Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowy steez za 1650 pln ...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 20 luty 2016 - 22:45

Szybki edit :lol:

Te cztery łożyska w knobach to też nie są "diametralne różnice".A moc hamulca to pewnie dodana jedna lub dwie tarcze cierne,czyli groszowe sprawy.

Chodzi o szpulkę głównie i ewentualnie przekładnię, bo idąc Twoim tokiem myślenia, to trzeba by było przyjąć, że SS SV to w zasadzie Steez. Choć faktycznie jest blisko.

Limiciak 8.1 ma przekładnię opartą na podobnym założeniu jak T3 Air, a co do Steeza SV (usdm) póki co jedynie niepotwierdzone info z forów zza wielkiej wody.


  • arturbukowski lubi to

#22 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 20 luty 2016 - 22:54

tak trochę o dupę potłuc te rozważania, bo przeciez SV, to miało być tańszy Steez, a tu teraz zataczamy koło :)

 

w SV mamy nakrętkę, a nie śrubę jak w Steez JDM, więc przynajmniej część bebechów w Steez SV 2015 USDM jest z SV

 

 

ps. Arek Ty pewnie otwierałeś, jaka jest przekładnia w IS71HL czy Steez 100SHL ?, bo na TT pamiętam, że się kiedyś kłócili


Użytkownik bazyloss edytował ten post 20 luty 2016 - 23:15

  • arturbukowski lubi to

#23 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 20 luty 2016 - 23:00

TN z założenia miał być i był trochę mocniejszy poprzez przekładnię. Pierwszy Steez nie miał identycznej budy jak SV6.3. Pewne jest że do tego Steeza nowego z wątku będzie pasować szpulka 105? TN i XHL Ltd - jeżeli chodzi o design i inny tuning optyczny/komfortowy są najfajniejsze (to moja opinia:)). Nowy Steez SV TWS - design bardzo fajny ale kolory nie fajne;)

#24 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 20 luty 2016 - 23:01

Porównując różnice pomiędzy Steezem TN a Steezem 105XH Ltd. a więc głównie kółko plus gwiazda i korbka - ten drugi wniósł na wagę ok 15 gram więcej, więc jeżeli Steezy SV (usdm) mają tę różnicę z tego powodu, że kółka w nich są choćby materiałowo analogiczne jak w limiciakach, to niezależnie od szpulki, raz, że bliżej im będzie do steeza niż ss sv, a jeśli do tego szpulka steeza sv będzie ważyć 11,8 grama to mamy zajebisty młynek w jeszcze lepszej cenie.


  • arturbukowski lubi to

#25 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 20 luty 2016 - 23:08

A czy tak na prawdę to nie są tylko drobne szczegóły techniczne nie dające tak znacznych różnic:)? Pomijając oczywiście różnice optyczne oraz wodzik T w najnowszym Steezie.

Zawsze można coś tam podrasować głównie żeby był lepszy komfort przy nielotach i troszkę zejść z wagi wabika - łożyska, szpula, optyka...

Użytkownik PILOT edytował ten post 20 luty 2016 - 23:11


#26 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 20 luty 2016 - 23:12

coś chyba rozmawiacie o innym sprzęcie :)

 

Arek, w tym 8.1, to dość prawdopodobne, szkoda, że takie przełożenie jest całkowicie poza moim zainteresowaniem, bo ten 6.3, to raczej takiej przekładni materiałowo nie ma

 

wrócę do tego IS71/Steez 100SH, bo jedni piszą, że zdecydowanie ma przekładnię za alu, drudzy, że alu pokrywane czymś w kolorze czerwono/miedziowym, a inni, że zdecydowanie bronze :)


Użytkownik bazyloss edytował ten post 20 luty 2016 - 23:14


#27 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 20 luty 2016 - 23:20

tak trochę o dupę potłuc te rozważania, bo przeciez SV, to miało być tańszy Steez, a tu teraz zataczamy koło :)

 

w SV mamy nakrętkę, a nie śrubę jak w Steez JDM, więc przynajmniej część bebechów w Steez SV 2015 USADM jest z SV

 

 

ps. Arek Ty pewnie otwierałeś, jaka jest przekładnia w IS71HL czy Steez 100SHL ?, bo na TT pamiętam, że się kiedyś kłócili

Steeziaki, co prawda 103HLA i EX 100HL serwisowałem nawet w tym tygodniu :) i kółka są aluminiowe, w ładnym srebrnym kolorku.

Kółeczka w Steez 103SHLA i EX 100SHL też są aluminiowe, w ładnym srebrnym kolorku

Natomiast, jak wiesz, mam jednego rozgrzebanego IS HL (można jak się okazuje zepsuć Megabassa) i dwa w użytkowaniu i one już mają kółko złote, sporo cięższe, wydaje mi się, że mosiężne lub pochodne, na pewno nie aluminiowe jak ww steezy.

 

Ta przekładnia z SS SV wygląda jak w steeziakach wyżej na pierwszy rzut oka

http://forums.tackle...hp?f=24&t=57443

PS. z ciekawości, chciałem zerknąć na cenę kółka i piniona do SS SV na placie, żeby porównać ze steezem, ale nie ma albo nie umiem szukać.


Użytkownik haja1978 edytował ten post 20 luty 2016 - 23:21


#28 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 20 luty 2016 - 23:29

wrócę do tego IS71/Steez 100SH, bo jedni piszą, że zdecydowanie ma przekładnię za alu, drudzy, że alu pokrywane czymś w kolorze czerwono/miedziowym, a inni, że zdecydowanie bronze :)

A specjalnie dla Ciebie wytarabaniłem go z szuflady, darłem nożyczkami ile sił i cały czas opiłki są żółte :) Twarda jest jak cholera.

Poza tym, a wiesz że mam egz. z przeszłością, starte lekko zęby nadal są w tym samym kolorze, podobnie otwory wewnątrz. Nie wiem jaki to jest dokładnie materiał, czy mosiądz, czy brąz, czy jakieś pochodne, ale jestem absolutnie przekonany, że nie jest to aluminium (o czym świadczy też waga kółka), nawet w żaden sposób czymkolwiek pokrywane.



#29 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 20 luty 2016 - 23:31

dzięki, czyli będę trzymał IS jak długo się da :)

 

kompletna przekłada do SS SV 3700jpy (nie sprzedają, wymiana tylko w serwisie)


  • arturbukowski lubi to

#30 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 20 luty 2016 - 23:34

dzięki, czyli będę trzymał IS jak długo się da :)

 

kompletna przekłada do SS SV 3700jpy (nie sprzedają, wymiana tylko w serwisie)

Kompletna, tzn. z pinionkiem, czy samo kółko?



#31 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 20 luty 2016 - 23:34

do Steez 100SHL - 3500jpy i można kupić, chyba trza brać na zapas póki co :)



#32 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 20 luty 2016 - 23:35

kompletna. sprzedaż (wymiana) tylko w komplecie



#33 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 20 luty 2016 - 23:50

Podsumowując ten w zasadzie niewiele wnoszący wątek, pozostaje poczekać na ewentualną odpowiedź Kolegi Daro co do wagi szpulki i/albo na jakieś potwierdzone info z sieci, choć kusi mnie ta wersja 6.3, ale mając jednak w planach zakup SV TW, chyba dam sobie jeszcze na wstrzymanie.



#34 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 21 luty 2016 - 00:16

Wątek został założony w aspekcie informacyjnym, myśle że wniesie bardzo dużo gdy okaże się iż warto kupić nowego Steeza w takich pieniądzach a jeszcze więcej gdy użytkownicy dojdą do wniosku iż Daiwa strzeliła samobója i nie warto wykładać półtora klocka.

#35 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 21 luty 2016 - 13:05

No właśnie, wniesie, gdy okaże się... póki co jednak wiele nie wnosi, bo brak nam potwierdzonych podstawowych danych.

Ja patrzę na temat trochę inaczej, raczej w kategoriach maleńkiego samobója Daiwy oceniałbym rasowego steeza do dostania za półtora klocka, zwłaszcza w kontekście wejścia na rynek, to nic, że docelowo inny, SV TW.



#36 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 09 marzec 2016 - 13:39

do Steez 100SHL - 3500jpy i można kupić, chyba trza brać na zapas póki co :)

 

jak się okazuje już nie dostępna, można kupić tylko pinion, ale może to pomoże komuś

 

http://tackletrap.co...roducts_id=3305



#37 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 02 maj 2016 - 18:14

Panowie a jakie obciazenia zniesie bezstresowo Steez SV 6.3 ? Chodzi mi o masę przynet co by mu krzywdy nie zrobić.

#38 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 03 maj 2016 - 20:38

4-50 g

#39 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 04 maj 2016 - 13:16

50g? - wg mnie to już spory stres i przeciążenie. A startowo ja bawiłem się już od 3g.

#40 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 04 maj 2016 - 15:37

U mnie zaczął kręcić od majówki przy kijku 5S68MXF.Rzucac będzie najczęściej 7-12g ołowiu z 4-5" gumami,łącznie raczej nie przekroczy 25g.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych