Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1744 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 13 październik 2012 - 21:48

No niestety ja mieszkam na Dolnym Sląsku to nie ta Białołęka. ;)
Kijek jaki miałem w łapkach należał do Michała vel @Czoper
Ja juz podjełem decyzje.Na przyszły sezon bedzie UMBX i koniec.
Nic lepszego do tej pory nie wpadło mi w łapki :D

#262 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 841 postów

Napisano 13 październik 2012 - 22:31

I bądź mądry i pisz wiersze :D .

PS: to co radzicie naprawde czułego głównie pod sandacza, aby się łowiło w miarę komfortowo w przedziale 15-35gr, długość minimum ok 2,2m, w cenie do 800pln?


Avid może...

#263 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 14 październik 2012 - 00:11

@mdziam_78, piszesz nagle kilkanaście postów, w tym że aetos jest czulszy od batsona, a za chwile jedziesz po całym fenwicku jeśli chodzi o czułość :)
Nie wiem ile nim połowiłeś ale może po prostu sprzedaj go, kup coś innego i będzie happy ;)

Ja mam osobiście kilka fenwicków w tym hmg i Elite Walleye, jak również kilka innych kijów z podobnej półki w tym zbrojonego Legenda i jedno wiem na pewno, fenwicki są mega czułe, mocne i trzymające rybę. Kumple na zegrzu wyciągali sumy 1,5m z przyłowu na walleye i kije są bez szwanku :) Reszta mnie nie obchodzi. Nie sądzę by aetos był gorszy skoro najdroższy, ale to już sam sprawdzę.
Pzdr.
  • wobler129 lubi to

#264 OFFLINE   JAKO

JAKO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 14 październik 2012 - 07:43

ISB 802.75 również testowałem i podziwiałem elittech waylley jigging do 3/4 w długości 6,3'
mam mieszane uczucia bo żaden z tych patyków mnie nie powalił.
osobiście lubię mieć mocno dociążony kij(tzn kiedy pracuje w górnym pułapie możliwości obciążenia go) i tak elitka 6,3 jak dla mnie od 20g ołowiu i 3-4"guma działa poprawnie a komfort jak dla mnie to 25g ołowiu i gumiś. minus tego kija to "jednoręczność" czyli krótki dolnik którego nie mogę ogarnąć(można zgubić wędkę przy rzucie) i słabe podparcie podczas holu.
ISB 802.75 kij jest fajny i da się poprowadzić 17g ołowiu w bezwietrzną pogodę wpatrując się w szczytówkę i znów komfort jak dla mnie to ok 25g. plusem jest to że rękojeść można dostosować do siebie. przeraża mnie sztywność tego kija w dolniku, obawiam się że może być dużo spadów przy delikatnym luzie linki ale za to nie ma możliwości nie zaciąć nawet olbrzymiego sandacza.


Ja mam kij zrobiony na tym blanku (isb802.75), łowie nim od marca i żadna miarowa ryba nie spadla mi z niego podczas holu. nie mowie o tych rybach co spadają dosłownie sekundę po zacięciu... kijek jest świetny nie nie mam zamiaru go zmieniać, bardzo czuły i wcale nie trzeba obserwować szczytówki żeby dokładnie wiedzieć co się dzieje z przynetą. Jest sztywny i ma niesamowitą moc ale pod rybą pięknie pracuje. jego górna granica przyjemnego łowienia to główka 25g i kopyto 3l tak wagowo. Później robi się za wolny.

Aha zaponmiałem: uzbrojony w sica na szczycie, reszte alconity, uchwyt skss i pianke kosztował mnie jakoś 820 zł. Sądzę że to dobra cena.

Użytkownik nasa edytował ten post 14 październik 2012 - 07:45


#265 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 14 październik 2012 - 07:46

Kolego @angler co to znaczy dla Ciebie mega czuły kij? Może ja mam poprostu skórę słonia, a może przyznaje wprost że za te pieniądze oczekiwałem czegoś innego!?
Co do sprzedaży... To nie zadjąłem folii z korka ponieważ wcale nie wykluczam, że jak znajdę coś lepszego to bez żalu kij sprzedam.

#266 OFFLINE   JAKO

JAKO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 14 październik 2012 - 07:54

I bądź mądry i pisz wiersze :D .

PS: to co radzicie naprawde czułego głównie pod sandacza, aby się łowiło w miarę komfortowo w przedziale 15-35gr, długość minimum ok 2,2m, w cenie do 800pln?

Moim zdaniem trochę za duży przedział gramatury, każdy kij który wybierzesz będzie gorzej obsługiwał dolną bądź górną granicę. fajnie jest mieć 2 kije jeżeli ma się takie możliwości finansowe.

#267 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 14 październik 2012 - 07:58

Moim zdaniem trochę za duży przedział gramatury, każdy kij który wybierzesz będzie gorzej obsługiwał dolną bądź górną granicę. fajnie jest mieć 2 kije jeżeli ma się takie możliwości finansowe.


I TO JEST NAJWIĘKSZA PRAWDA
bajki o tym, że czuć 10g tak samo jak 30g na tym samym kiju na półki odłożyć

#268 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 14 październik 2012 - 09:19

No nie za konieczie kolego madziam_78
Kup sobie pheniksa z wersji TX i będziesz czuć 10- i 30.
Gwarantuje że już bardziej czulszego nie ma.
Ale to kosztuje, dwójka z przodu i masz jeden kijek uniwersum.
I nie są to żadne BAJE.
pzdr,
ZH

Użytkownik Zander Hunter edytował ten post 14 październik 2012 - 09:21


#269 OFFLINE   JAKO

JAKO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 14 październik 2012 - 09:48

No nie za konieczie kolego madziam_78
Kup sobie pheniksa z wersji TX i będziesz czuć 10- i 30.
Gwarantuje że już bardziej czulszego nie ma.
Ale to kosztuje, dwójka z przodu i masz jeden kijek uniwersum.
I nie są to żadne BAJE.
pzdr,
ZH


Jakoś nie mogę w to uwierzyć ale kto wie...

#270 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 14 październik 2012 - 10:05

Kolego @angler co to znaczy dla Ciebie mega czuły kij? Może ja mam poprostu skórę słonia, a może przyznaje wprost że za te pieniądze oczekiwałem czegoś innego!?
Co do sprzedaży... To nie zadjąłem folii z korka ponieważ wcale nie wykluczam, że jak znajdę coś lepszego to bez żalu kij sprzedam.


To znaczy że Walleye jest dla mnie tak samo czuły jak np. Legend i tyle w temacie. I mało tego HMG do 1oz nie jest wcale mniej czuły od Walleye moim zdaniem. Jedyną różnicą wspomnianych kijów w moim łowieniu jest ich różnorodność stosowania. Poza tym każdym z nich łowiłem sandacze, jak i szczupaki więc wiem o czym pisze.

Nie łowiłeś żadnym z nich a piszesz o nich w temacie gdzie nie jeden już się wypowiedział :) Mało tego nie ściągnąłeś nawet grubej folii z rękojeści sprawdzając czułość kija na 1,5m więc jak wspomniałeś nie ty ale kij to na pewno miał skórę słonia. Nie wzięła ci ani ryba ani jej nie miałeś na kiju. Sory ale dla mnie takie spostrzeżenia są mało znaczące wiedząc jakie są 2 inne serie tych patyków.

#271 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 14 październik 2012 - 10:47

Jakoś nie mogę w to uwierzyć ale kto wie...

Malej wiary jestes w takim razie;-)



#272 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 14 październik 2012 - 11:09

Kolego @angler jakbyś nie zauważył to w Aetosie wcale nie trzeba trzymać korkowej rękojeści w folii :P można mieć kontakt z blankiem przy kołowrotku, lub tak jak ja trzymając palce na blanku przed rękojeścią...
Po drugie, miałem okazję łowić GS60M-F też nie powalił mnie.
Może jak @Zander pisze tylko super kije dają pełną satysfakcję, ale na takie gadżety szkoda mi kasy więc się nie przekonam. Na Fenwicka mnie stać i chciałem sprawdzić.. opisałem własne spostrzeżenia i uznałem, że nie jest to spełnienie moich marzeń.

Jeżeli spełnia marzenia innych to się cieszę.

#273 OFFLINE   jacavip

jacavip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 14 październik 2012 - 11:09

wydaje mi się że problem może być również w tym że kij mdziam jest w dwu składzie co również może tłumić to co przekazuje linka od główki na kij.
swoją drogą to nawet na sucho aetos jakby gożej transmitował od elity i od HMG i te przelotki cieniutkie jagby się miały zaraz porozginać.


Co do przelotek się zgodzę, ale mi na sucho wydawało sie że Aetos 6'3" będzie czulszy od mojej elitki 6'3".
  • wobler129 lubi to

#274 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 14 październik 2012 - 18:33

Wiecie co nie ma co się spierać bo za chwile z różnicy zdań pojawi się elektryczna atmosfera i pobijemy się w obronie własnego zdania. Każdy z nas łowi inaczej i czego innego oczekuje od wędki więc każdy z nas wypowiedział w tym wątku swoją subiektywną opinię i SWOJE wrażenia a nie chwyty marketingowców.
Pan w sklepie przejechał palcem po omotce i zapytał się czy czuję to na Fenwicku za 900pln po czym ja wziąłem Diaflexa z półki obok i poczułem ten sam palec na omotce w ten sam sposób na wędce za 400pln i to samo było z serią GS od Dragona
Więc pytam się gdzie ta straszna czułość i transmisja drgań która jest tak zachwalana i podobno nie mają tego inne wędki.
Tak jak pisałem każdy wypowiedział swoje subiektywne opinie na temat wędek i jednemu kij "kopie w łokieć" innemu "razi prądem" a ja tego w AETOSIE nie czułem i o tym napisałem jak również MOJE SUBIEKTYWNE spostrzeżenia dotyczące innych opisanych przeze mnie wędek z którymi możecie się zgadzać lub nie.

#275 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 14 październik 2012 - 18:43

No akurat z tym przesuwaniem paznokciem to najwieksza sciema jaką widziałem. Jak kiedyś o tym usłyszałem to sprawdziłem swoje kije w ten sposób i jedynie totalne pały nie dały sie poczuć.

#276 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 14 październik 2012 - 18:44

...

Użytkownik mdziam_78 edytował ten post 14 październik 2012 - 19:34

  • Piotr O. lubi to

#277 OFFLINE   grzegorz

grzegorz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaGORLICE

Napisano 14 październik 2012 - 20:28

Witam
To i ja opisze swoje spostrzeżenia jako że wczoraj pół dnia spędziłem ze swoim Aetosem na zaporówce. Łowiłem modelem dwuczęściowym do 3/4oz A702MFS.

Jeśli chodzi o fenwicka to mam HMG i Smallmouth do 3/4oz jak również kij zrobiony na blanku Batsona RX6 i Avida St.croix.
Kolega z którym przeważnie łowie ma dwa kije zrobione przez Artura Banachowskiego, obydwa na blanku Legenda Tournament, z czego jeden to Tournament Bass.

Łowimy na jednej łódce i często łowie jego kijami a on moimi.

Co do Aetosa którym łowiłem obydwoje stwierdziliśmy że nie odbiega on w żaden sposób czułością od moich fenwicków, jak i jego Legendów. Gdyby było inaczej różnica byłaby wyraźnie odczuwalna, ale tego nie odczuliśmy. Kijek trzymam z przodu, prawie na całym blanku i jest rewelacja. Obserwowaliśmy kija przy ugięciu i ciężko w ogóle dostrzec że to 2 części. Fajny kijek.

Łowiliśmy gumami 4 i 5 cale na główkach 14, 18 i 21g. Do tego porzucałem kogutem 30g.

U siebie mam kamień, miękkie dno jak i dużo karczów i wiem w co uderza przynęta.

Jeśli trafi się na miękkie dno przy źle dobranym obciążeniu do kija to nie poczuje nic oprócz tego że guma opadła i żaden kij za żadne pieniądze w takich okolicznościach nie da mi tej czułości. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze odległość podbijania i głębokość.

Pozdrawiam

Grzesiek
  • wobler129 lubi to

#278 OFFLINE   PRZEEMAS7

PRZEEMAS7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 październik 2012 - 22:25

Też szukam czegoś pod sandacza na zaporówkę a dokładnie na ZZ. Machał ktoś ESMS692M-XF? Fajnie się zapowiada tylko jak się ma seria Elite Tech do Aetosa?

#279 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 17 październik 2012 - 05:42

Mam tego kija tylko w jednym składzie: nie wiem, czy bardzo się różnią, bo dwuskładu nie miałem. To czuły, szybki i bardziej elektryczny z mocnym dolnikiem. Łowiłem nim sandacze, max 70cm a i sumek 101 się trafił - nie było problemów :) Ma moc. 30g+4" obsługuje.

#280 OFFLINE   kielbasa99

kielbasa99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • Lokalizacjadom

Napisano 17 październik 2012 - 08:07

No nie za konieczie kolego madziam_78
Kup sobie pheniksa z wersji TX i będziesz czuć 10- i 30.
Gwarantuje że już bardziej czulszego nie ma.
Ale to kosztuje, dwójka z przodu i masz jeden kijek uniwersum.
I nie są to żadne BAJE.
pzdr,
ZH


potwierdzam w 100%




Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych