Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1744 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 20 wrzesień 2013 - 21:43

Tyle już stron przeleciało o nowych. A, czy ktoś jeszcze ma Fenwicka ze "starej" serii. Z tych, co to perełkami zwali w minionej epoce?

Swego czasu próbowałem znaleźć na stronach USA bardzo starą serię River Runner. Sporo o niej słyszałem. Niestety ciężko było o odpowiedni model.

Kupiłem więc w lato u nas teraźniejszą wersję, choć to zupełnie inne długości i inna epoka, ale nie żałuję bo jak na razie nigdy nawet czyms podobnym nie łowiłem. Taka finezyjna perełka :)

Ale i tak będę chciał aby ten "stary" wpadł w ręce.  Również poszukiwałem pewnego starego modelu krótkiego spinningu jednoczęściowego Techna AV, który podobno w USA miażdżył wszystko co było na rynku ;)


Użytkownik angler1212 edytował ten post 20 wrzesień 2013 - 21:45

  • popper lubi to

#522 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 20 wrzesień 2013 - 21:49

A posiada ktoś może wędkę i opinię na temat Iron Feather 2, 12-48g, 3m w dwuskładzie?



#523 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 20 wrzesień 2013 - 22:37

>Angler,

Pytanie do Jerry było o kij 

HMX-S762L-F

2,30 2 Light Fast 2-8

2 - 10

nie wiem o czym myślałeś, ale chyba nie czytałeś wcześniejszych postów ze zrozumieniem



#524 OFFLINE   JerryM

JerryM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaBobolice
  • Imię:Jarek

Napisano 20 wrzesień 2013 - 22:38

kolego angler1212...nie tego kijka opisywałem...



#525 OFFLINE   JerryM

JerryM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaBobolice
  • Imię:Jarek

Napisano 20 wrzesień 2013 - 22:44

tzn. opisałem swego



#526 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 20 wrzesień 2013 - 22:44

Faktycznie, myslałem o innym na 2,13m ;)

To w takim razie jak ten dłuższy i delikatniejszy kładzie się w szczycie przy obrotówce 5g to dobrze - o to powinno chodzić przy takim łowieniu. Przy sztywniejszej pałce to większość okoni by spadała :)  



#527 OFFLINE   JerryM

JerryM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaBobolice
  • Imię:Jarek

Napisano 20 wrzesień 2013 - 22:50

Ten ma 2,30m 



#528 OFFLINE   JerryM

JerryM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaBobolice
  • Imię:Jarek

Napisano 24 wrzesień 2013 - 13:38

Ja chętnie poczytam


  • castomek lubi to

#529 OFFLINE   Jakub jerkbait

Jakub jerkbait

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaNorge
  • Imię:Jakub

Napisano 24 wrzesień 2013 - 14:57

Czść.Ja mam cztero skład iron teather ouadrant,3m od 8-32gr wyrzutu.Taka trociowa perełka do podróżowania.Kijek produkowany na skandynawię.Fenwick oczywiście.

Użytkownik Jakub jerkbait edytował ten post 24 wrzesień 2013 - 14:58


#530 OFFLINE   rutra

rutra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Chmielecki

Napisano 24 wrzesień 2013 - 15:28

Miał ktoś w ręku najlżejszą wersję river runner 2,03m cw 08-5g i mosquito od Kawalca?  Czy te kije można w jakikolwiek sposób porównywać?

Pisałem w wątku o "mosquito" ale nikt nie trzymał w ręku tego najlżejszego fewicka.  Otrzymałem trochę danych od użytkowników rzeczonego fenwicka i same achy i ochy ale nie mam możliwości pomacania go, mosquito mam do kupienia i dostałem do pomacania - fantastyczny kijek i pracuje już od 0,5g tylko jednoskład i nie mam możliwości transportu[specyfika auta] w związku z tym szukam alternatywy.  Czy ten fewick nada się do rzucania mormyszkami jako główka jigowa 0,6-1g + gumka, sztuczna ochotka albo jakieś nimfy czy micro puchowczyki?



#531 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 25 wrzesień 2013 - 20:20

@castomek, też łowie podobnym kijem. Nie wierzę w to, że leci na pysk przy kołowrotku 300g :huh:  Połóż kij na palcu za foregripem i przypuszczam że będzie poziom. Uchwyt Fuji Skeleton jest stworzony do wyprzedzenia kołowrotka. Stopka kołowrotka tak między 3 a 4 palcem, lub nawet 4 a 5, tak aby mieć styczność z blankiem za tym króciutkim foregripem - po to taki uchwyt. 

Przesadziłeś trochę z tym kciukiem i przelotkami ;), ale troszkę większe - ma to swoje zalety, nie wady.

Pół metra lakieru? Nici? :huh:  No to pięknie

 

Poza tym najważniejsza kwesta: Nie ma to jak ocenić kij na podstawie wyglądu :)  Brawo! Co tam ryby, czułość, hol itp.


Użytkownik angler1212 edytował ten post 25 wrzesień 2013 - 20:23


#532 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 25 wrzesień 2013 - 20:57

Nie zwracaj na niego uwagi ;) - W sensie na wędkarza.
Jak kiedyś napisałem, że Aetos mi nie odpowiada jak za te pieniążki to jakby mógł to pewnie z setkę Dislike'ów bym dostał.
Ale prawda taka, że każdy oczekuje czego innego za swoje 1000 plnów. Jakbym był właścicielem Polsatu to pewnie i Custom Borony jak Mikadowskie wklejki bym traktował i nie zwracał uwagi czy lakier tak czy srak, czy się korek AA kruszy czy nie.
  • castomek lubi to

#533 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 25 wrzesień 2013 - 20:58

30 lat spinningujesz a sugerujesz się w wędce takimi cechami jak opisałeś powyżej?! Nawet kija nad wodą nie miałeś :)   Sprawdzasz wyważenie wędki zawieszając obciążenie na sucho?

Sorry za off top, ale nie znoszę czytania postów, w których zwyczajnie śmierdzi złym słowom przeciwko czemuś naprawde dobremu. Kto, co - nie moja sprawa. Gdybym nie miał Aetosa to bym się nie wypowiadał, ale czytając o jakimś półmetra lakieru, leceniu na pysk w takich gramaturach, itp to sorry, ale zwyczjnie nie wiesz o czym piszesz po tych 30-tu latach łowienia.

jak chcesz mogę ci przesłać zdjęcia jak kij wygląda na żywo z tym pół metra lakieru, przelotkami i tymi nićmi w któch nadal nie wiem o co chodzi. Tylko to będzie trochę strata czasu. 



#534 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 25 wrzesień 2013 - 21:03

Nie zwracaj na niego uwagi ;) - W sensie na wędkarza.
Jak kiedyś napisałem, że Aetos mi nie odpowiada jak za te pieniążki to jakby mógł to pewnie z setkę Dislike'ów bym dostał.
Ale prawda taka, że każdy oczekuje czego innego za swoje 1000 plnów. Jakbym był właścicielem Polsatu to pewnie i Custom Borony jak Mikadowskie wklejki bym traktował i nie zwracał uwagi czy lakier tak czy srak, czy się korek AA kruszy czy nie.

Tobie to wiele rzeczy nie odpowiada, szukasz wymarzonej wędki, nawet na zamówienie a za chwile ją sprzedajesz . Chyba ci nic nie odpowiada (moze mało pisze ale czytam). Zainwestuj z 200 zł za dniówkę aby ktoś ci pokazał na łódce z czym, co i jak. Mniej stracisz na przyszłość.


  • brtone lubi to

#535 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 25 wrzesień 2013 - 21:06

Sorry, ale czy skrobałeś Aetosa i wiesz, że nie ma tam duuużo lakieru? Np w SCV jest za dużo i blank na pierwszy rzut oka wygląda podobnie do Fenwicka, w sensie powłoki lakiernicznej. Jeden z rodbuilderów oskrobal SCV i stwierdził, że o niebo lepiej się blank zachowuje, ja nie zdecydowałem się na skrobanie swoich blanków i nie mam porównania.
Po drugie, nie każdemu pasuje uchwyt przed foregripem. Ja ni cholery nie mogę się przyzwyczaić i przez to zarówno Aetos jak również była SCV leciała na pysk z kołowrotkiem 300g.
A jednak sorki to wędka jest dla mnie, a nie ja dla niej i ma mi pasować, a nie ja mam się do niej dostosować.
  • castomek lubi to

#536 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 25 wrzesień 2013 - 21:12

Cóż, odnośnie akurat Aetosa to jesteś jednym z nielicznych raczej piewców jego chwały. Wiele osób, które miały styczność z tymi kijami uważa je za bardzo przeciętne w tej cenie.
Co do sprzedawania i kupowania wędek, to masz rację. Za bardzo daję się ponieść poszukiwaniom, ale powoli wychodzę na prostą.
Co do pokazywania, to nawet Ty nie pokażesz mi jak łowić okonie kijem od mopa... A może.

Użytkownik mdziam_78 edytował ten post 25 wrzesień 2013 - 21:12

  • castomek lubi to

#537 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 25 wrzesień 2013 - 21:25

I tak trzymaj @mdziam ;) Rozbieraj jak najwięcej wędek z lakieru i patrz co, ile i jak wygląda :)

Jesli w Aetosie nie potrafiłeś dostrzec tego co najważniejsze, to spokojnie to samo zrobisz kijami za 200 zł w swoim wędkowaniu.

Nie - nie pokaże ci jak łowić okonie kijem od mopa, bo trochę inaczej myślimy. 



#538 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 25 wrzesień 2013 - 21:35

Angler, napisałem, że nie ja oskrobałem blank i mogłem porównać, zrobił to @Yglo jeśli już mam być dokładny. I nie, nie twierdzę, że zrobię to samo kijami za 200, ale twierdzę, że niektórym do pewnych zastosowań wystarczają takie kije. Mi do tej pory na okonie, które łowię kilka razy w roku wystarczy właśnie Mikado Sapphire za 120zł, ale jakoże sandacże lubię łowić to szukam optymalnego rozwiązania i Aetos tak samo jak i St.C, modele, które miałem, do moich potrzeb nie pasowały i poszły w świat.
  • castomek lubi to

#539 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 26 wrzesień 2013 - 06:16

Po prostu nad wodą specjalne pole elektromagiczne sprawia, że zestaw niewyważony na sucho się pięknie wyważa i dlatego nie należy przymierzać się do wędek i kołowrotków w sklepie, gdyż nad wodą pracują zupełnie inaczej.
  • castomek lubi to

#540 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 26 wrzesień 2013 - 08:40

że mam w niej krzywo założone przelotki, to już musiałbym uznać, że mam za słabe okulary i one są proste - no przecież on nie wierzy, to jak mogą być krzywe! - i łowić nią dalej ufając mu, że są proste :)

Z takimi bredniami proponuje przenieść wątek na na forum dla dzieci, które w to uwierzą. Trzeba było się trochę wysilić i coś innego wymyślić do tego grona.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych