Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Mucharskie (Świnna Poręba)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
335 odpowiedzi w tym temacie

#101 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 01 styczeń 2019 - 21:55

trupek wywożony na zdalnie sterowanej łódce dotrze w każde miejsce.

 

O silnikach spalinowych nawet nie wiedziałem. Ja przynajmniej nie spotkałem, ale tam, gdzie łowiłem pływali tylko kajakarze.

Spalinowe oczywiście powinny być zabronione - ale tutaj lobby turystyczne może się postawić :(

Na cofce skutery zapieprzają tak ,że nieraz zastanawiam się czy nie zacząć nagrywać a nuż się wydarzy,że będzie fajny materiał na portal typu sadistic.pl....

 

Lobby turystyczne  będzie się starać gwarantuje to . W lecie dzwoniłem do wód polskich i gadałem z gościem który się tym zajmuje i powiedział mi ,że lobbing ostry jest :wacko:


  • DominikSy. i FrejBigTuNupi lubią to

#102 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 03 styczeń 2019 - 16:36

Pofatygowałem się dziś z telefonem do wód polskich i uzyskałem następujące informacje:

 

Zbiornik jest cały czas zarybiany.

Odłowy sieciowe będą od 2020 roku głównie białej ryby .

Zakaz połowu z jednostek pływających na pewno będzie obowiązywał do 2020 roku .

W 2020 powstanie ich własna jednostka kontroli -  na razie jest ochotnicza straż rybacka ponoć sprawdzają   . Zgłosiłem akty kłusownictwa przy ujściu - wiedzą o tym i mają tam doglądać .

 

Tyle .... :rolleyes:


  • coma, szczupak1 i DominikSy. lubią to

#103 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 350 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 03 styczeń 2019 - 17:56

To może niech się te wody polskie udławią tą Świnną Porębą. Udławią albo wypchają.


  • szczupak1 lubi to

#104 OFFLINE   krzysju

krzysju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 styczeń 2019 - 15:13

To może niech się te wody polskie udławią tą Świnną Porębą. Udławią albo wypchają.

Myślę  , że  na gorąco  rzuciłeś te słowa.

Zweryfikują to nasze wędki nawet choćby z brzegu :).

 

 

Jest okazja przekonać się  czy jest różnica pomiędzy " zrównoważoną gospodarką rybacką"  prowadzoną przez PZW  a nie skażona myślą naukową IRŚ  gospodarką  Wód Polskich.

Nikt im nie chyba pisze tak bzdurnych operatów ( ala IRŚ jak dla  PZW) i nie muszą się tego badziewia trzymać.



#105 OFFLINE   bober

bober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 04 styczeń 2019 - 16:18

cyt "Odłowy sieciowe będą od 2020 roku głównie białej ryby ."

 

 czytaj : świeża rybka dla dyrekcji będzie zawsze...

 

...i tak dobrze że pozwolili łowić wędkarzom z brzegu - bo na Dobczycach nie pozwolili !!!



#106 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 350 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 04 styczeń 2019 - 16:20

Ojjj ostrożny bym był z tymi operatami. Według mojej wiedzy w IIIRP każdy użytkownik rybacki wody otwartej musi mieć operat. A że według nomenklatury wędkarstwo to jedynie odmiana rybactwa to gospodarz Świnnej Poręby, która jest zbiornikiem przepływowym zapewne operat mieć musi. Oczywiście operat nie musi nakładać obowiązku odłowów sieciowych, ale jest w nim plan zarybień i opis obecnego i docelowego stanu ichtiofauny.



#107 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 04 styczeń 2019 - 17:11

Panowie .

Z przeprowadzonych rozmów z wodami polskimi dostałem informacje ze odłowy będą miały charakter prewencyjny a nie komercyjny gdyż niektóre gatunki za szybko się mnożą i stanowią zagrożenie dla innych populacji .
Pan z wód powiedział mi ze mieli taka sytuacje na innym zbiorniku nie odławiali i skończyło się to dużym ichtiologicznym dramatem dlatego tutaj nie chcą popełnić podobnego błędu ...

#108 OFFLINE   krzysju

krzysju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 styczeń 2019 - 19:12

Ojjj ostrożny bym był z tymi operatami. Według mojej wiedzy w IIIRP każdy użytkownik rybacki wody otwartej musi mieć operat. A że według nomenklatury wędkarstwo to jedynie odmiana rybactwa to gospodarz Świnnej Poręby, która jest zbiornikiem przepływowym zapewne operat mieć musi. Oczywiście operat nie musi nakładać obowiązku odłowów sieciowych, ale jest w nim plan zarybień i opis obecnego i docelowego stanu ichtiofauny.

PZW aby wygrać musiało pisać takie operaty aby wygrać dzierżawę czyt: papier wszystko przyjmie. 

Operat  a potem zarybienia....przecież wiemy jak jest w rzeczywistości PZW.

 

Wody Polskie są chyba naturalnym "przedłużeniem własności "  Skarbu Państwa i nie muszą tymi faktami manipulować. . 

 

Mamy szansę poobserwować ten proces na żywym i dostępnym organiźmie : czy będzie lepiej czy gorzej.

 

 

Super by było gdyby Policja za punkt honoru wzięła sobie ochronę ( czytaj łatwe punkty za mięsiarzy)  i penetrowała brzegi tego zalewu :).

 

Wtedy turystyka wędkarska być może zapukałby  do bram Małopolski ... 

Ale się rozmarzyłem  :rolleyes: ...


  • coma i DominikSy. lubią to

#109 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1405 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 04 styczeń 2019 - 19:20

sero1975, on 04 Jan 2019 - 17:11, said:

Panowie .

Z przeprowadzonych rozmów z wodami polskimi dostałem informacje ze odłowy będą miały charakter prewencyjny a nie komercyjny gdyż niektóre gatunki za szybko się mnożą i stanowią zagrożenie dla innych populacji .
Pan z wód powiedział mi ze mieli taka sytuacje na innym zbiorniku nie odławiali i skończyło się to dużym ichtiologicznym dramatem dlatego tutaj nie chcą popełnić podobnego błędu ...

 

- dowód na skrajną SZKODLIWOŚĆ tzw. "gospodarki rybackiej".

Szkodliwe z definicji zarybienia, które później wymagają odławiania zbędnych gatunków. ABSURD!

Nie mam złudzeń, że WP - czyli jakas państwowa instytucja - będą racjonalnie dbały o wodę, bo jest to zwyczajnie niemożliwe.

Ale gdyby to podlegało pod gangsterów z PZW, to byśmy mieli 100% pewność, że szybko będzie ruina i pustynia.

 

Chętnie zapłacę roczną opłatę i będę trzymał kciuki za rozwój fajnego łowiska.



#110 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1405 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 04 styczeń 2019 - 19:22

 na Dobczycach nie pozwolili !!!

 

Wędkarzom.

Kłusownicy i znajomi królika łowią na Dobczycach bez przeszkód.

Nurkowałem tam z 10 lat temu - dno było oplecione pajęczyną urwanych żyłek



#111 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 04 styczeń 2019 - 19:59

(...)

Ale gdyby to podlegało pod gangsterów z PZW, to byśmy mieli 100% pewność, że szybko będzie ruina i pustynia.

 

(...)

Wypraszam sobie.

I mówię to w swoim imieniu. Tego typu pomówienia, a właściwie oszczerstwa są tyleż szkodliwe, co bezpodstawne. Rzeka Skawa należy do okręgu Bielsko-Biała, poza obwodem nr 2, czyli Świnną Porębą właśnie. By przekonać się, w jaki sposób gospodarujemy na tej wodzie zapraszam choćby na dostępne dla wszystkich wędkarzy bez dodatkowych opłat odcinki no kill muchowy i spinningowy na tejże Skawie, czy też do zapoznania się działalnością naszej specgrupy do tępienia kłusownictwa. Kalumnie łatwo się zza ekranu rzuca, natomiast podnieść swe siedzenie i samemu zrobić coś dla zmiany zastanej rzeczywistości, o to już trudniej. Wymagałoby to poświęcenia swojego bezcennego czasu, a także wystawienie się na podobne, niczym nie podparte opinie. A raczej podparte bezmyślnym "wydaje mi się". 



#112 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1405 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 04 styczeń 2019 - 21:36

Dobrze dobrze...

Garstka (chwilowych) pasjonatów, którym wydaje się, że można coś w PZW zmienić, niewiele znaczy.

A jak wygląda - za przeproszeniem - "gospodarowanie" wodami przez PZW, wystarczy pojechać nad dowolną rzekę lub jezioro między Giewontem i Bałtykiem.

Niestety...



#113 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 04 styczeń 2019 - 21:59

@Pezet a co Ty zrobiles aby bylo lepiej? Bo ze narzekac potrafisz to widac
  • Tomfunk lubi to

#114 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 04 styczeń 2019 - 22:05

Popatrz sobie uważnie, jak to cholerne PZW działa 

I pomyśl sobie, że to cholerne PZW to Ty, ja, i setki tysięcy naszych kolegów. I będzie tak dobre i sprawne, jak wspólnie to potrafimy zrobić. Popatrz, pomyśl i zrób co w Twojej mocy, by tak to wyglądało u Ciebie w okręgu. I daj dobry przykład innym, by nie było im wstyd, gdy Ciebie naśladują. Po ludzku - można być wzorem, można i zakałą. Każdy ma wybór, kim chce być.

https://web.facebook...p89rB0I&fref=nf

https://web.facebook...23902718118871/



#115 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1405 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 04 styczeń 2019 - 22:23

PrzemekL, on 04 Jan 2019 - 21:59, said:

@Pezet a co Ty zrobiles aby bylo lepiej? Bo ze narzekac potrafisz to widać

 

Bezsensowna demagogia.

 

Jak chcesz się napić kawy, to kupujesz krowę, pastwisko, szklarnię, sadzisz kawę, palisz ją i po wydojeniu krowy pijesz kawę z mlekiem?

Ja idę do kawiarni, albo kupuję kawę i mleko w sklepie.

 

I gdybym w kartonie z mlekiem znalazł wodę albo zgniliznę, a w paczce z kawą zdechłą mysz i robactwo - też bym się wkurzył. I pewnie bym narzekał.

Tak jak na PZW, które sprzedaje zgniliznę i zdechłą mysz, a kasuje za "łowisko".


  • szczupak1 lubi to

#116 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1405 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 04 styczeń 2019 - 22:24

Janusz - nie mam pejs-buka :)

 

I jeszcze raz - kropla perfum nie zmieni zapachu przepełnionego szamba...


Użytkownik pezet edytował ten post 04 styczeń 2019 - 22:26

  • coma i szczupak1 lubią to

#117 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 04 styczeń 2019 - 22:29

Nadal Piotrze nie dostrzegasz prostego faktu, że PZW to Ty!

Więc postawę roszczeniową masz - w pewnym sensie - do siebie. Choć tego nie dostrzegasz...

B)



#118 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 04 styczeń 2019 - 22:30

@pezet ja nawet w większości rozumiałem twoją krytykę ale od pewnego czasu to się staje ślepą nagonką. Nie można wszystkich stawiać pod jedną kreską. Samo PZW jest ubecką organizacją ale od czasu jej założenia trochę minęło i znalazło się w jej szeregach sporo ludzi, którzy zdając sobie sprawę z trudności rozbicia tego tworu starają się z powodzeniem zrobić coś dobrego dla naszych wód. I za nich trzymam kciuki.

Użytkownik coma edytował ten post 04 styczeń 2019 - 22:34

  • Tomfunk, woblery z Bielska i Robert91 lubią to

#119 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 04 styczeń 2019 - 22:31

PZW to nie Piotr. Nie opłaca składek. Nie należy do organizacji.

Użytkownik coma edytował ten post 04 styczeń 2019 - 22:33


#120 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1405 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 04 styczeń 2019 - 22:37

Ja trzymam kciuki za tych, którzy wbrew systemowi próbują COŚ dobrego zrobić.

I tych wspieram głównie finansowo.

Niestety, poza Panem Jeleńskim inne grupy pasjonatów, którzy próbowali coś zrobić w podkrakowskich rzekach pstrągowych lub zbiornikach, zostały storpedowane przez urzędników i funkcjonariuszy PZW. Jak socjalizm to socjalizm!

Tam, gdzie były łowiska pstrągowe, teraz - kiedy PZW "odzyskało" te wody, nie ma nawet kiełbia.

Czyli - standard...


  • marcinspin lubi to