Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Moja miejsc贸wka - nauka czytania wody


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 post贸w
  • Lokalizacjama艂opolskie\艂贸dzkie

Napisano 19 luty 2016 - 11:24

Za spraw膮 poni偶szego artyku艂u pope艂nionego przez Jokera wpad艂 mi do g艂owy pewien pomys艂.

http://jerkbait.pl/t...echo-dna-rzeki/

 

Chcia艂bym by w tym w膮tku osoby zainteresowane nabyciem umiej臋tno艣ci "czytania" wody (takie jak ja ;) ) dodawa艂y zdj臋cia interesuj膮cych ich miejsc na rzekach. Fotki mog艂yby by膰 okraszone pr贸b膮 samodzielnej interpretacji zawirowa艅 lub pro艣b膮 o pomoc do艣wiadczonych koleg贸w. Oczywi艣cie brzegi mo偶na a czasem nawet trzeba wyretuszowa膰 by nie zdradza膰 potencjalnie obiecuj膮cego stanowiska. Niech to b臋dzie taka szk贸艂ka z 膰wiczeniami dla ucz膮cych si臋 oraz miejsce wymiany w艂asnych spostrze偶e艅 dla starych wyjadaczy ;)

 

Je艣li kto艣 "obstuka艂" ciekawe miejsce ci臋偶kimi g艂贸wkami b膮d藕 te偶 nap艂yn膮艂 na nie z echosond膮 to pro艣ba o niezdradzanie informacji o rzeczywistym ukszta艂towaniu dna tylko sfotografowanie tafli wody nad nim. B臋dzie to dobry test na "czytanie" wody dla forumowicz贸w, kt贸rego wynik na ko艅cu mo偶na b臋dzie por贸wna膰 z rzeczywisto艣ci膮.


U偶ytkownik coma edytowa艂 ten post 19 luty 2016 - 11:30


#2 OFFLINE   S艂awek77

S艂awek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 post贸w
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 19 luty 2016 - 11:28

Super pomys艂.Jestem za.

#3 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 537 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Marcin

Napisano 19 luty 2016 - 11:59

Dobra opcja. Ja swoj膮 drog膮 polecam tak jak poleci艂 Robert w swoim artykule. Pstryka膰 foty przy niskich i wysokich stanach, a do tego najlepiej z takiej samej perspektywy. Do tego oczywi艣cie przygl膮da膰 si臋 wodzie, kierunkom rozmywania si臋 pr膮d贸w i wszystkiemu co jest zwi膮zane z hydrodynamik膮. Na postawie obserwacji, mo偶na nawet wytypowa膰 miejsc贸wk臋, kt贸ra po jakim艣 czasie stanie si臋 atrakcyjna.

Za艂膮czony plik  Stan1.jpg   39,41 KB   76 Ilo艣膰 pobra艅Za艂膮czony plik  Stan2.jpg   92,65 KB   81 Ilo艣膰 pobra艅


U偶ytkownik gutekjelonki edytowa艂 ten post 19 luty 2016 - 11:59


#4 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 post贸w
  • Lokalizacjama艂opolskie\艂贸dzkie

Napisano 19 luty 2016 - 15:11

Ja ostatnio b臋d膮c nad Wis艂膮 zastanawia艂em si臋 nad miejscami z zag臋szczonymi drobnymi zmarszczkami zaznaczonymi poni偶ej. W ich okolicy pojawia艂y si臋 te偶 co jaki艣 czas wiry ale fotka tego nie wy艂apa艂a. To znak do艂k贸w czy raczej g贸rek?

 

dae67bb7d10f3ef60b477780cf747d99.jpg

 

I to samo zdj臋cie bez zaznaczonych miejsc. Sory za jako艣膰 ale by艂o robione telefonem. Mam nadziej臋, 偶e co艣 wida膰.

 

674800dae4a945b2f4817fcb9733f4b8.jpg


U偶ytkownik coma edytowa艂 ten post 19 luty 2016 - 15:12


#5 OFFLINE   David72

David72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 post贸w
  • LokalizacjaBia艂ystok

Napisano 19 luty 2016 - 15:36

艢wietny pomys艂. Mo偶e, 偶eby w膮tek by艂 czytelny, przyjmijmy zasad臋, 偶e potencjalnie dobre stanowiska b臋dziemy zakre艣la膰 na zielono, a miejsca gdzie raczej ryb nie b臋dzie na czerwono.

Temat bardzo ciekawy, nie tylko dla pocz膮tkuj膮cych w臋dkarzy, ale my艣l臋 te偶, 偶e skorzystaj膮 z niego ci bardziej do艣wiadczeni.
  • coma i graf74 lubi膮 to

#6 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 post贸w
  • Lokalizacja03-980

Napisano 19 luty 2016 - 16:02

@Gutekjelonki

 

Je偶eli to jest to miejsce o kt贸rym my艣le to teraz wygl膮da zupe艂nie inaczej. Kopara w zesz艂ym roku rozjecha艂a brzegi i zrobi艂a teraz kana艂. Miesi膮c temu miejsce wej艣cia wygl膮da艂o tak:)

Za艂膮czone pliki


  • gutekjelonki i coma lubi膮 to

#7 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 post贸w
  • Lokalizacja03-980

Napisano 19 luty 2016 - 16:10

Wis艂a. Ta sama miejsc贸wka, Ten sam rok. Zdj臋cie z 24 czerwca i 12 wrze艣nia. Rybki sta艂y za tymi drugimi kamieniami na przelewie.

Za艂膮czone pliki



#8 OFFLINE   Sicu

Sicu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 post贸w
  • LokalizacjaGda艅sk/Warszawa
  • Imi臋:Maciej

Napisano 19 luty 2016 - 16:11

Potwierdzam, troch臋 ziemi tam przerzucili.

#9 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 537 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Marcin

Napisano 19 luty 2016 - 17:53

@Gutekjelonki

 

Je偶eli to jest to miejsce o kt贸rym my艣le to teraz wygl膮da zupe艂nie inaczej. ....

 

Prawie to miejsce ;) Blisko, ale nie ten port.

Z kolei na drugich Twoich fotach widz臋 super przelew, kt贸ry zawsze mnie ciekawi艂 jak wygl膮da przy ni偶贸wce  :) W tym roku musz臋 nawiedzi膰 te stare miejsca.

ps. Je艣li posiadasz wi臋cej fot tej okolicy przy ni偶贸wkowym stanie, to b臋d臋 wdzi臋czny za przes艂anie na priv ;)



#10 OFFLINE   Wedkarz 1987

Wedkarz 1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 post贸w

Napisano 19 luty 2016 - 18:17

Coma, sadzac ze nie wial silny wiatr to prawdopodobnie sa to wyplycenia. Bardzo mozliwe ze sa to dolki i gorki... Ktos bardziej doswiadczony moze to jasno sprecyzuje.


  • coma lubi to

#11 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 post贸w
  • LokalizacjaOpole
  • Imi臋:Grzegorz

Napisano 19 luty 2016 - 18:33

Ja ostatnio b臋d膮c nad Wis艂膮 zastanawia艂em si臋 nad miejscami z zag臋szczonymi drobnymi zmarszczkami zaznaczonymi poni偶ej. W ich okolicy pojawia艂y si臋 te偶 co jaki艣 czas wiry ale fotka tego nie wy艂apa艂a. To znak do艂k贸w czy raczej g贸rek?

 

dae67bb7d10f3ef60b477780cf747d99.jpg

 

I to samo zdj臋cie bez zaznaczonych miejsc. Sory za jako艣膰 ale by艂o robione telefonem. Mam nadziej臋, 偶e co艣 wida膰.

 

674800dae4a945b2f4817fcb9733f4b8.jpg

Lekkie "zwarki" mo偶e byc na dnie kamienna 艂aszka ,rafka co艣 w tym s臋sie na do艂ek mi to nie wygl膮da nie taki uk艂ad wir贸w...To tak na Oko co widz臋 lepszy obraz po zbadaniu Jigiem ;)


U偶ytkownik Greg #2 edytowa艂 ten post 19 luty 2016 - 18:36

  • Dawido, Jarasszy i coma lubi膮 to

#12 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 post贸w
  • Lokalizacjama艂opolskie\艂贸dzkie

Napisano 19 luty 2016 - 19:04

Wezm臋 ci臋偶sze czeburaszki, sprawdz臋 przy najbli偶szej okazji i opisz臋 wra偶enia. Te偶 stawiam raczej na g贸rki ni偶 zag艂臋bienia.
  • radek_u lubi to

#13 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 post贸w
  • LokalizacjaOpole
  • Imi臋:Grzegorz

Napisano 19 luty 2016 - 19:11

Wezm臋 ci臋偶sze czeburaszki, sprawdz臋 przy najbli偶szej okazji i opisz臋 wra偶enia. Te偶 stawiam raczej na g贸rki ni偶 zag艂臋bienia.

Zwyk艂ym Jigiem tez sprawdzisz :)


  • joker lubi to

#14 ONLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1175 post贸w
  • LokalizacjaPolska

Napisano 19 luty 2016 - 20:17

Lekkie "zwarki" mo偶e byc na dnie kamienna 艂aszka ,rafka co艣 w tym s臋sie na do艂ek mi to nie wygl膮da nie taki uk艂ad wir贸w...To tak na Oko co widz臋 lepszy obraz po zbadaniu Jigiem ;)

Ka偶dy "widzi" co innego dla mnie to p艂ytka woda



#15 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 post贸w
  • LokalizacjaWzg贸rze Tumskie nad Wis艂膮
  • Imi臋:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 19 luty 2016 - 21:05

Coma, to wygl膮da na p艂ytk膮 wod臋. Tam mo偶e by膰 tylko piach.


  • coma lubi to

#16 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 post贸w
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imi臋:Daniel

Napisano 19 luty 2016 - 21:44

W zoltych zaznaczonych obszarach typowalbym plycizne.


  • coma lubi to

#17 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 1896 post贸w
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imi臋:Patryk

Napisano 19 luty 2016 - 21:57

W zoltych zaznaczonych obszarach typowalbym plycizne.


Zdecydowanie
  • coma lubi to

#18 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 537 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Marcin

Napisano 19 luty 2016 - 22:29

Analogiczne por贸wnanie z Bugu. Na zdj臋ciu z mg艂膮 wida膰 krzaczki w wodzie. Zaraz za krzaczkiem by艂 p贸艂 metrowy do艂ek i mia艂em 艂adny kilku sekundowy odjazd na hamulcu. Ostatnia fota pokazuje uk艂ad dna jaki panuje w tych rejonach rzeki. 呕wirek, muszle i raczej p艂askie dno. Zdj臋cie zosta艂o zrobione zza wyspy, kt贸ra jest na dw贸ch zdj臋ciach z wy偶sz膮 wod膮 z lewej strony.

 

Za艂膮czony plik  bug3.jpg   65,26 KB   54 Ilo艣膰 pobra艅Za艂膮czony plik  bug1a.jpg   53,91 KB   57 Ilo艣膰 pobra艅Za艂膮czony plik  bug1.jpg   85,36 KB   62 Ilo艣膰 pobra艅

 

Drzewo w poprzek nurtu z do艂kiem pod spodem. Super miejsce ;)

 

Za艂膮czony plik  jerk.jpg   59,81 KB   59 Ilo艣膰 pobra艅

 

Przykosa w przerwanej klatce z mocno kr臋c膮c膮 wod膮. Czerwone linie, to uk艂ad rozchodzenia si臋 nurtu. Du偶y bole艅 sta艂 w zielonym polu, tam gdzie woda najbardziej kr臋ci艂a i w moim zamy艣le, 偶erowa艂a drobnica. Za kantem przykosy, czyli poni偶ej wszystkich czerwonych znak贸w, woda martwa.

 

Za艂膮czony plik  wiska.jpg   50,19 KB   60 Ilo艣膰 pobra艅

 

 



#19 OFFLINE   SpinDoktor

SpinDoktor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 luty 2016 - 00:08

@Gutekjelonki

 

Je偶eli to jest to miejsce o kt贸rym my艣le to teraz wygl膮da zupe艂nie inaczej. Kopara w zesz艂ym roku rozjecha艂a brzegi i zrobi艂a teraz kana艂. Miesi膮c temu miejsce wej艣cia wygl膮da艂o tak:)

To prawda. Jeden brzeg wyregulowany na cacy. Tydzie艅 temu po艂azi艂em i po rozdeptywa艂em troszk臋 te g艂adkie brzegi.



#20 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 post贸w
  • LokalizacjaOpole
  • Imi臋:Grzegorz

Napisano 20 luty 2016 - 15:24

Ka偶dy "widzi" co innego dla mnie to p艂ytka woda

Dlatego napisa艂em wy偶ej 偶e do zbadania jigiem bo tak to mo偶na zgadywa膰 ,te偶 mi to wygl膮da na jakie艣 wyp艂ycenie ale czym spowodowane  ? mo偶liwo艣ci jest troch臋