Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1744 odpowiedzi w tym temacie

#861 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 30 grudzień 2014 - 22:33

Mógłbyś podać jego kod? Strona Fenwicka nie chce mi się otworzyć. Mają chyba jakiś problem.  

HMG76L-MS-2



#862 OFFLINE   Jabłko

Jabłko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 30 grudzień 2014 - 22:48

Czy akcja moderate na pewno będzie odpowiednia do gum na główkach jigowych? Wędkując z lekkiego opadu potrzebny będzie refleks z tego co mi się wydaje.

Uczę się i nie podważam Twoich słów ale mimo wszystko chcę dokonać dobrego zakupu.


Użytkownik Jabłko edytował ten post 30 grudzień 2014 - 23:15


#863 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 30 grudzień 2014 - 23:34

moderate to akcja kija. ja tylko łowię z opadu, kijek jest szybki i pięknie pracuję pod rybą, nie mam żadnych spadów z niej, a poza tym szczupak 82cm sprawdził jej moc.nie łowiłem tylko nim na obrotówki, dla mnie pod okonia jest idealny, a czy ci się spodoba to najlepiej jak byś osobiście sprawdził w sklepie



#864 OFFLINE   Jabłko

Jabłko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 30 grudzień 2014 - 23:41

Zapraszam na PW by nie spamować tutaj. Chętnie zadam kilka pytań koledze okoniarzowi :)



#865 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 31 grudzień 2014 - 06:51

...ale dlaczego spamować jest wątek o wędkach więc mile widziane wszystkie uwagi , tym bardziej , że ja również myślę o okoniówce tylko waham się stc panfish czy fenwick 



#866 OFFLINE   Jabłko

Jabłko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 31 grudzień 2014 - 07:19

Jestem dopiero początkujący i poznaję wiele zagadnień, a całej masy rzeczy nadal nie rozumiem dla tego nie chciałem robić śmietnika. Tak więc już wyjaśniam by każdy wiedział. 

 

Rozmawiałem z pewną osobą na forum, która doradzała mi aby do gumek i główek jigowych wybrać kija o akcji fast bym szybko zdołał zaciąć rybę. Remek zaproponował natomiast kija wyższej serii, mowa tu o HMG  prawie, że identycznego jak HMX. Jednakże zaproponowany HMG posiada akcję moderate. Czemu chciałem skonfrontować te dwie informacje? A dla tego iż owy użytkownik, wędziska o akcji mode polecał mi do błystek i woblerów. W moich pudełkach natomiast będą przeważały gumki. 

 

Chciałem skonfrontować obydwie informacje, dopytać się i dosłownie jak to laik dojść krok do kroku by ogarnąć ten temat "na sucho".

 

PS. A gdy wybiorę kija będę mógł już na spokojnie wyrobić aktualne zdjęcie i zapisać się do koła :)

 

PPS. @pabik mam nadzieję, że odpowiedź na moje pytanie pomoże Ci w jakiś sposób. Jeśli natomiast posiadasz bogatsze doświadczenie ode mnie to chętnie i Ciebie wysłucham :)


Użytkownik Jabłko edytował ten post 31 grudzień 2014 - 07:28


#867 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 31 grudzień 2014 - 09:48

Do jigowania najlepsze są kije o akcji Fast bądź X-Fast. Moderate to akcja bardziej go kijów trollingowych.



#868 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 31 grudzień 2014 - 11:07

Do jigowania najlepsze są kije o akcji Fast bądź X-Fast. Moderate to akcja bardziej go kijów trollingowych.

Ja jiguje łowiąc pstrągi kijami moderate :)

A do trolingu używam akcji "slow"??

Ale przy sandaczach już tylko xfast

To troche bardziej skomplikowane.....



#869 OFFLINE   sq1gym

sq1gym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:M

Napisano 31 grudzień 2014 - 13:26

Ja też łowiąc szczupaki jiguję kijem o akcji fast albo moderate/fast.

Kij o akcji xfast jest szczególnie potrzebny przy sandaczach, gdzie trzeba energicznie i szybko poderwać z dna przynętę na, z reguły ciężkiej główce. Wtedy kij o wolniejszej akcji opóźniał by poderwanie przynęty.

Podczas jigowania np. za szczupakiem, okoniem, generalnie dość lekką przynętą opadającą powoli, gdy brania następują też w toni wody moim zdaniem nie jest niezbędny.

Generalnie wszystko zależy też od tego co kto lubi i jakie techniki prowadzenia preferuje..



#870 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 01 styczeń 2015 - 22:55

Uwaga koledzy

Czy ktoś miał przyjemność reklamować kije Fenwicka ? Jak firma wywiązuje sie z dożywotniej gwarancji czy wymieniają na nowy czy trzeba dopłacać cos ? Zakupilem w 2013 kij z serii HMG do 21gr no i niestety kijek strzelił mi zaraz za przelotką powyżej łączenia 2czesci, dodam iż nie miałem z nim żadnych wcześniej problemów i byłem z niego mega zadowolony.

Siemka. Ja reklamowałem bo mój pękł tak jak twój w pierwszym tygodniu po kupnie. Kontakt w sklepie tragiczny ale wymiana bezproblemowa. Po wymianie okazało się, że kijek ma zupełnie inną akcję niż ten wcześniej. Miałem nagrane filmy które to pokazały i po konsultacjach z przedstawicielem fenwicka okazało się że ta akcja po wymianie górnego elementu - sztywniejsza - jest prawidłowa. Kontakt bezpośredni z fenwickiem bardzo dobry ale zostałem z inną wędką niż kupiłem. Wędkę sprzedałem i choć super urzekły mnie te wędki to po tej akcji narazie odpuściłem tą markę. Polecam bezpośredni kontakt z przedstawicielem fenwicka - 506558110 . Mi w sklepie wciskali że to moja wina a Fenwick wymienił na nowy element. Konsultacje prowadziłem z fenwickiem już po wymianie feralnego elementu przez sklep wysyłając samodzielnie do fenwicka wędkę. Wogóle polecam kontakt przed kupnem fenwicka bo facet wie co sprowadza i dobrze doradzi. Ja na pewno do nich wrócę ale musi minąć okres separacji fenwicka od mojej gotówki

Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka

#871 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 styczeń 2015 - 12:23

Uwaga koledzy

Czy ktoś miał przyjemność reklamować kije Fenwicka ? Jak firma wywiązuje sie z dożywotniej gwarancji czy wymieniają na nowy czy trzeba dopłacać cos ? Zakupilem w 2013 kij z serii HMG do 21gr no i niestety kijek strzelił mi zaraz za przelotką powyżej łączenia 2czesci, dodam iż nie miałem z nim żadnych wcześniej problemów i byłem z niego mega zadowolony.

 

Trochę to też zależy od tego jak doszło do uszkodzenia...

Fenwick dopuszcza też taką opcję, że nie interesuje ich jak do tego doszło, - drzwi auta, niesforny pies... płacisz 30% wartości rynkowej kija i dostajesz nową wędkę...

Moim zdaniem, uczciwe postawienie sprawy ;)

Także polecam kontakt bezpośredni...


Użytkownik amalker edytował ten post 02 styczeń 2015 - 13:22


#872 OFFLINE   mjarecki

mjarecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:M

Napisano 17 styczeń 2015 - 00:07

Witam ,

mam pytanko w temacie Fenwicka , machał ktoś kijem EXTC 66 ?

 

Z tego co widziałem to kijek pod multika .



#873 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 17 styczeń 2015 - 07:40

Zapewne nikt, gdyż nie jest to kij oferowany w te rejony.



#874 OFFLINE   mjarecki

mjarecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:M

Napisano 17 styczeń 2015 - 12:48

Jak zauważyłem to piszą na forum chłopaki tak naprawdę z całego swiata więc może ktoś coś wie na temat tego kija .

 

Będę wdzięczny za infiormacje .



#875 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 18 styczeń 2015 - 22:40

Witam,

proszę o kilka cennych uwag odnośnie Aetosa A661 MFS (monoblank) c.w. 3-21gr. linka 4-10lb

Zamierzam nabyć tę wędkę konkretnie pod sandacza. Łowię główkami w przedziale 12-20gr, łowisko głębokość do 8m (średnio 5m)

Czy ta wędka będzie odpowiednia to moich preferencji? Chodzi mi o czucie przynęty w tym zakresie gramatury.

Jeszcze jedno pytanie dotyczące wytrzymałości linki 4-10lb, czy to oznacza, ze nie powinienem np. łowic plecionkami o wytrzymałości przekraczającej 10lb, czyli około 5kg?

Czy nie warto na to patrzeć? Czy mogę uszkodzić wędkę?

Proszę o opinie odnośni konkretnie tego modelu.

dzieki



#876 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 18 styczeń 2015 - 22:46

Wędkę można uszkodzić np: drzwiami a nie plecionką.

Na sandacza bardziej polecam ESMS69MXF czyli Elitkę Smallmouth niż tego Aetosa, gdyż ten Aetos to szczupakowy kij. Smallmouth jest bardziej elektryczny i szybszy niż Aetos.

#877 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1384 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 18 styczeń 2015 - 23:48

Czyli twierdzisz, ze do 10funtowego Aetosa mozna stosowac np.30lb piecionke i powstrzymac na dokreconym hamulcu sumka 1,5m.   Troche Przyjacielu sie zagalopowales.



#878 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 19 styczeń 2015 - 09:14

Nie no, wtedy wędkę może złamać Twoja głupota, gdyż specjalnie dobiłeś hamulec ma maxa. Plecionka może mieć nawet 100lb i nie zniszczy wędki, gdyż nie ma rąk  :D

 

To tak jakby powiedzieć, że pasy dla pieszych zabijają. Owszem, można na nich zginąć ale tylko przez głupotę pieszego i kierowcy.



#879 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1384 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 19 styczeń 2015 - 09:57

To na h.ja jest napisane 10lb



#880 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 19 styczeń 2015 - 10:07

Na czyim h.ja ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych


    Google (1)