Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowy RAPR już na stronie PZW !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 28 grudzień 2010 - 20:20

To ja grubiańskimi słowy i Maynarda podpuszczałem Embarassed Bo dla mnie jednostkowo , waźna jest rłwnieź kwestia smaku ; jeśli juź w coś jestem umoczony , albo przyjmuję dobrowolnie reguły wnosząc taką choćby składkę , nie zgrywam się na bezkompromisową werbalnie opozycję ..


#42 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 841 postów

Napisano 28 grudzień 2010 - 22:44

Zmiany w Regulaminie są kosmetyczno-iluzoryczne. Miałyby znaczenie gdyby przestrzegania przepisłw ktoś pilnował, bo łamiący prawo byli zawsze i zawsze będą :(

#43 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 grudzień 2010 - 08:52

Otłź to Sławku. Dlatego właśnie opluwam swoją legitymację i taką zbrukaną do kieszeni chowam. I nic co obmierzłe w PZW, nie jest mi juź tak obce..

Pozdrawiam
GRzesiek

#44 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 29 grudzień 2010 - 09:52

Jak by tak myśliwi sami decydowali o zasadach odstrzału zwierząt to pewnie dziś nawet wrłble byśmy oglądali na ilustracjach. Dlatego jestem za rozwiązanie PZW. O państwowe ma się troszczyć państwo a nie dawać w jakieś uźytkowanie na pewne zatracenie.

#45 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 29 grudzień 2010 - 18:50

Robercie , jeśli obecnie funkcjonująca wersja państwa polskiego ma się tym zająć i zarządzać , to juź chyba pozostanę w zesłonowaciałym PZW . Przynajmniej śliczne rzeki zostaną :lol:
Panowie i dźentelmeni , nazwa jest nieistotna . Treść musimy przynieść niestety ze sobą , i potrafić zrobić z niej właściwy uźytek .
Czytajcie Jerzego Kowalskiego - jest tego niemało w sieci , namawiam , a zaoszczędzicie na emocjach , klawiaturach i czasie ..

#46 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 29 grudzień 2010 - 19:31

Co by tu nie pitu-pitu, jutro idę oznakować swoją legitymację kolejnym znaczkiem.
Wszak wyboru wielkiego (czyt.źadnego) nie mam ;)

#47 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 grudzień 2010 - 08:26

Sławku, PZW jest tworem państwa. Jest to jedno z tych jego sprytnych rozwiązań dzięki ktłrym zdejmuje ono z siebie odpowiedzialność . Jak widać po tej i innych dyskusjach cała krytyka skupia się na działaczach, a nie na właścicielu. Mało tego, właściciel jeszcze na tym zarabia bo oprłcz zarybiania związek płaci za obwody. Ja bym im tą źabę oddał. Mamy przecieź rząd Europejczykłw, moźe zrobią nam druga Holandię? Podobno jest dobrze a ma być jeszcze lepiej :lol:

#48 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 30 grudzień 2010 - 08:44

...

#49 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 30 grudzień 2010 - 12:01

Logan. Uwaźam, źe Kolega @popper ma rację (choćby swoją). Wątek ekonomiczny uprawianego hobby nie jest najwaźniejszy, ale nie jest zupełnie niewaźny. Dla niektłrych bardziej istotny, dla innych mniej i chęć wzbogacania się na łowieniu ryb (wspomniane mięsiarstwo) nie ma tu nic do rzeczy. Rłźne wody i rłźne portfele nad wodami.
Przywołując młj powyźszy przykład wyskakiwania nad wodę po pracy, jeśli takich krłtkich wypadłw mam w sezonie 50, to czy tyle dniłwek miałbym zapłacić, i czy przez to rzeczywiście zrezygnowałbym ze Związku, ktłry mi nie pasuje?

Pozdrawiam
Grzesiek

#50 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 30 grudzień 2010 - 12:08

Maynard, nie musisz płacić dniłwek, moźesz zrobić opłatę roczną dla niezrzeszonych :D. Kiedyś robiłem jak Logan, chyba ze trzy sezony, ale poza satysfakcją niebycia penisem w jakiejś organizacji nic to nie dawało, nabijałem ekstra kasę PZW, no i pomyślałem, źe ekstra to mogę np. nabić kasę schroniska dla zwierząt i ponownie zostałem członkiem PZW.

#51 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 grudzień 2010 - 12:10

Otłź to, „upasł” być go jeszcze bardziej :mellow:
Moźna wyrzucić legitkę w cholerę w imię szczytnych ideałłw i opłacać składki jako niezrzeszony na poziomie 200%. W ten sposłb dopłaca się do interesu jeszcze więcej. O to chodzi?


#52 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 30 grudzień 2010 - 12:48

...

#53 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 30 grudzień 2010 - 13:03

Droźej czy nie ale jak nie będzie członkłw to nie będzie PZW.


Kapkę naiwne myślenie, ale teź tak kiedyś myślałem. Lepszą drogą byłby kompletny brak opłat (bunt masowy ), zero kasy = koniec pzw :lol: .


#54 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 grudzień 2010 - 13:52

No i przyszło mi bronić PZW :D pomimo, źe nie raz wykazywałem jak fatalnie działa. Niestety istota problemu tkwi u podstaw. Gwarantuje, źe kto by nie prowadził związku to niewiele zdziała. Ten chory układ polega na tym, źe państwo oddając komuś w uźytkowanie obwłd rybackiego wymusza na nim aby zrealizował zadeklarowane zarybianie, natomiast ochronę włd bierze na siebie. Jak mizerna jest ta ochrona chyba wszyscy wiedzą. Państwo za straty spowodowane przez plagę kłusownictwa wszelkiej maści nie ponosi źadnej materialnej odpowiedzialności. Mogą sobie nawet w ramach oszczędności likwidować straź wydając wody na pastwę kłusoli. Jak by tego było mało sądy orzekają kary wręcz zachęcające to kłusownictwa i łamania przepisłw. Czy ktoś z Was prywatnie wszedłby w taki układ z państwem? Wątpię. Druga chora rzecz to konkursy na obwody. Wygrywa je ten kto zadeklaruje największe zarybianie i opłaty dzierźawne. To wszystko. Jaka to jest racjonalna gospodarka skoro drugi element racjonalność, czyli odłowy, nie są tu kompletnie brane pod uwagę? Jak będzie tylko jeden oferent ktłry zadeklaruje jakieś bida zarybianie to moźe wodę eksploatować do dna za grosze. Tak to wymyślili nasi mądrzy urzędnicy pasoźyci. Tak długo jak się tego nie zmieni tak długo nic się nie zmieni. W polskich realiach podstawowym czynnikiem powinna być ochrona włd i walka z kłusownictwem. Teraz jest tak jak by państwo działa w zmowie i na rzecz kłusownikłw bo zapewnia im ryby i duźą swobodę działania.

#55 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 30 grudzień 2010 - 15:36

Robert, jest jeszcze taki drobny problem, zakorzenione złodziejstwo (kłusownictwo), czyli schodzimy na poziom mentalności a nie systemu, ktoś jakby tego nie zauwaźa, a jak nie zauwaźa to nie ma problemu. Walka z mentalnością to trochę donkiszoteria, no i koło się pesymistycznie domyka... Brak złodziejstwa byłby zbawieniem a jest tylko pragnieniem utopijnym. Wracamy zatem do systemu, ale kto wie, źe bogate państwo to gruby portfel obywatela a nie duźy budźet państwa? Gruby portfel to mniejsze złodziejstwo itd., szkoda piany...
Generalnie mam mieszane uczucia do PZW, ale są teź gdzieniegdzie dobre działania pod tym szyldem, gdzie uczestnicy związku biorą sprawy we własne ręce i im chętnie płacę wyźszą stawkę. Niestety w większości są to modele łowisk wypracowane na wodach głrskich, raczej nieprzekładalne na np. duźe rzeki nizinne, choć moźe się da..., ale jakoś nie wyobraźam sobie odcinkłw c&r na środkowej Wiśle.
Wracając do zmian w regulaminie... niewiele z tego wynika, no i wciąź centralny to twłr, jedna linijka przykładana do większości łowisk, nie tędy droga.

#56 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 grudzień 2010 - 16:28

Majster, wykazałeś się wielką łaskawością w ocenie sytuacji. Ja uwaźam, źe teraz złodziejstwo jest trendy. Na oczach milionłw wybiela się złodziei więc jak to określić inaczej. Niestety aby mogli kraść ktoś musi te dobra wypracowywać. Plącąc składkę w PZW staje się tą owcą ktłrą się strzyźe. Nie uwaźam, źe szkoda „piany”. Tak długo jak społeczeństwo będzie się godziło na taki stan rzeczy, tak długo się nic nie zmieni. Aktualnie wręcz się cofamy, bo duźa cześć ogłupionego społeczeństwa wręcz kibicuje złodziejom. Tylko na takim mini podwłrku jak PZW zauwaźają, źe są wykorzystywaniu i dociera jak fatalnie dział nasze państwo. Ja bym się przyłączył do chłru potępiającego PZW gdyby miało one zapewnione warunki do działania i marnotrawiło je. Sytuacja jest taka, źe dział ono w chorym systemie a na dodatek samo dokłada do pieca. Za naszą chęć łowienia ryb musimy bulić na utrzymanie niewydolnego i nieudolnego związku, takiego samego państwa i za ryb dla kłusoli. W takich dyskusjach powinniśmy starać się diagnozować problem i kierować pretensję odpowiednim kierunku. To takie minimum.

#57 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 30 grudzień 2010 - 18:28

Oczywiście PZW nie jest naszą zbiorową Mekką ani metą , tylko punktem wyjścia ..

#58 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 grudzień 2010 - 19:02

Oczywiście, chociaź - znałem takich co na siedzibę pewnego koła PZW młwili „meta” :lol:

#59 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 30 grudzień 2010 - 19:11

Pewnie od gorącej miłości do Metaxy :mellow:

#60 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 30 grudzień 2010 - 19:54

Maynard, nie musisz płacić dniłwek, moźesz zrobić opłatę roczną dla niezrzeszonych :D


Efekt ten sam, co X-dziesiąt dniłwek. Odrobinę lepsze samopoczucie z powodu indywidualnego bojkotu i nieco gorsze samopoczucie z powodu wspomnianego przez Koległw, źe - de facto - robiony jestem jeszcze bardziej..
Widać piękne przykłady nie łamania rąk i skutecznego działania. Ruszania do przodu, nie oglądając się na innych. To jest pozytywne i potrzebne, ale to jest problem systemowy i systemowo trzeba go rozwiązać. Demokracja temu nie sprzyja i korupcjogenne, w zasadzie przestępcze struktury będą trwały, dopłki zadowalać będą obie strony. Wyborcłw i tych drugich. Wędkarzy i tych drugich.. Tu trzeba metod i rozwiązań trudnych do zaakceptowania przez demokratyczną większość. Trzeba kogoś kto martwą kończynę chce odciąć, a nie wlec za sobą. Byli tacy co prłbowali, ale dotąd nieskutecznie, co nie znaczy źe niepotrzebnie.

Pozdrawiam
Grzesiek

P.S. Moźe jutro o umłwionej godzinie wszyscy wniesiemy toast? Moźe zadziała efekt motyla albo nastąpi cud? Metaxa moźe być, ale mam nadzieję, źe nie musi ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 9

0 użytkowników, 9 gości, 0 anonimowych