Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Żninskie Duże


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lamiglas87

lamiglas87

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 287 postów
  • LokalizacjaPałuki/WLKP
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:W

Napisano 03 marzec 2016 - 18:49

Witam wszystkich. Zakladam ten temat, poniewaz na Palukach dzieje sie coraz gorzej , ale mam nadzieje ze wspolnie z kolegami damy rade przeciwstawic sie rybackim odlowom pana" sobola", i zarazem powymieniac sie informacjami na w/w jezioro i nie tylko , bo mysle ze jeszcze uchowaly sie ladne ryby :)



#2 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 03 marzec 2016 - 20:45

@lamiglas87

Możesz tytułem wstępu napisać coś o tym jeziorze? Jezioro w moim zasięgu i w tym roku chciałbym się tam wybrać na jakiś rekonesans.

#3 OFFLINE   Piotr.teamdragon

Piotr.teamdragon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 03 marzec 2016 - 20:47

Tak to się dzieje od lat . Na Żędowie potrafi postawić sieci  przy pomostach gdzie wędkarze sobie karmili kilka dni i łapali . Nawet w niedzielę .Ma zasadę że z wędkarzy nie wyżyje i ciągnie ile się da .


Użytkownik www.teamdragon.pl edytował ten post 03 marzec 2016 - 20:53


#4 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 03 marzec 2016 - 23:06

Tak to się dzieje od lat . Na Żędowie potrafi postawić sieci  przy pomostach gdzie wędkarze sobie karmili kilka dni i łapali . Nawet w niedzielę .Ma zasadę że z wędkarzy nie wyżyje i ciągnie ile się da .

 

A jak juz "dzerżafca" nie będzie miał co targać sieciami, to powie że to wina wędkarzy. Co kraj, co za głupie przepisy. 



#5 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 13:54

Podobna sytuacja miała miejsce pare lat temu ( gdy jeszcze tam jeździłem ) na jeziorze Bagno i Meszno - wówczas ( teraz nie wiem ) dzierżawcą była ta sama osoba. Jeziora trzepane sieciami - sieci rozstawiane przy zestawach wędkarzy i ściągane na kąpielisku Kornelin. Piękne szczupaki, karpie i inne gatunki zabierane bez litości. Po tym wszystkim odpuściłem sobie wyjazdy na te jeziora i zakup zezwolenia wówczas "Łysinin"...

#6 OFFLINE   lukastrance

lukastrance

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 marzec 2016 - 14:29

Kiedyś zainteresowałem się wodami pod opieką GR Łysinin (żona ze Żnina to i nad wodę blisko) i niestety z tego co czytałem taka sytuacja ma miejsce już od dawna. Aż dziwne że jest co jeszcze sieciami ciągnąć. Lokalni wędkarze nawet kiedyś coś tam starali się zrobić, prasa itp. ale niestety jak było tak jest i pewnie jeszcze długo będzie...

Wysłane z mojego Letv X500

#7 OFFLINE   lamiglas87

lamiglas87

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 287 postów
  • LokalizacjaPałuki/WLKP
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:W

Napisano 04 marzec 2016 - 15:02

Jezioro jest dosc duze ma ok. 450 ha wiec jest jednym z wiekszych na palukach, ma kilka ladnych kamienistych gorek , ogolnie jest atrakcyjnie wedkarsko ale zeby cos tam polowic to trzeba miec lodke. A co do tych klusoli ktorzy sie nazwaja rybakami to co jestem po pracy na lodce to widze jak wyplywaja i jest to prawie dzieni w dzien i oczywiscie taka sytuacja ma miejsce prawie na wszystkich jeziorach Lysinina chociazby ocwieka, gasawa, a najgorsza jest bezczelnosc tych rybakow , widza ze ciagniesz ryba na drugi dzien nie masz cio tam plynac, i jeszcze zero kontroli , nic kompletnie nic.



#8 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 15:40

Z tego co widzę to jest to jezioro po którym można polatać na spalinie także choćby z tego powodu dla mnie będzie atrakcyjne ;-).

Możesz polecić jakieś miejsce gdzie można podjechać i zwodować łódź? 



#9 OFFLINE   lamiglas87

lamiglas87

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 287 postów
  • LokalizacjaPałuki/WLKP
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:W

Napisano 04 marzec 2016 - 15:42

No lodz mozna zwodowac obok rybaczowki ( chyba ze nie wiesz gdzie to jest to ci wytlumacze) i owszem na spalinie mozna poplywac



#10 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 16:00

Będę wdzięczny za szczegóły dot. miejsca wodowania ;-).



#11 OFFLINE   lamiglas87

lamiglas87

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 287 postów
  • LokalizacjaPałuki/WLKP
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:W

Napisano 04 marzec 2016 - 16:03

A powiedz mi z ktorej stroney bedziesz jechal :)?



#12 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 20:47

Będę leciał od strony Gniezna...

#13 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1176 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 22:06

Cały rok z kumplem tłukliśmy jezioro Oćwieckie. Piękna woda, szkoda że tak przeorana siatami...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#14 OFFLINE   budzik

budzik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaGislaved
  • Imię:Michał

Napisano 04 marzec 2016 - 22:15

Będę leciał od strony Gniezna...



To w Żnine jedz na Inowrocław. Po lewej będzie cukrownia ( będziesz jechał wzdluz jeziora) po przejechaniu 500 metrow skrec w lewo tam będzie sporo miejsca w którym komfortowo zwod jesz łódź.
  • lukson lubi to

#15 OFFLINE   lamiglas87

lamiglas87

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 287 postów
  • LokalizacjaPałuki/WLKP
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:W

Napisano 06 marzec 2016 - 08:50

Mozesz jechac tak jak kolega @budzik pisze, aczkolwiek nie polecam bo straszne dziury sie tam porobily, a jak lecisz od gniiezna, to w Żninie jadac krajowa 5 mijasz wlasnie skret na Inowroclaw i jedziesz jeszcze z 200-300 m i skrecasz w prawo(bedzie szyld przy drodze dentysty) i jedziesz na sam dol i jestes nad jeziorem






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych