Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakaz noszenia munduru.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 16 marzec 2016 - 20:06

Nie mam sił na taką dyskusję, Lewangolski się już powoli grzeje przed meczem, więc czas na Guinessa ;). Love, Peace and ... whatever.
 
Pozdrawiam,
Sławek


Najlepszego Sławku :-)

#22 OFFLINE   antoni

antoni

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Antoni
  • Nazwisko:Kiepura

Napisano 16 marzec 2016 - 20:54

Panowie mysle , ze cała ta akcje z mundurami i reszta wizji tych ludzi mozna skomentować jednym zdaniem " the truth is out there"
  • Guzu, godski i bartsiedlce lubią to

#23 OFFLINE   mtmisiu

mtmisiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • Lokalizacjaelblag-irlandia

Napisano 17 marzec 2016 - 01:48

Gumofilce -ulubione wyjściowe buty do munduru używane przez cywili. Podobne prawo już było wcześniej tylko mało kto o tym słyszał. 



#24 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 17 marzec 2016 - 06:25

Za mundurem Ryby sznurem!!! Ja też jestem podoficerem rezerwy i mam kilka mundurów ,ale w galowym nie chodzę na ryby :D :D Proponuje odwrócić flagi na rękawach do góry nogami ,jak się ktoś będzie pytał to jest mundur monaco i tyle...Po drugie skoro nie można nosić to trzeba też pomyśleć o zakazie sprzedaży ,zarówno nowej jak i używanej.Bo co zabronione to i nie dozwolone.A na zakup nowych sortów mon wyda klika mln pln na zezwolenia uprawniające żołnierzy służby czynnej do legalnego zakupu ,a stary mundur będzie do zwrotu jak akumulator :D :D :D Swoją drogą dotknie to też i myśliwych a tam to już  GRUBSZE RYBY polują ....ale będzie ubaw w sieci jak nagrają jakiegoś wysokiego rangą urzędnika ,w mundurze khaki WP ;) .


  • antoni lubi to

#25 OFFLINE   mohave

mohave

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Bajerski

Napisano 17 marzec 2016 - 10:00

Mundur Wojska Polskiego nie został stworzony do chodzenia za rybami. I słusznie, że ktoś pomyślał o tym , aby przywrócić mu należne miejsce. Jest wiele firm specjalizujących się w szyciu ciuchów dla wędkarzy. Ciuchy te są bardziej przestosowane do tego celu. Są też ubrania innych armii, w których można bezkarnie taplać się w błocie. Są też rzeczy kultowe z demobilu, noszone od dziesięcioleci nie tylko na ryby, ale też na codzień, jak chociażby słynna kurtka M-65, za której noszenie dawnymi czasy można było zostać spałowanym przez przodków dzisiejszych lemingów. A tym , którzy koniecznie muszą przedzierać się przez krzaki w polskim mundurze proponuję mundur kominiarza. Jest taki szykowny...



#26 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 17 marzec 2016 - 10:25

Kolego Darku nie wiem czy byłeś w wojsku czy nie ,ale mundur khaki jest do tego stworzony aby się taplać w błocie .Ja nie jeden mundur wytargałem na ćwiczeniach  po lesie .Więc jak go użyjesz do kamuflażu w łowieniu ryb to chyba nie jest to przestępstwo .Sprawdzisz jego właściwości maskujące ,itp.gorzej jak byś nim kartofle na kopcu nakrył -to zupełnie inna sprawa.....


  • antoni lubi to

#27 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 marzec 2016 - 10:35

Art. 61. § 1. Kto przywłaszcza sobie stanowisko, tytuł lub stopień albo publicznie używa lub nosi odznaczenie, odznakę, strój mundur, do których nie ma prawa,podlega karze grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany.

 

.... to z aktualnego kodeksu wykroczeń, czyli nic się nie zmieniło ;)

 

J.


  • David77 lubi to

#28 OFFLINE   mohave

mohave

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Bajerski

Napisano 17 marzec 2016 - 11:00

Kolego Darku nie wiem czy byłeś w wojsku czy nie ,ale mundur khaki jest do tego stworzony aby się taplać w błocie .Ja nie jeden mundur wytargałem na ćwiczeniach  po lesie .Więc jak go użyjesz do kamuflażu w łowieniu ryb to chyba nie jest to przestępstwo .Sprawdzisz jego właściwości maskujące ,itp.gorzej jak byś nim kartofle na kopcu nakrył -to zupełnie inna sprawa.....

Kolego Michale, jak sam napisałeś , taplałeś się w wojsku. Ja w wojsku nie byłem, ponieważ moje pokolenie za punkt honoru poczytywało sobie, aby nie służyć w komunistyczne armii, w której to przysięgać trzeba było wierność ZSRR. Nie wszystkim to się udało, co prawda. Nie muszę jednak być żołnierzem, aby mieć poglądy w sprawie munduru. Trzy osoby z bliskiej mi rodziny zginęły nosząc mundur WP i chociażby dlatego nie lubię wyglądu np. chłopka na budowie stojącego przy betoniarce w polskim moro. Nie czuję też potrzeby sprawdzania właściwości maskujących munduru, ponieważ nie szykuję się do żadnej inwazji. No, może czasami na pstrągi. Natomiast granie na larum, jakie to według niektórych, ograniczenie wolności nastąpiło dlatego, że w polskim mundurze nie będzie można pojechać na grzyby lub ryby jest kompromitacją i ośmiesza te osoby, łącznie ze stacją, która podała tę wiadomość w charakterystyczny dla siebie sposób.


  • marianosum i grzesiekp. lubią to

#29 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 17 marzec 2016 - 11:19

Proponuje odwrócić flagi na rękawach do góry nogami ,jak się ktoś będzie pytał to jest mundur monaco i tyle...

Jak przyjeżdżają do nas z zagranicy (amatorzy) zainteresowani wzięciem udziału np. w biegach (maraton i inne), to opasani są flagami swoich krajów, bo są dumni, że mogą zaakcentować swoją przynależność!... A ja - Polak nie mogę nosić miniaturki flagi w moim własnym kraju?


  • michal7709 i antoni lubią to

#30 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 17 marzec 2016 - 11:47

(...) Podobne prawo już było wcześniej tylko mało kto o tym słyszał. 

Zakaz noszenia (POLSKIEGO) munduru nie żołnierzy obowiązuje od niepamiętnych czasów, z 50 lat co najmniej. Nie zmieniało się ono, tylko po prostu w pewnym momencie przestano je egzekwować (tu jest piesek zagrzebany). Obecne rozporządzenie reguluje dokładniej sprawę, nie wolno nosić mundurów, galowych i aktualnych wzorów zatwierdzonych przez MON osobom nieupoważnionym (jest rejestr osób upoważnionych). Nieaktualne wzory może nosić każdy kto chce. Sprawa rozbija się o drobne szczegóły jak np wz93 czyli pierwsze plamki, jest on już nieaktualny, ale jeszcze znajduje się na wyposażeniu niektórych jednostek, i czy można taki nosić, czy też nie, podobnie ze wz 128. Generalnie, dalej będzie to martwy przepis i tyle. Na pewno nie ma co demonizować sprawy, a i tvn też za bardzo nie wierzyć, tylko przeczytać właściwe rozporządzenie.


Użytkownik Sołtys edytował ten post 17 marzec 2016 - 11:48

  • mtmisiu, coma i grzesiekp. lubią to

#31 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4767 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 marzec 2016 - 11:55

Wraca to, co było w minionym ustroju. "Lepsze", bo nie dotyczy demobilów/sortów zagranicznych.

Żetony będą miały co robić. Pamiętam puszczanie ludzi w skarpetkach( o ile nie sortowe) na ulicach......



#32 OFFLINE   mohave

mohave

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Bajerski

Napisano 17 marzec 2016 - 12:02

Jak przyjeżdżają do nas z zagranicy (amatorzy) zainteresowani wzięciem udziału np. w biegach (maraton i inne), to opasani są flagami swoich krajów, bo są dumni, że mogą zaakcentować swoją przynależność!... A ja - Polak nie mogę nosić miniaturki flagi w moim własnym kraju?

Tak bardzo chciałbym wyrazić współczucie i ubolewanie.... Ale nie mogę, ponieważ zakaz dotyczy munduru, nie flagi. Reszta, to już tylko manipulacja.


  • coma lubi to

#33 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1696 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 17 marzec 2016 - 13:52

...Po drugie skoro nie można nosić to trzeba też pomyśleć o zakazie sprzedaży ,zarówno nowej jak i używanej.Bo co zabronione to i nie dozwolone...

 nie ma co zakazywać sprzedaży, bo mieć możesz, tylko nie możesz używać :P

 

Wraca to, co było w minionym ustroju. "Lepsze", bo nie dotyczy demobilów/sortów zagranicznych.

Żetony będą miały co robić. Pamiętam puszczanie ludzi w skarpetkach( o ile nie sortowe) na ulicach......

mnie (już w cywilu) chyba w 85 ziandarmy zdybały na dworcu Centralnym w trofiejnej powojskowej "bechatce", ale tylko zostałem pouczony o konieczności wymiany guzików na cywilne :)



#34 OFFLINE   antoni

antoni

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Antoni
  • Nazwisko:Kiepura

Napisano 17 marzec 2016 - 14:37

To na pewno wina Tuska
  • Dokuś lubi to

#35 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 17 marzec 2016 - 17:17

Po co mieć mundur polowy czy taktyczny ,skoro nie można nosić .To może jeszcze buty Grom Protektor ,wygodne do śmigania po krzakach też nie można nosić ,skoro to sorty mundurowe ,ogólnie dostępne w sprzedaży .....szkoda gadać ,niedługo będą w gacie zaglądać czy czasem w BE-Ge-esach nie chodzimy.Na obecnym wzorze munduru polowego nie ma guzików są rzepy .......


  • Dokuś lubi to

#36 OFFLINE   drzejko

drzejko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 456 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 17 marzec 2016 - 17:35

Tak jak kilku kolegów już napisało, to było ćwiczone. Kiedyś WSW ganiało za moro.

Też mnie dopadli w Zakopcu w 86, a że w plecaku 12 butelek wina było, nie miałem szans uciec.

Portek nie zabrali od razu ale musiałem odesłać pod wskazany adres.


Użytkownik drzejko edytował ten post 17 marzec 2016 - 17:36

  • michal7709 lubi to

#37 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4767 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 marzec 2016 - 18:06

Teraz jeszcze brakuje tylko wznowienie poboru i wtedy już z górki do syfu: kodziarzy, lekarzy, studentów, decydentów. Dwa lata jak dla brata.....



#38 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4948 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 17 marzec 2016 - 19:17

No i proszę, jak zwykła, medialna wrzutka natychmiast uruchamia lawinę przedziwnych emocji, skojarzeń i słowotoków. Poniektórzy sprawiają wrażenie jakby byli stworzeni tylko po to aby ich kretyńska tv wystartowała do schizofrenicznych lamentów.. :) 

 

Poza tym noszenie demobilu jest standardową miejską wiochą, odzieżowym lumpeksem, kompletnie niegodnym gentlemana z wędką.

Co jeszcze ? :rolleyes:

Aha..

Zmilitaryzowany na niby ludek o dziwo jest równie komiczny jak armia przebierańców strojna w obowiązkowe oddychacze..



#39 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 17 marzec 2016 - 21:40

Panowie kończmy tą do niczego nie prowadzącą dyskusję ,lepiej pogadajmy o przynętach ,czy rybkach .Złowił ktoś coś ostatnio???Ruszyła się ryba ,o u mnie na Pilicy chyba pękła tama w Sulejowie .Woda wysoka ,o wędkowaniu można zapomnieć ,bynajmniej na razie.......



#40 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 17 marzec 2016 - 22:03

......

Poza tym noszenie demobilu jest standardową miejską wiochą, odzieżowym lumpeksem, kompletnie niegodnym gentlemana z wędką.
Co jeszcze ? :rolleyes:
Aha..
Zmilitaryzowany na niby ludek o dziwo jest równie komiczny jak armia przebierańców strojna w obowiązkowe oddychacze..


Widocznie nalezysz do grupy dzentelmenow, co to na ryby tylko w marynarce 😉 Widzialem takich wielu, dosc czesto obowiazkowo w gumofilcach i w towarzystwie roweru typu Wigry 3...

Czasami Ciebie lubie, niestety psujesz to pozniej pycha i pogarda dla innych. Szkoda.

Sam od dwoch dekad pomykam w amerykanskim woodlandzie, demobilowe Proppery z twillu. Model nieprodukowany od lat, tu i tam resztki do zanabycia w stanie nieuzywanym. Wygodne, trwale, niebrudzace. Do tego przypominaja mlodosc, kiedys to bylo rzeczywiscie wydarzenie zalozyc takie cos publicznie 😉
  • strary i Dokuś lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych