Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wobler "nurkujący" do góry?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Leszczu

Leszczu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podl.

Napisano 01 listopad 2010 - 19:37

Tak, chodzi mi o to żeby wobler pracował od dna do lustra wody. Jednak pierwotne założenie jest takie żeby móc tym woblerem łowić z opadu ;) Chodzi o to że jak już będzie leżał na dnie, to kiedy go podciągnę do góry zwijając plecionkę, chcę żeby szedł do góry ruchem takim jak normalne woblery ze sterem umieszczonym tradycyjnie.

#22 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 01 listopad 2010 - 20:19

Każdym tonącym jerkiem możesz łowić z opadu - jak taki był Twój zamiar. Brania dość fajne od puknięć do konkretnych grzmotów :mellow:

#23 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 01 listopad 2010 - 22:58

No to tylko do Pawła[WOBLER-W1]-kolegi z forum.Moim zdaniem poradzi sobie z czymś takim z palcem w nosie już nie takie konstrukcje realizował.

Tomek , nie przesadzaj , Bogiem to ja nie jestem :mellow: .
Z drugiej jednak strony :unsure: , coś tam mi świta w głowie ale musiał bym sprawdzić to w praktyce . Na razie jednak nie mam czasu bo od jutra znowu delegacja do Poznania a w wolnych chwilach to teraz robię klameczki i blaszki na morską trotkę .
Jednak po zlociku spróbuję pokombinować nad czymś takim . Sam jestem ciekaw czy dobrze myślę .


#24 OFFLINE   Leszczu

Leszczu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podl.

Napisano 02 listopad 2010 - 09:09

@wobler129 ale czy jerki to trzeba podbijać wędziskiem żeby miały jako tako fajną pracę podczas podnoszenia do góry?


#25 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 02 listopad 2010 - 09:25

@wobler129 ale czy jerki to trzeba podbijać wędziskiem żeby miały jako tako fajną pracę podczas podnoszenia do góry?

To zależy od jerka. Jak pracuje przy jednostajnym ściaganiu to i pracę mieć będzie właśnie taką.

#26 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 02 listopad 2010 - 09:58

Nie wiem jakie ryby chcesz łowić, ale do takiego łowienia o jakim piszesz doskonale nadaje się cykada. Nie pracuje w opadzie, ale w czasie opadu jest najwięcej brań (nie wiadomo czemu, przecież się nie rusza, oprócz tego, że idzie jak kamień na dno? :lol: ). Podczas nawijania, podbijania cykada będzie oddalać się od dna, nagle zrobisz przerwę i swobodnie opadnie. I tak w kółko, a cykadka pracę ma ciekawą - ładnie drga, zamiata ogonkiem.

#27 OFFLINE   Leszczu

Leszczu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podl.

Napisano 03 listopad 2010 - 15:16

@wobler129 to jak ustawić obciążenie w jerku aby pracował on podczas podciągania (nie podszarpywania) do góry? Tak jak w gliderach czy inaczej?

#28 OFFLINE   Karaś

Karaś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 04 listopad 2010 - 13:47

jedyna przynęta jaka przychodzi mi do głowy to jig wobler
http://xoomer.virgil.../cjbur/a_jw.htm
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/jig-wobbler-jigwobbl er-g5-a20-p1358-k7526.html

pracuje zarówno podczas ściągania przy tym wynurza się jak i w opadzie w sumie to takie połączenie woblera i główki ołowianej na ruchomym zawiasie.

#29 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9494 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 listopad 2010 - 18:38

Chyba nikt jeszcze nie wspomniał ale chyba jest jeszcze taki Jaxon ze sterem na grzbiecie....?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych