Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Fotele do łodzi i pontonów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
388 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 06 marzec 2020 - 23:02

Czy ktoś z kolegów używa takiego systemu jak na zdjęciu, zastanowia mnie jego stabilność
Załączony plik  IMG_20200306_230145.jpg   13,75 KB   51 Ilość pobrań

#302 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 08 marzec 2020 - 19:38

Stabilny ale są dwa rodzaje tego systemu jeden wsadzany drugi wsadzany z gwintem na końcu

#303 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 08 marzec 2020 - 22:18

Z tego co zauwazylem to element do którego jest przykręcony fotel jest z gwintem, natomiast kolumna do podstawy jest mocowana na wpust

#304 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 31 maj 2020 - 06:33

Panowie czy ma ktoś jakiś link do ciekawych sprawdzonych foteli? Może ostatnio ktoś coś kupował i mógłby się podzielić:)

#305 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 31 maj 2020 - 06:37

Panowie czy ma ktoś jakiś link do ciekawych sprawdzonych foteli? Może ostatnio ktoś coś kupował i mógłby się podzielić:)

Ciekawy i sprawdzony , tylko łódkę musisz mieć ciut większą.
Choć do tzw.fotelowego kręcenia się jak najbardziej nadaje.

Załączone pliki


Użytkownik Paweł J edytował ten post 31 maj 2020 - 06:39

  • M a r a s i Ziomal lubią to

#306 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1576 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 31 maj 2020 - 06:50

Kiedyś mieli w Raven fishing.
Przez Covid nie brali towaru i teraz słaby wybór.
Dzwoń i pytaj miła obsłóga.

#307 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 31 maj 2020 - 07:17

Paweł kusząca propozycja :D jeszcze jakiś JD na stoliku i nic więcej nie potrzeba! Raven właśnie widziałem ma ciekawe ale wszystko niedostępne,jutro przedzwonie,dzięki!

#308 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 14 maj 2021 - 16:59

Rozglądam się za kompletnym fotelem do łódki, przykręcanym, obrotowym z regulacją wysokości, z możliwością demontażu siedziska.

Może macie sprawdzone konstrukcje i coś polecicie.? Nie za "miliony" oczywiście...



#309 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 14 maj 2021 - 17:31

U mnie fotele,noga jak i gniazda springfield

Załączone pliki



#310 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 14 maj 2021 - 17:35

Szukam z podstawą przykrecaną. Mam sklejkę wstawiona w dwu płaszczu, więc takie rozwiązanie u mnie odpada. Ale wygląda to kapitalnie IntruZ9.

Użytkownik Werem edytował ten post 14 maj 2021 - 17:36


#311 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 14 maj 2021 - 18:49

@IntruZ9 tą deskę obitą wykładziną, która wchodzi między zabudowę i w której masz gniazda foteli masz jakoś dodatkowo przymocowaną czy wchodzi tylko na wcisk? Grubszy misiu nie wywali tego w powietrze robiąc nerwowy ruch na fotelu? Wrzuć jeszcze jakieś foty pokładu jak możesz.


Użytkownik Maciek. edytował ten post 14 maj 2021 - 18:49


#312 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 14 maj 2021 - 19:07

Płyta,tzn sklejka 25mm, jest przymocowana od dołu na stałe 6cioma uchwytami,nie do ruszenia
  • Maciek. lubi to

#313 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 14 maj 2021 - 21:34

Gdyby ktoś potrzebował to mam tego troszkę.

Załączony plik  20201002_102537.jpg   72,49 KB   57 Ilość pobrań

Załączony plik  20201209_133011.jpg   65,18 KB   45 Ilość pobrań


  • pawlo29 lubi to

#314 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 352 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 18 lipiec 2021 - 19:51

Trochę dzisiaj popracowałem i gumiaka umyłem żeby się przyjemniej relaksować :). Przy okazji zrobiłem fotkę to wrzucę. Może ktoś będzie chętny też popracować. Posiłkowałem się tym schematem ale parę detali pozmieniałem.

 

 

 

144747.jpg

Wyszło tak. Drugi sezon z nim pływam i jest naprawdę wygodnie. Obrót 360 stopni. Obrotnica z Juli. Fotel z allegro, reszta własna praca. 

 

komplet1a86cb211a0de647.jpg


  • Robas i Maciej_K lubią to

#315 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4671 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 lipiec 2021 - 20:15

Trochę dzisiaj popracowałem i gumiaka umyłem żeby się przyjemniej relaksować :). Przy okazji zrobiłem fotkę to wrzucę. Może ktoś będzie chętny też popracować. Posiłkowałem się tym schematem ale parę detali pozmieniałem.

 

 

 

 

Wyszło tak. Drugi sezon z nim pływam i jest naprawdę wygodnie. Obrót 360 stopni. Obrotnica z Juli. Fotel z allegro, reszta własna praca. 

 

 

Bardzo fajnie wyszło. Ja u siebie też przeprowadziłem rewolucję kolejną na dętce, wyrzuciłem wszystko, co zbędne, zrezygnowałem z fotela na rzecz skrzyni aluminiowej, w której mam elektronikę, przynety, poduszkę, pierdolety. Podstawa dziobówki naklejona, pantograf zdjęty, nie pływam już z rufowym elektrykiem - tylko dziobówka. Z przyczepki marketówki zrobiłem pontonówkę- zdjąłem burty, przykręciłem klocki na których dałem płozy z desek obitych dywanem. Lekko jak się da, nisko do wciągnięcia pontonu. Samochód odżył, bo po zdjęciu ponad 100kg łącznych pierdół, z tego kilkanaście kg na dyszlu- przy pojemności 1.6 normalnie przyspieszam, bo do tej pory było mocno tak sobie. Modzę jeszcze stolik pod ekrany suwany po balonie i to będzie wszystko. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 18 lipiec 2021 - 20:15


#316 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 352 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 18 lipiec 2021 - 20:30

Z przyczepą to ja kolegę Tresora naśladowałem. Zrobiłem to prosto jak się da i cel został osiągnięty. Natomiast "kuni" mam prawie 300 to mu nie robi różnicy czy ma przyczepę całą czy jej połowę :) . Zresztą co to za waga. Gorzej z dojazdem bo bolid mało terenowy jest.

 

przyczepa.jpg


  • Tresor lubi to

#317 OFFLINE   12345

12345

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaZ Piątnicy, no bo skąd! ;)

Napisano 18 lipiec 2021 - 20:30

"I będzie wszystko..." już ja to widzę;)

#318 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4671 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 lipiec 2021 - 21:00

"I będzie wszystko..." już ja to widzę ;)

 

Teraz wyrzucam z dętki niż dokładam ;)

Z przyczepą to ja kolegę Tresora naśladowałem. Zrobiłem to prosto jak się da i cel został osiągnięty. Natomiast "kuni" mam prawie 300 to mu nie robi różnicy czy ma przyczepę całą czy jej połowę :) . Zresztą co to za waga. Gorzej z dojazdem bo bolid mało terenowy jest.

 

 

U mnie chodziło raczej o wysokość, na którą musiałem wyciskać dziób pontonu, było to stanowczo za dużo po dodaniu pokrywy przyczepki, belek na niej uniesionych na dystansach. Dętka miała bardzo dużą i ciężką podstawę dziobówki i robiło się naprawdę ciężko do samotnej szarpaniny. Myślałem o dodaniu airmaty, ale mam stary model KMpp i nie wiem czy pasują te dostępne w handlu- o ile są w ogóle dostępne. 



#319 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 352 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 18 lipiec 2021 - 22:02

Jasne, że trzeba dążyć do tego żeby było jak najwygodniej ogarnąć zagadnienie co tam kto potrzebuje. Ja też gumiakiem pływam tylko sam, tylko po rzece i jeszcze bez slipu jako takiego. Ale to wszystko mam tak zrobione, że samemu daje radę bez problemu.

 

Natomiast dla mnie skrzynka czy inny taboret z poduszką odpada. Ja lubię i chcę się zrelaksować. Ryby biorą to dobrze, nie to też dobrze. Mnie już na tym nie zależy. Swoje w życiu złowiłem...... Najwięcej radochy jest z tego że jestem nad wodą, spokój, cisza, ptaki, woda, widoczki i tyle mi wystarczy. Dlatego zależało mi mocno żeby sobie wygodny fotel jakoś zmajstrować i czerpać z tego maksymalną przyjemność bez bólu krzyża, dupska etc. po kilku godzinach zabawy. Gdyby te gotowe ramy ze wschodu były jakoś dostępne u nas to bym pewnie kupił. A, że nie można tego u nas kupić (przynajmniej w ubiegłym roku nie było można) to robiłem. Jak ktoś ma trochę drygu i czym to zrobić polecam pogrzebać jeśli też oczekuje odrobiny komfortu w przeciwieństwie do siedzenia na balonie. No chyba, że można u nas te ramy już kupić, a tego w tym roku nie sprawdzałem.


Użytkownik darek63 edytował ten post 18 lipiec 2021 - 22:05


#320 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1355 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 lipiec 2021 - 06:54

Juz nie używam swojej przyczepy bo mam dedykowaną ale jedno co mogę tobie doradzić do dołóż na środku 3 rolkę klilową, możliwie szeroką i płaską. Upierdliwe jest wciąganie pontonu z napompowanym kilem. Na początku spuszczałem z niego powietrze no ale wtedy dochodzi dodatkowa czynność i mus targania pompki nad wodę.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych