Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akwarium z naszymi rybami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5793 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 16 grudzień 2010 - 14:45

Kuba, miałeś jakieś ustrojstwo do schładzania wody, czy obyło sie bez tego?
MGOR, pyszczai też przerobiałem przez jakieś 5 lat i to bardzo ciekawe ryby z wieloma społecznymi zachowaniami i myślę że z okoniami będzie podobnie, ale właśnie jak pisałeś chcę się nastawić na akwarium z przewagą jednego gatunku. Poza tym dużo łatwiej zlikwidować taką obsadę, ostatnio miałem właśnie taki problem, na szczeście rybki znalazły nowego właściciela. Co do wielkości pyszczaków to zależy od gatunku, mój crabro miał pewnie ze 30cm.
pozdrawiam
Janek

#62 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 16 grudzień 2010 - 20:24

Swojego czasu moja córka dostała od znajomego słonecznice w butelce od napoju 2l.
Po wpuszczeniu do akwarium ok 70l przetrwały prawie 2 lata.
bez filtrów i napowietrzania(oczywiście wodę wymieniałem raz w miesiącu.Zdechły tylko dla tego że córeczka wsypała całe opakowanie suchej karmy.
Powiedziałem sobie że jak założę akwarium to min 500l i wpuszczę kilka okonków i ze setkę słonecznic.
Widok pływającego stada słonecznic to świetna sprawa.

#63 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 16 grudzień 2010 - 22:02

szczupaczki nie mają skrupułów... <_<

więc i w akwarium ich mieć nie będą...

Załączone pliki



#64 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 16 grudzień 2010 - 22:15

dawno nie robiłem fotek - w weekend coś pstryknę i załączę, poniżej z archiwum, choć aktualne

Załączone pliki



#65 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 16 grudzień 2010 - 22:15

A ja tam nadal obstaję przy wersji, że on chyba jednak chciał kopulować, a nie jeść :mellow: :lol:

#66 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 19 grudzień 2010 - 21:43


A to z zeszłego roku

#67 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 28 styczeń 2011 - 09:59

No proszę :D
Standerus, jakie ma wymiary Twoje akwarium i ile kosztowało? Czy szafka była robiona pod zamówienie czy kupiłeś np. w Ikei :D? Jakie jest dopuszczlane obciązenie w bloku, żeby sąsiad nie miał nagle tony wody w mieszkaniu i okna w suficie :D?
Myślałem, że 200l mi wystarczy, ale jak tak patrzę na Twoje to im więcej tym lepiej :D... ale mam problem gdzie to postawić.

Kiedyś, kiedy jeszcze mieszkałem z rodzicami to miałem akwarium, takie koło 100l, ale ze wzgledu na przeprowadzkę do innego miasta nie mogłem sprawować kontroli nad akwarium. Odwiedziny w domu skutkowały naprawianiem tego co rodzicie spieprzyli. Ograniczali się jedynie do karmienia ryb... syf się zrobil jak cholera.

Teraz znowu mam wielką ochotę na powtórkę. Też zastanawiałem się nad polskimi rybami. Swego czasu miałem karaski, linki, sumika karłowatego, klenia (on strasznie szybko rósł), kiełbie, slizy (nie dały rady bo za ciepło), okonie i inne ... już nie pamiętam bo to było w latach 90' :D.




PROSZE O ROZWAGE W DOBORZE SLOWNICTWA



#68 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 28 styczeń 2011 - 10:24

Widze, że P.S mi usunięto :D.
Prosiłem o niezabieranie głosu przez internetowych malkontentów.

MODERATORZE Pozdrawiam :D

#69 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 02 luty 2011 - 14:05

Jakie jest dopuszczlane obciązenie w bloku, żeby sąsiad nie miał nagle tony wody w mieszkaniu i okna w suficie ? na to pytanie sam zdobyłem odpowiedź.
Znajomy akwarysta zapytał mnie, a czy strop betownowy czy drewniany? No i wyszło, że jaki by nie był to nawet w starym budownictwie stoja piece kaflowe, które potrafią ważyć półtorej tony :D... o akwarium nie ma się co bać :D.

#70 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 luty 2011 - 15:33

Stare budownictwo i piece kaflowe, a dopuszczalne obciążenie w bloku, to chyba nie do końca ta sama bajka... Nie wiem, jakie obciążenie w bloku można dać, ale kiedy moi rodzice likwidowali z mieszkania w kamienicy piece kaflowe, podłoga się nie podniosła do góry :D

#71 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 luty 2011 - 15:46

grzes a sluszales o zjawisku ktore sie nazywa PEŁZANIE??

na skutek dlugotrwalego obciążenia element poddaje sie i wydluża - czesto nie wraca już do pierwotnych gabarytow... po kilkudziesieciu latach obciazenia piecem belki zostaly po prostu stale oksztalcone. poza tym RACZEJ nie projektuje sie stropow w taki sposob by po wprowadzeniu na nie obicązenia uzytkowego nastapilo zauwalazne odksztalcenie :D


Pan google moze pomoc. Wspisac typ stropu. dopuszczalne obciazenie uzytkowe i juz wiadomo... jakby nie spojrzec np 300l wody + zwir + wyposazenie... pol tony jak nic. postawienie tego na srodku pokoju z dala od scian nosnych - krawedzi podpierajacych strop to w zaleznosci od kontrukcji moze byc w granicach 50-100% dopuszczalnego obciążenia...

#72 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 luty 2011 - 16:17

Mifku drogi, nawet jak nie chcesz, to i tak poprawiasz człowiekowi humor ;)
Tak, słyszałem, nawet uczyłem się o pełzaniu dyfuzyjnym, jakaś teori zniszczenia była i jakieś koło a z innego pełzania, soliflukcji miałem też kiedyś egzamin :mellow:
Piece u moich rodziców nie stały na środku pomieszczeń, a i nie wyobrażam sobie, by ugięta od ponad 100 lat drewniana belka, odkształciła się do stanu z czasu budowy <_<
Chodziło mi jedynie, że mieszkanie np. w wielkiej płycie, a w przeciwlotniczej kamienicy, to inne stropy i inne ściany B) Mam doświadczenia i z bloku, i z kamienicy i z wolnostojącego domu, choć budowlańcem nie jestem.

#73 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 luty 2011 - 17:36

jakby nie spojrzec np 300l wody + zwir + wyposazenie... pol tony jak nic. postawienie tego na srodku pokoju z dala od scian nosnych - krawedzi podpierajacych strop to w zaleznosci od kontrukcji moze byc w granicach 50-100% dopuszczalnego obciążenia...

akwa - 450-500l - ok 80 kilo
woda - wiadomo
szafka na akwarium - dwóch ją musi wnieść, z wytrzeszczem oczu - z ciężkiego drewna, z jakieś 60 kilo
40 kilo żwiru
25l ziemi.
Prosty kalkulejszyn ile to waży :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych