Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka a Pstrąg....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
175 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   szawli

szawli

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 03 styczeń 2008 - 22:19

Witam wszystkich. Zamierzam w tym roku zadebiutować nad Brdą i spróbować sił w pogoni za kropkiem. Mam gotowy następujący zestaw:
1. DAIWA POWERMESH 2,7 5-25 g
2. Okuma Epix Pro rozmiar 200
3. Plecionka Power Pro Fluo - 0,15

Czy z takim zestwem mogę zacząć swój debiut?

#2 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 styczeń 2008 - 22:23

Tak pod warunkiem ze nie będzie mrozu - plecionka pije wodę, także żyłeczki Tobie brakuje

#3 OFFLINE   szawli

szawli

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 03 styczeń 2008 - 22:24

A czy kolor fluo nie będzie działał odstraszająco?

#4 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 03 styczeń 2008 - 23:15

Jak chcesz mieć lepsze wyniki to używaj żyłki.Chyba ,ze długi przypon z fluorocarbonu.Brda jest czysta,wiec pstrągi widząc sznurek czmychną odrazu do swojej nory.Klenie są jeszcze cwańsze.

Załączone pliki


  • Tomasz Kotarski lubi to

#5 OFFLINE   szawli

szawli

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 03 styczeń 2008 - 23:26

W takim razie jaką żyłkę koledzy polecicie i w jakim przekroju?

#6 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 04 styczeń 2008 - 07:45

Ja łowię pstrągi na plecionkę zawsze gdy temperatura na to pozwala. Powiem więcej - łowiłem nawet na bardzo grube plecionki. Nie zauważyłem jakiegoś drastycznego spadku brań nawet w czystej wodzie. Częściej ryby po prostu nie brały. Jak zaczynały, to plecionka im nie przeszkadzała (a jakie oszczędności w przynętach :D).

#7 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 04 styczeń 2008 - 09:14

Ja łowię pstrągi na plecionkę zawsze gdy temperatura na to pozwala. Powiem więcej - łowiłem nawet na bardzo grube plecionki. Nie zauważyłem jakiegoś drastycznego spadku brań nawet w czystej wodzie. Częściej ryby po prostu nie brały. Jak zaczynały, to plecionka im nie przeszkadzała (a jakie oszczędności w przynętach :D).

Uwielbiam obalanie mitów w wędkarstwie zwłaszcza.

#8 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 04 styczeń 2008 - 14:38

W czystej wodzie skłaniałbym się bardziej ku żyłce, plecionką owszem można połowić, ale jej zastosowanie widzę przy mętnej, podniesionej wodzie. Co do fluo, można ją stosować, ale przy czystej wodzie (i nie tylko) pstragi mogą wyskakiwac ze strachu na brzeg :lol: :huh:

#9 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 04 styczeń 2008 - 15:01

Są takie żyłki o lekko fioletowym zabarwieniu.Z Dragona były takie Galaxy i Millenium pstrąg (chyba).Te żylki podczas słonecznej pogody świeciły w wodzie.Na głębokości 1-2 metrów było je widać gołym okiem przez wędkarza.(prawie gołym ,bo w polaroidach)Nigdy na te zyłki nie miałem wyników.Jak było pochmurno to było OK.A pleciona jest jeszcze bardziej widoczna !

Szawli-latem staraj się unikać słonecznej pogody,żadko wtedy połowisz.Najlepiej jak jest ciemno,pochmurno z deszczem.Wtedy można zobaczyć jakie w Brdzie żyją pstrągi.

#10 OFFLINE   dobry

dobry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Danek

Napisano 05 styczeń 2008 - 22:30

Plecionka ma strasznie mała rozciągliwość, bedziesz sam sobie robił kłopot przy holowaniu rybki ;) polecam żyłke, sr. 20-22mm. Pozdrawiam

#11 OFFLINE   RubinO

RubinO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Rubin

Napisano 06 styczeń 2008 - 01:35

Plecionka to niezbyt dobry pomysl na pstragi po pierwsze nie nadaje sie na mrozne dni a po drugie nie jest rozciagliwa. Ciezko bedzie wycholowac ladnego pstrazka nawet na gietkim kiju mysle ze o wiele lepsza jest zyleczka :mellow:

#12 ONLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 06 styczeń 2008 - 08:56

Ciekaw jestem jak długo koledzy łowią pstrągi? Mój przyjaciel,który jest doskonałym pstrągarzem łowi je na plecionki, inny łowił na żyłki fluo(żółte), ja łowiłem je na wyżej wspomniane opalizujące żyłki Dragona. I wszystkim nam one brały- nie łowimy tylko na brudnej wodzie, ale w każdych warunkach. Dla mnie kolor linki na pstrągi to MIT. Z ciekawostek- jeden z moich znajomych (doskonały pstrągarz) twierdzi, że czerwień i pomarańcz płoszą pstrągi i w zwiazku z tym nie stosuje przynęt z takimi akcentami, moje prawie wszystkie woblery mają takie grzbiety (lepiej je widzę jak pracują)- jego pstrągom przeszkadzają, moim nie.
  • Alexspin lubi to

#13 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 06 styczeń 2008 - 09:50

Chyba cała brygada Athlone - Galway łowi plecionkami, będzie 4 osoby aż :mellow: , na sznurek fluo łowi też Bigos który ma na koncie ryby....... no ja bym się dał pochalastać za jedną taką. Tutaj woda jest na ogół bardzo czysta. Ryby spadają jak się nie ma kontroli z tym co się dzieje, łowi źle dobranym lub za lekkim sprzętem a nie z powodu stosowania plecionki.... Na goół maluje się ostatni metr na czarno markerem i po kłopocie (w lince fluo), w normalnej plecionce to chyba całkiem nie ma znaczenia. Jak dla mnie ryby nie widzą woblera jako ew pożywienia - nie wiem co w naturze zachowuje się podobnie do np horneta który wyrywa wędkę z ręki, a jednocześnie jest skutecznym woblerem. Więc co za różnica na czym poprowadzimy wobler który podobny jest z grubsza do niczego.....

#14 OFFLINE   Radzio

Radzio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 06 styczeń 2008 - 09:55

Osobiście używam żyłki 0,20-0,22mm i w sumie nie eksperymentowałem z plecionką do pstrągów. Co sądzicie zatem o możliwości zastosowania na pstrągi plecionki teoretycznie niewidocznej w wodzie (w praktyce ma kolor lekko mleczny) np. Dragon Invisible Braid?

#15 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 06 styczeń 2008 - 10:05

Z doświadczenia kiedyś wynika jasno że plecionki Dragona to szajs totalny.... ale to było kilka lat temu może się zmieniło??
0,20 to chyba na pstrążki??

#16 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 06 styczeń 2008 - 10:34

(...)
0,20 to chyba na pstrążki??

Z ust mi wyjąłeś :D.
Mysha a teraz łowisz na plecionki? :D

#17 ONLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 06 styczeń 2008 - 10:58

Nie, łowię na żyłkę 0,24 mm (mam próbki takiej żyłki i uważam ją za bardzo dobrą), ale jak wiesz Jacek używa prawie wyłacznie plecionki(to o nim pisałem) i życzę wszystkim takich wyników. Używam żyłki bo mi ona bardziej pasuje, nie dorabiam ideologii do tego, nie sądzę by ryby czytały gazety wędkarskie i wiedziały, że to zółte to plecionka, a tamto czerwone przy czymś do jedzenia to czerwona kotwica wanadowa i na nią sie nie bierze (wolno brać tylko na czarną :D).
  • Alexspin lubi to

#18 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 06 styczeń 2008 - 11:10

(...) Jacek używa prawie wyłacznie plecionki(...)

To zupełnie tak jak ja :D


#19 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 06 styczeń 2008 - 11:13

....


0,20 to chyba na pstrążki??




chciałbym zobaczyć w wątku pstrągi 2008, 2009 albo nawet kiedyś w pstrągi 2035 takiego pstrąga złowionego w PL który daje radę dobrej żyłce 0,20mm. Chciałbym zobaczyć taki okaz, który łamie kij 8 albo 10 lb zrobiony na porządnym blanku.

Kiedyś na tym forum panował szał ciał na jerkowanie i nikt kto nie chciał sie narazić na śmiesznosć i ostracyzm nie przyznawał się, zę łowi szczupaki na coś innego niż cieżkie jerkbaity i kije o wyrzucie do 100g.

Teraz widzę, że podobna moda zapanowała na łowienie pstrągów i innych srednich ryb na kije 25 lb, plecionkę, czy żyłkę ponad 0,20mm.

Panowie czasy żyłki stilon gorzów mineły!! Dziś o ile dobrze pamiętam sufix 0,18 rwie się przy takim samym obciażeniu co gorzowska 0,30 mm



  • Fiskare lubi to

#20 ONLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 06 styczeń 2008 - 11:21

Łowię na Warmii i Podlasiu. To jest PL, widziałem ryby zrywające żyłkę o,20. Osobiście spotkałem nawet takiego, który zerwał mi 0,25 mm ( co prawda po wejściu w kłąb zielska, ale zawsze)- pływa pewnie do tej pory z moją jętką.