Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drużno


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2214 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 05 luty 2018 - 11:11

 

Ograniczenie łódek jest tylko na plus bo jak by wpuścili wędkarzy ze swoimi łódkami  to dwa sezony i po łowisku.

 

No właśnie metoda kija i marchewki. Dopuszczasz kogoś kto jedzie przez pół polski ze swoim pontonem ale równocześnie wprowadzasz zakaz zabierania ryby.



#662 OFFLINE   polak9

polak9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPasłęk
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:B..

Napisano 05 luty 2018 - 11:16

Nie da rady upilnować takiej wody.
Nie pozwolą na swoje łódki ze względu na rezerwat.

#663 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 05 luty 2018 - 11:16

@polak9 tu nie chodzi o wpuszczenie obcych łódek tylko o formę ich rezerwacji.

#664 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2535 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 luty 2018 - 11:18

Dopuścić powinni za to ludzi z własnymi łodziami. Wiem, że to szlak żeglowny i może być ciężko ale zarobili by dużo więcej niż na tych 13 łódkach. Wielu zniechęca ten system rezerwacji.

 

 

 

Ograniczenie łódek jest tylko na plus bo jak by wpuścili wędkarzy ze swoimi łódkami  to dwa sezony i po łowisku.

 

Dopuszczenie wodowania własnych łodzi na Drużnie to zabójstwo dla tego łowiska. Myślę nawet, że wystarczyłby jeden dobry sezon, nie dwa. To łatwe łowisko o niewielkiej objętości, wyrybyć taką wodę wędką jest bardzo łatwo a jak wiadomo jesteśmy w tym bardzo dobrzy. W mojej ocenie wystarczy nadać bardziej przystępną formę kwestii rezerwacji łodzi tak jak ktoś wspomniał powyżej (np wzmiankowane wiele razy zaliczki), nawet bez zwiększania ich liczby. To w zupełności wystarczy żeby Drużno stało się bardziej dostępne dla wędkarzy. 



#665 OFFLINE   polak9

polak9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPasłęk
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:B..

Napisano 05 luty 2018 - 11:21

Tylko zaliczki załatwią sprawę z zapisami. A i teraz wszystkie wekendy pozajmowane przez kluby i wszelkiego rodzaju zawody.

#666 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 05 luty 2018 - 18:45

Dopuszczenie wodowania własnych łodzi na Drużnie to zabójstwo dla tego łowiska. Myślę nawet, że wystarczyłby jeden dobry sezon, nie dwa. To łatwe łowisko o niewielkiej objętości, wyrybyć taką wodę wędką jest bardzo łatwo a jak wiadomo jesteśmy w tym bardzo dobrzy. W mojej ocenie wystarczy nadać bardziej przystępną formę kwestii rezerwacji łodzi tak jak ktoś wspomniał powyżej (np wzmiankowane wiele razy zaliczki), nawet bez zwiększania ich liczby. To w zupełności wystarczy żeby Drużno stało się bardziej dostępne dla wędkarzy. 

Kurcze jak to jest, że wszyscy wędkarze mówią, że te rezerwacje to jakaś lipa a Ci którym najbardziej powinno na tym zależeć (PZFUU - ich kasa) mają to w d...pie?


  • urasenty lubi to

#667 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15603 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 luty 2018 - 19:52

Bo zawiadującym tym interesem jest dobrze teraz. Rezerwują na początku sezonu wszystkie weekendy a później we własnym gronie wymieniają się terminami. Smutne ale prawdziwe.

Po co maja sobie koło pióra robić ?



#668 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2535 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 luty 2018 - 20:13

Jest dobrze bo żeby zmodernizować system rezerwacji trzeba by było zapewne zainwestować czyli stworzyć jakąś aplikację w stylu E-zezwolenia czy Eokoń. To zapewne kosztuje a po co wydawać kasę skoro jakoś to wszystko działa... A to, że ktoś by tam chciał połowić a nie może bo nie ma łódek, ktoś tam grzmi w Internecie... Co ich to obchodzi :)
  • BOB lubi to

#669 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 05 luty 2018 - 20:57

Mogą zmienić wszystko, ale ten swojski, przaśny, śmierdzący i obślizły od śluzu i krwi syf w jedynie słusznych, trzynastu łodziach, musi pozostać na wieki wieków jako świadectwo naszego tradycyjnego pojmowania wędkarstwa.... :wacko:  :blink:  :P



#670 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2535 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 luty 2018 - 21:01

Mogą zmienić wszystko, ale ten swojski, przaśny, śmierdzący i obślizły od śluzu i krwi syf w jedynie słusznych, trzynastu łodziach, musi pozostać na wieki wieków jako świadectwo naszego tradycyjnego pojmowania wędkarstwa.... :wacko: :blink: :P

Jestem tradycjonalistą ale akurat tą tradycję mam w d.pie. Jak dla mnie mógłby zapanować tam szeroko pojęty modernizm wędkarski. Podstawowy krok został zrobiony.
  • krzysiek i BOB lubią to

#671 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 05 luty 2018 - 21:06

I ja mam to w d... dopóki nie wpadam w poślizg niekontrolowany jak zaczyna lód na dnie rozmarzać ( i capić) Dlatego mój modernizm to własna szmata i czerpak :D



#672 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 06 luty 2018 - 10:26

Powoli wszystko idzie w dobrym kierunku... ale to mały kroczek.Jak już ktoś chce zabrać jakąś "kolacyjną" rybkę to mogli zrobić 1szt na głowę/dzień. Wtedy by zostawało 2 razy więcej ryb w wodzie...A to bardzo dużo!!!



#673 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 06 luty 2018 - 14:06

Jak już ktoś chce zabrać jakąś "kolacyjną" rybkę to mogli zrobić 1szt na głowę/dzień.

... eee tam... mogliby zrobić 0,5 szt. na głowę/dzień... było by ciekawie :) ...



#674 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 06 luty 2018 - 14:41

... eee tam... mogliby zrobić 0,5 szt. na głowę/dzień... było by ciekawie :) ...

Wtedy ogon i łeb wyrzucasz do wody :D



#675 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 06 luty 2018 - 15:00

Drużno to rezerwat i tam powinien być całkowity zakaz zabierania ryb. Fajnie, że można tam jeszcze połowić i na tym bym się skoncentrował. 


  • golenia, Tomek88 i tomaszGD lubią to

#676 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 06 luty 2018 - 16:38

Od tego trzeba by zacząć, ale to nie jedyny rezerwat gdzie można zabierać ryby. Zakaz zabierania jakichkolwiek ryb w rezerwatach powinien być z góry uregulowany ustawowo, bo inaczej to przeczy logice. Wtedy przaśny swojski porządek małego piekiełka swojaków wokół Drużna zostałby zachwiany, bo trzeba by gdzie indziej udać się po rybkę na kolację. Mrzonka w naszych realiach, komu oprócz grona wypuszczających ryby wędkarzy na tym zależy?


  • coma i MarCinFin lubią to

#677 OFFLINE   nickris

nickris

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 06 luty 2018 - 17:07

Powstrzymywałem się od komentarzy w tym wątku. 

Sprawa Jeziora Drużna ma się tak samo jak i rzeki Elbląg. Ludzie narzekają, że w rzece nie ma okoni. Prosty przelicznik okoń miał ciągi cztery razy w roku i licząc tylko 100 wędkarzy nad wodą dziennie, którzy zabierali po 5 kg dziennie na głowę. Nie będę pisał o rekordzistach co wiadro zapełnili i reklamówki też mieli pełne. Stu wędkarzy po pięć kilo dziennie to jest pół tony ryb dziennie, licząc ciąg ryb około tygodnia, to ponad trzy tony okonia z jednej migracji, zgrupowania itd. Ze szczupakami na Drużnie jest podobnie. Trzynaście łódek po dwie osoby dziennie to możliwość zabrania dziennie z łowiska pięćdziesiąt dwie ryby dziennie czyli około 1560 sztuk miesięcznie ( ryb w wymiarze 60 - 80 cm, o ilości kg nie będę pisał, bo żal ). Liczby walą na kolana. Brak ryb na Drużnie to nie tylko rybacy, kormorany i inne ustrojstwa. Japonka pod nieobecność szczupaków i okoni mnoży się na potęgę wypierając inne gatunki. Dwie ryby na łódź i rok przestępny to zakaz zabierania ryb i prowadzenia gospodarki rybackiej. 

 

pozdrawiam

Nickris


Użytkownik nickris edytował ten post 06 luty 2018 - 17:07

  • BOB, Rubin_M i MarCinFin lubią to

#678 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15603 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 luty 2018 - 17:35

Ze szczupakami na Drużnie jest podobnie. Trzynaście łódek po dwie osoby dziennie to możliwość zabrania dziennie z łowiska pięćdziesiąt dwie ryby dziennie czyli około 1560 sztuk miesięcznie ( ryb w wymiarze 60 - 80 cm, o ilości kg nie będę pisał, bo żal ). Liczby walą na kolana. Brak ryb na Drużnie to nie tylko rybacy, kormorany i inne ustrojstwa. Japonka pod nieobecność szczupaków i okoni mnoży się na potęgę wypierając inne gatunki. Dwie ryby na łódź i rok przestępny to zakaz zabierania ryb i prowadzenia gospodarki rybackiej. 

 

pozdrawiam

Nickris

Trochę przesadziłeś z ta matematyką. Przecież tam nie pływa codziennie po 13 łódek a i nie wszyscy zabierają.

Co wcale nie znaczy że jest dobrze. Jak dla mnie całkowity zakaz zabierania.



#679 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 06 luty 2018 - 17:46

Wiadomo każdy by chciał NO KILL bo było by wtedy łatwiej dostać termin i połowić z roku na rok w coraz rybniejszym łowisku...Ale jeszcze daleka chyba droga do tego...Skoro na głosowaniu okręgu to nie zostało przyjęte.

 

Kol. godski nie pływa codziennie 13 łodek ale jak dzwoniłem kilka razy w połowie pazdziernika, listopad też chcąc łódkę w tygodniu bo mi to bez różnicy to słyszałem : wszytsko zarezerwowane czyli praktycznie wszystko pływa.


Użytkownik szydlos edytował ten post 06 luty 2018 - 17:51


#680 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 06 luty 2018 - 18:18

Trochę przesadziłeś z ta matematyką. Przecież tam nie pływa codziennie po 13 łódek a i nie wszyscy zabierają.
Co wcale nie znaczy że jest dobrze. Jak dla mnie całkowity zakaz zabierania.

Tylko kolega policzył same łódki, a łowią także z brzegu, są kłusownicy, są także cwaniak co potrafią wykombinować jak zabrać więcej. No i wszechobecne ciągnie szczupaków na agrawce, jak się trafi większy to zamiana. Rybacy też swoje zrobili. Tam trzeba posiedzieć parę dni i widać co tam się dzieje

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka