Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1744 odpowiedzi w tym temacie

#821 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 24 listopad 2014 - 19:19

BGM każdy Fenwick opisany do 21g i akcji FAST ogarnie główki nawet 30g ;-) Musi być długość 6'9"?

#822 OFFLINE   pablo40404

pablo40404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 24 listopad 2014 - 19:46

Fotki zrobię jutro przy dziennym świetle. Dużo o nim nie powiem, bo jeszcze dobrze nim nie połowiłem. Kij dobrze trzyma ryby jak na extra fast'a. Szczupaka 96cm był w stanie zatrzymać i jeszcze miał dość dużo mocy w zanadrzu. Straciłem już w nim dwie przelotki po upadku na burtę z wysokości nie większej niż 30cm. Nie wiem czy przelotki były już wcześniej w jakiś sposób uszkodzone, czy są po prostu tak kruche. Kij pracuje najlepiej tak od 12 do 35 gram, oczywiście pociągnie i więcej, ale myślę że do tych 35 jest najbardziej komfortowo.  

 

 

Ot: mogę gdzieś dostać takie same przelotki, czy lepiej zmienić wszystkie na nowe? 


Użytkownik pablo40404 edytował ten post 24 listopad 2014 - 20:08


#823 ONLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 24 listopad 2014 - 20:32

tak takie dlugosci lubie od 66 do7 musi byc jeszcze mocny a ten 69 ma podobno 15 lb dosc czesto po zacieciu wisi sum nawet do ok 2m i musi dac rady



#824 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 24 listopad 2014 - 20:32

sw.RP - gdybyś prowadził jakiś biznes typu sklep wędkarski to chciałbym zobaczyć, jak sprzedajesz wędzisko Fenwicka za 949 zł i zarabiasz na nim 50 zł żeby nie być pazernym  :D  :D  :D Nie są to INSTYTUCJE CHARYTATYWNE tylko sposób na życie a przy okazji realizacja pasji. Tylko żeby o tym rozmawiać trzeba by było w przeszłości lub teraźniejszości prowadzić własną firmę a nie biadolić, że wędki są za drogie. Jak kogoś nie stać na Fenwicka czy St.Croix to łowi Jaxonem albo zbiera grzyby. No i ceny sugerowane przy takich produktach są bardzo dobrym rozwiązaniem, bo każdy jest traktowany równo. Czy zamawia 10 wędek czy 1000 wędek  ;)

 

Swoją drogą na Fenwickach nie ma kokosów. Wolę sprzedać 3 kołowrotki Mistrall-a za 100 zł niż jednego HMG bo ma większy zarobek.

 

 

fenwick wolley jiging 69mhhf2 - nie ma czegoś takiego  ;) Napisz jeszcze raz i to poprawnie. W serii Smallmouth jest fajny kij - ESMS63MH-F-2.

Tu trafiłeś jak ślepy w płot.

Na fenwickach nie ma kokosów???a cena hurtowa eatosa to 572zł więc se oblicz jaką marże mają sklepy a pewnie u chinola wyprodukowanie tego kija nie kosztuje więcej jak 200zł


  • mdziam_78 lubi to

#825 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2330 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 24 listopad 2014 - 20:51

a ile tych Fenwicków się sprzeda, żeby te kokosy były? Oj Rafał, coś czuję że pracujesz dla kogoś, a nie dla siebie. A jeśli dla siebie, to raczej nie w handlu :)

Gdybyś pracował w handlu, to byś głupot nie gadał :)

W odniesieniu do języka polskiego: nie SE policz, tylko SOBIE policz.


  • Kamil_Be lubi to

#826 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 24 listopad 2014 - 21:08

Dla Dragona :D tylko cicho sza! :lol:



#827 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 24 listopad 2014 - 21:09

Skoro marża sklepu sięga 25-30% to na moje oko są niezłe pieniądze. Fakt, że może ilości sprzedane w sklepach w pipidowie są niewielkie, ale podejrzewam, że są takie, które nie narzekają.
Pewnie, że z USA taniej, ale trzeba sobie dobrze wysyłkę zorganizować. Swoją drogą przy okazji dobrej WYPRZ warto rozważyć jak ktoś lubi markę.

#828 OFFLINE   Osin

Osin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaWołomin
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 listopad 2014 - 21:31

Fenwick z USA to nie jest dobry pomysł, miałem, połamałem i dupa. Był to śp. Elite tech smallmouth. Strzelił przy wyrzucie 3" z główką 22g. Po dokładnych oględzinach trupa okazało się w dodatku że był uzbrojony ,z boku' kręgosłupa. A o strzelających fenwickach to pisali w Wedkarzu Polskim na poczatku lat '90 taka ciekawostka ;)

#829 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 25 listopad 2014 - 15:02

Poświęciłem chwilę czasu na przeczytanie kilkudziesięciu stron tego wątku na temat wędek Fenwick'a...szczerze mówiąc spora część Waszych wypowiedzi to negatywne opinie (zwłaszcza na temat Aetosa :huh: , który jakby na to nie spojrzeć do tanich nie należy)...ale dobrze gdyż to taki kubełek zimnej wody na głowę wylany ;)

Pozdrawiam!



#830 OFFLINE   Dawidos

Dawidos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 05 grudzień 2014 - 19:00

Panowie czym się różni w walorach użytkowych wersja HMG GS70ML MF 2 6-12 od GS70M MF 6-15 .

Tutaj znalazłem mały test GS70M gdzie gościu łowi niedużymi jigami i robalami ,spodobał mi się ten kijek i ciekaw jestem czy wersja ML z akcją MF pasowałaby pod okonie do przynęt typu robale , gluty na hakach offsetowych oraz jigów powiedzmy średnio 3-5g w wyjątkowych sytuacjach 7-8g.

https://www.youtube....h?v=8RM747ioOkQ


Użytkownik Dawidos edytował ten post 05 grudzień 2014 - 19:01


#831 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 06 grudzień 2014 - 10:59

Dostałem dziś na reklamację EagleGT z pękniętym korkiem na foregripie. Z ciekawości zmierzyłem ile dali tam korka - 9mm  :) Myślałem, że mniej go tam będzie.



#832 OFFLINE   TomFil

TomFil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomasz

Napisano 06 grudzień 2014 - 11:23

Z tym korkiem na foregripie to podobno typowa przypadłość EagleGT.Za duża szparka :-) na końcu korka,pomiędzy korkiem a blankiem.Ale podobno to już naprawili na etapie produkcji!



#833 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 06 grudzień 2014 - 11:39

Klient mówił że przy dokręcaniu kołowrotka coś mu przeskoczyło i wtedy pękł korek. Nie wiem czy tak było ale to oficjalna wersja  ;)



#834 OFFLINE   POLONIAb

POLONIAb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 postów
  • Lokalizacjabyd
  • Imię:A
  • Nazwisko:S

Napisano 06 grudzień 2014 - 13:33

Temat przerabiany. Faktycznie wadliwe GT. Czy rzeczywiście dokonali zmiany?
Generalnie zachłyśnięcie się F. powoli przechodzi.
Ja najbardziej zadowolony ze starego HMG do 18 gram. Po lekkiej korekcie rękojeści.
  • BOSMAN 76 lubi to

#835 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 17 grudzień 2014 - 13:45

Fenwick HMX Spin HMX-S862L-MF Mial ktos? Uzytkowal? Jakies informacje moze? :)

 

Ponowię pytanie kolegi. Cel pstrągi. Wędkę widziałem, oglądałem ale chodzi mi o eksploatację. Czy  kropek 50+/- nie sponiewiera tego kijka? Na pewno ma jak dla mnie za długi o 3 - 4 cm dolnik, co jak mniemam przy rzutach spod łokcia będzie mnie leko irytowało.

Jeżeli ktoś może to proszę o odpowiedż



#836 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 17 grudzień 2014 - 14:02

Jeśli chodzi o wersję do 14g to wrzucałem parę stron temu fotki ugięcia kija. Sprzedałem go dla klienta na klenie / jazie / okonie. Z pstrągiem 50+ wolałbym się nie mocować tym kijem  :P Ale Horneta 3 cm daleko posyła  ;)



#837 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 17 grudzień 2014 - 14:49

Jeśli chodzi o wersję do 14g to wrzucałem parę stron temu fotki ugięcia kija. Sprzedałem go dla klienta na klenie / jazie / okonie. Z pstrągiem 50+ wolałbym się nie mocować tym kijem  :P Ale Horneta 3 cm daleko posyła  ;)

 

 

Widziałem kolegi fotki, widzałem ;) Macać go też macałem. Z tym że na sucho to praktycznie nic nie pójdzie :D

Osobiście szukam czegoś co może zastąpić Equsa Bravo, który przy większych kropkach ma problemy. Tego HMXa widziałem w dobrej cenie i stąd moje pytanie.

Pozdro.



#838 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 17 grudzień 2014 - 16:05

Koniecznie 8'6"?



#839 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 17 grudzień 2014 - 16:48

Koniecznie 8'6"?

 

Taka długość mi pasuje. Zwłaszcza luty, marzec kwiecień, nie ma jeszcze uciążliwego zielska poza tym przy takiej długości, nie muszę podchodzić do krawędzi brzegu.



#840 OFFLINE   Biohazard1

Biohazard1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 17 grudzień 2014 - 16:56

Ja też lubię tą długość. Na pstrąga, klenia w Drawie która na moim odcinku jest naprawdę wąska. Czasem sięgam nią prawie pod drugi brzeg nie wychodząc z krzaków. Nie jest wcale za długa. Co kto lubi. Ale jak czytam że koledzy łowią na krótsze wędki to w tym roku spróbuję po raz kolejny. Może się przekonam. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych