Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1744 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   flower

flower

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry
  • Imię:Mateusz

Napisano 28 listopad 2012 - 22:55

Witam
Do @ januszz


Posiadam River Runnera 0,8 - 9gr i mogę powiedzieć tylko tyle że jest to najlepsza wędka jaką do tej pory miałem jeżeli chodzi o komfort łowienia oraz o wielkość obsługiwanych przez nią przynęt , oraz czucie przynęty.


Posiadam ten sam model i zgadzam się w 100% z powyższym opisem. Od siebie dodam że kij genialnie pracuje nawet na okoniach 20cm przez co praktycznie nie spadów. Super czucie najdelikatnieszych brań. Kolega również ma ten kij i ma podobne odczucia. Nie wybrałem wersji do 5g ponieważ chciałem mieć większy zapas mocy oraz aby podbicie główki było dostatecznie dynamiczne.

Użytkownik flower edytował ten post 28 listopad 2012 - 22:56


#342 OFFLINE   tom3K

tom3K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 28 listopad 2012 - 23:26

Te dwa kije są baaaardzo różne w sensie "delikatności". Jeśli piszesz o tym do 35g (1 1/4 oz) to jest on mega mocny ale nie pałowaty. Na nim z pewnością nie odczujesz przenoszenia lekkich wabików bo on nie jest pod to. Jak dla mnie uniwersał - mocny uniwersał. Znajomy kupił na szwecję ale jeszcze tam nie był z nim więc nie ma o czym pisać ;) EWS z kolei to chyba coś ala Walleye Jigging więc jeśli chcesz zamienić GS70H na EWS pod względem czułości to ja uważam że chyba bardziej pod względem przeznaczenia ;)

Co do uchwytu HMG i EWS, jest to Fuji więc raczej ciężko o jakieś "badziewia", chyba że z twoim jest coś nie tak.


Tak, pisze fuji, niestety przy młynku Spro w rozmiarze 3000 cały czas się luzuje i jest za ciasny do tego młynka. Ten uchwyt to nieporozumienie do tak mocnego kija.

Nie chodzi mi o czucie przynęty tylko o moment brania, łowię z opadu i teraz, w okresie późno jesiennym jak jeziorowe sandacze chimerycznie biorą, bardziej muszę wypatrywać brań na plecionce niż wyczuwać w ręce. Po zmianie kija na łodzi sytuacja się zmienia :)

#343 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 28 listopad 2012 - 23:41

Nie chodzi mi o czucie przynęty tylko o moment brania, łowię z opadu i teraz, w okresie późno jesiennym jak jeziorowe sandacze chimerycznie biorą, bardziej muszę wypatrywać brań na plecionce niż wyczuwać w ręce. Po zmianie kija na łodzi sytuacja się zmienia :)

Więc jest to kwestia modelu. Tym mocarzem to nie odważyłbym wybrać się na na jesienne zbiornikowe sandacze, chyba że brałyby na cieżkie koguty lub itp zestawy, gdzie w większości wracałbyś o kiju w jesiennych połowach ;) EWS pewnie jak najbardziej. Albo Aetos, który okazał się kozakiem w moim przypadku.

#344 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 29 listopad 2012 - 06:06

Dziękuję wszystkim za cenne wskazówki i uwagi decyzja o wyborze kijka zapadła.Pzdr.J

#345 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 16:47

Dzisiaj wybrałem się po zakup Fenwicka do 5g.Bedąc w sklepie na stojaku obok zobaczyłem Kongera Paladina Colibra 2.15-5g.Czy mogliby koledzy (znający oba kije) porównać je.

#346 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 30 listopad 2012 - 17:25

O boże konger za 800zł? A jak z gwarancją? Nie ukrywam, że duże znaczenie przy przesiadaniu się na fenwicki w przekonaniu mnie miała dożywotnia gwarancja rozpatrywana szybko i sprawnie w kraju.

http://allegro.pl/pa...2785057799.html

#347 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 30 listopad 2012 - 18:21

A czemu to Fenwick, Dragon, St. Croix, czy inny Lamiglas może kosztować i 1000pln, a Konger nie może? Gdzieś był wątek o tych kijach- wypadały naprawdę dobrze. Machałem na sucho kilkoma modelami w sklepie i prezentowały się super.

Pozdrówka
Kamil


Edit-literówki

Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 30 listopad 2012 - 21:36


#348 OFFLINE   zibbi

zibbi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • Lokalizacjapodkarpackie
  • Imię:Zbigniew

Napisano 30 listopad 2012 - 18:45

Ja mam własnie zamówionego tego Coliberka :). Kijek na sucho wydaje się być naprawde ciekawy. A co do ceny, to zgadzam się z przedmówcą w 100%. Tym bardziej, że same przelotki tytanowe Fuji Sic, które są zamontowane w tym kijku to w pracowni koszt ok 500-600zł.

PS:Ja mam umówioną cenę 650pln, a nie 800pln.

Użytkownik zibbi edytował ten post 30 listopad 2012 - 19:00


#349 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 19:18

Czy omawiany Coliber-to przypadkiem nie wklejka?

#350 OFFLINE   zibbi

zibbi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • Lokalizacjapodkarpackie
  • Imię:Zbigniew

Napisano 30 listopad 2012 - 19:58

Coliber to spin, ale szczytóweczka bardzo delikatna, także mam nadzieje, że brania będą widoczne jak na wklejce i dodatkowo będą odczuwalne jak na pełnym blanku, czyli idealnie :) -a jak będzie okaże się nad wodą.

#351 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 20:28

Jutro idę do sklepu i zobaczę.U Fenwicka do 5g szczytówka jakby grubsza .Pomacam

#352 OFFLINE   flower

flower

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 listopad 2012 - 21:03

Czy omawiany Coliber-to przypadkiem nie wklejka?


to wklejka !
przed zakupem riverrunera też go rozważałem
oglądałem ten model ale cos mi w nim nie oasowalo...
Tak jak pisałem wcześniej szukałem nieco sztywniejszego kija
Pozatym kupił go kolega i nie jest w 100/% zadowolony

#353 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 21:30

Dzięki flower za ważne info.Teraz już na100% przekreślam Colibra.Myślę że Fenwick ten do 5g będzie strzałem w 10 (do moich przynęt gł.2-5gr + guma 2".

#354 OFFLINE   guma

guma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl

Napisano 30 listopad 2012 - 21:34

Jutro idę do sklepu i zobaczę.U Fenwicka do 5g szczytówka jakby grubsza .Pomacam

Janusz gdy dostałem przesyłkę z Rive Runnerem do 9gr. po rozpakowaniu i pierwszych wymachach na sucho jak to miałem w zwyczaju i podobnie jak 90% wędkarzy przeżyłem szok . Na sucho zachowywała się jak wędka muchowa - wiem co mówię mam Sage STL # 3
Dopiero po uzbrojeniu początkowo w żyłkę a póżniej w plecionkę pokazał swój charakter tj. świetnie transmituje drgania , przy braniu gwarantuje skuteczne zacięcie a podczas holu nawet niewielkich ryb niweluje spady ryb do zera .

Jeżeli chodzi o szczytówkę napisałeś "... jakby grubsza" to właśnie cecha wędek " pełnych" nie wklejanek

Tak więc przy ocenie nie sugeruj się tzw. pomacaniem lub wymachami

Ja tak już wspomniałem jestem nią zachwycony pomino tego że mam St.croix avida do 18gr. i wspomnianego już Sage tak więc nie jest to moja pierwsza wędka z za wielkiej wody . Szczerze polecam River Runnera

#355 OFFLINE   pike_maniak

pike_maniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 22:52

Jakiego Fenwicka polecacie do castingu z brzegu do przynet 20-50g maxxx 60g? Z ktorej serii i jaki ciezar wyrzutu? Chce zeby nie byl palowaty a dalo sie agresywnie poprowadzic przynete i jednoczesnie czuly, a po zacieciu dobrze trzymajacy rybe i ladnie pracujacy. Wedka bedzie wspolpracowac z Abu A Revo STX a przykladowe przynety to salmo -slider -fatso 10 etc...

pozdrawiam

#356 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 30 listopad 2012 - 23:08

Hej, ja do tego celu z tym samym multikiem co Twój mam ESMC69MH-F idealnie łowi się sliderem 10 i fatso. Mniejszymi także. Na filmie guma 4" relaxa + kilka gram główka:



#357 OFFLINE   pike_maniak

pike_maniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 23:30

hmm ciezar wyrzutu na stronie producenta wskazuje na 28g max czy to aby nie za slaby kijaszek pod te przynety? Da sie nim komfortowo lapac? I generalnie wolalbym cos w dwuskladzie :)

@wobler 129 czy komfortowo sie lapie na takie jerki i da sie poprowadzic przynete 40-50g w kazdy sposob? Jak z zacieciem ryby przy prowadzeniu takiej ciezkiej przynety? i jak z taka dlugoscia do lapania z brzegu?

#358 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 01 grudzień 2012 - 07:42

Ja machałem max 65g, kijek ma bardzo dużego powera i przed rękojeścią blank jest dość gruby - przy czym jak widzisz na filmie pod rybą pięknie pracuje i nie zabrakło mocy, żeby wyrywać pajka z zarośli :D

Miałem też HMG do 35 ale to kilka lat temu. Też by pasował do zadania, jakie chcesz mu powierzyć. W sezonie miałem w łapce HMG do 28g i łowiłem nim chwilkę na Żarnowcu. Spokojnie latały Slidery :)

ps tego do 35g HMG zdaje się używa Robert Taszarek na Szkierach :) Widziałem na FB.

#359 OFFLINE   pike_maniak

pike_maniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 11:19

@wobler 129 a co bys powiedzial o tych dwoch wędkach? przeczytalem caly post i wiem ze masz caly arsenal z Fenwickow wiec moze cos bedziesz wiedzial :D

sa troche dluzsze, wiec z brzegu bedzie mi latwiej dalej rzucic ale jak z prowadzeniem jerkow na takiej dlugiej wedce? Czy zdecydowanie brac cos krotkiego do castingu? Jedna ma szybsza akcje ale z kolei jest troche slabsza. Gdzie w Polsce moglbym pomacac te kije?


ETSS862MC-SS 2,60 2 Medium Extra Fast 8-17 10 - 42 10
ETSS862MHC-S 2,60 2 Med/Heavy Fast 10-20 14 - 42 10

#360 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 11:40

No i zakup Fenwicka 2.03m 0.8-5gr stał się faktem.Nie wytrzymałem ciśnienia i udałem się na molo próbować!Pierwsze próby rzutowe ok.Zakres przynęt to taki jak określał wobler 129.Jest super.Wilkie dzięki wobler 129 za szczere i obiektywne doradztwo.
  • wobler129 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych