Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1744 odpowiedzi w tym temacie

#1081 OFFLINE   Nissenel

Nissenel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Nazwisko:Sebastian

Napisano 27 październik 2015 - 20:43

Szczupakowy - co masz na myśli Kamilu, woblery / blachy?


  • Luka81 i Jarek M lubią to

#1082 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 28 październik 2015 - 18:05

Do technik stosowanych przy połowie szczupaków. Nie opad i żadne agresywne techniki.

#1083 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 984 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 01 listopad 2015 - 18:13

Szukalem info ale nie znalazlem. Czy ktos mial w reku Fenwick S3?



#1084 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 01 listopad 2015 - 19:50

Mam małą informację dla wszystkich piszących w sprawie wędek marki Fenwick do mnie na PW. Niestety po zmianie pracy mam mało czasu na forum i odpowiadam z dużym opóźnieniem czasowym. Przepraszam za to. Ale jeśli ktoś już chce poradę to proszę o szczegółowe pytania a nie ogólnikowe typu "szukam kija do sandacza, przynęty max 10g do 9 metrów"...

 

Postaram się wtedy dobrze doradzić kij, gdyż sporo ich obłowiłem i miałem w rękach prawie 90 % przekrojówki ofertowej.

 

Proszę też pamiętać, że nie handluje już tymi kijami jak i innym sprzętem  :D



#1085 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 01 listopad 2015 - 20:02

Szczupakowy - co masz na myśli Kamilu, woblery / blachy?

 

 

Kiedyś szczupaki łowiło się jednostajnym prowadzeniem czasem zatrzymując przynętę i pozwalając jej lusterkować przy opadaniu w toń wodną. Nie mylić tego z sandaczowym opadem, który 80% ludzi próbuje stosować na szczupaki, okonie, miętusy, węgorze i inne piskorze  :D

 

Kij 2,9m do 28g ma sporą moc i jest przeznaczony na duże rzeki typu Odra, Wisła itd. Fajnie się ładuje przynętami typu Thrill 7. Łowiłem nim na jeziorze, gdyż nie mam w okolicy wielkiej rzeki. Fajnie można nim poprowadzić wahadła, poppera, obrotówki rozm. 4, spinnerbaita itd. Nie posiada akcji szczytowej do łowienia z opadu sandaczy i jego szczytówka nie pokaże dokładnie opadu. Za to wybaczy sporo błędów wędkarza. Oczywiście lepszy będzie 20LB Blue Rapid ale w ten cenie jest fajną wędką. Wolałbym bardziej niż Dragona Moderate.  

 

Wersja krótsza 2,74m do 21g to bardziej kluskowaty kij pod podobne zastosowania, lecz wolniejszy i delikatniejszy. Kilka sztuk kupili miejscowy pogromcy boleni i są z tego kija bardziej niż zadowoleni.

 

Kij 2,88m o 18g to coś w stylu Parabellum 3-16g, ale ciężej go pewnie złamać  B)

 

HMX ma jeszcze model 228cm do 10,5g. Kij pod klenie, okonie, pstrąga czy przyłowy kaczych łbów na pstrągowych rzekach. Mniejsze wobki typu Minnow 5, Executor 5, Hornet 4 i blaszki typu mała Karlinka lub Mors 2 to jego żywioł. 

 

Model 2,13 X-Fast do 21g to uniwersał szczupakowo sandaczowy. Kij po który chętnie się sięga przy wielu okazjach.

 

Szczotka 1,98cm do 28g to kij pog węgorze 30cm, Shakery 6 - 8", Kopyta 6" czy Mann's M080. Łowienie z rzutu , jerkowanie itd. Pod trolla średnio - odbija szczupaki  :D

 

Hmmm.... chyba opisałem najpopularniejsze HMX-y.


  • Wiktor, Marcyś i Dano. lubią to

#1086 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 03 listopad 2015 - 19:57

witam szukam info o ERR69UL-FS-2 i o jego dłuższym bracie , przy tym samym cw mają inną akcję tylko pytanie jak bardzo inną(fast , mod-fast)czy jest naprawdę znacząca ,kijek ma być pod okonki głównie z opadu 1.5-5gr plus gumka max 2"

 

#1087 OFFLINE   Bachamut

Bachamut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaMiłomłyn
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Stolarski

Napisano 09 listopad 2015 - 09:58

ja tak samo mam pytanko mam zamiar kupić nowego fenwicka i mam na oku dwa modele pierwszy to elite tech walley ETW66M-FS-2 a drugi to elite tech bass ETB70MH-FS-2 ma to być wędka sandaczowo szczupakowa do gum 10 cm i 13 cm na główkach od 10 do 20 g oczywiscie te gumy 13cm max główka 10 g i czesto łowie woblerami typu savage gear fat vibes 6,6cm 21g i sebile flatt shad tak samo ze 20 g za pomoc będę wdzięczny 



#1088 OFFLINE   Wesol

Wesol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 725 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 09 listopad 2015 - 15:59

Kiedyś szczupaki łowiło się jednostajnym prowadzeniem czasem zatrzymując przynętę i pozwalając jej lusterkować przy opadaniu w toń wodną. Nie mylić tego z sandaczowym opadem, który 80% ludzi próbuje stosować na szczupaki, okonie, miętusy, węgorze i inne piskorze  :D

 

Kij 2,9m do 28g ma sporą moc i jest przeznaczony na duże rzeki typu Odra, Wisła itd. Fajnie się ładuje przynętami typu Thrill 7. Łowiłem nim na jeziorze, gdyż nie mam w okolicy wielkiej rzeki. Fajnie można nim poprowadzić wahadła, poppera, obrotówki rozm. 4, spinnerbaita itd. Nie posiada akcji szczytowej do łowienia z opadu sandaczy i jego szczytówka nie pokaże dokładnie opadu. Za to wybaczy sporo błędów wędkarza. Oczywiście lepszy będzie 20LB Blue Rapid ale w ten cenie jest fajną wędką. Wolałbym bardziej niż Dragona Moderate.  

 

Wersja krótsza 2,74m do 21g to bardziej kluskowaty kij pod podobne zastosowania, lecz wolniejszy i delikatniejszy. Kilka sztuk kupili miejscowy pogromcy boleni i są z tego kija bardziej niż zadowoleni.

 

Kij 2,88m o 18g to coś w stylu Parabellum 3-16g, ale ciężej go pewnie złamać  B)

 

HMX ma jeszcze model 228cm do 10,5g. Kij pod klenie, okonie, pstrąga czy przyłowy kaczych łbów na pstrągowych rzekach. Mniejsze wobki typu Minnow 5, Executor 5, Hornet 4 i blaszki typu mała Karlinka lub Mors 2 to jego żywioł. 

 

Model 2,13 X-Fast do 21g to uniwersał szczupakowo sandaczowy. Kij po który chętnie się sięga przy wielu okazjach.

 

Szczotka 1,98cm do 28g to kij pog węgorze 30cm, Shakery 6 - 8", Kopyta 6" czy Mann's M080. Łowienie z rzutu , jerkowanie itd. Pod trolla średnio - odbija szczupaki  :D

 

Hmmm.... chyba opisałem najpopularniejsze HMX-y.

Ten kijek 2,13 x-fast do 21g to od ilu gram już da się porzucać?



#1089 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 09 listopad 2015 - 20:07

Mam ten kijek juz od 2 gram +guma 5cm inne wirujące ogonki gada i jest już fajnie łowilem na plecionce 13 ja jestem zadowolony z kija.

#1090 OFFLINE   Haauki

Haauki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz/Koronowo/Gdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 10 listopad 2015 - 10:16

http://www.fenwickfi...ss/1371867.html


Ciekawe co to będzie za wynalazek :)

Wyglada całkiem zacnie
  • Kamil_Be lubi to

#1091 OFFLINE   krisspin

krisspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 10 listopad 2015 - 12:36

ja tak samo mam pytanko mam zamiar kupić nowego fenwicka i mam na oku dwa modele pierwszy to elite tech walley ETW66M-FS-2 a drugi to elite tech bass ETB70MH-FS-2 ma to być wędka sandaczowo szczupakowa do gum 10 cm i 13 cm na główkach od 10 do 20 g oczywiscie te gumy 13cm max główka 10 g i czesto łowie woblerami typu savage gear fat vibes 6,6cm 21g i sebile flatt shad tak samo ze 20 g za pomoc będę wdzięczny 

Posiadam ETB70MH-FS  jedno-skład, spokojnie poradzi sobie z przynętami jakie podałeś , łowiłem nim przynętami savage gear soft 4 play 19cm + główka max 20g czy slider 10S i radził sobie bez najmniejszego problemu. Kij jest dość szybki z akcją fast, czucie brań  jak dla mnie bardzo dobre. 


Użytkownik krisspin edytował ten post 10 listopad 2015 - 12:37


#1092 OFFLINE   Zandermasterr

Zandermasterr

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 406 postów

Napisano 10 listopad 2015 - 15:11

Fenwick EAGLE EA86M-MFS-2 używał ktoś z was tego patysia ? opisany jest 2,58 10-28g. Jakie jest jego realne c.w ?



#1093 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 11 listopad 2015 - 17:40

20G plus Kopyto 3". Więcej bym nie zakładał do EA.

#1094 OFFLINE   Zandermasterr

Zandermasterr

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 406 postów

Napisano 11 listopad 2015 - 19:01

20G plus Kopyto 3". Więcej bym nie zakładał do EA.

Z tego co słyszałem to fenwicki są bardzo mocno zaniżone.. Może ta seria jest dobrze opisana, Dzięki



#1095 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 11 listopad 2015 - 21:05

Poszła fama powielana bez sensu. Owszem tak jest, ale nie w każdej wędce St.Croix, Fenwick, Lamiglas czy Batson. Wędka ma dosyć delikatną szczytówkę. Nie jest to takie MH jak Avid 86MHF2 czy HMG66MH-F.

Użytkownik Kamil_Be edytował ten post 11 listopad 2015 - 21:07


#1096 OFFLINE   darek1972

darek1972

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 12 listopad 2015 - 17:03

Pytanko,czy pod pstrąga coś się znajdzie z stajni Fenwick



#1097 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 12 listopad 2015 - 21:07

HMXS76L, HMG76L, ERR68L.

#1098 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 12 listopad 2015 - 21:50

Kamilu miałem HMG do 18g poprzedni model wyrzutowo pasował jak ta "lala" mógłby być nawet ciut delikatniejszy ale dla mnie pod sandacza się nie nadawał - za duża parabola pod obciążeniem.  Szukam czegoś podobnego, szybszego o akcji bardziej szczytowej. Coś co nada się głównie pod sandacza ale okonia się nie będzie bało. Wagowo od dołu jadąc - Guma 6-7 cm i główka 5 g - następnie 7g i guma 9cm, jaskółka do 12cm (8-10g) a maksymalnie to 15g i guma 8 cm kopyto... Wiem że to trochę dużo, ale może jako spec od Fenwicka pomożesz :) ?
Pozdrawiam :)



#1099 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 13 listopad 2015 - 19:21

W dwóch kawałkach na łódkę ja poleciłbym HMX-S702M-XF, przy czym może mieć trochę zbyt spolegliwy szczyt na sandacza (tu masz opis http://forum.fishing...php?f=26&t=921)- to niby x-fast, ale z serii HMX która jest sporo wolniejsza od HMG czy ET) albo któryś z dwójki ETW69ML-XFS-2 i ETW72M-FS-2 (tu masz opis http://www.forum.wed...tech-walleye/).Raczej i tak musisz pomacać, żeby coś wybrać, pzdr.



#1100 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 13 listopad 2015 - 19:40

Linki nie działają, albo ja mam problem z otwarciem :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych