Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary polaryzacyjne SUNCLOUD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 02 grudzień 2010 - 17:55

Witam,

Kieruje zapytanie do bardziej zorientowanych w temacie.

Czy ktos mial okazje uzytkowac okulary polaryzacyjne SUNCLOUD?

Bede wdzieczny za wszelkie opinie.

Pozdrawiam i dziekuje

#2 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 grudzień 2010 - 09:16

Niedawno, tak przy okazji zakupow kupilem okulary solano. Cloud to nie kojarze dokladnie co to jest ale te moje sa rozjasniajace - żółte szkla.
Jak na razie, jak za te okolo 6 dych to nie moge narzekac, w warunkach polmroku mnie sporo daja, latwiej sie jedzie.

Natomiast moznaby popracowac nad oprawkami - nieco zbyt masywne, no i pokrowiec ma wielkosc kabury na TTke. :D

Zauwazylem, ze pdst mankamenty okularow, o ile szkla sa znosne i naprawde polaryzuja i umiarkowanie rysuja to:

- oprawki, ktore rozpuszczaja sie pod wplywem potu (sprawdzi sie to po jakims czasie dopiero)

- zbyt grube oprawki, co powoduje, ze w m-cach letnich czlowiek wyglada jak jakis zombie (wybiorczo opalony <_<)

- lamliwe oprawki, nieraz lamia sie od wiatru

- kiepskie wyprofilowanie calosci, jesli chodzi o obejmowanie oczodołów. Co mnie z tego ze wszystko ok, skoro gora, dolem, bokiem dostaje sie swiatlo i i tak niewiele widac?

Zbierajac do kupy okulary to nie jest latwy temat.

Aaa...i zapomnialem, ze niektorzy majacy duzy łeb miewaja klopoty z zalozeniem przy zdalnym kupowaniu.

Gumo

#3 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 03 grudzień 2010 - 09:43

Fachowe zestawienie Gumo B)

Ja mialem kilka sezonow (od 2007 do 2010) bryle SOLAR BAT. Kupilem je w BPS za jakies 110 usd (+ wysylka). 4 sezony obsluzyly dzielnie. Bylem z nich zadowolony. Teraz pora na nowe szkla.
sprobuje chyba te cloudy. Kosztuja polowe tego co poprzednie, co w czasach kryzysu ma niebagatalne znaczenie :D

A i ta marka Cloud, sprawia wrazenie nietandetnego CHRL.

http://www.suncloudoptics.com/


Jak zwykle po uzytkowaniu, podziele sie z forumowiczami wrazeniami :D



#4 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 grudzień 2010 - 11:46

Tylko po doswiadczeniach tegorocznych bym sie o smycz do tego postaral... :unsure:

Gumo

#5 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 03 grudzień 2010 - 12:50

Od 2 sezonów używam polaroidów firmy... Polaroid.
Kosztowały jakie 150 zł.
Moje - rozjaśniające - są wyjątkowo lekkie i praktycznie nie czuję ich na nosie i uszach przez cały dzień noszenia. Pochodzą z tego źródła:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1401838&gr_ id=1494
Nie wiem, czy są oryginalne, czy chińskie, a może produkowane przez kamorrę, w każdym razie moje są porządne i trwałe, a do tego spełniają swoją rolę.

Solano mnie wnerwiły, bo szybko pękły, zdaje się, ze w wyniku nadtopienia przez pot; poza tym oprawkę miały z twardego plastiku, niewygodną i nieprzyjazną dla skóry.


#6 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 03 grudzień 2010 - 14:26

@Guzu,

Od wielu lat używałem Polaroid'ów i dobrze mi służyły. Były też inne, ale nazwy przez grzeczność nie wspomnę.
Na ciężkie czasy polecam:

http://www.sunglassesgiant.com/

Mają trochę wyprzedaży. :D

#7 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 03 grudzień 2010 - 14:34

WOW @kryst

ale wybor, juz sie zaglebiam :D

morze okularow :mellow:



#8 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 grudzień 2010 - 14:42

Podobne jak z w/w strony costadelmary posiadam. Wszystko ok ale (co prawda wybralem model mniej ekspensywny) cos zbyt latwo sie jednak rysuja.
Poza tym absolutnie zadnych bóli - wszystko zaprojektowane mistrzowsko, lacznie ze sztywnym futeralem (koniecznosc raczej) i smycza.

Gumo
p.s. Utwierdzam sie w przekonaniu, ze nie rysujace sie sa wylacznie okulary szklane. Pamietam jednak, ze w tych costach zaczynaly sie one jakos kolo 250$ :unsure:

#9 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 grudzień 2010 - 15:06

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=134791 &


#10 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 03 grudzień 2010 - 17:07

Skorzystalem z linku @krysta

przyjda, opowiem jak sie sprawdzaja w boju

takze SUNCLOUD beda musialy poczekac...a moze ktos kiedys bedzie mial okazje je sprawdzic. niech napisze


pozdrawiam i dzieki za info



#11 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 04 grudzień 2010 - 16:04

Solano mnie wnerwiły, bo szybko pękły, zdaje się, ze w wyniku nadtopienia przez pot;


tak się zastanawiam czy przez pot czy przez pot pomieszany z repelentami przeciw komarom? Ultrathon czy inny (Fuck)OFF znakomicie rozpuszczają plastiki. U mnie dzięki takim antykomarzaczom zeszła cała powłoka z oprawki. Dbam o to, żeby na szkłach nie było żadnych zanieczyszczeń wiec od dwóch albo trzech lat korzystam z okularów kupionych w GO Sporcie. Szukałem sobie ciemnych, rowerowych okularów i jedynie tamte odpowiadały mi kształtem.
Zastanawiam się trochę nad inną kwestią. Do czego Ci potrzebne takie okulary i co zamierzasz w nich robić. Pytanie z pozoru idiotyczne, ale jeśli mi ktoś postawiłby takie pytanie to odpowiedź brzmiałaby następująco.
- nie interesują mnie rynkowe trendy, te okulary nie muszą być modne.
- będę z nich korzystał w samochodzie, na rowerze podczas słonecznych dni oraz nad wodą.
- kształt oprawek musi chronić oko z każdej strony, zwłaszcza od dołu - podczas jazdy na rowerze można dostać kamieniem/błotem w oko. Podczas wędkowania słońce nie może mi się odbijać od powierzchni wody i wpadać bezpośrednio do oka. W samochodzie mają zapewnić mi bezpieczną jazdę w słoneczne dni. Oczywiście cały czas mowa o okularach polaryzacyjnych z ciemnymi powłokami, z polaryzacyjnymi pomarańczowymi nie mam doświadczenia.

Żeby było śmieszniej to okulary, które sobie kupiłem były kupione przypadkowo. Szukałem wśród górnych półek i zawsze było coś nie tak, a to nie było polaryzacji, a to z którejś strony odstawały, a to miały za długie/krótkie/szerokie/wąskie oprawki itd. Więc odpuściłem sobie wszystkie Uvex'y (robią znakomite okulary rowerowe i mam jedne, ale z pomarańczowymi szkłami i bez polaryzacji) i inne takie. Koszt tych z których korzystam to 30-40zł.. chyba, bo kupowałem ze 2-3 lata temu.
Wydaje mi się, że wybór okularów to dość indywidualna kwestia.. tak jak z butami, jeżeli dany model jest dla mnie wygodny, nie musi być wygodny dla kogoś innego.
Najważniejsze: żeby sprawdzić czy okulary są naprawdę polaryzacyjne, bierzemy drugie, które również są (bądź powinny być) polaryzacyjne... kiedyś sprzedawca mi wmawiał, że dany model ma polaryzację, a nie miał... do rzeczy, w jednej ręce jedne okulary, a w drugiej druga para. Wynajdujemy sobie źródło światła i nakładamy jedno szkło na drugie i obserwujemy.. w sklepie najczęściej będzie to żarówka na suficie. Zaczynamy obracać jedną parę tak, by znalazła się w stosunku do drugiej pod kątem 90stopni, czary mary i żaróweczka powinna zniknąć bądź, powinniśmy ją ledwo widzieć. Druga kwestia to materiał szkieł. Jeśli będzie to dobrej jakości poliwęglan to nawet po upadku/uderzeniu nie powinno nic im się stać.
Możesz rzucić okiem na produkty f-my Arctica - robią sportowe okulary również z polaryzacją, a są ogólnie dostępne w różnych marketach sportowych Cerro Torre, Intersport i inne Alpinusy.
Pozdrawiam i życzę udanych zakupów.

#12 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 04 grudzień 2010 - 16:06

[quote]


Solano mnie wnerwiły, bo szybko pękły, zdaje się, ze w wyniku nadtopienia przez pot;

[/quote]

tak się zastanawiam czy przez pot czy przez pot pomieszany z repelentami przeciw komarom? Ultrathon czy inny (Fuck)OFF znakomicie rozpuszczają plastiki. U mnie dzięki takim antykomarzaczom zeszła cała powłoka z oprawki. Dbam o to, żeby na szkłach nie było żadnych zanieczyszczeń wiec od dwóch albo trzech lat korzystam z okularów kupionych w GO Sporcie. Szukałem sobie ciemnych, rowerowych okularów i jedynie tamte odpowiadały mi kształtem.
Zastanawiam się trochę nad inną kwestią. Do czego Ci potrzebne takie okulary i co zamierzasz w nich robić. Pytanie z pozoru idiotyczne, ale jeśli mi ktoś postawiłby takie pytanie to odpowiedź brzmiałaby następująco.
- nie interesują mnie rynkowe trendy, te okulary nie muszą być modne.
- będę z nich korzystał w samochodzie, na rowerze podczas słonecznych dni oraz nad wodą.
- kształt oprawek musi chronić oko z każdej strony, zwłaszcza od dołu - podczas jazdy na rowerze można dostać kamieniem/błotem w oko. Podczas wędkowania słońce nie może mi się odbijać od powierzchni wody i wpadać bezpośrednio do oka. W samochodzie mają zapewnić mi bezpieczną jazdę w słoneczne dni. Oczywiście cały czas mowa o okularach polaryzacyjnych z ciemnymi powłokami, z polaryzacyjnymi pomarańczowymi nie mam doświadczenia.

Żeby było śmieszniej to okulary, które sobie kupiłem były kupione przypadkowo. Szukałem wśród górnych półek i zawsze było coś nie tak, a to nie było polaryzacji, a to z którejś strony odstawały, a to miały za długie/krótkie/szerokie/wąskie oprawki itd. Więc odpuściłem sobie wszystkie Uvex'y (robią znakomite okulary rowerowe i mam jedne, ale z pomarańczowymi szkłami i bez polaryzacji) i inne takie. Koszt tych z których korzystam to 30-40zł.. chyba, bo kupowałem ze 2-3 lata temu.
Wydaje mi się, że wybór okularów to dość indywidualna kwestia.. tak jak z butami, jeżeli dany model jest dla mnie wygodny, nie musi być wygodny dla kogoś innego.
Najważniejsze: żeby sprawdzić czy okulary są naprawdę polaryzacyjne, bierzemy drugie, które również są (bądź powinny być) polaryzacyjne... kiedyś sprzedawca mi wmawiał, że dany model ma polaryzację, a nie miał... do rzeczy, w jednej ręce jedne okulary, a w drugiej druga para. Wynajdujemy sobie źródło światła i nakładamy jedno szkło na drugie i obserwujemy.. w sklepie najczęściej będzie to żarówka na suficie. Zaczynamy obracać jedną parę tak, by znalazła się w stosunku do drugiej pod kątem 90stopni, czary mary i żaróweczka powinna zniknąć bądź, powinniśmy ją ledwo widzieć. Druga kwestia to materiał szkieł. Jeśli będzie to dobrej jakości poliwęglan to nawet po upadku/uderzeniu nie powinno nic im się stać.
Możesz rzucić okiem na produkty f-my Arctica - robią sportowe okulary również z polaryzacją, a są ogólnie dostępne w różnych marketach sportowych Cerro Torre, Intersport i inne Alpinusy.
Pozdrawiam i życzę udanych zakupów.
[/quote]


edit:
nie doczytałem, że już zamówiłeś :D.. może komuś innemu się przyda.

#13 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 04 grudzień 2010 - 22:47

Solano mnie wnerwiły, bo szybko pękły, zdaje się, ze w wyniku nadtopienia przez pot.

Mam takie chinskie okulary o wdziecznej nazwie Tsunami, które maja najzajebistsza polaryzacje przez jaka patrzylem. Drobny feler - pot wyzera w nich jakies takie zacieki i polaryzacja znika.

#14 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 07 grudzień 2010 - 13:05

Też szukam coś godnego ale z lupą na dole szkieł.Ktoś używa coś zacnego i co może polecić?

#15 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 07 grudzień 2010 - 15:03

Najlepsze jakie miałem bryle były z firmy Julbo z antyfogiem-stracone przy oganianiu się od upierdliwej osy.Solano kiedyś kupiłem takie z rybką na boku za parę minut zaszły mgłą,były tragiczne.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych