Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1744 odpowiedzi w tym temacie

#1461 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 01 grudzień 2017 - 09:25

USA



#1462 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 06 grudzień 2017 - 20:10

Koledzy poszukuję info na temat wędki Fenwick Elite Tech Salmon / Steelhead casting Rod 9,6 (2.9m) 10-32g) rocznikowo chyba 2013/2014? Czy ktoś, coś, kiedyś?  Dostałem propozycję zakupu tej wędki i pomyślałem, że na morskie trocie może być ok na początek. Co sądzicie? Ja  na tego typu wędkach zupełnie się nie znam, starsze serie Fenwica z tego co wiem były OK. 

Wędka o akcji medium/medium fast.

Użytkownik MarCinFin edytował ten post 06 grudzień 2017 - 20:11


#1463 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 20 grudzień 2017 - 10:03

Koledzy mam pytanie odnośnie ewentualnej reklamacji wędek Fenwick. Mianowicie od dwóch osób słyszałem że do reklamacji wystarczy zawieszka z kodem kreskowym który dołączony jest do wędki (podobno po kodzie można sprawdzić gdzie i kiedy była sprzedana/kupiona) i nie trzeba mieć paragonu/faktury. Czy to rzeczywiście prawda? Czy ściema i bez paragonu/faktury nie ma podstawy do ewentualnej reklamacji? Może ktoś ma na ten temat jakieś sprawdzone, potwierdzone informacje?



#1464 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 20 grudzień 2017 - 10:08

A co da Ci kod, jeśli ten sam był dla 200 000 sztuk sprzedanych wędek na całym świecie?

#1465 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 20 grudzień 2017 - 10:12

Nie wiem, dlatego pytam. Do tej pory wydawało mi się że reklamacja jest uwzględniana na podstawie paragonu/faktury, ale skoro dwie (nieznające siebie) osoby tak samo twierdzą to chciałem to zweryfikować. 



#1466 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 grudzień 2017 - 10:23

Koledzy mam pytanie odnośnie ewentualnej reklamacji wędek Fenwick. Mianowicie od dwóch osób słyszałem że do reklamacji wystarczy zawieszka z kodem kreskowym który dołączony jest do wędki (podobno po kodzie można sprawdzić gdzie i kiedy była sprzedana/kupiona) i nie trzeba mieć paragonu/faktury. Czy to rzeczywiście prawda? Czy ściema i bez paragonu/faktury nie ma podstawy do ewentualnej reklamacji? Może ktoś ma na ten temat jakieś sprawdzone, potwierdzone informacje?

Podstawą do reklamacji jest dowód zakupu i nie musi to być paragon.
Może to być potwierdzenie przelewu, wyciągu z karty jeśli nie płaciłeś gotówka, e-mail lub jakieś inne potwierdzenie internetowe jeśli zakupiłeś przez internet a nawet osoba, która przy tym była i potwierdzi zakup.
Możliwości jest duzo.
Kod kreskowy, jak Kamil wyżej napisał, jest ten sam dla wszystkich sztuk konkretnego produktu. Może komuś chodziło o numer seryjny kija.

Użytkownik erqgth edytował ten post 20 grudzień 2017 - 10:25

  • neronhell lubi to

#1467 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 20 grudzień 2017 - 10:29

Rozumiem, ale chodzi mi o konkretnie o sytuację z tym kodem kreskowym. Ale wychodzi z tego że musi to być ściema. 



#1468 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 grudzień 2017 - 10:30

Ściema na 100%.

#1469 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 20 grudzień 2017 - 11:23

Fenwick nie ma numerów seryjnych wędki. To nie Park Falls :-)

#1470 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 05 styczeń 2018 - 11:16

Fenwick HMG66L-MFS-2 198 cm 4-8lb - Ktoś używał pod pstrągi ?



#1471 OFFLINE   alphard28

alphard28

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaNysa
  • Imię:Patryk

Napisano 07 styczeń 2018 - 11:06

Mam pytanie odnośnie serii AETOS, chciałbym się dowiedzieć czy seria 1 była lepsza czy aktualna seria AETOS II ??



#1472 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 08 styczeń 2018 - 22:55

 

Koledzy poszukuję info na temat wędki Fenwick Elite Tech Salmon / Steelhead casting Rod 9,6 (2.9m) 10-32g) rocznikowo chyba 2013/2014? Czy ktoś, coś, kiedyś?  Dostałem propozycję zakupu tej wędki i pomyślałem, że na morskie trocie może być ok na początek. Co sądzicie? Ja  na tego typu wędkach zupełnie się nie znam, starsze serie Fenwica z tego co wiem były OK. 

Wędka o akcji medium/medium fast.

 

Mialem/mam w wersji spinn w tej samej dlugosci ale o znacznie mniejszym cw, 3-15g ktory posiadalem/posiadam wyroznial sie bardzo dlugim dolnikiem, byc moze wtedy mi sie tak wydawalo poniewaz inne moje wedki posiadaly dolniki znacznie krotsze, przelotki tytanowe, wedlug produzenta , ale o dosc duzej srednicy, natomiast korek nieprzyzwoicie dobrej jakosci. Wedke rozbroilem i teraz w stojaku stoi sam blank, czeka tak juz dobre 2-3 lata. Kij , gdyby nie ten dolnik oraz przelotki (chociaz teraz by mi to moze nie przeszkadzalo) bylby moim idealem do woblerow, dosc subtelny szczyt, ktory podawal 3-10cm woblery typu minnow, 4cm sdr zaden problem, piekne ugiecie , wrecz wzorowe i niesamowita moc w dolniku, ktory z przyrostem obciazenia kapitulowal, nie stal kolkiem . Korek o ktorym wspomnialem, nie mial zadnych porow, jak go kroilem, serce boalo. Swoj kupilem za bardzo smieszne pieniadze, nowy ze sklepu, z tego co pamietam koszt w okolicach 50 euro. Gdybym mogl kupic jeszcze raz w tych pieniadzach to nie wahalbym sie , nawet gdybym go nie uzywal, stalby dumnie w stojaku. Piekny burgundowy lakier :)

#1568134 Jerkbaitowa Baza Ugięć

Użytkownik Negra edytował ten post 08 styczeń 2018 - 22:59


#1473 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 09 styczeń 2018 - 09:23

 

Mialem/mam w wersji spinn w tej samej dlugosci ale o znacznie mniejszym cw, 3-15g ktory posiadalem/posiadam wyroznial sie bardzo dlugim dolnikiem, byc moze wtedy mi sie tak wydawalo poniewaz inne moje wedki posiadaly dolniki znacznie krotsze, przelotki tytanowe, wedlug produzenta , ale o dosc duzej srednicy, natomiast korek nieprzyzwoicie dobrej jakosci. Wedke rozbroilem i teraz w stojaku stoi sam blank, czeka tak juz dobre 2-3 lata. Kij , gdyby nie ten dolnik oraz przelotki (chociaz teraz by mi to moze nie przeszkadzalo) bylby moim idealem do woblerow, dosc subtelny szczyt, ktory podawal 3-10cm woblery typu minnow, 4cm sdr zaden problem, piekne ugiecie , wrecz wzorowe i niesamowita moc w dolniku, ktory z przyrostem obciazenia kapitulowal, nie stal kolkiem . Korek o ktorym wspomnialem, nie mial zadnych porow, jak go kroilem, serce boalo. Swoj kupilem za bardzo smieszne pieniadze, nowy ze sklepu, z tego co pamietam koszt w okolicach 50 euro. Gdybym mogl kupic jeszcze raz w tych pieniadzach to nie wahalbym sie , nawet gdybym go nie uzywal, stalby dumnie w stojaku. Piekny burgundowy lakier :)

#1568134 Jerkbaitowa Baza Ugięć

 

Dzięki za obszerny opis. Kijek, o który ja wpsomniałem też jest bardzo dobrej jakości, blank bardzo ładnie pracuje pod niewielkim obciążaniem.  Szkoda mi go odpuścić bo to fajna wędka a cena jeszcze lepsza - 65 euro. I jeszcze nie znalazła nabywcy, 



#1474 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 10 styczeń 2018 - 00:40

Jezeli potrzebowalbym to bym sie nie zastanawial cena kilku przynet a moze okazac sie bardzo udanym zakupem. Jezeli Ci sie nie spodoba, to komus na gieldzie napewno a ty bedziesz wiedzial czego w przyszlosci uniknac.. Daj znac w watku czy kupiles i jak sie sprawuje.



#1475 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 11 styczeń 2018 - 12:02

ETB70MH-FS-2   ktoś użytkuje ?



#1476 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 12 styczeń 2018 - 23:40

 

Koledzy poszukuję info na temat wędki Fenwick Elite Tech Salmon / Steelhead casting Rod 9,6 (2.9m) 10-32g) rocznikowo chyba 2013/2014? Czy ktoś, coś, kiedyś?  Dostałem propozycję zakupu tej wędki i pomyślałem, że na morskie trocie może być ok na początek. Co sądzicie? Ja  na tego typu wędkach zupełnie się nie znam, starsze serie Fenwica z tego co wiem były OK. 

Wędka o akcji medium/medium fast.

 

 

 

 

Mialem/mam w wersji spinn w tej samej dlugosci ale o znacznie mniejszym cw, 3-15g ktory posiadalem/posiadam wyroznial sie bardzo dlugim dolnikiem, byc moze wtedy mi sie tak wydawalo poniewaz inne moje wedki posiadaly dolniki znacznie krotsze, przelotki tytanowe, wedlug produzenta , ale o dosc duzej srednicy, natomiast korek nieprzyzwoicie dobrej jakosci. Wedke rozbroilem i teraz w stojaku stoi sam blank, czeka tak juz dobre 2-3 lata. Kij , gdyby nie ten dolnik oraz przelotki (chociaz teraz by mi to moze nie przeszkadzalo) bylby moim idealem do woblerow, dosc subtelny szczyt, ktory podawal 3-10cm woblery typu minnow, 4cm sdr zaden problem, piekne ugiecie , wrecz wzorowe i niesamowita moc w dolniku, ktory z przyrostem obciazenia kapitulowal, nie stal kolkiem . Korek o ktorym wspomnialem, nie mial zadnych porow, jak go kroilem, serce boalo. Swoj kupilem za bardzo smieszne pieniadze, nowy ze sklepu, z tego co pamietam koszt w okolicach 50 euro. Gdybym mogl kupic jeszcze raz w tych pieniadzach to nie wahalbym sie , nawet gdybym go nie uzywal, stalby dumnie w stojaku. Piekny burgundowy lakier :)

#1568134 Jerkbaitowa Baza Ugięć

 

Kupiona i co sobie już zaplanowałem na wiosnę, że chcę ją zobczyć nie pod łososiem, trocią czy pstrągiem ale  pod szczupakiem, dużym szczupakiem. Rozmawiałem z kolegą od muchy, przygotuje dla mnie kilka  streamerków, tak żebym mógł nimi rzucać castem ;), Komentarz mojej lepszej połówki - o której masz zamiar się dziś położyć spać :)


Użytkownik MarCinFin edytował ten post 12 styczeń 2018 - 23:44

  • Negra lubi to

#1477 OFFLINE   Pawrus

Pawrus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Paweł

Napisano 09 luty 2018 - 23:56

Czy z serii - HMX96M-MFS-2 do 1oz lub Eagle S/S do 1oz - da radę na rzeczną troć jako lżejsza opcja zestawu (na plecionkę-Parsęta, Wieprza, morze) - ktoś użytkował, poleca itp.?  Mam już wędkę 300 do 60 gram i czy ktoś/coś lżejszego krótszego z Fenwicka 275-290 cm może polecić o akcji moderate do plecionki; jeszcze pytanie ile w przybliżeniu waży  wędka hmx 96M czy Eagle 96M-MS do 1 oz

bo w opisie nigdzie nie znalazłem...

Pzdr 



#1478 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 09 marzec 2018 - 08:32

ETB70MH-FS-2   ktoś użytkuje ?

Cytując siebie szukam odpowiedzi na pytanie: Mając do wyboru wyżej wspomnianego ETB i HMX-S662MH-F czy ktoś jest w stanie powiedzieć jak ten 2gi ogarnie przynęty typu SG LINE THRU ok 35-40 gr ? Czy w ogóle ogarnie ... ? szukam kija MH w 2 kawałkach.  ETB to 10-17lb do 21gr a HMX 8-17 do 28gr ...


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 09 marzec 2018 - 08:37


#1479 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4559 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 16 marzec 2018 - 20:46

Panowie kto mi rozszyfruje początek oznaczenia tej wędki ? Od miejsca EC, potem nie wiem co, potem HM-MF to rozczytuję chyba dobrze, ale co jest napisane pomiędzy EC, a HM to nie wiem :ph34r:

 

Załączony plik  fenwick.jpg   14 KB   42 Ilość pobrań


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 16 marzec 2018 - 20:48


#1480 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 16 marzec 2018 - 20:52

Na moje to „70”




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych