Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

TURAWA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3485 odpowiedzi w tym temacie

#1881 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 02 czerwiec 2019 - 16:33

Niestety ale przykre jest to co się działo przez 2 dni... ryby brały, zabawa świetna, rozumiem ze można zabrać 1-2 ryby żeby skosztować z rodzina, ale każda osoba na łódce po komplecie? 2 razy dziennie przez cały weekend??

To samo było pod koniec roku 2018 niestety.

Użytkownik Hermano edytował ten post 02 czerwiec 2019 - 16:36


#1882 OFFLINE   dawca

dawca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaSilesia
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Z.

Napisano 02 czerwiec 2019 - 16:52

Naprawdę spodziewaliście się, że będzie inaczej...? Jest garstka tych, którzy wypuszczają, reszta uspokajając sumienie regulaminem deletktuje się pysznym, białym chudym mięskiem...:(
  • lopez77m lubi to

#1883 OFFLINE   generał1

generał1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 02 czerwiec 2019 - 17:09

Szczerze to tak trochę nie wierzę ze aż tak ten sandacz gryzl . Jeśli bylo tyle łódek co w tam tym roku to był dobrze wyploszony

#1884 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 02 czerwiec 2019 - 17:11

Naprawdę spodziewaliście się, że będzie inaczej...? Jest garstka tych, którzy wypuszczają, reszta uspokajając sumienie regulaminem deletktuje się pysznym, białym chudym mięskiem...:(

Wiesz, ku Twojemu zdziwieniu odpowiem - Tak, spodziewałem się czegoś innego - przecież są już inne czasy, fora internetowe itp, inna świadomość wędkarzy.
Ja sobie odpuściłem ten weekend na Turawie bo jak wielu z nas nie lubię tłoku, ale byłem na Turawie na spacerze obejrzeć co i jak. Widziałem ogrom ludzi i samochodów na przeróżnych tablicach rejestracyjnych z całej Polski. Myślałem, ze ludzie przyjechali połowić dla hobby na jedno z lepszych łowisk sandacza w naszym kraju. Widać się myliłem, większość przyjechała po mięso, a ich gadanie wszem i wobec ze są za C&R o d.... rozbić.

Użytkownik Hermano edytował ten post 02 czerwiec 2019 - 17:14


#1885 OFFLINE   Damiano

Damiano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 02 czerwiec 2019 - 18:24

Wiesz, ku Twojemu zdziwieniu odpowiem - Tak, spodziewałem się czegoś innego - przecież są już inne czasy, fora internetowe itp, inna świadomość wędkarzy.
Ja sobie odpuściłem ten weekend na Turawie bo jak wielu z nas nie lubię tłoku, ale byłem na Turawie na spacerze obejrzeć co i jak. Widziałem ogrom ludzi i samochodów na przeróżnych tablicach rejestracyjnych z całej Polski. Myślałem, ze ludzie przyjechali połowić dla hobby na jedno z lepszych łowisk sandacza w naszym kraju. Widać się myliłem, większość przyjechała po mięso, a ich gadanie wszem i wobec ze są za C&R o d.... rozbić.

 

szczerze mówiąc to spodziewałem się takiej rzeźni i też odpuściłem "pierwszy szał" może w środe będzie spokojniej to zawitam nad "wielką wodą"  a Turawskie C&R to tylko ładnie wygląda na ekranie komputera



#1886 OFFLINE   dawca

dawca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaSilesia
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Z.

Napisano 02 czerwiec 2019 - 19:25

Wiesz, ku Twojemu zdziwieniu odpowiem - Tak, spodziewałem się czegoś innego - przecież są już inne czasy, fora internetowe itp, inna świadomość wędkarzy.
Ja sobie odpuściłem ten weekend na Turawie bo jak wielu z nas nie lubię tłoku, ale byłem na Turawie na spacerze obejrzeć co i jak. Widziałem ogrom ludzi i samochodów na przeróżnych tablicach rejestracyjnych z całej Polski. Myślałem, ze ludzie przyjechali połowić dla hobby na jedno z lepszych łowisk sandacza w naszym kraju. Widać się myliłem, większość przyjechała po mięso, a ich gadanie wszem i wobec ze są za C&R o d.... rozbić.


Niestety, chciałbym żeby było inaczej ale po prostu nie mam już większych złudzeń... Facebook, grupy, fora to jedno, a szara rzeczywistość drugie. Tylko tyle, gratulacje dla tych którzy połowili :)

#1887 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 02 czerwiec 2019 - 19:28

Rzeźnia, ale dzisiaj już dużo spokojniej. Z braniami również.



#1888 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 02 czerwiec 2019 - 20:15

A najgorsze to że duże ryby już do wody nie wracają...

#1889 OFFLINE   ŻoliborzFishingTeam

ŻoliborzFishingTeam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 czerwiec 2019 - 20:32

Po pierwsze kazdy ma Prawo wzgledem limitow dziennych zabrac regulaminowe ryby i nic nikomu do tego. Po drugie C&R to idea wyznawana prze to forum wedkarskich celebrytow znamych testerow itd a jak przychodzi co do czego to kazdy wie jak jest.
  • rapek, count_martin3z i szczupak1 lubią to

#1890 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 02 czerwiec 2019 - 21:41

OK,OK, gdyby chodziło tylko o regulaminowy limit, to nie było by problemu.



#1891 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 02 czerwiec 2019 - 21:56

Moje wszystkie wróciły do wody, w tym 75 i 79cm. Dwoch poznanych forumowiczów też uwalnialo ryby.



#1892 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 02 czerwiec 2019 - 22:39

Wrzucajcie fotki do stosownego wątku , niech ożyje z początkiem sezonu  :) .



#1893 OFFLINE   Damiano

Damiano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 03 czerwiec 2019 - 06:17

OK,OK, gdyby chodziło tylko o regulaminowy limit, to nie było by problemu.

 

wydaje mi się że i tak regulamin na niektórych wodach i w poszczególnych okresach jest zbyt hojny i mało opiekuńczy.



#1894 OFFLINE   elvis

elvis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów

Napisano 03 czerwiec 2019 - 09:52

Po pierwsze kazdy ma Prawo wzgledem limitow dziennych zabrac regulaminowe ryby i nic nikomu do tego. Po drugie C&R to idea wyznawana prze to forum wedkarskich celebrytow znamych testerow itd a jak przychodzi co do czego to kazdy wie jak jest.


Bo pół polski od 1 stycznia głodowało i dopiero teraz jest co do garnka włożyć...
Póki w głowach się nie zmieni nam zostaje tylko ponarzekać na forum
  • daz wroc lubi to

#1895 OFFLINE   ŻoliborzFishingTeam

ŻoliborzFishingTeam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 czerwiec 2019 - 12:13

Bo pół polski od 1 stycznia głodowało i dopiero teraz jest co do garnka włożyć...
Póki w głowach się nie zmieni nam zostaje tylko ponarzekać na forum

A co to ma wspólnego? Może i nie ma ale ma prawo od 1 czerwca do 31 grudnia zabrać każdego dnia dwa Sandacze według RAPR i nic nikomu do tego



#1896 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 czerwiec 2019 - 12:20

A co to ma wspólnego? Może i nie ma ale ma prawo od 1 czerwca do 31 grudnia zabrać każdego dnia dwa Sandacze według RAPR i nic nikomu do tego

 

Jasne, grzybów też można zabrać ile wlezie więc noszą wiadrami do zrzygania, jak można to trzeba zabrać...



#1897 OFFLINE   Kruk Op

Kruk Op

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 03 czerwiec 2019 - 12:34

Witam Wszystkich,

to co się działo w Turawie przez weekend to nie można nazwać łowieniem, to jest Q.. rzeż niewiniątek, kultury wędkarskiej brak 

dorośli ludzie zachowują się jak dzieci jak by w życiu sandacza nie jedli paranoja, wstyd i żenada, a tekst "wyjazd musi się zwrócić" powinni sobie wydziarać na czołach, BIDNA BRUDNA TURAWA 



#1898 OFFLINE   ŻoliborzFishingTeam

ŻoliborzFishingTeam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 czerwiec 2019 - 12:47

Jasne, grzybów też można zabrać ile wlezie więc noszą wiadrami do zrzygania, jak można to trzeba zabrać...

 

Każdy działa zgodnie ze swoimi potrzebami i przekonaniami.

Witam Wszystkich,

to co się działo w Turawie przez weekend to nie można nazwać łowieniem, to jest Q.. rzeż niewiniątek, kultury wędkarskiej brak 

dorośli ludzie zachowują się jak dzieci jak by w życiu sandacza nie jedli paranoja, wstyd i żenada, a tekst "wyjazd musi się zwrócić" powinni sobie wydziarać na czołach, BIDNA BRUDNA TURAWA 

Czy stwierdzasz brak kultury na podstawie tego że ludzie postępowali w zgodzie z regulaminem i zabierali złowione ryby z łowiska???



#1899 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 czerwiec 2019 - 12:47

PZW Opole podchodzi do Turawy jak do klasycznego zbiornika komercyjnego.

Podobno milion na zarybienia - robi swoje. Ale fakt to co w ludzi wstępuje jest trochę przerażające... :]



#1900 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 czerwiec 2019 - 12:51

Każdy działa zgodnie ze swoimi potrzebami i przekonaniami.

Czy stwierdzasz brak kultury na podstawie tego że ludzie postępowali w zgodzie z regulaminem i zabierali złowione ryby z łowiska???

 

Wiesz o co chodzi, jak masz 4 ryby z weekendu po 60-80 cm to naprawdę sporo mięsa, możesz ... ale po prostu - PO CO? 

Nie jestem ortodoksyjny sam zabrałem 1 rybę z niedzieli i O.K.  po prostu to trochę dziwne, a wiem że zobaczę tych ludzi w przyszły weekend... 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych