 a 7? cos w tym jest :D
jest taki team, troche sie na trollu znaja chlopaki (http://www.aso-angelservice.de) i oni wlasnie ciagaja wabie na 5 metrach ... prawie zawsze

#37 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • ImiÄ™:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 01 listopad 2010 - 20:14

Remku nie kupilbys mi z setki tych :mellow: .Zatuje :D .
Guzu napewno dozo latwiej jest we dwoch kazdy obrabia swoja strone albo kazdy po jednym braniu .
Mimo wszystko uwierz mi najczsciej chwytam tylko za kija i troluje jak Ty .Latwiej, szybciej i bez zbednych ekwipunkow .
Remku a jakie kolory mowisz ....
Krzysiek jaki Ci sie najlepiej sprawdzil w trakcie wyjazdu .
pozdrawiam Termos

#38 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • ImiÄ™:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 01 listopad 2010 - 20:17

Friko a jak Ci powiem ze czsem zebate uderzaja w parawan .
No fakt tam moze byc niezle z zaczepami inaczej wyglada to na dozym otwartym akwenie gdzie jest pole do manipulacji .
Pitt -jeden drogiego zaraza -5 z + :mellow:

#39 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 listopad 2010 - 20:18

A wlascie, co robisz jak masz zaczep, np. którys deep-runner zaklinuje się w jakiejś skałce ?

#40 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 01 listopad 2010 - 20:22

Remku nie kupilbys mi z setki tych :mellow: .Zatuje :D .
Guzu napewno dozo latwiej jest we dwoch kazdy obrabia swoja strone albo kazdy po jednym braniu .
Mimo wszystko uwierz mi najczsciej chwytam tylko za kija i troluje jak Ty .Latwiej, szybciej i bez zbednych ekwipunkow .
Remku a jakie kolory mowisz ....
Krzysiek jaki Ci sie najlepiej sprawdzil w trakcie wyjazdu .
pozdrawiam Termos


Muszę sprawdzić w mailach historycznych. Tak jak pisałem Dick składał zamówienie kilka lat temu, po tym jak sprawdził je na szwedzkich i swoich, holenderskich wodach. Teraz to nie wiem bo jakoś urwał mi się kontakt z nim - musiał bym napisać i zapytać. Niestety do realizacji zamówienia nie doszło - różnice w cenie, mimo, że próbowałem kupić z hurtowni były marginalne. Teraz jednak widziałem kilka firm chińskich, które do mnie pisały w sprawie, że mogą mi wyprodukować setki woblerów różnych typów - przesyłali nawet katalogi. Tylko zamawić. Były w nich do złudzenia przypominające te jaxonowskie :D

Pozdrawiam
Remek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych