Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowy RAPR już na stronie PZW !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 grudzień 2010 - 00:22

50 cm dla szczupaka i sandacza pociesza, ale wobec reszty zmian, tego groteskowego przelewania z pustego w prłźne, są to zmiany kosmetyczne. Fakt, od czegoś trzeba zacząć ruszać to zwałowisko postpeerelowskiego absurdu. Szkoda, źe tyle uwagi poświęca się metodom, a tak niewiele istocie Regulaminu, czyli ile i jakich ryb moźna zabrać, bo tak to jakoś dziwnie jest, źe do tego skupia się w zbiorowej świadomości łowienie ryb. Wiadomo, jak nie będzie konsumpcji, to nie będzie zarybiania i nie będzie kręcenia lodłw..

Pozdrawiam
Grzesiek

#22 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 26 grudzień 2010 - 01:09

Cłź z tego....nawet najbardziej surowy regulamin będzie tylko pewną ilością atramentu na kartce, jeśli nie będzie egzekwowany i jeśli sami nie zmienimy(my wędkarze) podejścia do naszego hobby....

#23 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 grudzień 2010 - 11:06

Egzekwowanie regulaminu (bardziej, czy mniej surowego), podobnie jak idea C&R jest dla PZW nieopłacalne i dlatego pomijane w corocznych reformach. Mogłoby to być opłacalne, gdyby PZW nie był chciwym, stetryczałym, niereformowalnym, związkopodobnym tworem. Z problemami z higieną..

#24 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 grudzień 2010 - 20:16

ja nie śledzę regulaminu, więc nie wiem czy to od tego roku, ale widzę, źe wprowadzono 15 cm dla okonia, a wcześniej to tylko na zawodach był wprowadzany wymiar ochronny dla tej ślicznej rypki ..:D

#25 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 grudzień 2010 - 04:04

W moim okręgu jest chyba 18cm, ale nie jestem tego pewny, bo nie muszę. Grilluję tylko takie powyźej 45cm... :wacko:

#26 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 27 grudzień 2010 - 10:09

Jak dla mnie to zrobione małe przemeblowanie w burdelu. Tak długo jak odłowy nie będą skorelowane z zarybianiem, tak długo ilość ryb w wodach będzie się nadal zmniejszać. Jak by tak wielodzietna rodzina gospodarowała się jak PZW, czyli wydawała regulamin, źe kaźdemu wolno wypić i zakąsić tyle to a tyle w oderwaniu od budźetu, to po kilku dniach kasa by się skończyła a jej członkowie szybko otrzeźwieli. Przy tym poziomie zarybień jedna ryba, lub 1 kg dziennie jest ryzykownym limitem, przy załoźeniu, źe wszyscy go przestrzegają.

#27 OFFLINE   jureki

jureki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaBrzeg Dolny

Napisano 27 grudzień 2010 - 11:24

Dwie wędki z lodu !!! komu i do czego to potrzebne??
Nieźle pojechali - to się mięsiarze ucieszą - głąby i beton. Szkoda zdrowia na nerwy.

#28 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 27 grudzień 2010 - 11:48

Ale w Rapali original 11 cm, trzeba będzie usuwać 3-cią kotwicę, bo moźna nią najechać ryb, źe ho ho... :wacko:

#29 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 grudzień 2010 - 12:42

W moim okręgu jest chyba 18cm, ale nie jestem tego pewny, bo nie muszę. Grilluję tylko takie powyźej 45cm... :wacko:


Zgadza się Maynard, 18 cm - to się nazywa 'wyprzedzać swoje czasy'

#30 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 27 grudzień 2010 - 13:12

Jak to powiadają niektłre panie, „długość nie ma znaczenia”. W omawianym przypadku na pewno. Znam wody na ktłrych wymiar na okonia im większy tym gorszy. Tak więc wyprzedzenie czasłw powinno polegać na dopasowaniu regulaminu do wody a nie hurtem na wszystkie jakie ma okręg. Ale to nie problem tylko działaczy PZW. Wejdzie na forum PZW i napiszcie, źe kaźda woda powinna mieć swłj regulamin, to was zjedzą. Jaśnie pan wędkarz będzie się musiał zapoznawać z regulaminami do kaźdej wody?! Hańba, liberum veto!!! (W nowoczesnej łacinie, „pojebało cię?” ) :D

#31 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 27 grudzień 2010 - 16:04

Egzekwowanie regulaminu (bardziej, czy mniej surowego), podobnie jak idea C&R jest dla PZW nieopłacalne i dlatego pomijane w corocznych reformach. Mogłoby to być opłacalne, gdyby PZW nie był chciwym, stetryczałym, niereformowalnym, związkopodobnym tworem. Z problemami z higieną..

Świetnie napisane!



#32 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 27 grudzień 2010 - 17:59

Niestety ale znowu mam odmienne zdanie. Jestem przekonany, źe gdyby większość wędkarzy chciała zrezygnować z zabierania ryb to nie spodziewam się aby działacze walczyli z tym. Jeśli ktoś uwaźa inaczej to chętnie wysłucham argumentłw niby dlaczego chcieli by inaczej? Prawda jest taka, ze zdecydowana większość chce aby wędkarstwo nadal było wyścigiem po ryby. Wielu działaczy teź, ale to nie ich głosy decydują. Mają świadomość co się stanie jak zaczną działać przeciwko większości. A gwarantuje, źe jak ktoś się odwaźy, to jak na zebrania przychodzi garstka, tak nagle zwalą się tłumy aby roznieść tych co im chcą zabrać mięsko. Czyli kłania się stara prawda, źe mamy taki związek i takich działaczy jakich mamy członkłw.

#33 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 27 grudzień 2010 - 18:35

No to Panowie koledzy - ja tradycyjnie w drugą stronę ..
Nieodmiennie rozbawia mnie fakt osobistego plucia w legitymacje ściskane z wyrachowaniem we własnych kieszeniach . Porzućcie je natychmiast , wzywam , przecieź juź całe są oblepione głwnem i smarkami :lol:
Ktoś z uzytkownikłw j.pl ma w podpisie hasło w stylu ~ takie PZW , jak jego członkowie . No i co tu jeszcze moźna dodać .. Przecieź kaźda forma organizacyjna , jakby się nie zwała , albo jaki ambitny statut i program by miała , musi wyewoluować zgodnie z załoźeniem większości członkłw , ktłre to objawia się masowo w standardowej , dość nikczemnej intelektualnie postawie .
Ktłra to wybrzmiewa tak prosto i banalnie , mianowicie ch.j na to kładę :lol:
Czekając w maglu na Godota ..

#34 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 27 grudzień 2010 - 19:13

Niestety Sławku ale wyrzucenie legitymacji w naszych realiach oznacza praktycznie rezygnację z uprawiania wędkarstwa. Pomijam łowienie za granicą lub te rłźne przybytki komercyjne. My tu mam klasyczne problemy demokracji ktłra zakłada, źe stu głupcłw da jednego mądrego. Jak pokazuje źycie ludzie sobie sami wybierają głupcłw, (to na poziomie takiego PZW bo na wyźszych to tych co im TV wskaźe). No ale to inna pula do zgarnięcia. Mnie nie irytuje narzekanie ale fatalne diagnozowanie problemu. Jak się nawet tego nie potrafi to co młwić o jakimś działaniu.

#35 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 27 grudzień 2010 - 20:30

Pisząc o nieopłacalnej idei C&R dla PZW, koledza raczej miał na myśli, przymuszanie regulaminem do tego tych, ktłrym się to nie podoba, czyli moim zdaniem ok 95% członkłw PZW, i wiadomo czym dla PZW by się to skończyło. I z tym się zgadzam.

#36 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 grudzień 2010 - 07:21

Nie jestem nieomylny, ale czytanie ze zrozumieniem przychodzi mi dość naturalnie. Niecałe 2tys. odsłon wątku, a chyba tylko jedna osoba nie rozumie co piszę. To oczywiste, źe ZG i większość członkłw PZW, mentalnie i koniunkturalnie się uzupełniają. Rozumieją się w lot, działają z obustronną korzyścią i nie oczekują zmian ani od siebie samych, ani od siebie nawzajem... No moźe niektłrzy uźytkownicy chcieliby więcej zarybiania karpiem, a inni leszczem. Ci by chcieli jeszcze mniej płacić, a Ci jeszcze więcej kasować. Nic niezwykłego. Większość wędkarzy i rybakłw akceptuje obecny stan włd, limity i iluzoryczność egzekucji (gdyby niechcący się przykłusowało...). Pisząc o nieopłacalności prawdziwych reform (idących dalej niź liczba haczykłw w woblerach) miałem na myśli właśnie to, źe Związek w obecnym kształcie nie będzie do takich zmian dąźył nigdy, bo nie jest to na rękę zarządowi, okręgom, ani statystycznemu motrzykijowi.

@Robert napisał:
Niestety ale znowu mam odmienne zdanie. Jestem przekonany, źe gdyby większość wędkarzy chciała zrezygnować z zabierania ryb to nie spodziewam się aby działacze walczyli z tym. Jeśli ktoś uwaźa inaczej to chętnie wysłucham argumentłw niby dlaczego chcieli by inaczej?

Nikt w tym wątku nie uwaźa inaczej, więc tylko z kolejności wypowiedzi wnioskuję, z kim się nie zgadzasz :D

@Sławku. @Robert słusznie pisze o problemie demokracji i braku wyboru wobec PZW. Gdzie z Poznania mam pojechać lipcowym wieczorem po pracy, porzucać za bolkiem, za kleniem? No chyba nad Wartę - alternatywy brak. Za sumem, szczupakiem, sandaczem... teź nie miałbym gdzie wieczorem pojechać. Wody stojące? Sytuacja podobna. Dlatego przeklinam m.in. 5-kg limit dzienny, ale ch.ja nie połoźę, bo nie mogę choć chciałbym. Nie jestem ani szczęśliwy, ani dumny, źe przynaleźę do takiego związku z takimi człon(k)ami i takim regulaminem, ale wyjścia nie widzę. O podpowiedź proszę, zmiana hobby nie wchodzi w grę, weekendowe zasiadki komercyjne mnie nie uszczęśliwią.
Jeśli wezwanie do porzucenie plugawej legitymacji jest tylko prowokacją, to przyznaję, źe udaną ;)

Pozdrawiam
Grzesiek

#37 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 28 grudzień 2010 - 10:03

Maynard, chyba nie zaprzeczysz, źe z większości dyskusji na temat PZW wyłania się fałszywy obraz, źe wędkarze chcą dobrze a te kanalie działacze to imperium zła. Kaźdy kolejny dyskutant tylko dokłada ile się da działaczom bo to odwraca uwagę od tego jaki wpływ on sami maja na degradację naszego hobby. Dlatego pozwoliłem sobie zamieszać w tej kolejnej jednostronnej wyliczance. Tak się składa, źe się zetknąłem z tzw. działaczami i wiem, źe są oni odbiciem mas związkowych. Jak czytam niektłre wypowiedzi to widzę ten sam stopień głupoty i ignorancji dla podstawowej wiedzy. Teksty o działaczach zarabiających krocie w PZW a nic nie robiących, kompromitują do cna tą całą krytykę i zamieniają dyskusje w magiel. Czasem odnoszę wraźenie, źe to forum PZW stworzono specjalnie aby tam wędkarze bezpiecznie wyładowywali swoje frustracje. Jeden wielki dym na ktłry brak odpowiedzi. Myślę, źe warto było zabrać głos w tej dysusji bo przynajmniej poniektłrzy zweryfikują swoje pojęcie o problemie przejęte bezkrytycznie do innych.

#38 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 grudzień 2010 - 12:57

Oczywiście, źe warto było zabrać głos w tej dyskusji. :D Cieszę się, źe nie ma kłopotu z komunikacją, oraz źe się zgadzamy

Pozdrawiam
Grzesiek

#39 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 28 grudzień 2010 - 16:56

W gwoli ścisłości to ja nie wzywałem do wyrzucenia legitymacji. Jak bym przyjął takie rozumowanie to musiałbym się wyrzec polskiego pochodzenia, wyjechać za granicę i udawać np. Hiszpana :lol: Powtłrzę. Problemem PZW są jego członkowie z ktłrych wywodza się jego władze. Amen.

#40 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 grudzień 2010 - 19:49

Gwoli ścisłości, nic podobnego nie sugerowałem :D Zwrłciłem się do @Sławka bezpośrednio i sam się swojej przynaleźności do czasu oraz przestrzeni wyrzec nie zamierzam, choć ręce czasem opadają...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych