Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

TURAWA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3485 odpowiedzi w tym temacie

#1281 OFFLINE   elvis

elvis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów

Napisano 09 kwiecień 2018 - 20:06

Co do stanu wody w tym sezonie.

RZGW Wrocław poinformował mnie ze teraz zbiornikiem Turawa zarządza RZGW Gliwice, oni z kolei nic nie wiedza i odesłali mnie do Kierownika Zbiornika Turawa w Opolu. A kierownik nic nie wie, bo jak to powiedział teoretycznie maja utrzymywać stan 80-82mln m3 ale cytuje „jesteśmy więźniami pogody, a deszczu za wiele nie ma” wiec ile sie uda zgromadzić tyle wody bedzie...

#1282 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 09 kwiecień 2018 - 21:00

Co do stanu wody w tym sezonie.

RZGW Wrocław poinformował mnie ze teraz zbiornikiem Turawa zarządza RZGW Gliwice, oni z kolei nic nie wiedza i odesłali mnie do Kierownika Zbiornika Turawa w Opolu. A kierownik nic nie wie, bo jak to powiedział teoretycznie maja utrzymywać stan 80-82mln m3 ale cytuje „jesteśmy więźniami pogody, a deszczu za wiele nie ma” wiec ile sie uda zgromadzić tyle wody bedzie...

80 mln m2 wody to ogrom, w zeszłym roku było max 70 mln m2



#1283 OFFLINE   elvis

elvis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów

Napisano 10 kwiecień 2018 - 06:24

Zgadza sie 80 to nawet za dużo... w zeszłym roku największy stan był w maju 74, droga na Libawce pod woda. Przydało by sie 70 ale utrzymywane co naj mniej do końca września.

#1284 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 10 kwiecień 2018 - 07:04

Niech pompują, szczupak będzie się miał gdzie wytrzeć :)

#1285 OFFLINE   German

German

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 15 kwiecień 2018 - 16:00

Koledzy podpowiedzcie jak wygląda sprawa pozostawienia łodzi na cały sezon na Rybaczówce.

W tym roku kupiłem sobie większy sprzęt pływający i nie bardzo widzi mi się wozić go i wodować za każdym razem, tym bardziej, że teraz na Rybaczówce zamontowali monitoring. Orientuje się ktoś czy zdarzały się incydenty z kradzieżami / dewastacją sprzętu, czy bez obaw można pozostawić motorówkę z silnikiem ?

Jakie są koszty opłacenia miejsca na sezon ? Czy miejsca są przyporządkowane pod konkretne osoby, czy każdy cumuje, gdzie popadnie ? Ewentualnie może są wokół jeziora jakieś inne miejsca, gdzie można bez obaw pozostawić sprzęt ?

 

http://www.pzw.org.p..._rybaczowka.pdf

 

Tu masz cennik jaki obowiązuje na Rybaczówce w tym roku. Ceny poszły trochę w górę, ponieważ zostało zamontowanych kilka wysokiej jakości kamer. Będzie jeszcze kamera dostępna dla wędkarzy z podglądem na żywo, więc będzie można obserwować o każdej godzinie co się dzieje z łodzią (obecnie strona internetowa jest w budowie). Obraz z kamer jest zapisywany ileś dni w wstecz, więc gdyby wydarzył się jakiś incydent zawsze będzie możliwość sprawdzenia kto grzebał przy łodzi. Ponad to został wykopany rów dzięki któremu można spokojnie wodować łódź przy niskim stanie wody jesienią.



#1286 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 15 kwiecień 2018 - 18:17

Kurczę ale lipa. Czyli teraz jeszcze doszła opłata za wodowanie łódki. dotychczas był zapis że dla PZW Opole slipowanie GRATIS, dla pozostałych 10 zł. Nie dość że opłaty za kartę poszły w górę to teraz to.

#1287 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 15 kwiecień 2018 - 20:09

Podobno Rybaczówka weszła w komitywę z kimś, zainwestowali trochę kasy więc nie ma co się dziwić że  wprowadzili opłaty... Z drugiej strony co roku dokładają kilka złotych do karty więc bynajmniej dla miejscowych mogło by być za darmo... Ale jeżeli ma to przyszłościowo poprawić warunki na Rybaczówce to jestem za. Rozmawiałem w piątek z jakąś panią z Rybaczówki i powiedziała że kończą parking więc coś się dzieje... :) No i o ile się nie mylę to robili jakiś kanał jesienią , żeby można było wypływać na jezioro przy niskim stanie wody.



#1288 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 15 kwiecień 2018 - 20:34

Podobno Rybaczówka weszła w komitywę z kimś, zainwestowali trochę kasy więc nie ma co się dziwić że wprowadzili opłaty... Z drugiej strony co roku dokładają kilka złotych do karty więc bynajmniej dla miejscowych mogło by być za darmo... Ale jeżeli ma to przyszłościowo poprawić warunki na Rybaczówce to jestem za. Rozmawiałem w piątek z jakąś panią z Rybaczówki i powiedziała że kończą parking więc coś się dzieje... No i o ile się nie mylę to robili jakiś kanał jesienią , żeby można było wypływać na jezioro przy niskim stanie wody.



Wiesz tez jestem za, żeby było fajniej i przyjemniej.

Składkę na zagospodarowanie wód podnieśli o 16,5% rok do roku w PZW Opole. To jest bardzo duża podwyżka. Dlatego tym bardziej chociaż to wodowanie powinno być gratis dla miejscowych.

Użytkownik Hermano edytował ten post 15 kwiecień 2018 - 20:56

  • cabage lubi to

#1289 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 16 kwiecień 2018 - 06:03

A co to znaczy dla miejscowych czy nie miejscowych. Czy drogi bydowane są z pieniędzy miejscowych? Czy elektrownia Opole budowana jest z pieniędzy miejscowych. Czy samo Jezioro Turawskie powstało z pieniędzy miejscowych. Trzeba skończyć z jakimikolwiek przywilejami. Era komuny dawno się skończyła. Jestem za zniesieniem wszystkich przywilejów....trzynastki, czternastki, deputaty, barburki, i wszystkiego za co płacą wszyscy.
Zarobiłeś - twoje. Nie zarobiłeś - obchodzisz się smakiem.

Jak to mówią na Podhalu za darmo to po ryju nie dostaniesz.
  • Jeziorm 1 i giaur27 lubią to

#1290 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 16 kwiecień 2018 - 06:37

Naprawdę nie masz się co denerwować. Jak zabierasz głos to napewno wiesz jak było na Turawie wcześniej. Jakie były regulaminy i opłaty.

Powtórzę zapis z cennika z 2017 i wcześniej.
1. Opłata za slipowanie jednostek pływających dla członków PZW Opole - Gratis
2. Opłata za slipowanie jednostek dla pozostałych - 10 zł.

Nie napisałem nic nowego. Jeśli Ci uraziłem to przepraszam. Chociaż to nie ja wymyśliłem ten zapis.

Jak dla mnie to niech dla wszystkich będzie darmo. Ja jeżdżę na Warte do Częstochowy na pstrągi. Tutaj w okolicach Opola spotykam chłopaków na tablicach SC. Także gościnność na pierwszym miejscu.

Podsumowując - szkoda ze zmienili regulamin i cennik i teraz już nikt darmo nie będzie wodował.

#1291 OFFLINE   Damiano

Damiano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 17 kwiecień 2018 - 07:27

A co to znaczy dla miejscowych czy nie miejscowych. Czy drogi bydowane są z pieniędzy miejscowych? Czy elektrownia Opole budowana jest z pieniędzy miejscowych. Czy samo Jezioro Turawskie powstało z pieniędzy miejscowych. Trzeba skończyć z jakimikolwiek przywilejami. Era komuny dawno się skończyła. Jestem za zniesieniem wszystkich przywilejów....trzynastki, czternastki, deputaty, barburki, i wszystkiego za co płacą wszyscy.
Zarobiłeś - twoje. Nie zarobiłeś - obchodzisz się smakiem.

Jak to mówią na Podhalu za darmo to po ryju nie dostaniesz.

 

Czytam i przecieram oczy :blink: trzeba skończyć z jakimikolwiek przywilejami :( przecież nikt nie urodził się górnikiem, hutnikiem, pracownikiem państwowym czy którymś innym. Każdy jest kowalem swojego losu :ph34r: i ma wybór czy iść do państwowej roboty, czy naginać na łopacie. Każda robota musi mieć swoje wynagrodzenie i profity. Fakt faktem czasami okazuje się że w którymś segmencie jest przesycenie, ale tak skonstruowany jest ten świat i nikt nikomu nie broni pójść i spróbować tego "miodu" a pamiętajmy że WSZĘDZIE DOBRZE GDZIE NAS NIE MA

Pozdro



#1292 OFFLINE   elvis

elvis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów

Napisano 18 kwiecień 2018 - 11:18

coś słabo gromadzenie wody im wychodzi... 

 

Po kiego czorta było kopanie rowów do tarlisk za syrenką, tam ledwo 30cm wody. Przez jesień znowu piachu na niesie i cała robota w pi...



#1293 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 18 kwiecień 2018 - 13:13

coś słabo gromadzenie wody im wychodzi... 

 

Po kiego czorta było kopanie rowów do tarlisk za syrenką, tam ledwo 30cm wody. Przez jesień znowu piachu na niesie i cała robota w pi...

a to nie kopali rowów tylko obok Rybaczówki ? :) ?



#1294 OFFLINE   morales

morales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów

Napisano 18 kwiecień 2018 - 13:23

A to nie pogłębiali przy slipie Syrenki ?



#1295 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 18 kwiecień 2018 - 13:26

A to sam nie wiem :) ?



#1296 OFFLINE   German

German

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 19 kwiecień 2018 - 19:15

 

a to nie kopali rowów tylko obok Rybaczówki ? :) ?

Nie, na Rybaczówce wykopali kanał, który umożliwia wypływanie łodzią przy bardzo niskim stanie jeziora. A oprócz tego wykonali jeszcze dwa przekopy, dzięki którym ryba może wpłynąć do tarlisk przy Syrence oraz na Relaksie.

 

A to nie pogłębiali przy slipie Syrenki ?

Przy slipie od Syrenki nic nie robili.


  • cabage lubi to

#1297 OFFLINE   elvis

elvis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 11:11

Fakt jest taki że jak na tą porę roku mamy najniższy stan wody od dobrych 5-6 lat. Wystarczyło że zmienił się zarządca i nikt nic nie wie, każdy umywa ręce. W dodatku jakieś durne tłumaczenia i naginanie rzeczywistości aby rozmyć swoje błędy. Są to osoby na stanowisku Państwowym i za swoje decyzje powinni ponosić odpowiedzialność. 

 

Właśnie wróciłem z Turawy, z ciekawości poszedłem zobaczyć na tarliska za syrenkę. Po jednej stronie wody 20-30 cm, po drugiej do 50. Jak ryba ma się tam wytrzeć? Co więcej, jak później narybek ma przetrwać... Za 8-10 tygodni wszystko skiśnie, odetnie dopływ wody i po temacie. Ręce opadają... Pluskało się już kilka dużych czarnych leszczy... Z grzbietami ponad lustrem wody....



#1298 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 24 kwiecień 2018 - 16:30

Leszcz już się tarł, aż kipiała woda. Byłem wcześnie rano i późno wieczorem od zmroku. Można mi nie wierzyć ale widziałem sztuki po 70- 80cm a nie wiem czy nie więcej !! Widok niesamowicie wspaniały. Takie 40-50 to jak uklei nad odrą... SZOK !!


  • stoen lubi to

#1299 OFFLINE   Perszing

Perszing

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 22:38

Witam podpowiedzcie gdzie na początku maja stanąć za leszczem Dziękuję Pozdrawiam

#1300 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 24 kwiecień 2018 - 22:53

Witam podpowiedzcie gdzie na początku maja stanąć za leszczem Dziękuję Pozdrawiam

Ryba jeszcze się dobrze nie wytarła, może dać jej spokojnie zrobić swoje ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych