Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

TURAWA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3486 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   ZIKU

ZIKU

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW
  • Imię:Waldemar

Napisano 02 czerwiec 2017 - 12:27

Byłem na otwarciu jeszcze w życiu nie widziałem tylu łodzi na wodzie (ponad 200), jak na parkingu pod galerią...

a rybki no cóż każdy miał siatę w wodzie i nikt nikogo nie kontrolował na wodzie... a przy slipie na rybaczówce pan "strażnik z klapą na piersi" nie zwracał uwagi na liczbę obieranych sandaczy czy obrabianego w okresie ochronnym suma...

oby nie brały tak dalej... takie łowienie nie ma nic wspólnego z wędkarstwem ja zmieniłem wodę.

 

Do panów w nowej ładnej białej łódki z naklejka crezzy "pewnie jakiś team" - pływaliście jak czubki wokół zakotwiczonych łódek - żenada  (myślę że są na naszym forum i pozdrwaiam)



#842 OFFLINE   stoen

stoen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Marcin

Napisano 02 czerwiec 2017 - 13:27

Byłem na otwarciu jeszcze w życiu nie widziałem tylu łodzi na wodzie (ponad 200), jak na parkingu pod galerią...
a rybki no cóż każdy miał siatę w wodzie i nikt nikogo nie kontrolował na wodzie... a przy slipie na rybaczówce pan "strażnik z klapą na piersi" nie zwracał uwagi na liczbę obieranych sandaczy czy obrabianego w okresie ochronnym suma...
oby nie brały tak dalej... takie łowienie nie ma nic wspólnego z wędkarstwem ja zmieniłem wodę.

Do panów w nowej ładnej białej łódki z naklejka crezzy "pewnie jakiś team" - pływaliście jak czubki wokół zakotwiczonych łódek - żenada (myślę że są na naszym forum i pozdrwaiam)

Łódek kolego zdecydowanie mniej niż na otwarciu w roku poprzednim, co do ryb to rzeczywiście trudno znaleść kogoś kto nie połowił. Co do siat, obierania, etyki , strażników, pływania to niestety jeszcze standardy .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#843 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 02 czerwiec 2017 - 14:57

Łowie na nowosądeckich zaporówkach ... niby w tym samym kraju, a jakby inaczej. Nie wiem w czym tkwi fenomen, ale pomimo, że presja jest spora, to takich jaj nie ma. Może na Turawie ryb, albo ludziów więcej :)

#844 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 02 czerwiec 2017 - 15:56

No wiesz....jakbys od 31 grudnia do wczoraj czekał przed mięsnym to też bys mial cisnienie😉 głodni są poprostu.
  • Skalniak lubi to

#845 OFFLINE   German

German

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 02 czerwiec 2017 - 15:56

nikt nikogo nie kontrolował na wodzie... a przy slipie na rybaczówce pan "strażnik z klapą na piersi" nie zwracał uwagi na liczbę obieranych sandaczy czy obrabianego w okresie ochronnym suma...

 

Rano była kontrola i kontrolowali każdego bez wyjątku ;) 

A co zrobiłeś z sprawą obrabianego suma ? Zgłosiłeś to PSR, SSP czy na policję ? Może masz jakieś zdjęcia, świadków ? Czy jak każdy olałeś sprawę i przeszedłeś obok tego obojętnie a teraz żalisz się tym na forum ? Mamy w woj. opolskim ponad 100 społeczniaków, którzy często wpadają na kontrole z Policją. Więc wystarczyło zadzwonić (numer do komendanta SSR w rejestrze) zrobić parę zdjęć gościu by zapamiętał to rozpoczęcie sezonu na długo :)  U mnie takie zachowanie nad wodą nie przechodzi obojętnie. 



#846 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 02 czerwiec 2017 - 17:05

To prawda.

Opolscy strażnicy są OK.

W zeszłym roku zapomniałem ze sobą dokumentów i oprócz tego, że najadłem się troszkę wstydu bo panowie wezwali policję to jeszcze 100 biedniejszy :) 
Oby tak dalej.


  • pawelHERP lubi to

#847 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 07 czerwiec 2017 - 13:56

Jak by kogoś interesowały warunki na Turawie proszę link do kamerki :) 

http://airmax.pl/kamery/turawa


  • chlodnica i German lubią to

#848 OFFLINE   zorro69

zorro69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów

Napisano 07 czerwiec 2017 - 14:12

Panowie wędkarze, a może byśmy wzięli wreszcie przykład z wielu innych kolegów i zaczęli wypuszczać ryby, szczególnie te szlachetne, te które najbardziej cieszą sandacze, okonie, szczupaki. Na Turawie corocznie dokonuje się rzezi może RZEZI będzie dobitniejsze!!! To co widuje i słyszę jest barbarzyństwem, zabijanie tylu ryb to największy przykład głupoty, egoizmu, prostactwa !!!! Łowię od kilku miesięcy w UK ryb jest tak dużo, że złowienie kilku dużych egzemplarzy nie stanowi problemu. Wynika to jedynie z mądrej polityki WYPUSZCZANIA !!!! Turawa jest prawdziwym ewenementem i naszym eldorado, zadbajmy żeby jeszcze była długo..., 



#849 OFFLINE   maguras

maguras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:P

Napisano 07 czerwiec 2017 - 14:36

Na Turawie tłuką rybę do końca grudnia, chyba, że lód nie pozwala na wypłynięcie. Ciągle jedne i te same łodzie, ciekawe komu rozdają te ryby. Na takim zbiornik powinno być NO KILL albo inne ostre ograniczenia. Przykładem może być Dzierżno Duże, za rok można będzie łowić tam z łodzi. To będzie eldorado ;)


  • Voldemort, cabage i German lubią to

#850 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 07 czerwiec 2017 - 15:00

Na Turawie tłuką rybę do końca grudnia, chyba, że lód nie pozwala na wypłynięcie. Ciągle jedne i te same łodzie, ciekawe komu rozdają te ryby. Na takim zbiornik powinno być NO KILL albo inne ostre ograniczenia. Przykładem może być Dzierżno Duże, za rok można będzie łowić tam z łodzi. To będzie eldorado ;)

Jak już muszą brać rybę to jedna na dobę - po sztuce z drapieżnika. Sandacz dozwolone w wymiarze 60-80cm, okoń z 25 - 35cm, szczupak z 60-80 cm ... Zwiększona ilość kontroli i problem z malejącym rybostanem się zmniejszy bardzo. Oby to nie trafiło w prywatne ręce i nie zaczęli odławiać na potęgę....


  • KODZAK1234 lubi to

#851 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 07 czerwiec 2017 - 18:02

Gdy patrze na ten syf w wodzie, gdzie ekolodzy mówią bomba ekologiczna to nie wierzę że te chemikalia  nie zostają w rybach :rolleyes:


Użytkownik KODZAK1234 edytował ten post 07 czerwiec 2017 - 18:03


#852 OFFLINE   Tomus

Tomus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Janik

Napisano 07 czerwiec 2017 - 18:36

Gdy patrze na ten syf w wodzie, gdzie ekolodzy mówią bomba ekologiczna to nie wierzę że te chemikalia  nie zostają w rybach :rolleyes:

Ale te chemikalia nie zniechęcą ludzi do zjadania ryb... a swoją drogą może się nie znam ale wydaje mi się że jest ich znacznie więcej w codziennym, powszechnym naszym pożywieniu ;)


  • G_rzegorz lubi to

#853 OFFLINE   ximus

ximus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 13 czerwiec 2017 - 15:39

Ktoś wie czy na płytkim jeszcze można coś złowić?



#854 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 13 czerwiec 2017 - 15:43

Wyniki niedzielnych zawodów o puchar Janika.

Zawody trwały od 6.00 do 13.00...

http://www.pzw.org.p..._janika_za_nami



#855 OFFLINE   halibut66.5

halibut66.5

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaLubliniec
  • Imię:Darek

Napisano 15 czerwiec 2017 - 18:50

Na Turawie tłuką rybę do końca grudnia, chyba, że lód nie pozwala na wypłynięcie. Ciągle jedne i te same łodzie, ciekawe komu rozdają te ryby. Na takim zbiornik powinno być NO KILL albo inne ostre ograniczenia. Przykładem może być Dzierżno Duże, za rok można będzie łowić tam z łodzi. To będzie eldorado ;)

W Turawie łowie od 20 lat presja jest masakryczna ale w błędzie jesteś kolego ze wszystko w łeb dostaje nikt tam nic nie sprzedaje. yły okresy tłuste były chude .Strażnicy na otwarciu robili kontrole sam ja miałem a znają mnie wiec jest ok . Padały fajne rybki zliczyłem 75,70 x2 , kilka 60 x 3 i kilkanaście pistoletów i wiesz co wszystko wraca do wody tak wędkujemy w Turawie od lat te same łódki. Kochamy tą wode. Pozdrawiam



#856 OFFLINE   German

German

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 22 czerwiec 2017 - 14:22

Jak by kogoś interesowały warunki na Turawie proszę link do kamerki :)

http://airmax.pl/kamery/turawa

 

Można wiedzieć z której strony jeziora jest ta kamerka ? 


  • cabage i Dano. lubią to

#857 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 22 czerwiec 2017 - 14:22

Północna

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
  • cabage lubi to

#858 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 22 czerwiec 2017 - 14:32

Północna

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

A to z dzisiaj...Załączony plik  20170622_092957.jpg   65,21 KB   49 Ilość pobrańZałączony plik  20170622_092957.jpg   65,21 KB   49 Ilość pobrań

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

#859 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 22 czerwiec 2017 - 14:33

A to z dzisiaj...attachicon.gif20170622_092957.jpgattachicon.gif20170622_092957.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

To zielsko wędruje po całym jeziorze, zależne z której strony wieje wiatr.



#860 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 22 czerwiec 2017 - 14:34

Tragedia...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka