Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1744 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 05 listopad 2013 - 17:16

To przepraszam. Kpina z Klienta.

#582 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 08 listopad 2013 - 19:30

Czy może ktoś z kolegów miał,ma,łowi wedką Elite Tech Walleye Jigging EWS692MH-MF ?.Proszę o obiektywną ocenę.



#583 OFFLINE   LASOTA1974

LASOTA1974

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 384 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Lasoń

Napisano 09 listopad 2013 - 06:19

Witam!

 

Noszę się z zakupem kijka Fenwick Elite Tech Walleye Jigging EWS772M-F  2,18cm, 3-21g.

Chciałbym go obejrzeć na terenie Łodzi,jeżeli ktoś może pochwalić się kijkiem będę bardzo wdzięczny.

Proszę o kontakt,z góry dzięki!!!

Pozdr.



#584 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 11 listopad 2013 - 08:54

A może tego ktoś posiada Elite Tech Walleye Jigging EWS662M-F.Bardzo proszę o merytoryczną ocenę



#585 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 12 listopad 2013 - 20:50

zawsze lowilem na batsony rx8/rx7 mam mhx w tamtym roku wylowilem fenwick'a hmg  fats do 28 g przelezal w wodzie kilka miesiecy smierdzi mulem do dzisiaj ;)  powiem tak twarda sztuka, :lol:  na sandacza do koguta troche wolny, :angry:  ale guma i szczupak to rewela :rolleyes: ,nie wiem mysle ze koszt takiego kija to 500-600zl?dobrze wydane pieniadze :)  :)  polecam te starsze produkcje wydaja sie lepsze tak brac na lowisku mowi  B) na alegro mozna cos upolowac



#586 OFFLINE   postpf

postpf

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 listopad 2013 - 00:43

Pozwolę sobie wtrącić kilka słów ...

 

Wędki z serii smallmouth są genialne. Mam 2 pod casting i zwykłą i łowienie nimi jest nieopisaną przyjemnością.

Faktem jest, że jedna z nich złamała się ... podkreślam, że obydwie są razem przechowywane i wożone. Reklamacja nie została uznana /podobno z mojej winy/.

Nie polemizuję ... chcę jednak jeszcze raz podkreśli, że obie wędki są używane razem i nie było możliwości żebym jedną z nich uderzył czy naraził na jakieś uszkodzenia.

Kijki nie są tanie i wszyscy podkreślają, że mają dożywotnią gwarancję ... no cóż nie we wszystkich przypadkach.



#587 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 16 listopad 2013 - 08:10

Ta to genialne samołamy po 8 stów.
  • krecik44 lubi to

#588 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 16 listopad 2013 - 15:44

Każda wędka jest do połamania-trzeba tylko chcieć i  mieć ku temu talent.Nic się samo nie łamie



#589 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 17 listopad 2013 - 00:36

Oczywiście, że wszystko można złamać. Na ten przykład miałem kijek 6'8" i jakoś go woziłem, nic się przez niemal rok nie działo, sprzedałem i nowy właściciel od razu krętlik w przelotkę wkręcił. A to st.croix SCV było, takie pancerne.


#590 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 17 listopad 2013 - 11:33

Ta to genialne samołamy po 8 stów.

 

Nie słyszałem o wielu przypadkach połamania Fenwicków, więc ciężko mówić o tym, że są to w szerszym pojęciu samołamy :) Chyba że miałeś już takie doświadczenia...



#591 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 18 listopad 2013 - 13:02

Mam dokładnie taki patyczek i spokojnie obsługuje przynęty do 30 gram, pomimo tego, że jest opisany 7-21g. Lubię ten kij. Posiadacze St.Croix zapewne się oburzą ale dla mnie są porównywalne. 



#592 OFFLINE   janih

janih

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 469 postów
  • Lokalizacjanad wodą

Napisano 18 listopad 2013 - 13:17

ja chyba jako pierwszy polamalem aetosa nowiutkiego :)

 

co prawda uznano mi reklamacje



#593 OFFLINE   jogirobert

jogirobert

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNad Wodą
  • Imię:Robert

Napisano 18 listopad 2013 - 15:54

Mam Fenwicka  Aetos i nie  żebym reklamował ,ale bardzo fajny i przyjemny kijek, a przede wszystkim lekki więc wielogodzinne wędkowanie nie jest męczące.Co do wykonania to solidny kijek.A co do łamliwości to każdy można złamać czy uszkodzić .



#594 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 18 listopad 2013 - 16:09

Witam, ja posiadam od maja Fenwicka  ESMC63M-MF. Kij poza jeną wadą naprawde do świetny, a wada to już dwa multiki(Ryoga 1016 i Morrum 1601),  siedzą za luzno w uchwycie kołowrotka, tak jak by był za luzny, a nakrętka do oporu dokręcona. Muszę podkładać pod stopke kawałek gumy :(   Po za tym super, no i waga tego kija - poezja :)


  • Smiechu lubi to

#595 OFFLINE   spinncaster

spinncaster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Robert

Napisano 18 listopad 2013 - 19:00

Podpytam jeszcze jak tam ze zbrojeniem? Usłyszałem dziś, że Fenwicki w ogóle nie mają omotek, tylko te taśmy, którymi mocuje się przynęty przed nawinięciem omotek i na to nawalone jest lakieru by nie było widać...
Jest na ebayu fajny St.Croix Xtreme 2.13 do 21g, który na pewno spełniłby moje wymagania (wiem, bo mam jego o oczko słabszego braciszka), ale nie wiem czy do ceny 1400zł, która jest dobra, nie doliczą jakichś ceł, no i nie połowiłbym już nim w tym roku, bo to z USA

 

O tych taśmach to chyba w Coronie słyszałeś :lol: :lol: :lol:ciekawa teoria :ph34r: . Przerobiłem spina na casta więc na pewno jedna wędka Fenwick-a miała omotkę B)

Pozdrawiam



#596 OFFLINE   LASOTA1974

LASOTA1974

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 384 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Lasoń

Napisano 18 listopad 2013 - 19:11

Witam!

 

Od kilku dni mam Fenwicka Elitech Wallye Jigging  3-21g,  218cm. Łowiłem  kilka razy,wrażenia bardzo pozytywne,zapas mocy,szybkość,czułość,wykonanie na najwyższym poziomie.Bardzo wygodny kijek na łodzi,ładnie ładuje przynęty 8-25g ale śmiało obsłuży do 30g.

Sygnalizuje brania idealnie.Jak dla mnie kijek na sandacza i szczupaka i dużego okonia.Śmiało sprawdzi się na wiosnę na szwedzkich drapieżnikach.Polecam!!! ;)


Użytkownik LASOTA1974 edytował ten post 18 listopad 2013 - 19:12


#597 OFFLINE   POLONIAb

POLONIAb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 postów
  • Lokalizacjabyd
  • Imię:A
  • Nazwisko:S

Napisano 18 listopad 2013 - 20:17

Fanatykiem nie jestem ale 3 kije różnych serii F. mam i z tymi " taśmami" to ostro ktoś zagrał :-). Lakieru fakt dużo ale przykrecone Omotką.

#598 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 18 listopad 2013 - 22:10

St.croix jak dla mnie to tylko Legend Extreme i wyżej, lub pracownia. Jeśli miałbym wydać np. na Avida to zdecydowanie wolę Fenwicka Elite Tech czy nawet HMG w 2 modelach, nie wspominając o Aetosie który bije Avida na łeb.



#599 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 19 listopad 2013 - 12:10

Podpytam jeszcze jak tam ze zbrojeniem? Usłyszałem dziś, że Fenwicki w ogóle nie mają omotek, tylko te taśmy, którymi mocuje się przynęty przed nawinięciem omotek i na to nawalone jest lakieru by nie było widać...
Jest na ebayu fajny St.Croix Xtreme 2.13 do 21g, który na pewno spełniłby moje wymagania (wiem, bo mam jego o oczko słabszego braciszka), ale nie wiem czy do ceny 1400zł, która jest dobra, nie doliczą jakichś ceł, no i nie połowiłbym już nim w tym roku, bo to z USA

Oglądałem trzy różne Fenwicki które mam na stanie; Aetos A702MFS, Elite Tech Walleye Rigging EWS772M-F. HMG Spinning HMG70M-FS i na żadnym nie dostrzegłem aby przelotki były mocowane taśmą. Przelotki to Alconite Fuji, uchwyt kołowrotka Fuji VSS w przypadku Aetosa to przelotki tytanowe z tytanowymi wkładami które wcale nie ustępują Alconitom tak więc osprzęt jest bardziej niż przyzwoity. Moim zdaniem kijki są rewelacyjne i niczym nie ustępują np. St.Croix.

Ale jest to ta sama śpiewka co przy echosondach; "panie tylko Lowrance, Humminbird to panie sznurkiem wiązane" A ja za nic nie zamienię swojej 998 na żadnego HDSa

A gdybyś chciał pozyskać Fenwicka Aetos A702MFS albo trochę zwyklejszego HMG70M-FS to mam jeszcze po jednym zupełnie nowym na zbyciu. 


Użytkownik Paprykarz edytował ten post 19 listopad 2013 - 12:17


#600 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 listopad 2013 - 12:18

Ta śpiewka wynika bezpośrednio z intencji źródła z którego pochodzi.

Łatwo sprawdzić jaka marka gości w tamtym sklepie i co trzeba sprzedać, szkoda tylko, że przy okazji rozpuszcza się nieprawdziwe informacje na temat towaru, którego się nie ma w ofercie.

Dziwi mnie to zresztą, gdyż połączony z tym sklepem portal testujący miał okazję zamieścić w sieci opinię ze zdjęciami i ocenami paru wędek Fenwick, nie metkując jednak "testu" powtarzanymi po cichu rewelacjami na temat omotek. ;)


Użytkownik Dagon edytował ten post 19 listopad 2013 - 12:18





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych