Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Łukasz91

Łukasz91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów

Napisano 11 grudzień 2010 - 22:08

Dziś byłem na rybkach z sondą i mam taki pytanko czemu jak stałem na górce to pokazywało mi płaskie dno a ryby to pyły poziome linie??

#22 OFFLINE   dadex

dadex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaGolub-Dobrzyń

Napisano 12 grudzień 2010 - 00:38

Echosonda wzkazuje gorki dołki tylko wtedy jasli plyniesz , stosująć echo stacjonarnie(w przeręblu) echosonda wskazuje głębokość tylko w jennym miejscu , pokazuje tą samą warość głębokości.
Jesli na ekranie poazuje obiekty w toni( poziome kreski) sa to oczywiscie rybki. Jesli linia zanika wnioskujemy ze ryba odpłynęła
.Jesli zwiększysz czułość do 90-95% i zaczniesz lowić pod przetwornikiem powinienes zobaczyć na ekranie mormyszkę , blaszkę.

#23 OFFLINE   Łukasz91

Łukasz91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów

Napisano 12 grudzień 2010 - 16:07

Czułość miałem ustawioną na 60 (było widać mormyszke )chyba bo jak bym zwiększył do 90 to byłby czarny ekran ;D czasami na echosondzie pokazywało linie z 1cm szerokości ale nie dało się skusić ani na mormyszke anie na blaszke ;// czasami też były 3 linie i udało się wyciągnąć jednego obszczymurka ;D

#24 OFFLINE   grubyzwierz

grubyzwierz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 03 styczeń 2011 - 11:49

Podepnę się...

Jak ustawiacie swoje echosondy by zobaczyć mormyszkę lub blaszkę ? Mam echo CUDA 300, podobno wystarczy by na ekranie zobaczyć przynętę.

#25 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2011 - 19:20

Warunki sa 2: wylaczyc w sondzie fish ID oraz tak ustawic czulosc, zeby bylo widac ruchy mormyszki.
Trzeba uwazac, bo jak juz zostalo powiedziane w krancowym przypadku ekran zrobi sie czarny..

Gumo

#26 OFFLINE   grubyzwierz

grubyzwierz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 03 styczeń 2011 - 22:04

Parametr sensivity ustawiłem na 100% mimo tego nie zaczerniło mi obrazu, może przez to że w wodzie nie ma zawiesin? Blaszka o wielkości ok 3 cm była widoczna, z mormyszką było kiepsko. Łowiłem na wodzie o głębokości ok. 4 m.

#27 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 14 styczeń 2011 - 20:25

A może by tak ktoś naprawdę doświadczony zrobił konkretny materiał na temat echosondy bo pewnie wielu by się przydał. Ja w sumie tez od tego sezonu będę echo kupował i zacznę pobierać nauki jak z tego korzystać :D

#28 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 styczeń 2011 - 00:54

@Pietiabo napisał wiekowy sprzęt. Ma rację???
Mam takie echo parę lat i może już czas na zmianę.
Co polecacie w miarę niedużego i bez GPS-u ( pływam po niewielkich max. 150 hektarów jeziorach)
Nie troluję, głównie łowię na wodzie 0,5-7m

#29 OFFLINE   pietiabo

pietiabo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 16 styczeń 2011 - 11:02

Jak dla mnie najlepsza jakosc za najlepszą kasę to w tej chwili Lowrance Mark 5x lub mark x5pro .Wszystko co ponizej to zawracanie głowy i raczej głębokościomierze niz echosondy.

#30 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 styczeń 2011 - 15:50

Skoro kazdy w internecie jest ekspertem....to pozostaje jeszzce zawierzyc...statystyce.
Wejsc do takiego cabelasa albo basspro i sprawdzic co jest najczesciej sprzedawane...

Gumo

#31 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 16 styczeń 2011 - 20:14

Skoro kazdy w internecie jest ekspertem....to pozostaje jeszzce zawierzyc...statystyce.
Wejsc do takiego cabelasa albo basspro i sprawdzic co jest najczesciej sprzedawane...

Gumo



Nie ma to jak dobra wróżka :D:D:D

Gdzie są te sklepy?? Jak sprawdzić co najczęściej sprzedają??

#32 OFFLINE   pietiabo

pietiabo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 16 styczeń 2011 - 22:42

Sorka Gumo ale jak jakos nie wierze statystyce to czego sie najwiecej sprzedaje nie musi byc najlepsze.Zreszta nie ogladasz telewizji niewiesz ze nawet statystyczny polak nie istnieje. :lol: :lol: :lol:

#33 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2011 - 18:54

Coz moge poradzic, jam gumofilc z gminu...kompinujcie... <_<

Sklepy sa w US a sprawdzic najlatwiej wybierajac interesujaca galaz produkcji np: echosondy - wyswietla sie przedmioty najczesciej sprzedawane.

A najlepsze sa...no coz - te ktorych cena jest najwyzsza.. <_<

Gumo

#34 OFFLINE   Avallone

Avallone

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaParyż

Napisano 19 styczeń 2011 - 19:46

Ja tam bolączkę miałem na HDS dopóki ceny nie zobaczyłem i od tamtej pory oczyma wyobraźni widzę jak tyczka sonduje głębokość :lol: