Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1744 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 11 luty 2014 - 13:47

A najlżejszą wagę przynęty przy której łowi się komfortowo na ile byś określił?


  • razzorblade lubi to

#662 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 27 luty 2014 - 14:38

Drodzy Koledzy, forumowicze tego portalu :

 

Tak jak wcześniej pisałem czekałem na targi by obejrzeć  wędki Fenwicka  bo w okolicy mojego miejsca zamieszkania niestety nie ma tego sprzętu, obejrzałem blanki i wędki wykonane przez pracownie ktore były obecne na Rybomani  i  oczywiście że chętnie bym zakupił jakis kij  od pracowni, niestety  mój budżet na ten rok jest juz wyczerpany i chociąż mając dwie wędki w reku  St.Croix   i  Lamiglasa (rudy blank) byłem skłonny  dopozyczyć kase od kolegów którzy byli z mna to jednak rozsądek podpowiedział mi ze musze jeszcze wydac kasę na echo i to przed majówką i  dlatego po obejrzeniu na stoisku przedstawiciela na PL KR Fishing (kupiłem na stoisku Bassa -i tu pozdrawiam i dziekuje za miłą obsługę i rabat )  wybrałem model HMG HMG70M-FS-2

w 2 składzie z cw do 21 gr. Aetos tez piękny ale na moje rzeczne sandałki i  szczupłe przy operowaniu głowkami 20-30 gr  jednak HMG będzie mocniejszy, przepięknie wykonana wędka i  mam nadzieję że nie będę zawiedziony.

Wszystkim kolegom dziękuję za okazaną tu pomoc w podjęciu decyzji  zakupu.

pzdr. PT.



#663 OFFLINE   sadam14

sadam14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski
  • Imię:Adam

Napisano 05 marzec 2014 - 11:43

Witam. Używa ktoś może tego kijka?

 

HMX-S662L-M 1,98 2 Light Moderate 2-8 2 - 10 gr


Użytkownik sadam14 edytował ten post 05 marzec 2014 - 11:44

  • wojciiech lubi to

#664 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 05 marzec 2014 - 11:56

Choruję na niego, machałem nim tylko na sucho, nie miałem nad wodą. Co Cię interesuje? Postaram się doradzić, ja chciałem go przeznaczyć na okonia, bo mam lukę pomiędzy kijem do 5g i do 18g.



#665 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 05 marzec 2014 - 16:48

Witam. Używa ktoś może tego kijka?

 

HMX-S662L-M 1,98 2 Light Moderate 2-8 2 - 10 gr

Ja mam tego dłuższego tzn. 2,30 m o tym samym cw., tylko akcja opisana jako fast. Jak jesteś zainteresowany to coś napiszę.



#666 OFFLINE   sadam14

sadam14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski
  • Imię:Adam

Napisano 05 marzec 2014 - 22:56

Chce go przeznaczyć na okonia z łódki. Kołowrotek z cieniutką plecionką . Gumi typu Lunker Fin... i mniejsze kopytka. Lars jeżeli możesz coś napisać o swoim kijku z chęcią przeczytam. Pozdr



#667 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 07 marzec 2014 - 09:14

Ten 2,3m jest całkiem inny od tego 1,98m.

 

Będzie super do celów o jakich piszesz, sam chcę go przeznaczyć do tego samego. Napisz jakimi główkami chcesz nim łowić.



#668 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 07 marzec 2014 - 09:30

Kilka słów nt. fenwicka HMXS 72-2-F:

- szybki ale nie jakaś wybitnie szybka kosa (nie exfast :) ),

- ugięcie pod obciążeniem szybko przechodzi w stronę dolnika, w efekcie pełnia parabola,

- zakres cw. w dole za mały, w górze niedoszacowany, według mnie komfort zaczyna się od 5g + guma 2'' np. relax clonay,

- górny cw. pociągnie spokojnie 15g + gumka jak wyżej,

- ten mój świetnie się sprawdza z gumkami Lunker fin -s (nie wiem czy ten krótszy i wolniejszy da taki komfort prowadzenie tego typu przynęty),

- jeżeli chodzi o inne przynęty to obrotówki 1-3, przy czym nr. 3 stawiające duży opór już dość znacznie przyginają szczytówkę,

- małe woblerki okoniowe i pstrągowe jak najbardziej wskazane,

- znacznym minusem w moim odczuciu jest zbyt gruba rękojeść w stosunku do cienkiego blanku, nawet kiedyś planowałem ją przerabiać (radziłem się na forum w tej kwestii) ale zrezygnowałem i zainwestowałem w phenixa :D .

 

Podkreślam, ze są to moje subiektywne odczucia dotyczące wersji 2,30m (HMXS 72-2-F)  :)

 

PS. Ja używałem swojego tylko na wodzie stojącej z cienką plecionką kamatsu techron  :)


Użytkownik Lars edytował ten post 07 marzec 2014 - 09:33


#669 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 07 marzec 2014 - 09:55

Mnie się wydawało, że ten krótszy jest szybszy :)  Dłuższy miał chyba więcej powera w dolniku.



#670 OFFLINE   sadam14

sadam14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski
  • Imię:Adam

Napisano 07 marzec 2014 - 10:03

A orientujecie się czy ten model 1,98m 2-10gr. Jest w jednym kawałku, czy tylko w dwóch. Z tego co patrzyłem po necie to chyba tylko w dwóch. Tyle,że spotkałem opcje z dzieloną i jednolitą rękojeścią. Wobler129 jeżeli chodzi o główki to 1gr do max myślę 8 gr.Pozdr



#671 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 07 marzec 2014 - 10:05

Nie wiem, krótszym nie miałem okazji łowić, opierałem się tylko na jego opisie. Co do dłuższego, faktycznie mimo cienkiego blanku jest moc w dolniku ale moim zdaniem raczej nie wynikająca ze sztywności tylko z mięsistości, że tak się wyrażę  :D.



#672 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 07 marzec 2014 - 11:15

W tym roku wyszła nowa seria HMG - stąd prawdopodobnie w nowych HMG - dzielona, a w starych - jednolita ;)

 

Myślę, że będzie to odpowiedni kij do Twoich celów - chociaż malutki lunkerek +1g to raczej pod River Runnera do 5g się kwalifikuje :)



#673 OFFLINE   kwachu

kwachu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • Lokalizacjawarzymice
  • Imię:patryk
  • Nazwisko:kwasniewski

Napisano 17 marzec 2014 - 20:46

Witam

Zauwazyłem ze głównie fenwicka uzywacie szybiego ,czułego , krótkiego ...ja osobiscie polubiłem miekkie wedki ( kluchy ) wynika to z rodzaju ryb jakie lowie ( klenia jazie )  i mam juz dwa sezony HMX-S962L-MF ...jest super  sie prawdza....ale troche w ciemno ( bez opini na forach ..tylko z dotykiem w sklepie ;)) kupiłem kijek HMX-S902M-M ...i moze ktos takiego uzywa , chciałbym zapoznac sie z opinią czy zyłka ..czy plecionka ...miałem mysl aby go uzywac do szupaka ..bolenia . Do niech mam kolowrotek Lexa 2500...co myslicie o tym kiju. dzieki i pozdrawiam



#674 OFFLINE   Kunasz63

Kunasz63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 17 marzec 2014 - 21:23

panowie łowiący Aetosami jakie macie zdanie na temat przelotek w tej wedce?



#675 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 18 marzec 2014 - 06:42

Witam
Zauwazyłem ze głównie fenwicka uzywacie szybiego ,czułego , krótkiego ...ja osobiscie polubiłem miekkie wedki ( kluchy ) wynika to z rodzaju ryb jakie lowie ( klenia jazie )  i mam juz dwa sezony HMX-S962L-MF ...jest super  sie prawdza....ale troche w ciemno ( bez opini na forach ..tylko z dotykiem w sklepie ;)) kupiłem kijek HMX-S902M-M ...i moze ktos takiego uzywa , chciałbym zapoznac sie z opinią czy zyłka ..czy plecionka ...miałem mysl aby go uzywac do szupaka ..bolenia . Do niech mam kolowrotek Lexa 2500...co myslicie o tym kiju. dzieki i pozdrawiam


Uzywam pod tego kijaszka pletki pp 15lb, kij sluzy mi tylko i wylacznie pod pajka. Na bolka jak dla mnie za mocny. Kij z duzym zapasem mocy
  • kwachu lubi to

#676 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 18 marzec 2014 - 08:30

panowie łowiący Aetosami jakie macie zdanie na temat przelotek w tej wedce?

Witam.Mam dwa kije z tej serii jeden 2,13m do 28gr i drugi 2,18m do 18gr cały zeszły sezon nimi prze łowiłem i z przelotkami nic się nie dzieje(nie oszczędzam-wkońcu niby wieczysta gwarancja ;) ) .Zalety:ze względu na średnice dalekie rzuty!plecionka cicho na nich pracuje,przy delikatnym mrozku(-2,-3C) nie zauważyłem żeby obmarzały.Na tego lżejszego wyciągnąłem drapieżnego karpia 90cm i grubego jak świnia :D i kij bez problemu sobie poradził!,ja jestem zadowolony.

Zapomniałem dodać:w krótszym jak i w dłuższym kiju przelotki są tak samo rozstawione.


Użytkownik sw.RP edytował ten post 18 marzec 2014 - 08:33


#677 OFFLINE   wierzba

wierzba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaSZCZECIN
  • Imię:TOMASZ
  • Nazwisko:W.

Napisano 18 marzec 2014 - 09:38

Witam.Mam dwa kije z tej serii jeden 2,13m do 28gr i drugi 2,18m do 18gr cały zeszły sezon nimi prze łowiłem i z przelotkami nic się nie dzieje(nie oszczędzam-wkońcu niby wieczysta gwarancja ;) ) .Zalety:ze względu na średnice dalekie rzuty!plecionka cicho na nich pracuje,przy delikatnym mrozku(-2,-3C) nie zauważyłem żeby obmarzały.Na tego lżejszego wyciągnąłem drapieżnego karpia 90cm i grubego jak świnia :D i kij bez problemu sobie poradził!,ja jestem zadowolony.

Zapomniałem dodać:w krótszym jak i w dłuższym kiju przelotki są tak samo rozstawione.

Cześć jak ten kijek do 28g realnie z jakimi obciążeniami pracuje ?czuć pstrykanie sandacza :) dostałem go nowego w rozliczeniu ale jeszcze nie używałem bo zastanawiam się czy go nie sprzedać,możesz coś więcej napisać o nim proszę.


Użytkownik wierzba edytował ten post 18 marzec 2014 - 09:40


#678 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 18 marzec 2014 - 09:59

Cześć jak ten kijek do 28g realnie z jakimi obciążeniami pracuje ?czuć pstrykanie sandacza :) dostałem go nowego w rozliczeniu ale jeszcze nie używałem bo zastanawiam się czy go nie sprzedać,możesz coś więcej napisać o nim proszę.

35gr plus guma 10cm i się łowi bezproblemowo!,dolna granica według mnie 20gr plus guma i wtedy zaczyna dopiero żyć.

Brania czuć fajnie,ja tak trzymam kija że kciuka mam na blanku i wtedy te brania są wyraźniejsze.

Mi te kije przypasowały!a Tobie?użyj to się przekonasz.



#679 OFFLINE   Kunasz63

Kunasz63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 18 marzec 2014 - 10:13

Witam.Mam dwa kije z tej serii jeden 2,13m do 28gr i drugi 2,18m do 18gr cały zeszły sezon nimi prze łowiłem i z przelotkami nic się nie dzieje(nie oszczędzam-wkońcu niby wieczysta gwarancja ;) ) .Zalety:ze względu na średnice dalekie rzuty!plecionka cicho na nich pracuje,przy delikatnym mrozku(-2,-3C) nie zauważyłem żeby obmarzały.Na tego lżejszego wyciągnąłem drapieżnego karpia 90cm i grubego jak świnia :D i kij bez problemu sobie poradził!,ja jestem zadowolony.
Zapomniałem dodać:w krótszym jak i w dłuższym kiju przelotki są tak samo rozstawione.


i to chcialem uslyszec. Kupilem polamanego niedrogo z odzysku mam kskss z fajnym korkiem mielonym i komplet przelotkek Ciekawostka: od 25LV do 5,5L waza 4.08g (4 szczytowe 1.06g) wazone w aptece.

#680 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 27 marzec 2014 - 20:53

I stało się :) Mam nowego HMG do 10g;

 

39d5f451a7537200med.jpg






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych