Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa alphas air.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 27 luty 2016 - 19:04

Tak....i ten piękny desing, można się zakochac. Tylko cena mnie skutecznie odstrasza :(

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

#62 OFFLINE   duży

duży

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 27 luty 2016 - 19:11

Tak....i ten piękny desing, można się zakochac. Tylko cena mnie skutecznie odstrasza :(

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

Niestety to jest jego jedyna wada ,ale jak już odżałujesz i kupisz to gwarantuję że się w nim zakochasz



#63 OFFLINE   arturbukowski

arturbukowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaDrezdenko

Napisano 27 luty 2016 - 19:11

Maniek przerobiłem większość multików do UL ,i mogę Ci poradzić ,nie kombinuj , kup T3AIR , 1 gramowa główka leci na 25 ,30 metrów.Reszta multików  wymięka.

Pozdrówka. :)

 

używam T3air i 1g nichu…j nie lata więc wyjaśnij proszę jak to robisz ,jakiego kija używasz      


  • mifek lubi to

#64 OFFLINE   duży

duży

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 27 luty 2016 - 19:20

używam T3air i 1g nichu…j nie lata więc wyjaśnij proszę jak to robisz ,jakiego kija używasz      

Wariwas Area Draiw OD 1-7 gr .Trzeba troszke pokombinować z ustawieniem hamulca.

Pozdrówka :D


  • arturbukowski lubi to

#65 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 27 luty 2016 - 19:30

tym kijem a dało by się machać samym haczykiem z  bez ołowiu  :lol:



#66 OFFLINE   duży

duży

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 27 luty 2016 - 19:42

tym kijem a dało by się machać samym haczykiem z  bez ołowiu   :D 

Trzeba wziąć do rączki i spróbować,niewierny Tomaszu. ;)



#67 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 27 luty 2016 - 19:46

Na targach w Poznaniu,miałem w łapie ten kijek, sparowany z T3 i powiem ... robi wrażenie, że da radę i samym haczykiem  :P  :)

(ja nie, bo jestem jeszcze za cienki "Bolek"  ;) w tym UL )


Użytkownik BOB1 edytował ten post 27 luty 2016 - 19:47


#68 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 27 luty 2016 - 19:47

akurat widziałem z bliska jak ten kij miotał gramami, nie pamiętam co za model multika był, na pewno daiwa z wyższej półki.



#69 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 27 luty 2016 - 21:07

[quote name="Viper5684" post="1848152" timestamp="1456594272"]
Mamy sobotę i właśnie wróciłem:
Kij taki jak poprzednio:
-Oliwka 3.5g bez problemu 35m i dalej
-Swing Impact 2" + 2g 20-25m
-swing impact 2" + 3g 28-34m
-swing impact 2" +4g trochę problematycznie bo dosyć ciężki na ten mój zestaw ale leciało conajmiej 35m! Kijek numer mocniejszy i bym machnął na 40stke
Sama oliwka 1.8-2g nie leciała w sposób który nazwał bym rzutem![/quote
Czytam raz , drugi i przecieram oczy ze zdumienia,tyle lat szukam kamienia filozoficznego dającego radę ul w castingu a tu proszę.Po co mi te wszystkie sprzęty które do tej pory kupiłem. Dobra do rzeczy możesz się pochwalić jaką metodą dokonujesz pomiaru i czy rzucasz z wiatrem może ,czy pod wiatr. Łowię castem już paręnaście lat i jakoś ciężko mi uwierzyć w taki skok jakościowy w ciągu roku. Jakoś tak w 18 n0 20 metrów to bym uwierzył,tylko po co mi to na trudnej technicznie rzece. Łowienie okoni z brzegu czy łódki to nie to samo co pstrągi na Szczyrej ,Głomi albo Debrzynce.Tak że kolego odpuść troszkę te odległości jeden Mleczko już tu był.
  • sucks_one i teo lubią to

#70 OFFLINE   marcin_krych

marcin_krych

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 luty 2016 - 21:33

Ostatnio zauważyłem ,że większość miota wabikami w kosmos albo jeszcze dalej :whistling:


  • teo i Przemek_M lubią to

#71 OFFLINE   teo

teo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp.

Napisano 27 luty 2016 - 21:42

Prawie 10 g szpulka i takie odległości :o Biorę


  • Paweł J lubi to

#72 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 27 luty 2016 - 22:15

Megabass IS71HL + szpula BFS + łożyska SLP Micro Ball + oliwka HS ultra light

 

rzucałem

 

3g+ Easy Shiner 2" - 25-30m

4g+ Easy Shiner 2" - 30-35m (na flaucie wieczorem 40m)


Użytkownik bazyloss edytował ten post 27 luty 2016 - 22:17

  • arturbukowski lubi to

#73 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 27 luty 2016 - 22:30

Hm piękne odległości uzyskujecie Koledzy.

Ja co prawda z abusia miotam niczego sobie ;)

Na zlocie castingowców na Żarnowcu będzie konkurencja w rzucie......0,5g :P /na basenie żeby nie było że wiatr albo coś tam ;) /

I wtedy jury/sami spec castowcy/ocenią czy  jest możliwe przerzucić basen/basen ma 25m długości,no przy 1g to by poleciał...do jakuzzi przy palmach :D /

Tym którzy już zarezerwowali przyjazd zalecam trening wiosenny :)/resztę zapraszam do udziału,termin 26-28.08.16 :)

Oczywiście sprzęt własny/będzie kontrola antydopingowa :D +waga łożysk,multika,wędki,średnica plecionki/musi być widoczna gołym okiem-bez lupy ;) /z czego jest zrobiony skafander zawodnika czy nie przekroczono przepisów./rzut z miejsca bez rozbiegu co by nikt do wody nie wpadł-dyskwalifikacja :D /

O wynikach oczywiście natychmiast poinformuję wszystkich zainteresowanych żeby obalić mity i legendy :)


Użytkownik gaweł edytował ten post 27 luty 2016 - 22:32


#74 OFFLINE   arturbukowski

arturbukowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaDrezdenko

Napisano 27 luty 2016 - 22:37

Prawie 10 g szpulka i takie odległości :o Biorę

 

i w czym widzisz problem  szpulka wazy 7,1 g bez łożyska .napisz proszę na jaki zestaw ty łowisz .JA osobiście mam 5 zestawów do UL i nie które szpulki z łożyskiem ważą 10 g i bez problemu 2,5 g lata, 2g nie wiem bo do tego mam inny zestaw  T3AIR + kij gramaturze 1,8 g do 7g i jeszcze jedną T3AIR I KIJ 1,8g do 5g,co tam. . poz ARTUR     


Użytkownik arturbukowski edytował ten post 27 luty 2016 - 22:38

  • proraf, duży i ManieQ lubią to

#75 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 27 luty 2016 - 22:49

Hm piękne odległości uzyskujecie Koledzy.

Ja co prawda z abusia miotam niczego sobie ;)

Na zlocie castingowców na Żarnowcu będzie konkurencja w rzucie......0,5g :P /na basenie żeby nie było że wiatr albo coś tam ;) /

I wtedy jury/sami spec castowcy/ocenią czy  jest możliwe przerzucić basen/basen ma 25m długości,no przy 1g to by poleciał...do jakuzzi przy palmach :D /

Tym którzy już zarezerwowali przyjazd zalecam trening wiosenny :)/resztę zapraszam do udziału,termin 26-28.08.16 :)

Oczywiście sprzęt własny/będzie kontrola antydopingowa :D +waga łożysk,multika,wędki,średnica plecionki/musi być widoczna gołym okiem-bez lupy ;) /z czego jest zrobiony skafander zawodnika czy nie przekroczono przepisów./rzut z miejsca bez rozbiegu co by nikt do wody nie wpadł-dyskwalifikacja :D /

O wynikach oczywiście natychmiast poinformuję wszystkich zainteresowanych żeby obalić mity i legendy :)

Odnoszę wrażenie, że to pierwsze ,oficjalne poinformowanie o terminie Żarnowca 2016!?

(są już rezerwacje ... a ja o tym nic nie wiem?! :angry:  :D ?)


Użytkownik BOB1 edytował ten post 27 luty 2016 - 22:50

  • minecjusz lubi to

#76 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 27 luty 2016 - 23:07

Morrum sx 1601 plus avail 6,6 grama i oryginalny hamulec dwubloczkowy plus jakieś szybkie łożyska,szklany batson spg 781, daje radę 2 gramy i dwa cale, mikro jigi od 2 gram to na przyzwoite odległości na pstrągowych rzekach. Woblerki od 3-3,5 gram lotne ,nieloty od 5. Przy technicznych rzutach nawet 1 gram ale na 6 do 8 metrów. Zamiennie jeszcze dwa morrumy też z avalami sx mag i zx lV cb dwa scorpiony też z availami i magnetykiem do wyboru. I jeszcze stary premier też po grubym tuningu.kije do każdego się znajdą teoretycznie w opisach od 1-6 i 1-8 lb i cw od1 do 8 gram. Przerzuciłem troszkę sprzętu i jakoś dalej nie widzę 3 gramy plus 2 cale na 34 metry. Zejdźmy na ziemię , dalej twierdzę że 18 no 20 metrów to jest świetne osiągnięcie.
  • teo i Przemek_M lubią to

#77 OFFLINE   teo

teo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp.

Napisano 27 luty 2016 - 23:15

Szpula 9,5 gram. Komfort przy poprawnym zestawie 3,5 gram. 

Strona 1 i na tym opierałem swoją wypowiedz.

Ja mam morruma 1601 sx z najpłytszą szpula 6,6g starego scorpiona z płytką szpula ,starą która obsługuje magnetyk 7g? i daiwe t3sv 10g na przemian z kijem mhx s781-1 i takie odległości 20-30m dla mnie to marzenie przy 2 g w całości.Łożyska hedgehog bfs air na wszystkich.


Użytkownik teo edytował ten post 27 luty 2016 - 23:21


#78 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 27 luty 2016 - 23:46

ja zrezygnowałem z UL cast i nie z powodu (bezpośrednio) odległości, ale komfortu psychicznego, z casta i odpowiednim sprzętem można uzyskać bardzo dobre odległości, ale dla mnie zawsze towarzyszył temu stres :)

 

zauważcie , że w Japonii sprzęt UL najczęściej jest wykorzystywany do pstrągowania, oczywiście ktoś tam sprawdzi, że można wobkiem rzucić 30-35m, wrzuci filmik na YT i my potem się jaramy, wydajemy krocie i żyłujemy

a potem ten koleś w praktyce rzuca na swoich strumieniach po 10, może 15m, bo więcej nie potrzebuję, bardziej mu chodzi łatwość rzutu, celność, powtarzalność tym swoim super sprzętem ;)


Użytkownik bazyloss edytował ten post 27 luty 2016 - 23:46

  • Rafal.Bednarkiewicz lubi to

#79 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 28 luty 2016 - 00:11

ja zrezygnowałem z UL cast i nie z powodu (bezpośrednio) odległości, ale komfortu psychicznego, z casta i odpowiednim sprzętem można uzyskać bardzo dobre odległości, ale dla mnie zawsze towarzyszył temu stres :)
 
zauważcie , że w Japonii sprzęt UL najczęściej jest wykorzystywany do pstrągowania, oczywiście ktoś tam sprawdzi, że można wobkiem rzucić 30-35m, wrzuci filmik na YT i my potem się jaramy, wydajemy krocie i żyłujemy
a potem ten koleś w praktyce rzuca na swoich strumieniach po 10, może 15m, bo więcej nie potrzebuję, bardziej mu chodzi łatwość rzutu, celność, powtarzalność tym swoim super sprzętem ;)

O i oto chodzi , dobrze napisane . Oczywiście ja dalej będę brnął w ul casta , chodzi tylko o frajdę jaką daje łowienie dobrze dobranym sprzętem.
  • BOB lubi to

#80 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 28 luty 2016 - 00:56

ja zrezygnowałem z UL cast i nie z powodu (bezpośrednio) odległości, ale komfortu psychicznego, z casta i odpowiednim sprzętem można uzyskać bardzo dobre odległości, ale dla mnie zawsze towarzyszył temu stres :)

 

zauważcie , że w Japonii sprzęt UL najczęściej jest wykorzystywany do pstrągowania, oczywiście ktoś tam sprawdzi, że można wobkiem rzucić 30-35m, wrzuci filmik na YT i my potem się jaramy, wydajemy krocie i żyłujemy

a potem ten koleś w praktyce rzuca na swoich strumieniach po 10, może 15m, bo więcej nie potrzebuję, bardziej mu chodzi łatwość rzutu, celność, powtarzalność tym swoim super sprzętem ;)

Jeśli przyjedziesz na Żarnowiec to gwarantuję-pozbędziesz się stresu/pełna rehabilitacja w castingowym gronie/ :) łowiąc na UL/a tatar z okonia jest .. :P ....i już będę zbanowany ;) /

A na pewno będą/są/ tacy co potwierdzą moje słowa. :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych