Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okręg Mazowiecki - mity a rzeczywistość.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2100 odpowiedzi w tym temacie

#1881 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów

Napisano 29 wrzesień 2023 - 10:54

A czy wiadomo coś o uczciwych porozumieniach z innymi okręgami na rok 2024? 

A co to sa uczciwe porozumienia ?. Rozumiem, ze z okregiem, ktory oferuje zblizona jakosc uslugi (podobny rybostan, podobna ilosc wod). Inne czynniki typu sasiedni okreg nie maja tu zadnego znaczenia. Jesli dwie strony zawieraja porozumienie to bedzie ono uczciwe tylko wtedy, gdy dwie strony maja cos na czym zalezy jednej jak i drugiej tak samo.



#1882 OFFLINE   kaczynumer1

kaczynumer1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 29 wrzesień 2023 - 13:31

Informacyjnie odnośnie apki: Dziś dostałem maila z odpowiedzią na moje zgłoszenie o braku łowiska Wisła Warszawa. Pojawił się update w Sklepie Google do pobrania, m.in. dodano sugerowane przeze mnie łowisko.
Bardzo miły akcent, że odpisali i uzupełnili brak. Trzeba jechać przetestować w boju ;)



#1883 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 15 październik 2023 - 17:07

Rejestry nie służa tylko do tego by policzyć ile ryb zostało złowionych, ale też do tego by określić presję. Każde więc łowienie powinno się w nim znaleźć. Tak czy tak więc biegać trzeba w razie czego, albo dodrukować sobie z neta...



#1884 OFFLINE   markus383

markus383

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaOtwock Mały

Napisano 15 październik 2023 - 17:13

A co to sa uczciwe porozumienia ?. Rozumiem, ze z okregiem, ktory oferuje zblizona jakosc uslugi (podobny rybostan, podobna ilosc wod). Inne czynniki typu sasiedni okreg nie maja tu zadnego znaczenia. Jesli dwie strony zawieraja porozumienie to bedzie ono uczciwe tylko wtedy, gdy dwie strony maja cos na czym zalezy jednej jak i drugiej tak samo.

 

Dla mnie porozumienie, którym byłbym zainteresowany to pełny dostęp do wód okręgów dla obydwu stron porozumienia (może być za wyjątkiem górskich, choć niekoniecznie). Pojedyncze rzeczki to nie jest dobre porozumienie :)



#1885 ONLINE   jakub75

jakub75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów
  • LokalizacjaOtrębusy
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kacprzak

Napisano 23 listopad 2023 - 21:45

Trolling wraca na Mazowsze, za jedyne 1400 PLN rocznie.

 

Microsoft Word - KOMPLET UCHWAAY SKAADKA (ompzw.pl)



#1886 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1622 postów

Napisano 23 listopad 2023 - 23:24

Ale 3 dni 120 zł. Gdzie logika?
Tomek
  • Wesol lubi to

#1887 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5797 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 listopad 2023 - 09:03

1700 zł pełna składka za mazowieckie eldorado 🤣🤣.
Szukanie frajera ciąg dalszy. Bezczelność nie zna granic, niezarybiana, niepilnowana, bezrybna rzeka ze stadami kormoranów w cenie topowych łowisk. Na pewno się do tego nie dorzucę, Wolę wydać za granicą te pieniądze. Przynajmniej wiem za co.

Użytkownik wujek edytował ten post 24 listopad 2023 - 09:07


#1888 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 24 listopad 2023 - 11:10

Też uważam, że to już gruba odklejka. Przyrównując do jakości - groteskowe.


  • wujek, Maciej W. i Wacha lubią to

#1889 OFFLINE   Xenon1989

Xenon1989

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał

Napisano 24 listopad 2023 - 12:46

Hej,

https://fishingnews....zl-czy-to-zart/

 

Wczoraj zostały ustalone nowe stawki na połowy w okręgu mazowieckim. Najciekawsze jest to, że przywrócono możliwość trollingu - ale tylko na Wiśle. Jakieś teorie o co tu chodzi? I czemu tak wysoka stawka?

 

 



#1890 OFFLINE   kaczynumer1

kaczynumer1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 24 listopad 2023 - 13:28

Słów brak. Nowy Zarząd OM strzelił sobie tym przepisem w kolano i już staje się pośmiewiskiem w środowisku sumiarzy w całym kraju- brawo!



#1891 OFFLINE   kaczynumer1

kaczynumer1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 24 listopad 2023 - 13:31

Ukazały się uchwały w sprawie opłat za wędkowanie w OM na rok 2024, serdecznie zachęcam do lektury, zwłaszcza trollingowców:

https://ompzw.pl/files/filesfile/1/file-7579.pdf

Podobno to jeszcze nie koniec niespodzianek, bo mają być kolejne w szczegółowym wykazie zasad wędkowania...



#1892 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 24 listopad 2023 - 14:30

Jak nie wiadomo o co chodzi , to zwykle chodzi o pieniądze      

 

 

 

Ale jak się wczytać , za co tak ogromne pieniądze , to jedyny wniosek . 

Tam gdzie kończy się rozsądek , tam zaczyna się PZW OM. :blush:

 

7) połów metodą trollingowa dozwolony w obwodzie rybackim rzeki Wisła nr 3, Wisła nr 4, Wisła nr 5 w okresie od 1 czerwca do 31 października, tylko i wyłącznie w weekendy (od piątku do niedzieli) w porze dziennej


  • Wacha lubi to

#1893 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6215 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 24 listopad 2023 - 16:31

Ale 3 dni 120 zł. Gdzie logika?
Tomek


To akurat chyba jest bez zmian, aczkolwiek OM ma wyższą dniówkę niż PZW Ciechanów zdaje się, że 70zł vs. 50zł. Składka trollingowa została ustalona na podstawie przeprowadzonej przez Komisję Specjalną OM PZW wizji lokalnej wartości sprzętu pływającego cumującego w portach Zegrza i okolic :D
Kumpel kupił w tym sezonie Skylę za ok 160.000zł. Obejrzałem w porcie to cudo i piszę do niego:

"Robert widziałem Twoją łajbę w porcie. No piękna skorupa ale odpowiedź mi na jedno pytanie, po kiego ch... trzymasz na niej podbierak?"

Odpowiedź tego podłego sodomity:
"Nooo, do łapania motyli" :D

Prawda, czy bardziej fakty są takie, że Robert nie wędkuje na Mazowszu, bo nie ma to sensu (nastawia się na sandacza i suma). Jeździ na Czorsztyn, Rożnów, Siemianówkę, a lokalnie pływa w końcówce sezonu na Gnojno.

Piszę nie o Wiśle, a o Narwi w moich rodzinnych stronach (Pułtusk +/- 20km z prądem i pod prąd). Kilku z Was pokazywałem moje mety i przynajmniej Warszawiacy wiedzą jak kolosalna różnica w rybostanie rzek obu odcinków. Jasne, że nie bez powodu użyłem słowa "mety", bo te rewiry znam od "małego rockersa", ale to jest tylko drobne ułatwienie. Wjeżdżając w oba łowiska z marszu szanse na wyniki zawsze są na korzyść Księżniczki. Jeśli ludzie rezygnują z łowienia w Narwi, bo ryby ni ma, to naprawdę Komisja brała pod uwagę chyba te łajby z Zegrza. Miałem i nnad Wisłą swoje rewiry, w przeważają czej mierze boleniowe, bo okoniowo-szczuapkowe to już prehistoria, odwiedziłem je kilkakrotnie w bieżącym roku i pustynia, którą zastałem to jakąś ponura tragedia.

PS. Za to podobno w Tarnobrzegu obniżyli opłatę za wybór opcji wędkowania No Kill :) Jeśli będzie opcja opłaty członkowskiej przez internet to chętnie dokonam jej w Tarnobrzegu :) Ewentualnie w PZW Ciechanów, bo dbają o łowiska. A tutaj dokupię zezwolenie lub... na przypale albo wcale :)
  • skius i rower26 lubią to

#1894 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3947 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 25 listopad 2023 - 00:11

Strasznie dużo gnoju wylewa się na ten zarząd i po części się nie dziwię, bo też do niedawna miałem takie zdanie.
Zmieniłem je po tym jak się dowiedziałem, jak to wygląda z tamtej strony.
Tak się składa, że znam kilka osób z obecnego zarządu i nie chciałbym ich bronić dla zasady, ale wierzcie mi, że większość z Was ,a może i wszyscy nie chcieliby tych pieniędzy i tej roboty, którą trzeba wykonać.
Jeśli chodzi o zarybienia to też nie jest prosta sprawa, bo ile by do tej wody nie wsypać wędkarze są w stanie wyłowić wszystko!
Jesteśmy nauczeni tylko narzekać, natomiast ilu z nas zrobiło coś dobrego dla wód należących do okręgu?
Płacimy i wymagamy, a nawet nie potrafimy żetelnie rejestru wypełnić! A te 400zł to jest raptem 10 dniówek na 'burdelu ' gdzie za rybę trzeba dodatkowo zapłacić.
Mam nadzieję, że ktoś z zarządu zabierze głos i pokaże jakie są obowiązki i jakie są pieniądze za ich wykonanie, a Koledzy, którzy tak łatwo oceniają podrzucą jakieś świetne pomysły, co zrobić żeby było tylko lepiej!
  • Friko, Piotrek Milupa, bartsiedlce i 1 inna osoba lubią to

#1895 OFFLINE   ZbylR

ZbylR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Zbyszek

Napisano 25 listopad 2023 - 01:19

Stron zawsze jest bez liku. Ile ludzi, tyle opinii. Piszesz, że za płacone przez nas składki mamy podejmować prace społeczne. Witamy w komunizmie.
Ile ryb wyjmiesz na wędkę, a ile wyciągniesz sieciami?
Jeśli nie chcą tych pieniędzy i tej roboty, to… A może jednak?

Użytkownik ZbylR edytował ten post 25 listopad 2023 - 02:16

  • strary lubi to

#1896 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 25 listopad 2023 - 06:35

https://youtu.be/QpU...pbdpmFa22ON0Mmh

#1897 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 25 listopad 2023 - 08:51

Strasznie dużo gnoju wylewa się na ten zarząd i po części się nie dziwię, bo też do niedawna miałem takie zdanie.
Zmieniłem je po tym jak się dowiedziałem, jak to wygląda z tamtej strony.
Tak się składa, że znam kilka osób z obecnego zarządu i nie chciałbym ich bronić dla zasady, ale wierzcie mi, że większość z Was ,a może i wszyscy nie chcieliby tych pieniędzy i tej roboty, którą trzeba wykonać.
Jeśli chodzi o zarybienia to też nie jest prosta sprawa, bo ile by do tej wody nie wsypać wędkarze są w stanie wyłowić wszystko!
Jesteśmy nauczeni tylko narzekać, natomiast ilu z nas zrobiło coś dobrego dla wód należących do okręgu?
Płacimy i wymagamy, a nawet nie potrafimy żetelnie rejestru wypełnić! A te 400zł to jest raptem 10 dniówek na 'burdelu ' gdzie za rybę trzeba dodatkowo zapłacić.
Mam nadzieję, że ktoś z zarządu zabierze głos i pokaże jakie są obowiązki i jakie są pieniądze za ich wykonanie, a Koledzy, którzy tak łatwo oceniają podrzucą jakieś świetne pomysły, co zrobić żeby było tylko lepiej!

Miało by to sens , gdyby nie było tuż za miedzą okręgu w którym jest totalnie inaczej (czytaj lepiej) . Tam jakoś potrafią , chcą ,a nawet sprawiają wrażenie że lubią to co robią :doh:  . Podejrzewane jest też to ,że robią to  pewnie za podobne pieniądze. :D



#1898 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 25 listopad 2023 - 09:03

1700 zł pełna składka za mazowieckie eldorado .
Szukanie frajera ciąg dalszy. Bezczelność nie zna granic, niezarybiana, niepilnowana, bezrybna rzeka ze stadami kormoranów w cenie topowych łowisk. Na pewno się do tego nie dorzucę, Wolę wydać za granicą te pieniądze. Przynajmniej wiem za co.


Janek, z ciekawości masz jakieś potwierdzenie o nie zarybianiu, jakieś dowody?
Odnośnie wysokości opłaty wkrótce postaram się wyjaśnić co zaszło, jednak chwilowo mam codziennie kilkanaście godzin pracy z czego połowa to tzw. nic nie robienie przez związek.

#1899 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4564 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 25 listopad 2023 - 09:07

Na chwilę obecną trolling nie jest dla mnie sportem czy wypoczywaniem nad wodą, ale każdemu według potrzeb jego i tak dalej. Pomimo tego uważam, że taka przyjemność jednak powinna kosztować. Czy te 1400 to dużo czy mało to nie bardzo mnie oceniać bo jak już wspomniałem nie moja "bajka". Co do rybaka na wodzie to w głowie mi się nie mieści, że może nie być nad nim kontroli albo nad tym gdzie siaty stoją ... Co do zarządu. Rządzi krótko, a zmiany czy to się komuś podoba czy nie wymagają czasu. Może te zmiany zacząć od rybaka i zwiększonej kontroli nad wodami skoro już koszty idą w górę ? Bo to co się dzieje na wiślanymi brzegami czy np. Jeziorką to jest niekiedy prawdziwy szok totalny i żadne zarybienia tego nie naprawią.


  • ZbylR lubi to

#1900 ONLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 25 listopad 2023 - 09:11

Weekend na wodzie reglamentowany za jedyne 1400zl... 🙈🤣🤣 aż strach pomyśleć jak przywrócą ewentualnie możliwość uprawiania trollingu od poniedziałku do niedzieli....
  • strary lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych