Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Podział forum


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jacavip

jacavip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 30 maj 2006 - 23:35

ja ogolnie jestem za propozycja remka, uwazam ze napewno latwiej bedzie wstrzelic sie z watkiem w odpowiedni dzial, a poza tym bardzo podobami sie pomysl z trollingiem bo szczerze mowiac jade do szwecji w sierpniu i jestem swiadomy faktu ze szczupakow trzeba bedzie szukac glownie ta metoda a nie mam o tym praktycznie zielonego pojecia. Pozdrawiam

#22 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 31 maj 2006 - 06:05

Ze swojej strony nieśmiało bym sugerował utworzenie dwóch dodatkowych zakładek. T.j. Łowiska zagraniczne i łowiska krajowe. Bo jeżeli łowiska zagraniczne są dość często opisywane w formie wspomnień czy porad dla potencjalnych wyjazdów tak łowiska krajowe są całkowicie ?zakrzaczone? Nie może być tak, że pisze się od początku tylko o jednym jeziorze -zalewie Zegrze. Naprawdę mamy więcej łowisk.
Reszta bez zmian.

pozdrawiam


Co do problematyki łowisk zgadzam się z Toba całkowicie :D i popieram pomysł.

#23 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 31 maj 2006 - 11:28

ja bym tego nie zmieniał. Im bardziej rozbudowane forum, tym bardziej zniechęca to przeglądania wszystkiego. Dlatego ceniłem sobie forum Salmo i to bo wszystko było pod ręką. Nie traciłem czasu na szukanie cennych informacji. Ot wchodziłem i widziałem wszystko. Jak coś mnie interesowało to czytałem, jak nie to nie!

Jak zrobicie podział na 10 kategorii to dopiero będzie zadyma. Gdzie to napisać, gdzie coś znaleźć itp. itd... Po co to?!?



#24 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 31 maj 2006 - 13:15

Fochy tytułem spodziewanych trudności w poruszaniu się po nowym forum wielozakładkowym są po prostu śmieszne.
Tylko budowa forum na schemacie relacyjnej bazy pozwoli swobodnie poruszać się po zasobach. Gdyby n.p. Gogle nie miały zakładek lub encyklopedia nie była ułożona w/g alfabetu nikt by tam nic nie znalazł. Musiałby czytać wszystko. A tak możemy śledzić tylko interesujące nas tematy.
Natomiast bałagan tematyczny jest już teraz na forum. Koleżeństwo nie przestrzega tematyki wątków, natomist po zmianach o których pisze Remek może się to poprawić.

#25 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 31 maj 2006 - 13:19

Na razie uważnie analizuję to co napisaliście ... Czekam na dalsze uwagi. W każdym razie chciałbym troszkę uporządkować formę forum.

Pozdrawiam
Remek

#26 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 czerwiec 2006 - 18:23

Po przeczytaniu kilku argumentów (głównie @Marcinesza i @Thymallusa) oraz po powtórnym przemyśleniu sprawy, jestem za takim podziałem forum:

1. Jerkowanie
2. Casting
3. Spinning
4. Trolling
5. Ogólne
6. Wieści znad wody / Aktualności
7. Konstrukcja wędzisk, budowa przynęt sztucznych, wędkarskie majsterkowanie
8. Ciekawe strony / Linki
9. Fotografia wędkarska / Galeria
10. Sprzedam / kupię/ zamienię
11. Off topic
12. Uwagi dotyczące strony

:mellow:



#27 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 01 czerwiec 2006 - 18:55

Po przeczytaniu kilku argumentów (głównie @Marcinesza i @Thymallusa) oraz po powtórnym przemyśleniu sprawy, jestem za takim podziałem forum:

1. Jerkowanie
2. Casting
3. Spinning
4. Trolling
5. Ogólne
6. Wieści znad wody / Aktualności
7. Konstrukcja wędzisk, budowa przynęt sztucznych, wędkarskie majsterkowanie
8. Ciekawe strony / Linki
9. Fotografia wędkarska / Galeria
10. Sprzedam / kupię/ zamienię
11. Off topic
12. Uwagi dotyczące strony

:mellow:


To już wolę żeby zostało po staremu <_<
Pozdr.
Salmo


#28 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 01 czerwiec 2006 - 19:25

Też trochę myślałem o podziale forum. Padły różne argumenty z obu stron i doszedłem do takiego wniosku: Prędzej czy później forum rozrośnie się do rozmiarów uniemożliwiających czytanie na bierząco wszystkich postów (tak mi się prznajmniej wydaje). Wtedy faktycznie będzie trzeba wybierać tylko interesujące daną osobę wątki. Ci którzy odwiedzają forum tylko od czasu do czasu pewnie już mają ten problem. Tak więc chyba trzeba będzie tak czy inaczej kiedyś podzielić forum, a jeżeli to robić to chyba lepiej jak najwcześniej i tak żeby nabrało kształtu docelowego, że tak powiem. Niektórzy pewnie doszli do tego już jakiś czas temu, ja uświadomiłem sobie to dopiero niedawno. Myślę, że podział zaproponowany przez Sebastiana jest sensowny i przemyślany. Myślę że mogę się pod nim podpisać :mellow:

#29 OFFLINE   jacavip

jacavip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 01 czerwiec 2006 - 23:25

Mnie rowniez propozycja rognisa calkiem sie podoba
Pozdrawiam

#30 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 czerwiec 2006 - 17:04

Nie zadomowiłem się jeszcze na dobre na obecnym forum, ale argument o konieczności podziału na kategorie mnie przekonuje. Podoba mi się propozycja @Rognisa_oko. Wydaje mi się, że nie będzie problemu z ustaleniem na które forum należy wysłać swój post. Rozbudowałbym jednak forum nr. 6 do 'Wieści znad wody/ Aktualności/ Umawialnia', licząc na to, że realne są lokalne spotkania nad wodą.

#31 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 czerwiec 2006 - 10:03

@all
ja proponowałbym ukierunkować dyskusję troszkę w inną stronę. Chodzi mi o to, że moim zdaniem wymienianie samych nazw zakładek niewiele pomoże, bo ja np. wcale nie czuję dobrze intuicyjnie co w jakiej zakładce miałoby się znajdować. Np. jaki jest sens tworzenia forum ogólne przy jednoczesnym egzystowaniu 10 czy 11 innych zakładek? Skończy się tak jak na innych forach, że 90% aktywności będzie w zakładce ogólne, a pozostałe zakładki będą wyłącznie pro forma. Remek zyska tyle że doda sobie roboty koniecznością wysłuskiwania z działu ogólne kolejnych tematów i przenoszzenia go do innych zakładek.


Dlatego proponuję żeby każdy zgłaszając swoje propozycje krótko opisał jaka tematyka w danym dziale będzie poruszana.

Jeżeli chodzi o swoje propozycję już to uczyniłem w jednym z powyższych postów.
Dalej nie jestem przekonany do duzej liczby zakładek na forum.

Ponieważ obecną drogą jak sądze nie dojdziemy do żadnego kompromisu, proponuję remkowi żeby wyznaczył jakiś termin na zgłaszanie propozycji a potem podjął decyzję co do podziału sam.

Pozdrawiam


#32 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 czerwiec 2006 - 14:17

Fakt, nie zwróciłem uwagi na 'ogólne'.
Jeśli mimo niewielkiego stażu na jerkbait.pl mogę zabierać głos w tak poważnych dyskusjach nt. przyszłości forum, to po ponownym przemyśleniu tematu utworzyłbym następujące fora:
1. Jerking & Casting- wszystko nt. tych metod, technika i sprzęt, włącznie z jerkowaniem zestawem spinningowym.
2. Spinning & Trolling– wszystko nt. metod (poza jerkowaniem zestawem spinningowym, a włącznie z trolowaniem przynętami jerkowymi )
3. Wieści znad wody/ Umawialnia – sprawozdania i zdjęcia z wypadów (oddzielna galeria nie będzie więc potrzebna), informacje nt. łowisk, umawianie się na wspólne wypady, ewentualnie plany na wedkarski weekend.
4. Konstrukcja wędzisk, budowa przynęt sztucznych, wędkarskie majsterkowanie
5. Sprzedam / kupię/ zamienię
6. Offtopic- Osobiście do pogaduch wolałbym czat (nieraz mi brakowało takiego miejsca gdy chciałem szybkiej porady lub po prostu pogadać-moze warto sie zastanowic nad zrobieniem takiego czatu). Na tym forum byłoby także miejsce do 'Uwag nt. strony' (zamiast robić następne forum).

'Ciekawe strony' można zamieszczać na poszczególnych forach tematycznych.
Jeśli robić galerię to porządną, jako oddzielny moduł na stronie głównej. Moim zdaniem do wieszania zdjęć z rybami czy pejzaży wystarczy forum 'Wieści znad wody...' i galeria jest zbędna.

Wyszły więc z tego niewielkie zmiany czyli w sumie pogodzenie 'zapędów reformatorskich' z sympatią do tego co 'stare, dobre i sprawdzone'. Ta sama liczba for, wyeksponowanie zagadnień merytorycznych i uchronienie ich od zaśmiecania dzięki utworzeniu 'wentyla bezpieczeństwa' w postaci forum 'offtopic'

#33 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 05 czerwiec 2006 - 14:52

Osobiście uważam, że forum ogólne jest jak najbardziej potrzebne. Jak sama nazwa wskazuje powinno służyć do tematów ogólnie związanych z wędkarstwem. Prosicie o przykłady... przyszedł mi do głowy na taki temat dyskusji: Czy uważacie, że kolor przynęty ma znaczenie przy połowie szczupaka?, W jakich miejscach należy szukać szczupaka w maju? Jakie stosujecie przynęty na bolenie?, Czy fluorocarbon nadaje się na przypony do łowienia szczupaków? itp. W jakim forum miałby takie pytanie zadać? Nie jest w tym momencie dla mnie ważne czy ktoś łowi tego szczupak/bolenia czy bóg wie co tam jeszcze mając kołowrotek nad wędką czy pod nią. A jest takich tematów bardzo wiele. A jakoś nie bardzo widzi mi się pisanie o takich rzeczach w offtopicu bo one są jak najbardziej w temacie.
Może ktoś mnie przekona że jest inaczej :mellow:

#34 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 05 czerwiec 2006 - 15:15

Piotr@ ja rozumię, że ty rozumiesz. ale to jeszcze nie oznacza, że inni rozumieją. Jest bałagan na forum i tyle. wielu forumowiczów nie przestrzega tematyki wątków lub traktuje temat z przesadną dosłownością. Jak na przykład: promy pływają po wodzie, więc temat o promie jest w zakładce z nad wody Niby wszystko gra. Dlatego powinna być zakładka nie na temat czy jak wolicie offtopic. Dysuktowanie o składach drużyn kopiących piłkę na trawie z Barcelony w tych czy innych mistrzostwach nie jest tematem wędkarskim. Przynajmniej tak mi się wydaje. I do tego powinna być właśnie wspomniana zakładna.
natomiast dyskusje na temat górek podwodnych w południowych jeziorach szweckich czy żarłoczności hiszpańskich sumów powinna być w proponowanej przeze mnie zakładce o zagranicznych łowiskach.
Jeszcze nie jesteśmy kolejną republiką brukselską jakby chcieli urzędasy z UE.
Dobrze byłoby o tym pamiętać.

#35 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 05 czerwiec 2006 - 15:20

@Thymallus, zgadzam się offtopic powinien być, skoro już dzielimy forum, ale oprócz niej chyba przydałaby się zakładka ogólne... tak mi się wydaje.

#36 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 czerwiec 2006 - 15:39

He he, no ciekawie postawiłeś sprawę @Phala, być może dzięki temu dojdziemy zaraz do wniosku jak sztuczne są te wszystkie podziały na spinning/trolling/casting etc, i ze byc moze tak naprawde nie maja one sensu?

Przy takiej interpretacji jak podałeś- nie twierdze ze jest ona zła - tak jak napisałem 90% wątków będzie trafiać do działu ogólne, a w działach pozostałych będa dwa standardowe pytania o kij spinningowy na rzeke i zestaw castingowy dla poczatkujacego :mellow:

Osobiście podział zaproponowany przez @zewu mi się podoba. Myśle że z tą galerią wędkarską to trafny argument. Dział ogólne w sumie można by dodac jako 7. i byłoby tak po środku pomiędzy ilością zakładek a pogrupowaniem forum.

@Thymallus
bardzo ciekawa propozycja z tymi łowiskami krajowymi/ zagranicznymi.Ja bym to widział w dziale wieści znad wody

Nie do końca rozumiem obiekcje związane z łączeniem jerkingu i castingu. Tzn. ja domyślam się co chcesz wyrazić czy to rzeczywiście nie licuje żeby w tym samym miejscu rozmawiać o rzucie sliderem na plecionie i o rzucie 6-gramowym yozuri ze scorpiona czy innej pixy Dalej mowimy o ruchomej szpulce.

Pozdrawiam

#37 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 05 czerwiec 2006 - 16:17

Wiesz Friko, przez lata wmawiano nam, że jesteśmy pępkiem świata, a tym samym to co robimy również. Obecnie jak otworzono granicę widać, że to gówno prawda. Już w Niemczech twierdzą, że slidera wymyślił i prawie zrobił Bertus R.
cały świat łowi głównie na kołowrotki o ruchomej szpuli. Tak na spławik, spining czy na muchę. Zrobicie jak będziecie uważać. Ale trudno to wszystko pomieścić w jednym garze. Jerking jest wąziutką odmianą, mutacją wędkarstwa castingowego. Już kiedyś pisałem o tym. Nie należy dołączać castingu do jerkowania bo wygląda tak jakby ktoś pomylił proporcje.
jerking jest popularny na forum (nie mylić z popularnością w kraju) i powinien mieć swoją zakładkę. To normalne. ale nie należy do niego dołączać całego pozostałego wędkarstwa z ruchomą szpulą. Muszkarstwo ma swoje fora, casting też powinien mieć przynajmniej zakładkę na jerkbajcie. tak na zdrowy rozsądek.
Chbyba że polityka forum jest inaczej ustawiona i ma preferować inny ustalony kierunek czy producenta. wówczas ja już nic nie mogę. To nie jest moje forum. bronię tego castingu dlatego, że jest zawarty w nagłówku, programie forum. Wiesz co trzeba zrobić, żeby nie było takich dziwnych postów jak ten.

pozdrawiam

#38 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 czerwiec 2006 - 16:47

no tak, kazdy chcialby jakas zakladke dla siebie :D Ty-casting, Sebastian - wiesci znad wody, Phala - ogolne itp. pytanie jak wszystkim dogodzic zeby sie nie pogubic :mellow:
Skoro mozna polaczyc spinning i trolling to dlaczego nie casting i jerking? zwlaszcza ze w potocznym rozumieniu jerking kojarzy sie z ciezkim castingiem a nie technika prowadzenia przynety. Podzial forum powinien byc do pewnego stopnia intuicyjny jednak, nawet jesli bazuje na nie do konca poprawnych podrecznikowo skojarzeniach - moim zdaniem

Pozdrawiam

#39 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 czerwiec 2006 - 16:51

Tak źle i tak niedobrze :D Najprościej obecny podział forum rozbudować o 'off topic' i po problemie Wszystkie wątki merytoryczne będą trafiały do forum ogólnego. Można też przy takim układzie wydzielić dodatkowo z 'forum ogólnego' 'forum sprzętowe' i też będzie git (choć przy tak prostym podziale tez pewnie pojawia się wątpliwości gdzie powiesić dany wątek) :mellow:


----
zewu
internetowy sklep wędkarski

#40 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 05 czerwiec 2006 - 18:37

O jejku. Przy takiej interpretacji Pana Redaktora to ja oczywiście wycofuję swój wniosek. Nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby załatwiać sobie u Was jakąś indywidualną zakładkę. Gdziesz bym śmiał. Proszę zapomnieć o tym co napisałem. Po prostu myślałem, że jest wiele osób, których ten temat interesuje i będzie coraz bardziej interesować. No, ale jestem zwykłym człowiekiem i do tego omylnym.
Osobiście mam już jakąś wędeczkę i nawet jakiś tam kołowrotek taki trochę zdepnięty. Czyli te problemy mam jako tako za sobą.

pozdrawiam