Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

TURAWA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3520 odpowiedzi w tym temacie

#3501 OFFLINE   Syfon

Syfon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marek

Napisano 02 czerwiec 2024 - 08:56

Gdzie Ty @elvis pływałeś,że łódek nie widziałeś,na średnim?

Nie pływał, tylko odpływał :P . Wielu tak ma na rozpoczęcie sezonu :D


  • Gad1979 lubi to

#3502 OFFLINE   elvis

elvis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów

Napisano 02 czerwiec 2024 - 12:20

Nie pchałem się w to stado stojące nieopodal wiezienia. Bywały otwarcia po 400 łodzi, kiedy ciężko było przepłynąć jakikolwiek odcinek. Więc używam ze było pustawo.

#3503 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 02 czerwiec 2024 - 12:30

A jak jest dzisiaj?



#3504 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 czerwiec 2024 - 13:36

Bywało więcej łodzi ale to najtłustsze otwarcie od kilku lat i jednocześnie najbardziej chude wędkarsko. Dzisiaj na wodzie już pustawo, wyniki podobne do wczorajszych... czyli trafiały się nielicznym szczupaczki i małe sumy, udokumentowany jeden sandacz którego widziałem na sąsiedniej łodzi... czyli dramat jednym słowem.


  • chlodnica lubi to

#3505 OFFLINE   Spider1987

Spider1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaStrzegom
  • Imię:Ariel
  • Nazwisko:Stanulewicz

Napisano 02 czerwiec 2024 - 14:26

Mieliśmy być z kolegą 3dni licząc na wyniki jak łowiło się po 10 sandaczy na głowę jednego dnia. Tegoroczne realia po 1,5 dnia bez kontaktu, czyli bez jakiegokolwiek brania ewakuowaliśmy się z tej wody z rozpaczy. Przez te 1,5 dnia ni widzieliśmy żeby ktokolwiek złowił sandacza, jedynie pojedyncze sumki i kilka szczupaczków. Najgorsze otwarcie sezonu sandaczowego jakie pamiętamy. Także przydało by się otworzyć oczy i coś z tym zrobić bo zostanie bez rybna studnia.

#3506 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 02 czerwiec 2024 - 17:28

Dzisiaj rano przedryfowałem kawał jeziora na południowej stronie wpatrzony w ekran echa i niezależnie od tego, że nie było kontaktu, nie zauważyłem żadnego sandacza na echosondzie..



#3507 OFFLINE   elvis

elvis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów

Napisano 02 czerwiec 2024 - 17:32

Dokładnie, sama drobnica na echo. Od 3 do 18 na wodzie i dwa średnie szczupaki. Zero kontaktu z sandaczem
  • Okoń 1977 lubi to

#3508 OFFLINE   ximus

ximus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 02 czerwiec 2024 - 20:53

W ubiegłym roku sandacza 20-25 cm było naprawdę sporo, ciekawe co się stało że nie ma nawet takich 40stek?!



#3509 OFFLINE   mac2

mac2

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 czerwiec 2024 - 08:03

Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie, chcieliście ...sumy , no to je macie... 


  • morales lubi to

#3510 OFFLINE   jozek_d

jozek_d

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 03 czerwiec 2024 - 11:28

Proponuję poczytać, czym i w jakich ilościach żywią się kormorany. Może wtedy zrozumiecie gdzie znikają maluchy a nawet duże ryby. Szczególnie po zimie, bo one już nawet na zimę nie odlatują.
Dlaczego PZW nie zabiega o ograniczenie ich populacji, przecież mają do tego możliwości.

#3511 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 03 czerwiec 2024 - 12:42

Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie, chcieliście ...sumy , no to je macie... 

Oooo, i jak zawsze ten sum szkodnik :D

 

Otóż, taka ciekawostka. Wiem pośrednio że jeden ze złowionych wymiarowych sandaczy na rozpoczęciu miał ... około 20 małych sandaczyków w żołądku. I teraz co z tym zrobić? Bo z jednej strony chciałoby się uchronić od śmierci małe ryby, których ginie dużo, z drugiej strony wybijanie dorosłych sandaczy z tego powodu się "lekko" nie klei.

Jak się odwrócić "d..pa z tyłu" :)



#3512 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów

Napisano 03 czerwiec 2024 - 15:09

Oprócz latających kormoranów, są także te pływające w kabinówkach gdy zapada zmrok

#3513 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 03 czerwiec 2024 - 15:42

Kabinowców też jakby mniej. Mała "stopa zwrotu".


  • adis i chlodnica lubią to

#3514 ONLINE   Sbaig

Sbaig

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaGórny Sląsk
  • Imię:Sławek

Napisano 05 czerwiec 2024 - 05:37

To co sie dzieje na tym jeziorze to tragedia. Cale szczescie ze sandacz niebral. Syn naliczyl 180 lodzi a napewno nie wszystkie widzisl. Na pierwsze dni czerwca mafie wedkarskie wykupuja zeswolenia 3 dniowe i czyszcza z sandaczy zbiornik i tak jest kupe lat. Jak trafia na zerowanie to zbiornik jest wyrypany zdrowo. W tamtym toku cos bralo to w tym zrobili nalot. Turawa jedt juz na deskach teraz beda nslotu na inne zbiorniki. Ci ludzie juz na Tyrawe nie przyjada w sierpniu czy pazdzierniku, oni tylko 1-3 czrewca. Okreg powinien przestac sprzedawac zezwolenia 1-3 dni w czerwcu, a moze lepiej by wprowadzic na stale ze do 15 czerwca zakaz zabierania ryb. Napewno by to pomoglo sandacza.

Użytkownik Sbaig edytował ten post 05 czerwiec 2024 - 06:30

  • chlodnica lubi to

#3515 ONLINE   Sbaig

Sbaig

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaGórny Sląsk
  • Imię:Sławek

Napisano 05 czerwiec 2024 - 05:40

Z naturalnych wrogow to kormorany tez robia seoje, woda nie zamarza i cala zime siedza. Widzialem jak w grudniu wyplywaly z sandaczami w pysku. Kormoranow sa duze stada po kilka setek.
  • Sailfish lubi to

#3516 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 05 czerwiec 2024 - 07:38

Byłem, miałem nawet 1 branie ! ,ale generalnie tragedia- ALE co cieszy - znowu było widać tysiące sztuk narybku sandacza ,dużo gniazd, tylko na jednym widziałem stojącą rybę - ale myślę że zdążyły już poschodzić i całe szczęście dla nich . Co do tych zakazów z zabieraniem ryb- na bank by trochę to pomogło . Ktoś napisał o kabinówkach - rzeczywiście- jak na lekarstwo w tym roku ich było - to był pierwszy znak dla nas ,że nie gryzą :P na 11 osób mieliśmy 1 zedzika i chyba ze 2 małe sumki  . 



#3517 OFFLINE   Pajan

Pajan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaStrzegom
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Różański

Napisano 08 czerwiec 2024 - 10:11

To co sie dzieje na tym jeziorze to tragedia. Cale szczescie ze sandacz niebral. Syn naliczyl 180 lodzi a napewno nie wszystkie widzisl. Na pierwsze dni czerwca mafie wedkarskie wykupuja zeswolenia 3 dniowe i czyszcza z sandaczy zbiornik i tak jest kupe lat. Jak trafia na zerowanie to zbiornik jest wyrypany zdrowo. W tamtym toku cos bralo to w tym zrobili nalot. Turawa jedt juz na deskach teraz beda nslotu na inne zbiorniki. Ci ludzie juz na Tyrawe nie przyjada w sierpniu czy pazdzierniku, oni tylko 1-3 czrewca. Okreg powinien przestac sprzedawac zezwolenia 1-3 dni w czerwcu, a moze lepiej by wprowadzic na stale ze do 15 czerwca zakaz zabierania ryb. Napewno by to pomoglo sandacza.

ło Matko co za bzdety, nie udało mi się powstrzymać


  • ORKA lubi to

#3518 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 08 czerwiec 2024 - 11:09

 400 łodzi 10sztuk na głowę i wszystko jasne w  temacie.oczywiscie nie nie my nie zabieramy to ci z tamtej łodzi a tamci też nie zabierają,ptaki i sumy się nie wypowiedzą więc jest na nich


  • psd27 lubi to

#3519 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 09 czerwiec 2024 - 08:21

O zabieraniu nie ma już mowy. Dzisiaj rano ( 04:00)  na południowej stronie jedna kabinówka i 3 na płytkim. Namierzyłem jeszcze jedną łódkę "przyjezdnych" za bojami.



#3520 OFFLINE   elvis

elvis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów

Napisano 13 czerwiec 2024 - 16:14

15 czerwca jest ostatnim dniem ochronnym? Tzn. dopiero od 16-ego można wpływać na płytszą część?