Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Kij sandaczowy... budżetowy


  • Please log in to reply
294 replies to this topic

#141 OFFLINE   synek007

synek007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 posts
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Damian

Posted 10 October 2013 - 06:57

Napisałeś,że nie będziesz używał główek cięższych niż 15 gram,więc kij który poleciłem jest idealny:) Jest to wklejanka ale o sporym zapasie mocy.Łowie nim w zaporówkach dokładnie tak jak sobie to zaplanowałeś czyli lekki opad max 15 gram.W filmie z gazety VMH Sposób na sandacza jest test tego kilja i jego mocniejszej wersji chyba do 28 gram.Obejrzyj.Mnie namówili:) 


Edited by synek007, 10 October 2013 - 07:04.


#142 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,780 posts

Posted 10 October 2013 - 07:28

A jakim budzetem dysponujesz? Pomysl o kiju Mikado Inazuma. Swietne modele, rewelacyj ie przenoszace drgania. Jesli lowisz z pontonu, pomyslalbym jednak o krotszym kiju niz 240cm. Inazuma ma w swojej ofercie modele 198 i 215cm.

#143 OFFLINE   Torszoł

Torszoł

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 posts
  • LokalizacjaHrubieszów

Posted 10 October 2013 - 10:10

Mam już kij do 40g  ale jak dla mnie jest za ciężki więc używam go na rzece. Inazumy to super kije mój kolega posiada jeden z modeli ale niestety jak narazie nie mogę wydać więcej niż 200zł. Chcę kij do 30g bez wklejki  ponieważ mimo tego że zazwyczaj łowie na główki 15g to czasem zakładam koguty na głowkach 25g do agresywnego podbicia. Nie lubie łowić na kije krótsze niż 2,40m dlatego w oparciu o moj budżet i wymagane parametry znalałem te dwa modele jednak nie wiem na który się zdecydować. Na temat da vinci mam juz jako takie pojęcie jednak nic nie wiem na temat tego SCR.



#144 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,713 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Posted 10 October 2013 - 11:21

Szukaj używaka Diaflex Jigger 235 do 22g, wyczaisz za 250zł  max i warto.



#145 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,094 posts
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Posted 10 October 2013 - 11:52

Moze jaki min ciezar jest Tobie potrzebny... bo jezeli np minimum to glowka 10 gram + guma a max 25 gramowy kogut to co innego... :) Moze dragon millenium zander ? albo expres do 35 / 40 gram ?

#146 OFFLINE   mar233

mar233

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 posts
  • LokalizacjaKielce

Posted 10 October 2013 - 12:55

Witam Wszystkich

 

Ja od siebie polecam kjek firmy KUSHIRO model lance jig 2,5m cw 4-16g.

Koszt kija około 160 zł na alledrogo. Kij w wer 2,5 jest bardzo sztywny, delikatna wklejka dobrze pokazuje brania. Ja kija przeciążam kogutami nawet 25 g i daje rade.



#147 OFFLINE   Torszoł

Torszoł

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 posts
  • LokalizacjaHrubieszów

Posted 10 October 2013 - 14:23

Z proponowanych kijów najbardziej spodobał mi się Dragon Express Spinn 2,45m/7-30g to jest to czego poszukuje :) odpowiednia cena i parametry.


  • castomek likes this

#148 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 posts
  • LokalizacjaPłock

Posted 10 October 2013 - 17:57

Miałem ten kij identyczne parametry u mnie pod szczupaka na średnio chodził przez prawie sezon i może nie był to bardzo szybki kij ale ryb nie gubił i fajnie mi się nim łowiło na główki przede wszystkim z zakresu 5-15gr plus guma.



#149 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 posts
  • LokalizacjaZachód

Posted 10 October 2013 - 18:03

wez inazume w monoblanku do 22g spokojnie obsłuży nawet 25 + guma a cena ponizej 200zł


Edited by FRS1985, 10 October 2013 - 18:04.


#150 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 posts
  • Lokalizacjałódzkie

Posted 10 October 2013 - 18:45

a może warto byłoby dołożyć jednak kilka złotówek więcej i nabyć coś takiego jeśli już o Dragonie piszesz:

http://allegro.pl/wy...3615003717.html

 

cena dużo niżej niż cena w hurtowniach, na sklepach stacjonqrnych widziałem go jako 600-700zl (chyba)

sam sie skusiłem tylko na model dłuższy.



#151 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,713 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Posted 10 October 2013 - 19:15

Kupiłem właśnie ten kij i to raczej armata,bliżej do MH niż medium. Jutro zamierzam potestować i opiszę wrażenia.

#152 OFFLINE   Torszoł

Torszoł

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 posts
  • LokalizacjaHrubieszów

Posted 10 October 2013 - 19:18

Nie jestem w stanie niestety wydać wiecej niż 200zł oczywiscie będę też chciał kupić kołowrotek do tego kija tak że ogólne koszty zestawu bedą wyższe chcę się zamknąć w max 350zł. A czy ktoś mógłby odpowiedzieć na pytanie z mojego pierwszego posta?


  • castomek likes this

#153 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 posts
  • Lokalizacjałódzkie

Posted 10 October 2013 - 19:37

mozesz miec problem z uzyskaniem satysfakcjonującej Ciebie odpowiedzi na 1szy post



#154 OFFLINE   Torszoł

Torszoł

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 posts
  • LokalizacjaHrubieszów

Posted 10 October 2013 - 20:12

Rozumiem ale myślę że dzięki Wam troszkę inaczej podejdę do tematu i wstrzymam się z zakupem odłoże większą gotówkę i dopiero na przyszły sezon kupie już kij lepszej jakości.



#155 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 posts
  • Lokalizacjałódzkie

Posted 10 October 2013 - 21:22

to na prawdę jest całkiem sensowny pomysł...



#156 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,938 posts

Posted 10 October 2013 - 21:38

Nie myśl o większej gotówce tylko postaraj się  zdobyć większe doświadczenie, połowić różnymi kijami, popytaj kolegów, często bywa, ze ktoś pozwoli pomachać nad wodą swoim kijem. Teraz, wbrew pozorom  ;)  jest sporo kijków w Twoim budżecie, które potrafią sprostać założeniom. Nie wiem jak z ich trwałością bo łowię tym co mam ale czasami w sklepach widzę piękne kijki w niezłych cenach.


  • grzegosław likes this

#157 OFFLINE   Torszoł

Torszoł

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 posts
  • LokalizacjaHrubieszów

Posted 11 October 2013 - 08:52

To prawda doświadczenie jest bezcenne napewno skorzystam z Waszych rad, myślę że do następnego sezonu znajdę odpowiedni kijek :) .  Mam jeszcze jedno pytanie: Czy mam rację że do opanowania odpowiedniej techniki prowadzenia przynęty na początek będzie lepszy kij bez wklejki? Jestem początkującym jeśli chodzi o typowe łowienie sandaczy i jak narazie mam na koncie tylko kilka sztuk ;) .



#158 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 posts

Posted 11 October 2013 - 11:32

nie łowiłem nigdy na wklejanke ale moj kumpel sobie kupil ze tak chwala ze widac brania itp i po miesiacu sprzedał i kupił nie wklejanke i jest zadowolony. Ja tam nie musze widziec na szczytowce brania ważne że czuje je w rece i na kiju.



#159 OFFLINE   Torszoł

Torszoł

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 posts
  • LokalizacjaHrubieszów

Posted 11 October 2013 - 14:04

Ja też skłaniam się ku kijowi bez wklejki moim zdaniem będzie bardziej uniwersalny. Korzystając z okazji chciałbym jeszcze zapytać o jakiś kołowrotek zalezy mi żeby był to Dragon z przednim hamulcem do 200zł ponieważ mam obiecana zniżkę na tę firmę :)



#160 OFFLINE   MalutkiKoksu

MalutkiKoksu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 posts
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Posted 31 March 2015 - 20:49

Witam dopiero zaczynam przygodę ze spinningiem wcześniej tylko łowienie na tyczkę ale ile to można się płotkami bawić ale nie o tym chciałem pisać. :P Proszę o jakieś podpowiedzi w kwestii fajnego w rozsądnej cenie kija sandaczowego. Z góry dzięki za odpowiedzi!