Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij sandaczowy... budżetowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
294 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1692 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 22 luty 2016 - 21:13

A dlaczego ten wątek "wisi" tu a nie w "poczekalni" ? - jeżeli w ogóle ma prawo bytu :unsure:


  • coma i Malik lubią to

#242 OFFLINE   zmorces

zmorces

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaCiechanów
  • Imię:Paweł

Napisano 22 luty 2016 - 21:14

Także polecam Effzet pro jig (słyszałem o nim mnóstwo dobrych opinii, a także poradził sobie z przyłowem suma, gdzie można zobaczyć film na youtube pewnego kolegi) powinieneś gdzieś go znaleźć w okolicach 200zł 



#243 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 22 luty 2016 - 21:38

Masz ten kij, czy tylko o nim słyszałeś?


  • Zed Zgred lubi to

#244 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 22 luty 2016 - 21:59

A dlaczego ten wątek "wisi" tu a nie w "poczekalni" ? - jeżeli w ogóle ma prawo bytu :unsure:

 

Temat połączony z kilku :)


  • Yebnie lubi to

#245 OFFLINE   Yebnie

Yebnie

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Napisano 22 luty 2016 - 23:46

Generalnie warto rozejrzeć się za wędką używaną, do sezonu sandaczowego jeszcze dużo czasu to na pewno coś trafisz fajnego a do 200zl pojawiają sie na giełdzie fajne patyki.
Nie piszesz nic o tym gdzie będziesz łowił i na jakie przynety, czy potrzebujesz dłuższej wędki do łowienia w rzece czy króciaka na łódkę, czy to będzie łowienie pt. sandacz na lekko czy ciężka orka. Czy chcesz wklejkę czy klasyczny spinning.
Polecam ściągnąć sobie katalogi producentów i popatrzeć co mają w ofercie i coś sobie wybierzesz.
Tu masz link z katalogami do pobraniahttp://www.katalogiwedkarskie.pl

Więc tak będę łowił na rzekach Wisła, Wieprz, Jeziorka łowie tylko i wyłącznie z brzegu gumy 4calowe + główki max 20gram.
Jakieś koguty.
Fido słyszałem o tym kijku tylko

Użytkownik Yebnie edytował ten post 22 luty 2016 - 23:47


#246 OFFLINE   Yebnie

Yebnie

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Napisano 23 luty 2016 - 18:01

Mój post nie aktualny wybór padł na Dragon Nano Power XT40P 228 CW.21-42g podziękowania dla snoek3 .


  • snoek3 lubi to

#247 OFFLINE   kofii09

kofii09

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaOrzysz
  • Imię:Maciej

Napisano 19 marzec 2016 - 19:45

witam. poszukuje kijka na zanderki do 5 stowek . Łowię wyłącznie na J. Śniardwy z łódki oczywiście, na głębokościach 5-12m(opad20-25g +guma 4c) . Liczę na jakieś konkretne podpowiedzi. wcześniej myślałem nad inazumą w 2-składzie 220 / 28g ... być może za pięniądze które moge przeznaczyć uda mi się kupić coś używanego z pracowni. Liczę na wasze podpowiedzi.



#248 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 marzec 2016 - 19:51

W tej kwestii kija używanego nikt Ci nie podpowie, bo jak na giełdzie będzie dobra opcja to przed podpowiedzią ktoś zgarnie.

A co złego widzisz w inazumie?



#249 OFFLINE   antoni

antoni

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Antoni
  • Nazwisko:Kiepura

Napisano 19 marzec 2016 - 19:52

Sprawdź nowa serie mikado robiona podobno na blasku z inazumy albo po prostu kup ta inazuma naprawdę fajny kijek za nieduże pieniądze , osobiście posiadam monoblank do 22 g i o długości 198 i naprawdę lubię ten kijek .
  • sajdol1 lubi to

#250 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 19 marzec 2016 - 20:10

witam. poszukuje kijka na zanderki do 5 stowek . Łowię wyłącznie na J. Śniardwy z łódki oczywiście, na głębokościach 5-12m(opad20-25g +guma 4c) . Liczę na jakieś konkretne podpowiedzi. wcześniej myślałem nad inazumą w 2-składzie 220 / 28g ... być może za pięniądze które moge przeznaczyć uda mi się kupić coś używanego z pracowni. Liczę na wasze podpowiedzi.

Postaw temat na giełdzie, sporo kijów ludzie po szafach trzymają.  MHX-y, Batsony...

 

@Jozi, nie całkiem masz rację, dobre sandaczówki spokojne sobie czasami wiszą na giełdzie, sam poppinga MHX dwa razy wystawiałem a nie za bardzo widzę coś lepszego pod gumy do 25g za 450 zyla.


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 19 marzec 2016 - 20:14

  • Orzeszek lubi to

#251 OFFLINE   kofii09

kofii09

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaOrzysz
  • Imię:Maciej

Napisano 19 marzec 2016 - 21:02

przelatalem caly sezon na inazumie w 1 skladzie do 22 g ale problem transportu jest, wolalbym w 2 czesciach cos . zastanawia mnie ta inazuma do 28 g na allegro sa aktualnie 2 oferty tego kija.. z drugiej strony to chetnie bym mhxa przytulil kolega ma i to jest roznica pomiedzy ina a mhxem .



#252 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 20 marzec 2016 - 09:25

Miałem tą inazumę w ręce i mhx aż tak bardzo ją nie przebija. Mam  S842-2 i jak ostatnio miałem jakiegoś kongerka 2,13 takiego do 10g to w granicach 200zł był przyzwoitym kijkiem.

Wiadomo co szyte na miarę to inna bajka, ale kasa podwójna na wejściu za używkę...



#253 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 20 marzec 2016 - 09:38

Z braku laku i mnie się taka Ina /2,29m/22g/ przytrafiła. Jeszcze nie wiem, co potrafi ale rokowania są dobre ;)



#254 OFFLINE   viciu

viciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wiktor

Napisano 20 marzec 2016 - 10:09

Inazuma 2,29 do 22g to bardzo udany kijek.trochę niedoszacowany, komfort łowienia zaczyna się tak od 12g + 3cale gumy a górnej granicy nie sprawdziłem.myślę że w tej cenie bardzo dobry budżetowy kij na sandacza.

#255 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 20 marzec 2016 - 11:05

Ja miałem MB842-2 MHX , fajny patyk , co prawda się nim nie nałowiłem bo poszedł w obieg z uwagi na prosty fakt ... za tą samą kasę mam dwie sztuki Kamisori czy Inazumy - sam sprawiam sobie kamisori 220 do 12 i 229 do 22 g  - ogarnę tym zestawem całe moje łódkowe łowienie a na intensywność połowów ze środka pływającego sięgającą u mnie max 10-15 wypadów w roku to będzie dla mnie pełen wypas.Oczywiście oba kijki będą łowiły też z brzegu , nie wychwalam niesprawdzonego , ale zapowiadają się bardzo fajnie.Model 220 do 28 g w mojej skromnej opinii - na sucho fajniejszy od MB ...



#256 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 432 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 20 marzec 2016 - 11:51

Kurde, tak wychwalacie. Namówiliście i mnie. Na dniach idę pomacać Kamisori 229cm do 22g i prawdopodobnie go wezmę :D



#257 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 20 marzec 2016 - 12:12

Nie śpiesz sie tak, na razie wiekszość opini to "macanki" a sandaczówka ma być czuła, tego nie da sie w sklepie wybadać. Mam takie "sprawiajace dobre wrażenie na sucho"  i leżą na strychu bezużyteczne. 



#258 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 20 marzec 2016 - 13:32

To ten sam blank co inazuma tylko z oplotem niby Toray i malowany , do tego jak ktoś tak jak ja nienawidzi skss to będzie zadowolony bo z tym uchwytem jest jak najbardziej ok.



#259 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 22 marzec 2016 - 18:41

Panowie potrzebuje pomocy-szukam kija z przeznaczeniem typowo pod sandacza z łódki, cw max mysle ok 40g.
Rzuciłem temat na giełdzie z nadzieja na jakas robiona używkę albo cos z "wyższej polki" jak Fenwickle czy STC ale jak na razie cisza...
Mój budżet to ok 300pln i jak sie nic nie trafi mysle nad Kamisori Zander 220/28g albo Dragon Nano Power XT40P 21-42g 198 lub 213cm

Użytkownik PatLove edytował ten post 22 marzec 2016 - 18:44


#260 OFFLINE   pietryk

pietryk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:P

Napisano 22 marzec 2016 - 18:45

Panowie potrzebuje pomocy-szukam kija z przeznaczeniem typowo pod sandacza z łódki, cw max mysle ok 40g. Rzuciłem temat na giełdzie z nadzieja na jakas robiona używkę ale jak na razie cisza...
Mój budżet to ok 300pln i jak sie nic nie trafi mysle nad Kamisori Zander 220/28g albo Dragon Nano Power XT40P 21-42g 198 lub 213cm


Szukaj inazumy na olx jest chyba używka i "będzie pan zadowolony"