Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Podział forum


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 maj 2006 - 13:27

Cześć,
Słuchajcie odnoszę ostatnio wrażenie, że coraz trudniej nawiguje się po stronie. Jest to niewątpliwie związane ze wzrostem zainteresowania stroną. Wiele wątków, ściśle tematycznych, pomieszanych jest z innymi, bardziej off topic. Czy uważacie, że powinniśmy wprowadzić podział forum? Liczę na Wasze uwagi.

Propozycja podziału wygląda następująco:

1. Spinning
2. Casting
3. Trolling
4. Jerkowanie
5. Ogólne
6. Konstrukcja wędzisk, budowa przynęt sztucznych, wędkarskie majsterkowanie
7. Ciekawe strony
8. Fotografia wędkarska
9. Off topic

A może widzicie inaczej podział? Czekam na Wasze uwagi.

Pozdrawiam
Remek


#2 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 30 maj 2006 - 13:33

Pomysl chyba idzie w dobra strone, choc ja bym szedl w jeszcze inna

1. Spining, casting, jerking.
2. Trolling
3. Sprzet
4. Relacje znad wody
5. Fotogalerie
6. Linki.

Tak to widze, w koncu czy kolowrotek wisi czy stoi, to chyba az tak duzo nie zmienia. O rzucanie chodzi.
A gdzie sie konczy casting a zaczyna jerking ? ;)

Guzu


#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 maj 2006 - 13:35

Fotogalerie rzeczywiście możemy oprzeć na forum. Każdy będzie mógł stworzyć sobie wątek i wrzucać kolejne swoje zdjęcia.

Pozdrawiam
Remek

#4 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 30 maj 2006 - 13:35

Mam podobne zdanie. Czasami trudno jest przydzielić wątek do konkretnej metody o one się przeplatają. Tak więc ja się podpisuje pod podziałem który zaproponował Guzu + kupię/sprzedam/zamienię

#5 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 30 maj 2006 - 13:36

O kurcze :wacko: Dla mnie już za duże rozdrobnienie. Ja bym połaczył spinning z trollingiem, casting z jerkingiem. Nie robiłbym off topic'a tylko ogólny bo co by było w ogólnym jakby wszyscy pisali w castingu i spinningu i off topu, nic. Już reszta może zostać. Tylko nie wiem co z tą fotografią, jakie wątki by były tam umieszczane, na temat sprzętu foto?? A gdzie są Wieści znad Wody?? Dobrze jakby zostały.
Czyli tak:
1. Spinning i trolling
2. Casting i jerking
3. Ogólne
4. Więści znad Wody
5. Zrób to sam
6. Ciekawe strony
Pozdr.
Salmo

#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 maj 2006 - 13:48

Hmm... nie wiem czy potrzeba reformy forum rzeczywiscie jest taka paląca, w końcu funkcjonujemy trochę czasu i jakoś to działa tak że co do samej koncepcji wstrzymuję się od głosu.

Jeśli natomiast nowy podział miałby być, to mój generalny wniosek jest taki żeby nie tworzyć zbyt dużo zakładek, boję się zbytniego rozdrobnienia i utraty przejrzystości po prostu.

Wtrącając swoje 3 grosze, mój ewentualny podział widziałbym tak:

1. Casting & Jerking
2. Spinning & Trolling
3. News / Aktualności (tutaj mieściłyby się newsy znad wody)
4. Konstrukcja wędzisk, budowa przynęt sztucznych, wędkarskie majsterkowanie
5. Kupię/Sprzedam/Zamienię/Informacja o ofercie sklepowej
6. Fotografia wędkarska / Galeria
7. Off topic
8. Ciekawe strony / Linki

Przyznam że ze dwie zakładki to bym najchętniej jakoś połączył, tak żeby zostało max 6 - ale nie wiem które :lol:

Słuszne pytanie podniósł @Salmo_Salar, czy jesteśmy w stanie intuicyjnie poczuć o co chodzi w danej zakłądce.

1&2 : Rozumiem że casting, jerking, spinning, trolling - to będą zakładki poświęcone pytaniom o sprzęt do tych metod, ew. specyficzne zagadnienia dotyczące technnik połowu

3 : News/Aktualności to komentarze do artykulów, głownie do relacji (bo np. artykuły sprzętowe powinny być komentowane na właściwych formach tematycznych) plus jakies zapytania ogólne zwiazane z wędkarstwem

Nr : 4,5,8 - mówi sam za siebie

Nr : 7 to dla fanów dyskusji o piłce nożnej etc oraz miejsce do którego admin będzie mógł przenosić
pogadanki na tematy ogólne nie związane bezpośrednio z żadnym z działów

Nr 6 : no właśnie, jest duża grupa osób zainteresowana fotografią, plus mogłoby to być miejsce gdzie będziemy się chwalić rybami. Z drugiej strony, jak znam życie, większość zdjęć będzie trafiala do Aktualności, bo to jest naturalne, więc może - zapytam prowokacyjnie - odrębną zakładkę dotyczącą fotografii sobie odpuścić... zostałoby wtedy 7 działów.


#7 OFFLINE   Waci

Waci

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Lokalizacjato tu to tam

Napisano 30 maj 2006 - 14:04

No nie wiem. Pewnie prędzej czy później i tak dojdzie do misz maszu jak prawie na każdym innym forum. Chyba że twarda ręka moderatora poczyni odpowiednie ruchy. Dla mnie obecny kształt jest w zupełności wystarczający.

#8 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 30 maj 2006 - 14:23

Jestem za propozycja Guzu (wyjatkowo :lol:)
Propozycja Remka idzie zbyt daleko w rozdrobnienie. I tak, Remek, narobisz sie przenoszac posty z góry na dól i na odwrót. :mellow:

#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 maj 2006 - 14:24

II Wariant:

1. Casting & Jerking & Spinning
2. Trolling & Saltwater
3. News / Galeria
4. Konstrukcja wędzisk, budowa przynęt sztucznych, wędkarskie majsterkowanie
5. Kupię/Sprzedam/Zamienię/Informacja o ofercie sklepowej
6. Off topic
7. Ciekawe strony / Linki

#10 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 30 maj 2006 - 14:29

Właśnie, zapomniałem o forum Kupię/Sprzedam/Zamienię :wacko: a bardzo jest potrzebne.
Pozdr.
Salmo

#11 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 maj 2006 - 14:31

Oczywiście jestem za podziałem forum bo już teraz obserwuję mały chaos i na ogólnym pojawiają się tematy, które nie wszystkich muszą interesować.

Mój podział jest podobny do tego, który zaproponował @Guzu, ale trochę go rozwinąłem. Podział obejmuje już wszystkie zagadnienia forum.

1. Spinning / Casting / Jerkowanie
2. Trolling
3. Ogólne
4. Wieści znad wody / Aktualności
5. Konstrukcja wędzisk, budowa przynęt sztucznych, wędkarskie majsterkowanie
6. Ciekawe strony / Linki
7. Fotografia wędkarska / Galeria
8. Sprzedam / kupię/ zamienię
9. Off topic
10. Uwagi dotyczące strony


Dział Spinning / Casting / Jerkowanie proponuję razem bo często tematy wkraczają na dwie dziedziny jednocześnie. Jerkowanie dotyczy zarówno castingu jak i spinningu.

Koniecznie musi zostać dział Wieści znad wody bo to mój ulubiony :D i tutaj widać wszystko na bieżąco co się dzieje nad wodą.

Forum Ogólne pozostałoby do tematów typu: jaki krętlik zastosować, jaką kupić łódź, co zabrać na wędkarski piknik, jakie kupić gps, co to za echosonda, itp.

Dział Fotografia wędkarska to też ciekawe miejsce. Tutaj będzie można pochwalić się swoimi zdjęciami niekoniecznie tylko ryb lub nowym sprzętem foto. Będzie można zapytać jak robić zdjęcia, co kupić, itp.

To tyle. :mellow:


#12 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 maj 2006 - 14:35

@Remek

a co Ty zrobisz z tym co jest na stronie do tej pory - bedziesz to przegladal i segregowal pomiedzy poszczegolne dzialy (wstecz) :huh:

#13 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 maj 2006 - 14:37

@Remek

a co Ty zrobisz z tym co jest na stronie do tej pory - bedziesz to przegladal i segregowal pomiedzy poszczegolne dzialy (wstecz) :huh:



Muszę zobaczyć jakie są techniczne możliwości :D

Pozdrawiam
Remek

#14 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 30 maj 2006 - 14:40

podzial forum to dobry pomysl, chyba jeden z moich najstarszych pomyslow :mellow: :mellow: :mellow:

proponuje nadal taki sam podzial jak kiedys:
jerkowanie, casting i multik
spinning i staloszpulowiec
trolling
ogolne
zrob to sam
fotografia
wiesci znad wody
off topic oszczedzilbym sobie, bo w takich watkach jest mnostwo bzdur i ludzie sie z czasem bardziej na nich koncentruja niz na samym forum - czyli jakosc siada

ewentualnie taki bardziej techniczno-gatunkowy:
jerkowanie, casting i multik
spinning i staloszpulowiec
trolling
ogolne
szczupak, sandacz & co
bialy drapieznik
salmonidy
zrob to sam
fotografia
wiesci znad wody
off topic - to samo jak wyzej

wcale tez nei uwazam, ze zbyt duze rozdrobnienie przeszkadza, przynjmniej wiadomo gdzie szukac B)


#15 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 30 maj 2006 - 14:44

a ja bym się upierał przytym żeby nie rozdzielać jerkingu, castingu, spinningu. No bo przypuśćmy że kupię sobie jerkówkę pod stałoszpulowca to gdzie mam to opisać :unsure: :lol: A tak na poważnie to to co napisał guzu jaka to różnica czy kołowrotek jest na górze czy na dole?

#16 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 maj 2006 - 20:05

hymm

Osobiście byłym za czyms mniej więcej takim:

1. Spining, casting, jerking.
2. Trolling
3. robótki ręczne / zrób to sam/ Sprzętowo
4. Kupię/Sprzedam/Zamienię/Informacja o ofercie sklepowej
5. newsy/ aktualnosci/ Relacje
6. Fotogalerie
7. Linki.
8. Offtopic





#17 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 30 maj 2006 - 21:04

Moim zdaniem ponad wymienione propozycje przydała by się umawialnia oraz bez cenzury.

#18 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 30 maj 2006 - 21:05

Witajcie

Jestem przerażony tymi podziałami. Najbardziej podoba mi się podział Remka tylko kolejność bym zmienił.
Jakąś część forum zajmuje spining czyli stała szpula. Sugerowałbym umieścić to na drugim miejscu. Pozostałą część zajmuje w 90% jerking i tematy współgrające. Budowa kija, woblera, porady co kupić i tak dalej. Proponuję umieścić to zgodnie na pierwszym miejscu.
Więc co mnie przeraża. Próby podklejenia castingu do rzucania klockiem. Przeraża mnie to, że wypwiadają się w części ludzie, którzy widzieli casting na video lub na foto w gazecie. Ale mają własne zdanie na temat. Casting nigdy nie był nie jest i nie będzie częścią jerkingu. To jerking jest pewną formą, gałęzią wywodzącą się z castingu, ale jedynym elementem wspólnym jest często multiplikator. Chociasz nie zawsze. Jest wielu zawodników używających tradycyjnych kołowrotków do jerkingu z dobrym skutkiem.
Dlatego proponuję podobnie jak Remek pozostawienie castingu w oddzielnej zakładce. Rzucanie Sliderem wcale nie oznacza opanowania castingu czy jak wielu moich przedmówców chciałoby twierdzić opanowania castingu czy mówiąc wprost bycie castingowcem.
Chciałbym prosić właściclela forum o zaprojektowanie oddzielnej zakładki dla castingu. Taki krok wyraźnie zaakcentuje jego odrębność i przyczyni się do pewnej popularyzacji tego sposobu połowów spiningowych.
Ze swojej strony nieśmiało bym sugerował utworzenie dwóch dodatkowych zakładek. T.j. Łowiska zagraniczne i łowiska krajowe. Bo jeżeli łowiska zagraniczne są dość często opisywane w formie wspomnień czy porad dla potencjalnych wyjazdów tak łowiska krajowe są całkowicie ?zakrzaczone? Nie może być tak, że pisze się od początku tylko o jednym jeziorze -zalewie Zegrze. Naprawdę mamy więcej łowisk.
Reszta bez zmian.

pozdrawiam

#19 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 maj 2006 - 22:11

Zgadzam się z tymi, którzy proponują umieszczenie jerkingu, castingu, trollingu i spinningu rozłącznie. Moim zdaniem skoro już chcemy dzielić forum, zróbmy to tak, abyśmy za jakiś czas znowu nie stwierdzili, że któryś z utworzonych działów jest za obszerny i trzeba go dodatkowo podzielić.

Nawet jeśli będzie jakiś wątek na pograniczu dwóch metod, to nic się nie stanie, jeśli ktoś omylnie rozpocznie go nie w tym dziale, gdzie powinno. Rolą moderatora(-ów) (stety / niestety) jest m.in. porządkowanie forum (czyli przenoszenie do właściwego działu) w tego typu sytuacjach. Albo robimy quasi-podział na 5-6 kategorii, który niewiele się różni od obecnego, albo robimy szczegółowy podział z wszystkiego (patrz powyżej) tego konsekwencjami...

Korzystaąc z propozycji moich kolegów, jakie już się pojawiły -> moja propozycja podziału jest następująca:
1. Spinning
2. Casting
3. Trolling
4. Jerking
5. Zrób to sam (konstrukcja wędzisk, budowa przynęt sztucznych, wędkarskie majsterkowanie)
6. Relacje znad wody / Opis łowisk
7. Fotogalerie wędkarskie
8. Umawialnia
8. Off topic
9. Kupię / Zamienię / Sprzedam
10. Ciekawe strony / Linki
11. Ogólne

Zastanawiam się nad pktami 6/7 -> z jednej strony chciałbym, aby w fotogaleriach były tylko zdjęcia, ale z drugiej strony mogą być one częścią relacji znad wody - i co wtedy?

#20 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 30 maj 2006 - 23:05

No prosze, mój nieakceptowalny off topic dopiął swego.