Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drużno


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2214 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 26 listopad 2016 - 19:43

Wybieram się na Drużno za kilka dni.

Podpowiedzcie proszę jaką wybrać taktykę przy takiej pogodzie -jeśli się sprawdzi to przymrozki w nocy i ok +2 w dzień.

Mam wątpliwości czy przy takich temperaturach jest sens szukania ryb na płyciznach 1-2 m, czy trzeba szukać głębszych miejsc i tam próbować?

Będę tam pierwszy raz  i wiem ,że generalnie tam płytko ale co to ewentualnie  znaczy dołek na Drużnie 3m?6m?

Proszę o potwierdzenie czy dobrze kombinuję-może być na priv lub  jakaś garść rad dla nowego na tej wodzie.

Widzę,że  woda bardzo rozległa,będzie zimno, a godzin na łowienie niewiele-chciałbym choć próbować sposobów i miejsc gdzie to ma jakiś sens.

PS.Mam nadzieję, że nie zamarznie.

Pozdrawiam



#362 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 26 listopad 2016 - 19:59

Oczywiście ,że jest sens szukania na płyciznach bo tam wszędzie płycizny a szczupak cały czas stoi w zielsku na metrowej a czasem i płytszej wodzie.Taktyka tam  jest taka ,jak nikt nie widzi, to wszystko co na łódce do plecaka.Ważne dla właścicieli jest to żeby wszystkie łódki codziennie pływały.Nie baw się w żadne jerki tylko duża guma na lekkiej główce i nie ma bata,żebyś o kiju spłynął.



#363 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 26 listopad 2016 - 20:52

Łowiłem w ten czwartek i piątek w grupie z kilkoma kolegami, łowiliśmy na płytkiej (w rezerwacie) Inni też obstawiali taką wodę.

Wyjęto sporo fajnych ryb (nie słyszeliśmy aby było przekroczenie metra). Pilnuj się regulaminu łowiska. Nie pływaj w rezerwacie na spalinie. Strażnik lubi "wylornetkować " takich delikwentów ... i boli :D

Moim sukcesem było to, że dwoma rybami (63 i 66) "rozdziewiczyłem nowy sprzęt (multik i kij) na koniec sezonu :)

CC101DC i 66cm (pięknie wybarwiany)

 

sklonował się cholera jasna!!!

Załączone pliki


Użytkownik BOB1 edytował ten post 26 listopad 2016 - 21:16


#364 OFFLINE   polak9

polak9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPasłęk
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:B..

Napisano 26 listopad 2016 - 21:40

Wybieram się na Drużno za kilka dni.

Podpowiedzcie proszę jaką wybrać taktykę przy takiej pogodzie -jeśli się sprawdzi to przymrozki w nocy i ok +2 w dzień.

Mam wątpliwości czy przy takich temperaturach jest sens szukania ryb na płyciznach 1-2 m, czy trzeba szukać głębszych miejsc i tam próbować?

Będę tam pierwszy raz  i wiem ,że generalnie tam płytko ale co to ewentualnie  znaczy dołek na Drużnie 3m?6m?

Proszę o potwierdzenie czy dobrze kombinuję-może być na priv lub  jakaś garść rad dla nowego na tej wodzie.

Widzę,że  woda bardzo rozległa,będzie zimno, a godzin na łowienie niewiele-chciałbym choć próbować sposobów i miejsc gdzie to ma jakiś sens.

PS.Mam nadzieję, że nie zamarznie.

Pozdrawi

Nie ma miejsc  głębszych niż 2m a woda teraz brudna znaczy zamulona .

 

 

Hehe



#365 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 26 listopad 2016 - 23:45

Łowiłem w ten czwartek i piątek w grupie z kilkoma kolegami, łowiliśmy na płytkiej (w rezerwacie) Inni też obstawiali taką wodę.

Wyjęto sporo fajnych ryb (nie słyszeliśmy aby było przekroczenie metra). Pilnuj się regulaminu łowiska. Nie pływaj w rezerwacie na spalinie. Strażnik lubi "wylornetkować " takich delikwentów ... i boli :D

Moim sukcesem było to, że dwoma rybami (63 i 66) "rozdziewiczyłem nowy sprzęt (multik i kij) na koniec sezonu :)

CC101DC i 66cm (pięknie wybarwiany)

 

sklonował się cholera jasna!!!

Ładna ryba



#366 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 26 listopad 2016 - 23:58

Przepraszam ale 63 i 66 i 72 i 75 i.........  wyhaczmy  przy łodzi  . W tym roku woda trudna  ale ryby są



#367 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 27 listopad 2016 - 00:01

Za co przepraszasz ? ;)



#368 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 27 listopad 2016 - 00:06

że nie złowiłem ryby  którą by mógł zmęczyć przy fotografii 90+ a byłem cały ten tydzień



#369 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 27 listopad 2016 - 00:10

...no nie wiem do końca co masz na myśli? 

Mieszkaliście u Franka?



#370 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 27 listopad 2016 - 11:19

Tak u Franka , to na Was czekał ?    Chciałem trafić coś większego  do fotografii  niż 80  i nie zrobiłem żadnych zdjęć z rybą ;) ,


Użytkownik jacekp29 edytował ten post 27 listopad 2016 - 11:25


#371 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 27 listopad 2016 - 11:26

Te moje pikutki były fotografowane tylko z jednego powodu ... "rozdziewiczyły" nowe nabytki sprzętowe (fotę z drugim "szczypakiem" wrzuciłem do wątku "chwalę się...") :P

Na koniec ostatniego dnia, wyszedł mi do przynęty tuż przy łodzi,  taki, którym chwalił bym się bez wstydu ;) ... ale skończyło się na nawiązaniu kontaktu wzrokowego :D

(a Franek niestety za bardzo nie czekał na nas :mellow: ale to inny temat)



#372 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 27 listopad 2016 - 11:36

Coś mówił ze ma ktoś przyjechać , w domu bywał tylko wieczorem bo jeżdził do roboty do Tczewa

U mnie najgrubiej 80++ ,



#373 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 27 listopad 2016 - 12:17

Wybieram się na Drużno za kilka dni.

Podpowiedzcie proszę jaką wybrać taktykę przy takiej pogodzie -jeśli się sprawdzi to przymrozki w nocy i ok +2 w dzień.

Mam wątpliwości czy przy takich temperaturach jest sens szukania ryb na płyciznach 1-2 m, czy trzeba szukać głębszych miejsc i tam próbować?

Będę tam pierwszy raz  i wiem ,że generalnie tam płytko ale co to ewentualnie  znaczy dołek na Drużnie 3m?6m?

Proszę o potwierdzenie czy dobrze kombinuję-może być na priv lub  jakaś garść rad dla nowego na tej wodzie.

Widzę,że  woda bardzo rozległa,będzie zimno, a godzin na łowienie niewiele-chciałbym choć próbować sposobów i miejsc gdzie to ma jakiś sens.

PS.Mam nadzieję, że nie zamarznie.

Pozdrawiam

Dołków 3-6m na Drużnie nie ma.

1m to już głębia/kanału nie biorę pod uwagę/  :)

Rzucaj w dryfie,na elektryku pływaj jak najmniej/płoszą się ;) te naj.../

Brania są ok 10-12,potem już słabiej/siedzą w zielsku/

W każdej chwili może walnąć duża mama/co zresztą widzieliśmy,organoleptycznie :P /a wtedy już zimno nie jest :D

I tak jak Bob napisał powyżej :)


Użytkownik gaweł edytował ten post 27 listopad 2016 - 12:17


#374 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 27 listopad 2016 - 14:05

Oczywiście ,że jest sens szukania na płyciznach bo tam wszędzie płycizny a szczupak cały czas stoi w zielsku na metrowej a czasem i płytszej wodzie.Taktyka tam  jest taka ,jak nikt nie widzi, to wszystko co na łódce do plecaka.Ważne dla właścicieli jest to żeby wszystkie łódki codziennie pływały.Nie baw się w żadne jerki tylko duża guma na lekkiej główce i nie ma bata,żebyś o kiju spłynął.

O kolego miałem dla ciebie duzy szacun ale od tych boleni to ci się chyba po....... w głowie.Co to znaczy nie baw się w JERKI  . Czy ty  boleni nie łowisz na bezsterowce nie potrafisz cz nie chcesz się do tego przyznać.kOLEGO lekka wirówka guma w ofsecie żaba poper i jerk jerk i jeszcze raz jerk .



#375 OFFLINE   bartek

bartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 27 listopad 2016 - 18:27

Znacznie więcej ryb łowi się na gumy.



#376 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 27 listopad 2016 - 20:02


 

O kolego miałem dla ciebie duzy szacun ale od tych boleni to ci się chyba po....... w głowie.Co to znaczy nie baw się w JERKI  . Czy ty  boleni nie łowisz na bezsterowce nie potrafisz cz nie chcesz się do tego przyznać.kOLEGO lekka wirówka guma w ofsecie żaba poper i jerk jerk i jeszcze raz jerk .

Wyjechałeś jak Filip z konopi,albo raczej po konopiach więc odpowiem,choć szkoda mojego pisania.Mam w głębokim poważaniu co o mnie myślisz bo znasz mnie tylko z obrazka,a ja cię nawet z obrazka nie kojarzę.Jak chciałeś zabłysnąć  to trzeba  było posypać się brokatem.Wyjeżdżasz ni z gruszki  ni z pietruszki o jakichś boleniach.Ość ci w gardle stanęła czy żal ściska cztery litery? W każdym bądź razie ja wyrobiłem sobie właśnie w tej chwili o tobie zdanie mimo,że cię absolutnie nie znam.A żeby zaspokoić twoją ciekawość to bolki łowię na slidery i siedleckie żaby w ofsecie.

 

Znacznie więcej ryb łowi się na gumy.

Dlatego tak własnie poradziłem @flymarowi,żeby na pierwszym wypadzie skupił się na dużych gumach.A jak się wyłowi niech kombinuje z innym arsenałem.


Użytkownik maicke82 edytował ten post 27 listopad 2016 - 20:02


#377 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15604 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 listopad 2016 - 20:06

Pewnie więcej się łowi bo więcej osób na nie łowi. Statystyka.



#378 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 28 listopad 2016 - 18:25

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi,

Wyniki  o których piszecie dla mnie nieosiągalne  w okolicznych wodach i to kusi jednak....

Z przerażeniem patrzę jednak na prognozy-w środę kiedy miałbym wypłynąć wiatr płn-zach  4-5 z porywami do 80km/h

Da się tam w takich warunkach łowić?Tak myślę,że pewnie płasko i schować się nie ma za czym,ale co gorzej martwi mnie zmętnienie wody -metr wody i taki wiatr to woda pewnie breja.

 Łowił ktoś  w takich warunkach?Szczupaki jakimś cudem namierzają i atakują tam  przynętę? 


  • polak9 lubi to

#379 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15604 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 listopad 2016 - 18:50

Ja bym nie jechał. 80 km/h w porywach to za dużo . Dla mnie max. 40-50. 



#380 OFFLINE   tomaszGD

tomaszGD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kot

Napisano 28 listopad 2016 - 19:10

Przy "silnym" wietrze czasami wogóle nie puszczają łódek z bazy...