Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Na co łowie Kizior :D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kizior

Kizior

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 06 marzec 2016 - 22:47

Witam w moim wątku o przynętach.

Zacznie się troche niepozornie ponieważ odkąd mam synka nie kręce już pięciu przynęt na dzień a jedną na 5 dni maks :D Stąd też na chwilę obecną pokaże tylko ale obiecuje nadrobić zaległości w nadchodzącym tygodniu.

Na początek chciałbym zaprezentować przynęty które stworzyłem zainspirowany muchami szczupakowymi. Osobiście nazywam je "papużkami" ze względu na różnorodność kolorów oraz materiały użyte do ich produkcji. Zacząłem na nie łowić jakieś dwa lata temu kiedy to obławiając nowy zbiornik standardowymi przynętami bez większych efektów, zrezygnowany sięgnąłem do pudełka po prototyp nowej (wtedy) przynęty. Jakie było moje dziwienie kiedy w kilka chwil zacząłem nadrabiać straty całego dnia:D. Efektowne ataki kaczodziobych jakie wtedy oglądałem na żywo, zachęciły mnie później do zakupienia zestawu pod szczupaka na muche.

Zaznaczam że przynęty oraz ich kolorystyka sprawdza się na łowiskach nad którymi często bywam.

Pora na trochę informacji technicznych:

-wielkość taka jak na zdjęciach (widoczna miarka z centymetrami oraz calami) chociaż możliwe jest tworzenie mniejszych czy większych wersji

-waga w prezentowanych przypadkach na sucho to 15 gram a myślę że po zamoczeniu nie powinna przekroczyć 25, możliwe jest produkowanie zarówno cięższych jak i lżejszych wersji

-materiały użyte do produkcji to barwione pióra z kapki siodłowej koguta,  barwiona królika, barwiona sierść lisa rudego dla przynęty zielonej oraz platynowego dla czerwonej, odrobina flashy, plastikowa głowka oraz wpasowane w nią oczka.

-korpus wykonany z dwóch przegubów z drutu ze stali nierdzewnej, obciążony w odpowiednich miejscach ołowiem. Zakończony kotwicą gamakatsu do połowów w słonej wodzie

 

Ogólnie jeśli mogę coś więcej napisać to tylko tyle że w moim przypadku problem połowu na muchę spinningiem nie istnieje. Praca tej przynęty w wodzie jest po prostu fantastyczna i postaram się ja uchwycić przy następnym wypadzie na rybki. Można prowadzić ją szybko twichingiem tuż pod powierzchnią można również delikatnie podrywając szczytówkę nadawać jej bardziej leniwą pracę. Przynęta jest bardzo łowna i w sumie jeśli wykonuje się ją starannie to przeżyje wiele ataków szczupaka. Zasada jest podobna co przy szczupaczych muchach - mocne węzły, dobrze przymocowane materiały i dużo klejenia.

Oczywiście są tez minusy takiego łowienia i chodzi tu głownie o koszta związane z produkcją przynęt. Materiały użyte nie są tanie a używanie syntetycznych zamienników mija się z celem ponieważ praca takiej "wersji dla ubogich" jest dużo gorsza i efekty już nie te. Zresztą jeśli ktoś wie jak pracuje sierść królika i lisa w wodzie bedzie wiedział co mam na myśli.

Zaznaczam również że mimo iż rozpisuje się tylko o szczupakach to łowienie okoni na mniejsze wersje o innych barwach też sprawnie wychodzi.

87555540845128389582.jpg

 

45168138271462849157.jpg

 

31842599848342089065.jpg

Tutaj celowo zrobiłem zdjęcie obu wersji kolorystycznych aby pokazać różnicę sierści  lisa rudego oraz platynowego.

 

49749233239386860183.jpg

I zdjęcie skrawka skóry z lisa zakupionego w fishingmart katowice aby pokazać ile tego materiału zużyłem do produkcji przynęty.

P.S. moja kobieta mówi że zdjęcia mogłem zrobić jej aparatem ponieważ nie oddają ich uroku jednak z powodu mojego lenistwa jesteście koledzy skazani na oglądanie ich w tej kiepskiej jakości.

Pozdrawiam


Użytkownik Kizior edytował ten post 06 marzec 2016 - 22:50


#2 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 marzec 2016 - 23:32

15 gramów na sucho - toż to kawał przynęty :D Czym podajesz te muszyska?
 

I tradycyjnie - witaj we własnym wątku :)



#3 OFFLINE   Kizior

Kizior

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 06 marzec 2016 - 23:46

Jak juz pisałem przynety sa typowo pod spinning. Wagowo tez mozna je dostosowac do potrzeb łowiska czy pogody. Plus jest taki ze nie trzeba stosowac dodatkowego obciazenia podobnie jak w glowkach jigowych, jednak budowa przynety czyli dwa przeguby sprawia ze praca jest nieporownywalnie bardziej atrakcyjna. W przyszły weekend na rybkach nakrece film z praca przynety i umieszcze w watku.
  • woblery z Bielska i michal7709 lubią to

#4 OFFLINE   logun74

logun74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Lokalizacjagorzów wlkp
  • Imię:tomasz
  • Nazwisko:kałużny

Napisano 07 marzec 2016 - 08:38

Witaj ,przegubowce ładne, pomyslowo wykonany ogon, fajnie jesli wrzucisz filmik z pracą.

#5 OFFLINE   zmorces

zmorces

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaCiechanów
  • Imię:Paweł

Napisano 07 marzec 2016 - 12:42

Cieszą oko wędkarza, a na pewno i rybki nie mogą się nim oprzeć :) Czekam na filmik.



#6 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15608 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 marzec 2016 - 14:11

Jak jest z pływalnością przynęty? I co stanowi obciążenie?



#7 OFFLINE   Kizior

Kizior

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 16:46

  Jeśli chodzi o obciażenie to stanowi je ołowiany ciężarek umieszczony w przegubie który jest podstawą pod głowę przynęty. Można więc regulować jej wagę a co za tym idzie również szybkość opadu. Tyle że nie jest to typowy opad pionowo w dół a dość powolne opadanie na dno gdzie podczas każdego poderwania przynęty każdy przegub pracuje kolejno. Ruch dzięki temu jest dosyć wężowaty.

  Te dwie papużki na zdjęciach mają w sobie obciążenie po 7gram. Przy takich wielkościach przynęt stosuje zamiennie 5,7  i 10 gramowe ciężarki ołowiane co daje mi komfort łowienia w większości naszych wód. Jęśli chodzi o to jak się rzuca spinningiem takimi przynętami to śmiało mogę powiedzieć że naturalne materiały typu sierść dosyć mocno "piją" wodę z łowiska dodatkowo obciążając przynęte. W tym przypadku przynęta po namoknięciu powinna ważyć w granicach 21-25 gram. Wszystko zależy od ilości materiału użytego do ich produkcji.



#8 OFFLINE   Kizior

Kizior

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 18:49

Po przerwie dłuższej niż zamierzałem wrzucam film z praca mojej przynęty. Na filmie mam jeden kolor przynęty - zielony prezentowany na zdjęciach. Ogólnie pierwszy raz kręciłem kamerką podwodną i to w dodatku pożyczoną. Tak dla wyjaśnienia dlaczego film nie pozuje momentu poderwania przynęty - mocowanie kamery się delikatnie skrzywiło i o wszystkim dowiedziałem się w domu oglądając wideo. Mam nadzieje że prezentowany filmik pozwala chociaż trochę wyobrazić sobie jak pracuje w wodzie. Pierwsze pare przepłynięć to jednostajne prowadzenie, później mamy podszarpywanie i opad. Opad delikatnie różni się od tego podczas połowy ponieważ linka nie jest napięta. Na filmiku mamy prznęte obciążoną 7 gramowym ciężarkiem co daje komfort łowienia w zbornikach od 0,5m do około 3-3,5 m głebokości.


Użytkownik Kizior edytował ten post 21 marzec 2016 - 18:51


#9 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3224 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 20:13

Widać, że nie oszczędzasz na materiałach, kapitalnie się to w wodzie zachowuje :) nie mam wątpliwości, że szczupłe ganiają.


  • Kizior lubi to

#10 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15608 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 marzec 2016 - 20:42

Kiedy na sprzedaż coś będziesz miał?


  • popper i Kizior lubią to

#11 OFFLINE   Kizior

Kizior

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 21:45

Ciesze się że praca się podoba. Ogólnie lepiej widać prace jeśli mamy zestawienie dwóch różnych kolorów np. żółty i czerwony. Teraz robię kilka zestawień kolorystycznych skutecznych u mnie i wrzucę na giełdę. Muszę tylko pokombinować z główkami bo przy użyciu fish-mask wychodzi zbyt drogo a w sumie efekt bardziej cieszy mnie niż ryby.



#12 OFFLINE   Skob.el

Skob.el

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 252 postów
  • LokalizacjaEL

Napisano 22 marzec 2016 - 08:27

Ciekawe ustrojstwo Kizior.Podoba mi się te pierzastwo.

#13 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 24 marzec 2016 - 21:13

Praca papużki jest rewelacyjna !!! :clappinghands: Jak dla mnie - przynęta doskonała, nie tylko na szczupaki.

@Kizior zapisz mnie do swojego kajecika na 2 szt. wagowo i kolorystycznie dostosowanymi do połowu zandera. Czekam cierpliwie. ;)


  • Kizior lubi to

#14 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 24 marzec 2016 - 21:22

I jest coś świeżego!


  • Kizior lubi to