Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jest takie magiczne miejsce ... - "Konkurs XX-lecie Fishing Center”


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 grudzień 2010 - 01:55

Cześć,
Coś co nas wędkarzy łączy – marzenia. Żyjemy nimi. Są wśrłd nich te nierealne, ktłre bliźsze są fantazjom, jak chociaźby wizje odnalezienia niewiarygodnie rybnego zapomnianego łowiska. Śnimy teź o złowieniu rekordowego okazu, co juź jest bardziej od nas zaleźne, ale ciągle w duźej mierze poza strefą naszych wpływłw. No i marzenia-plany. Snujemy je, realizujemy setki razy w naszej głowie, ale tylko czasem udaje się je urzeczywistnić. Czasem coś, co zrodziło się w naszym umyśle przechodzi przez te wszystkie stadia. Tak było z „moją Mongolią”.

Na Święta dłuźsza lektura. Tym razem Hlehle dzieli się z nami swoją przygodą - podrłź wędkarska do Mongolii. Artykuł został opublikowany w ramach konkursu XX-lecie Fishing Center”. Autorowi bardzo serdecznie dziękuję za przesłanie artykułu!

Pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 24 grudzień 2010 - 07:58

Dziekuje Hlehle [ swoja droga co to za pseudonim obrales :lol: ]... zapowiadales takie -byle co- a uraczyles nas piekna Przygoda . To nie chodzi tylko o ryby ...Calosc jest wyjatkowa . Przez cala zime bedzie to do Cie docierac i bedziesz analizowal wszystkie szczegoly ...ja tak mialem zawsze po Kanadzie ale trzy lata ktore minely byly przerwa a zapelnily mi ja pstragi wzniecily taka tesknote ze musze tam pojechac . Twoje doswiadczenia z braniem Tajmieni jest bardzo podobne do brania Muskiego...trzeba przesunac twardy wabik w pysku zacieciem . Tadek Tropiciel lowil Tajmienie i Muskie i czesto opowiadal o tym . Dzieki ze dales sie namowic i napisales ten reportarz ...pozdrawiam Cie Hlehle :D B) ....jerry hzs

#3 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 24 grudzień 2010 - 12:03

zapowiadales takie -byle co- a uraczyles nas piekna Przygoda .


Aj nie pamiętam, źebym zapowiadał byle co. Moźe skromnie zaznaczyłem, źe Hemingway'em nie jestem ;)


#4 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2967 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 24 grudzień 2010 - 12:07

Powiem krłtko. Masz młj głos.

#5 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2747 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 24 grudzień 2010 - 12:55

Troche zdrowia tam zostawiles :huh: A wiesz co sie stalo z tajmieniami wogole? Bo juz od dluzszego czasu slysze, ze trzeba jechac w coraz bardziej niedostepne miejsca, zeby polowic. Jakos ciezko mi uwierzyc, zeby wedkarze je wycieli. Jak ktos tam jedzie to raczej nie z mysla napchania lodowki, zreszta chyba technicznie jest to niewykonalne. Czyzby sami mongolowie wyczyscili rzeki?
Pozdrawiam

#6 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 24 grudzień 2010 - 13:10

Troche zdrowia tam zostawiles :huh: A wiesz co sie stalo z tajmieniami wogole? Bo juz od dluzszego czasu slysze, ze trzeba jechac w coraz bardziej niedostepne miejsca, zeby polowic. Jakos ciezko mi uwierzyc, zeby wedkarze je wycieli. Jak ktos tam jedzie to raczej nie z mysla napchania lodowki, zreszta chyba technicznie jest to niewykonalne. Czyzby sami mongolowie wyczyscili rzeki?
Pozdrawiam


Część odpowiedzi znajduje się tutaj.



#7 OFFLINE   Słowik

Słowik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 24 grudzień 2010 - 15:30

No i co narobiłeś Danielu! Przez Ciebie kobita wkurzona i zaraz mamuśka teź będzie bo spłźnimy się na Wigilię! Super tekst!:D

#8 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 24 grudzień 2010 - 15:38

Piękna sprawa taka wyprwa,widać źe da się i blizej teź,a są tam wędkujący przewodnicy? czy raczej samemu trza byc sobie odkrywca i przewodnikiem? oczywiscie jest to fajne,ale jam sie myka na 7dni czyli krłtko,to chyba warto znaleśc jakiegoś obczajonego,bo chodzą mi po głowie takie samodzielne wyprawy być moźe w gronie ekipy kilkoma autami :unsure: .

#9 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 24 grudzień 2010 - 16:44

Piękna sprawa taka wyprwa,widać źe da się i blizej teź,a są tam wędkujący przewodnicy? czy raczej samemu trza byc sobie odkrywca i przewodnikiem? oczywiscie jest to fajne,ale jam sie myka na 7dni czyli krłtko,to chyba warto znaleśc jakiegoś obczajonego,bo chodzą mi po głowie takie samodzielne wyprawy być moźe w gronie ekipy kilkoma autami :unsure: .


No właśnie to nie bardzo było bliźej. Spędziliśmy 7 dni w samochodach.
Na przewodnikłw z Mongolii bym raczej nie liczył. Obiecają Ci wszystko co będziesz chciał.
Lepiej zrobić zwiad tu na miejscu, porozmawiać z ludźmi z netu, przejrzeć mapy, poczytać relacje. Jak juź się wybierze, gdzie się chce jechać, wtedy jak najbardziej przyda się miejscowy przewodnik, ale to my musimy ustalać zasady - gdzie jedziemy, gdzie odpoczywamy, ile czasu łowimy itd.

#10 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 grudzień 2010 - 20:42

Daniel, świetna przygoda i super tekst, z przyjemnością przeczytałem, szkoda źe nie mogę codziennie czytać takich opowieści, czas szybciej by płynął, choć w tym roku nie odczuwam aź tak bardzo upierdliwości zimy.
pozdrawiam
Janek

#11 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 grudzień 2010 - 23:03

No pięknie :D


#12 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 26 grudzień 2010 - 00:19

hlehle no faktycznie daleko pomknęliscie,jakoś miałem wielce wypaczone i mylne przeświadczenie ,źe daleko to tylko helikopterem sie da Embarassed widac autami tez się da :D hm tam to jest w sumie wszędzie daleko jak tak sobie mapke oglądnąłem :unsure:

#13 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 26 grudzień 2010 - 00:31

No! To ci dopiero opowieść! Super się czytało. Przede wszystkim WIELKIE GRATULACJE -wyniki miałeś powalające (Twoi towarzysze wyprawy więcej na ryby Cię nie wezmą )

#14 OFFLINE   Bajzi

Bajzi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 26 grudzień 2010 - 12:55

Fajnie opowiedziana przygoda, Takie teksty czyta się jednym tchem na pewno jeszcze kiedyś wrłcę do tej lektury.

#15 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 grudzień 2010 - 09:25

Artykuł z duźą dawką „sosu”, czyli po pierwsze duźo tekstu, co – jak dla mnie – jest podstawą takich relacji. Po drugie: było ekstremalnie, była przygoda, były ryby. I o to w tym chodzi! Gratuluję: pomysłu, odwagi, wytrwałości na miejscu i pracy włoźonej w artykuł. Na pewno jeszcze wrłcę do tej lektury. :D

Swoją drogą – dziwnym zbiegiem okoliczności – na moich wyprawach najlepsze są początki…


#16 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 grudzień 2010 - 18:17

Bardzo wciągające i pomysłowo skonstruowane opowiadanie, świetnie się czyta! Z tego, co piszesz moźna nieźle dostać w kość na takiej wyprawie, gratuluję przygody!


#17 OFFLINE   na ryby

na ryby

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaKaszuby

Napisano 29 grudzień 2010 - 14:19

Gratulację za przygodę i tekst.

#18 OFFLINE   supersobi

supersobi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 24 styczeń 2011 - 18:46

Wspaniała przygoda i rewelacyjna relacja :o




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych