Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1744 odpowiedzi w tym temacie

#1281 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 24 październik 2016 - 07:50

River Runner jest za słaby do obrotówek 4. Pierwsze słyszę o takiej przypadłości.

#1282 OFFLINE   barti92

barti92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 25 październik 2016 - 03:36

Wystarczy zajrzeć na amerykańską stronę fenwicka, czy cabelas'a, z tego co pamiętam podobne doświadczenia miało kilku użytkowników na tackletour, moze do Polski nie dotarły wadliwe egzemplarze. Te 4 raczej okazjonalnie, jeśli akurat będę przejeżdzał koło innego łowisko, a RR byłby jedyną wędką w samochodzie.  ;)



#1283 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 25 październik 2016 - 06:52

Sprzedałem z 50 HMG i łowiłem kilkoma przez prawie 3 lata i nie słyszałem o tym by odleciała przelotka szczytowa. Prędzej wkład, ale jak ktoś chce wciągnąć przypon na szpulke kołowrotka to pozdro.

#1284 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 25 październik 2016 - 06:54

Ale polecam HMG76L bądź podobnego HMX-a.

#1285 OFFLINE   wolf-77

wolf-77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Wolf

Napisano 26 październik 2016 - 21:50

Witam serdecznie.Do tej pory uganiałem się za pstrągami z wędkami niskiej "klasy" a że uzbierałem troszkę gotówki zamierzam to zmienić i zakupić dwa Fenwicki stąd też potrzebowałbym fachowej i konkretnej porady jakie wędki powinienem brać pod uwagę.Chciałbym zakupić  2-częściowe wędki pstrągowe.Jedna krótka(na małe rzeczki-Chociel,Chotla)-198-230cm pod przynęty:woblerki 3-5cm,wahadełka 3-4gr,obrotówki 2-4gr . Druga dłuższa(średnie rzeki-Radew,Grabowa)-i tu też pytanie o proponowaną długość a przynęty jakie używam to:woblery 5-7cm,wahadełka 4-6gr,0brotówki4-6gr. Pozdrawiam .



#1286 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 27 październik 2016 - 13:49

HMG76L-MFS-2 lub HMX S762L-F-2. Pierwszy około 620 zł, drugi jakieś 450 zł. Oba to pstrągowe klasyki w tej długości.

#1287 OFFLINE   wolf-77

wolf-77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Wolf

Napisano 27 październik 2016 - 19:18

Dziękuję za szybką odpowiedż Kamil. Obie opisane przez Ciebie wędki wezmę pod uwagę i zapewne jedną wybiorę i będzie służyła mi jako krótki kijek ale chciałbym też zakupić dłuższy i zastanawiam się nad HMX-S862L-MF oraz nad mocniejszym wędziskiem o akcji jaką najbardziej lubię czyli " Fast " a jest nim HMX-S902ML-F.



#1288 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 27 październik 2016 - 19:40

Jak masz kasę to zobacz też st croix. Ja mam trout series ktorą używam na okonia i jest super. Np przy riverrunerze którego też rozważalem wymiata a i cenowo lepszy. Z drugiej strony do większej ryby mam hmxa którego wręcz uwielbiam...😁
  • Marcyś lubi to

#1289 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 27 październik 2016 - 19:40

Jeśli masz ten komfort finansowy, to śmiało szukaj HMG. HMX jako tańsza lecz trochę gorsza alternatywa.

#1290 OFFLINE   wolf-77

wolf-77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Wolf

Napisano 27 październik 2016 - 19:57

Myślałem nad St.Croix PS76MLF2 oraz WRS90MLF2 ale serwisu nie mają w Polsce więc raczej nic z tej firmy nie zakupię.

szczupły Krzysiek-a co to za HMX że tak się zapytam :) ?

Kamil_Be-do tego Fenwicka HMG76L-MFS-2 na małe rzeczki którego mi zaproponowałeś to już raczej się przekonałem ;) Szkoda że dłuższych HMG nie robią no chyba że nie jestem w temacie na bieżąco.


Użytkownik wolf-77 edytował ten post 27 październik 2016 - 19:58


#1291 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 27 październik 2016 - 20:22

HmxS702m-xf. Mam nadzieję, że nigdy się tego nie dowiem ale podobno z reklamacjami st croixa w stanach nie ma najmniejszych problemów. Z polskiego serwisu fenwicka też nie korzystałem ale znając Polskę, to wbrew pozorom, może być gorzej...

#1292 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 28 październik 2016 - 08:43

S702M-XF to kij szczupakowo - sandaczowy. Nie jest jakoś wybitnie ekstra szybki ale ugięcie typowe dla XF.

HMG niestety nie ma dłuższych. Fajną serią jest jeszcze Salmon&Steelhead EliteTECH jednakże w PL rzadko spotykana.

W Polsce nie ma czegoś takiego jak "darmowy" serwis StCroix. Płaci się za "transport" elementu bądź całego kija. KR Fishing albo wymienia elementy za darmo / oferuje odpowiednik z aktualnej serii lub naprawia. Serwis gwarancyjny jest darmowy. Z winy użytkownika wiadomo, płatny.

#1293 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 28 październik 2016 - 09:16

S702M-XF to kij szczupakowo - sandaczowy. Nie jest jakoś wybitnie ekstra szybki ale ugięcie typowe dla XF.

 

Używam go więc zgodnie z przeznaczeniem:). Co do serwisów, to ja, rzecz jasna, patrzę z perspektywy petenta (nie handlowca) i powiem Ci, że chyba wolę zapłacić te 150 czy 200 i mieć pewność, że dostanę nowy kij, niż "użerać" się z polskim dystrybutorem i udawadniać, że to broń Boże nie moja wina... Tak jak pisałem wyżej nie mam doświadczeń z serwisami tych firm i wyłącznie interpretuję zapisy w regulaminach gwarancji (kierując się doświadczeniem życiowym;)).


Użytkownik szczupły Krzysiek edytował ten post 28 październik 2016 - 09:16


#1294 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 28 październik 2016 - 09:47

Pisałem o Żbiku (przedstawiciel St.Croix w PL).

Jak jest w US to nie wiem, nie byłem.

#1295 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 28 październik 2016 - 09:50

Pisałem o Żbiku (przedstawiciel St.Croix w PL).

Jak jest w US to nie wiem, nie byłem.

Też nie byłam (niestety) ale st croix ma chyba wszędzie tak samo... Miejmy jednak nadzieję, że nie dane nam będzie sprawdzać na wlasnej skorze (wędce):)



#1296 OFFLINE   Bachamut

Bachamut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaMiłomłyn
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Stolarski

Napisano 28 październik 2016 - 10:02

ja czekam aż w PL będzie nowa seria hmx wygląda ciekawie i ta cena 80$ tyle że pewnie cena w PL będzie znacznie większa  ;)



#1297 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 28 październik 2016 - 14:29

HMG w Stanach to około 100-110$.

Polskie sklepy od dystrybutora kupują je za około 420-450 brutto. Sprzedają za 650. Więc możesz sobie przeliczyć ile będzie HMX kosztować.
  • FABIO_ lubi to

#1298 OFFLINE   wolf-77

wolf-77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Wolf

Napisano 28 październik 2016 - 17:27

Ponawiam moje pytanie odnośnie dłuższej wędki na pstrąga bo jeżeli o krótszą chodzi to dałem się jednak przekonać do HMG76L-MFS-2. Co do długiej to zastanawiam się nad  HMX-S862L-MF choć najbardziej chodzi mi po głowie HMX-S902ML-F. Proszę o pomoc HELP ;)



#1299 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 29 październik 2016 - 15:12

Witam serdecznie.Do tej pory uganiałem się za pstrągami z wędkami niskiej "klasy" a że uzbierałem troszkę gotówki zamierzam to zmienić i zakupić dwa Fenwicki stąd też potrzebowałbym fachowej i konkretnej porady jakie wędki powinienem brać pod uwagę.Chciałbym zakupić  2-częściowe wędki pstrągowe.Jedna krótka(na małe rzeczki-Chociel,Chotla)-198-230cm pod przynęty:woblerki 3-5cm,wahadełka 3-4gr,obrotówki 2-4gr . Druga dłuższa(średnie rzeki-Radew,Grabowa)-i tu też pytanie o proponowaną długość a przynęty jakie używam to:woblery 5-7cm,wahadełka 4-6gr,0brotówki4-6gr. Pozdrawiam .[/size]

Taki arsenał przynęt spokojnie ogarniam właśnie Fenwickiem HMX-S862L-MF - łowię na Brdzie - i uważam, że mocniejszego nie potrzebuję. Wyjąłem na niego m.in. bolenie 70 i 60 cm. Kij ładnie pracuje pod rybą choć mógłby być szybszy (źle się nim rzuca spod siebie lżejszymi przynętami). Na pstrągi w tym sezonie zamiennie z Fenwickiem używałem starego St. Croix Premier PS70MLF2. Przy mocno zadrzewionych brzegach Brdy był nawet poręczniejszy od Fenwicka i dawał radę na nie tak małej przecież rzece. Odpowiada mi łowienie krótkimi kijami i wystarczył by mi tylko jeden kij na pstrąga, w rodzaju St.Croix PS76MLF2, jako najbardziej uniwersalny.
Jeśli miałbym radzić, to jeśli chcesz kupić dwa kije to na małe rzeki bierz krótki (198-213 cm) L lub ML np. HMG Fenwicka, a na większe celuj w fasta ML (8'6"-9'dł.). Kuszący jest też HMX S762L-F-2 jako light na małe rzeki. Swego czasu super okazja jego kupna przeszła mi koło nosa bo się za długo zastanawiałem.

#1300 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 29 październik 2016 - 19:10

Tylko HMX dla mnie ma tą wadę, że foregrip jest sporo większy niż w HMG. I do tego jest nakręcany a w HMG uchwyt Fuji jest skręcany od tyłu i dużo przyjemniejszy w chwycie.

Aczkolwiek ja pod takie łowienie dobrałem kij z pełnej rękojeści korkowej na zimne dni :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)