Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1744 odpowiedzi w tym temacie

#1601 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 sierpień 2019 - 09:21

Dzięki Panowie za info. Teoretycznie dożywotnia gwarancja. Będę się kontaktował po sezonie. Mam HMG z początku 2016 - nie wiem czy to pierwsza seria ;)
Z tym myciem rąk to o co chodzi?
Cork może by pomógł, ale problem jest nie tylko ze ścieraniem. Ten korek odpada, odkleja się. Uważam, że w takich kinach po 2-3 latach nie powinno to mieć miejsca. Swoja drogą kijek zacny, chodź te 7-21g niedokładnie opisane..

#1602 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 23 sierpień 2019 - 09:30

Kolega ma, według mnie nie gada, ma za miękki szczyt i przy podbiciu z kołowrotka siada a dodatkowo (dla mnie) jest za ciężki. Sprawdzi się lepiej do woblerów i żelastwa.


  • marcin186 lubi to

#1603 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 23 sierpień 2019 - 09:33

Dzięki Panowie za info. Teoretycznie dożywotnia gwarancja. Będę się kontaktował po sezonie. Mam HMG z początku 2016 - nie wiem czy to pierwsza seria ;)
Z tym myciem rąk to o co chodzi?
Cork może by pomógł, ale problem jest nie tylko ze ścieraniem. Ten korek odpada, odkleja się. Uważam, że w takich kinach po 2-3 latach nie powinno to mieć miejsca. Swoja drogą kijek zacny, chodź te 7-21g niedokładnie opisane..

Taki kij to jest coś jak nasz Konger. Kupowałem po 79 baksów.



#1604 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 23 sierpień 2019 - 11:03

Kolega ma, według mnie nie gada, ma za miękki szczyt i przy podbiciu z kołowrotka siada a dodatkowo (dla mnie) jest za ciężki. Sprawdzi się lepiej do woblerów i żelastwa.

Trzeba będzie się rozejrzeć za czym innym.

#1605 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 sierpień 2019 - 14:57

Taki kij to jest coś jak nasz Konger. Kupowałem po 79 baksów.

 

Fenwick jak Konger, StC jak Dragon, Fox jak Jaxon, a SG jak Mikado:) Żartuję:) 

Nie znam się, ale wydaje mi się że za oceanem dużo produktów (wędkarskich) jest w podobnej cenie, lub tańszych niż u nas. 

Pewnie koszt wyprodukowania wędziska jest zbliżony w większości firm, tylko potem dochodzi marża producenta, dystrybutora, sprzedawcy, koszt transportu, cło, podatek, marketing itp...

Zmierzam do tego, że kupując wędkę za 500-600 zł można oczekiwać trwałości dłuższej niż dwa lata. Wiem, wiem teraz jest trend że wędka za mniej niż 1500 zł to nie wędka, kołowrotek za mniej niż 2000 zł to nie kołowrotek. Chyba, że dla niedzielnych. Nie dajmy się zwariować.Od Kongera za 500 zł też bym oczekiwał trwałości:)

P.S. Jakbyś miał info o Fenwick'ach za 80 dolarów daj znać, chętnie kupię;)


  • neronhell lubi to

#1606 ONLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 23 sierpień 2019 - 15:40

Problem jest taki że chyba celowo produkowane jest zwykłe g...o za grosze, by móc uzasadnić cenę tych trwałych rzeczy (chociaż koszt produkcji raczej tego nie uzasadnia). Do tego ciut marketingowego bełkotu o super hiper duper technologiach i naprzód - cena 10 razy w górę.

Jeśli technologie w miarę stzrenia się tanieją, jesli koszty spadają, a owa technologia trafia pod strzechy, to dzisiejsze tanie wędziska są jakości tych markowych sprzed 10 lat ?? szkoda tylko że łamią się czasem "same z siebie" co ma nas skusić do zakupu duuuuzo droższych, tak samo lub ciut mniej łamliwych ale z dożywotnią gwarancją za którą płacimy kupując od razu 5 kompletów części i elementów wymiennych.


  • popper i wiwaldi1970 lubią to

#1607 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów

Napisano 23 sierpień 2019 - 15:45

Problem jest taki że chyba celowo produkowane jest zwykłe g...o za grosze, by móc uzasadnić cenę tych trwałych rzeczy (chociaż koszt produkcji raczej tego nie uzasadnia). Do tego ciut marketingowego bełkotu o super hiper duper technologiach i naprzód - cena 10 razy w górę.

Jeśli technologie w miarę stzrenia się tanieją, jesli koszty spadają, a owa technologia trafia pod strzechy, to dzisiejsze tanie wędziska są jakości tych markowych sprzed 10 lat ?? szkoda tylko że łamią się czasem "same z siebie" co ma nas skusić do zakupu duuuuzo droższych, tak samo lub ciut mniej łamliwych ale z dożywotnią gwarancją za którą płacimy kupując od razu 5 kompletów części i elementów wymiennych.

 

 

Tak działa marketing i to w każej dziedzinie. Finalny koszt produktu zawiera w sobie nakład poniesiony na działania marketingowe.



#1608 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 23 sierpień 2019 - 17:52

Dzięki Panowie za info. Teoretycznie dożywotnia gwarancja. Będę się kontaktował po sezonie. Mam HMG z początku 2016 - nie wiem czy to pierwsza seria ;)
Z tym myciem rąk to o co chodzi?
Cork może by pomógł, ale problem jest nie tylko ze ścieraniem. Ten korek odpada, odkleja się. Uważam, że w takich kinach po 2-3 latach nie powinno to mieć miejsca. Swoja drogą kijek zacny, chodź te 7-21g niedokładnie opisane..

Daj znać czy pozytywnie zostanie rozpatrzona reklamacja.

#1609 OFFLINE   esox81

esox81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Patryk

Napisano 09 grudzień 2019 - 20:36

Cześć chłopaki nabyłem fenwick hmxs 76 L-f-2 troszkę z przypadku i okazji nie miałem okazji jeszcze nim łowić parametry 230 cm cw 2 do 10 gr ma ktoś może jakieś info o tym patyku a jeszcze lepiej doświadczenia będę wdzięczny za opinie

#1610 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 09 grudzień 2019 - 20:46

W poniższym linku pewnikiem coś znajdziesz ...http://jerkbait.pl/t...6-wedki-fenwick
  • Jano lubi to

#1611 OFFLINE   esox81

esox81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Patryk

Napisano 09 grudzień 2019 - 21:02

Cześć dziękuję za odpowiedź niestety o moim ani słowa nie wiem kiedy uda mi się wyskoczyć nad wodę

#1612 OFFLINE   Pathfinder

Pathfinder

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Z

Napisano 07 styczeń 2020 - 20:54

Mam na uwadze kolejny kij od Fenwick'a - tym razem jak Kolega powyżej jest to HMX 96 M MFS-2. Wędka miałaby docelowo służyć do prześladowania boleni na mazowieckiej Wiśle.Do tej pory najchętniej używałem Diaflexa Robinsona 295 cm 7-22g. Wędka wdzięczna ale niestety brakuje mi w niej mocy w dolniku dy trzeba przeciwstawić się w nurcie rybie 70 plus...Poza tym mi pasuje ale nie pozwala rzucić czymś cięższym więc z zasady nie rzucam więcej niż 15 gram.W związku z tym szukam wędki która nie byłaby straszną pałą ale wędką boleniową , z rzadka wielozadaniową na wielka rzekę i do woblerów typu Thrill 9-ka od Salmo i podobnych wagowo.Czy ten Fenwick ma tzw "zapas mocy" w dolniku ? Chciałbym mieć kij który rzuci daleko wobler w przedziale 8 - 25 gram , będzie dosyć czuły , z zapasem mocy w razie dużej rapy lub czegoś w przyłowie a jednocześnie będzie pracował głębiej.Łowię zarówno na plecionki jak na żyłki. Upatrzyłem ten kij i będę wdzięczny za informacje od osób użytkujących/znających ten sprzęt. Każda opinia jest dla mnie ważna - chętnie poczytam.

Już pytałem o niego w tym wątku ale jeśli ktoś bedzie miał coś do dodania to fajnie:-)


Użytkownik Pathfinder edytował ten post 07 styczeń 2020 - 20:58


#1613 OFFLINE   PiotrCz

PiotrCz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów

Napisano 07 styczeń 2020 - 21:54

Cześć chłopaki nabyłem fenwick hmxs 76 L-f-2 troszkę z przypadku i okazji nie miałem okazji jeszcze nim łowić parametry 230 cm cw 2 do 10 gr ma ktoś może jakieś info o tym patyku a jeszcze lepiej doświadczenia będę wdzięczny za opinie

Proszę. Przeczytaj do końca.

http://garbus-fishin...ch-river-runner
Używałem do łowienia pstrągów obecnie okoń.

Na pstrąga udało się zdobyć wild river starej serii.

Rzucałem nim już 15 gram + 4" slim oczywiście z czuciem.

Przyłowy szczupaków 60-70 cm nie robią na nim wrażenia.

Dół - 1,5 grama + 1,5" przynęty obsłuży. Lepiej jednak zaczynać od 2,5 + 2".

Pomimo opisu max 8 lb obecnie nawinięta plecionka 14 lb na jednej szpuli służy do caroliny.


Użytkownik PiotrCz edytował ten post 07 styczeń 2020 - 22:00


#1614 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 21 styczeń 2020 - 11:15

Cześć chłopaki nabyłem fenwick hmxs 76 L-f-2 troszkę z przypadku i okazji nie miałem okazji jeszcze nim łowić parametry 230 cm cw 2 do 10 gr ma ktoś może jakieś info o tym patyku a jeszcze lepiej doświadczenia będę wdzięczny za opinie

Czy to taki sam kij jak ten model: Fenwick HMX-S762L-F. 7'6", 1/16-3/8oz, 2-8lb też mam na oku w dobrej cenie, mam nadzieję że to nie ten sam kij.Może kupiłeś od Marcina P.... ? Napisz proszę na Priv.



#1615 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 27 styczeń 2020 - 07:33

Witam, szukam seryjnego niezbyt drogiego kija do twitcha szczupakowego (10-16cm) czyli te wszystkie duo, megabass, deps i najcieższy to kanata. One ważą 14-30 gr jakoś. Zastanawiam się nad fenwickiem Fenwick HMX II 1,98m 10-28g 2cz

... czy ktoś ma taki kij? Czy nie będzie zbyt miękki?



#1616 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 27 styczeń 2020 - 08:37

Szukaj takiego ale HMG w 1składzie. U mnie ma właśnie takie zastosowanie.



#1617 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 27 styczeń 2020 - 08:44

a czy różnią się te dwie serie HMG i HMX ??



#1618 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 27 styczeń 2020 - 08:48

HMG to seria wyżej. HMX to gorsze komponenty i gołym okiem widać różnice. HMX nigdy nie łowiłem więc nie wiem jak walory użytkowe.



#1619 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 27 styczeń 2020 - 13:23

ok, dzięki



#1620 OFFLINE   Luki17

Luki17

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Wenda

Napisano 23 luty 2020 - 15:40

Witam serdecznie. Jestem posiadaczem Fenwicka HMX 2.13 7-21g. 2 skład. Łowię nim na rzece Sandacze. Mam trochę spóźniony refleks i trochę te ryby mi się odbijają. Chcę kupić Aetos II jak w temacie. Potrzebuję opinii o tej wędce, czy będzie trochę delikatnkejsza od tego HMX i czy pod rybą przechodzi w parabolę? Dziękuję.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych