Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drużno


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2220 odpowiedzi w tym temacie

#1761 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 10 grudzień 2021 - 10:13

Hitower, cenię Twoje uwagi, ale wiesz gdzie pracuję. Ocena wody morskiej portowej w granicach które wskazałem to wykładnia dyrektora portu Elbląg, mojego kolegi zresztą. Myślę, że jest najbliżej źródła.
Żeby nie było, ja wiem też gdzie Ty pracujesz, stąd nasza dyskusja ma poważne podstawy 😁

Użytkownik Matteoo edytował ten post 10 grudzień 2021 - 10:15


#1762 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2002 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 10 grudzień 2021 - 11:00

Hitower, cenię Twoje uwagi, ale wiesz gdzie pracuję. Ocena wody morskiej portowej w granicach które wskazałem to wykładnia dyrektora portu Elbląg, mojego kolegi zresztą. Myślę, że jest najbliżej źródła.
Żeby nie było, ja wiem też gdzie Ty pracujesz, stąd nasza dyskusja ma poważne podstawy

Cytując Klasyka: "Nie mieszajmy dwóch systemów walutowych. Nie bądźmy Pewex-ami!"

 

To co twierdzi Twój Kolega wynika wprost z zapisów Ustawy z dnia 21 marca 1991 r. o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej i  Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 15 maja 2013 r. w sprawie ustalenia granicy portu morskiego w Elblągu od strony lądu. Tu pełna zgoda że są to "morskie wody wewnętrzne". Jednak, i tu zaczyna się "PEWEX", przepisy odnoszące się do rybołówstwa rekreacyjnego (czyli wędkarstwa na wodach morskich) wprost wskazują iż rzeka Elbląg od ujścia do Zatoki Elbląskiej w kierunku portu nie jest wodą morską! Z drugiej strony (od j. Drużno) kompetencje wynikające z Ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym kończą się na moście trasy S7. Nie ma przepisów które by regulowały w jakikolwiek sposób kwestie połowu ryb pomiędzy.



#1763 OFFLINE   Wojtunio

Wojtunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Wojciech

Napisano 10 grudzień 2021 - 12:59

Panowie powiem krótko "jebać to". Może po przekopie się prawnie coś zmieni ale wątpię. Jak myślicie będzie jeszcze okazja z łódki połowić w tym roku? Ja myślę że już nie i trzeba czekać na sierpień i rezerwacje :)



#1764 OFFLINE   GeoMag

GeoMag

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 10 grudzień 2021 - 13:13

Panowie powiem krótko "jebać to". Może po przekopie się prawnie coś zmieni ale wątpię. Jak myślicie będzie jeszcze okazja z łódki połowić w tym roku? Ja myślę że już nie i trzeba czekać na sierpień i rezerwacje smile.png

Same rezerwacje jeszcze frajdy nie dadzą :) oby do następnej jesieni :)



#1765 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 10 grudzień 2021 - 13:14

Panowie powiem krótko "jebać to". Może po przekopie się prawnie coś zmieni ale wątpię. Jak myślicie będzie jeszcze okazja z łódki połowić w tym roku? Ja myślę że już nie i trzeba czekać na sierpień i rezerwacje :)

Liczę na to, że jeszcze połowimy w tym roku. Mam łódkę na środę i czwartek... pogodę sprawdzam co 5 min ale upałów nie zapowiadają ;)



#1766 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów

Napisano 10 grudzień 2021 - 13:39

Kurde nie sądziłem, że moje pytanie rozpocznie taką burzę mózgów :D Ale dobrze, bo nie było takiej wymiany zdań, tylko, że przydałoby się jakoś zamieścić to na mapie i zrobić małą legendę, każdy wie, że przepisy, które mają po kilkanaście zdań nie będą zrozumiałe :P  Jak dla mnie jest tablica "Drużno 0.0km" czyli w tym miejscu powinno zaczynać się j.Drużno. Na drodzę też są słupki, x km drogi to x km drogi, a nie, że jeden z drugim sobie ustalili o dodatkowych częściach i nie jest to zapisane :P



#1767 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 10 grudzień 2021 - 15:29

MickeN co do Drużna sprawa jest jasna, tylko na rzecze do 0.0 możesz łowić, obie patelnie plus reszta to Drużno i tamte łódki. Nawet idąc Twoim tokiem rozumowania to linia przy 0.0 miała by być prostopadle do rzeki Elbląg, czy pólnoc południe? Każdy by ją rysował jak chciał mając w swoim zakresie interesujący go zbiornik.

#1768 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów

Napisano 10 grudzień 2021 - 15:37

No z tymi liniami to masz rację, jedynie można by się pokusić o te raczki na lewo, są całkowicie powyżej 0.0km Drużno. Ale już zostawmy ten temat. 
Od poniedziałku temp. na +. Ciekawe jak gruba jest ta pokrywa lodu na przystani.



#1769 OFFLINE   Wojtunio

Wojtunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Wojciech

Napisano 10 grudzień 2021 - 22:36

Zostaje tu tylko mapa GDOŚ która pokazuje gdzie jest rezerwat lecz pokazuje go też na rzece w stronę Elbląga... Rezerwacje cieszą jak się uda dobre terminy odpalić :D



#1770 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów

Napisano 11 grudzień 2021 - 08:27

Ja mam jeszcze 3 do Świąt :D Najgorsze, że pierwszy w poniedziałek, to ten na 100% odwołany :P



#1771 OFFLINE   Gruby1945

Gruby1945

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 12 grudzień 2021 - 23:13

Jeżeli pogoda się sprawdzi i od wtorku będzie cały czas na plusie i dosyć mocny wiatr kiedy Druzno znowu ruszy?? Jak obstawiacie z wieloletniego doświadczenia:)

#1772 OFFLINE   Maciej86

Maciej86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 14 grudzień 2021 - 11:33

Jeżeli pogoda się sprawdzi i od wtorku będzie cały czas na plusie i dosyć mocny wiatr kiedy Druzno znowu ruszy?? Jak obstawiacie z wieloletniego doświadczenia:)




U mnie w okolicach Drużna dopiero dziś nad ranem zaczęła się odwilż. W piątek jak znajdę chwilę, to podjadę na wał zobaczyć jak to wygląda.

#1773 OFFLINE   polak9

polak9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPasłęk
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:B..

Napisano 14 grudzień 2021 - 11:50

Tydzień nie puści, lodu dużo.

#1774 OFFLINE   Wojtunio

Wojtunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Wojciech

Napisano 14 grudzień 2021 - 14:52

Tydzień nie puści, lodu dużo.

Zgadza się, byli śmiałkowie co i wchodzili na ten lód połowić ;)



#1775 OFFLINE   Polyvox

Polyvox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaSopot

Napisano 15 grudzień 2021 - 22:04

Dzwoniłem dzisiaj do stanicy w Węglach, jutro powinien być komunikat na stronie PZW Elbląg.

Z rozmowy wynikało, że o łowieniu jutro oczywiście mowy nie ma, piątek raczej wątpliwy, może w weekend uda się połowić.



#1776 OFFLINE   Maciej86

Maciej86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 16 grudzień 2021 - 14:50

No raczej sezon już skończony, patrząc na to, że od poniedziałku znowu mrozy. Zdjęcie z dzisiaj.

 

Załączony plik  img_20211216095511_IMG20211216144828_zmniejszamy_pl.jpg   52,36 KB   38 Ilość pobrań


Użytkownik Jano edytował ten post 16 grudzień 2021 - 19:54


#1777 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Napisano 17 grudzień 2021 - 10:12

Oficjalne info - baza do Świąt będzie zamknięta. Lód ma 3-4cm grubości.

#1778 OFFLINE   Darek 95

Darek 95

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaElblag

Napisano 17 grudzień 2021 - 13:53

http://www.pzw.elbla...-komunikat.html
No to Panowie i Panie chyba nadszedł koniec sezonu 😑😑

#1779 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów

Napisano 17 grudzień 2021 - 14:53

Ja pier, a człowiek już na poniedziałek się nastawił jak kiedyś na mandarynki pod choinkę :D


  • Dano. lubi to

#1780 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 grudzień 2021 - 12:10

BAZA WĘDKARSKA WĘGLE -ŻUKOWO CZYNNA OD 21.12.2021 Utworzono: poniedziałek, 20, grudzień 2021 08:21

Informujemy , iż od dnia 21.12.2021 r. ( wtorek) baza wędkarska Wegle -Żukowo bedzie czynna, w związku z powyższym wszystkie rezerwacje łodzi są aktualne.

Informacje sporządził:

Krzysztof Cegiel






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych