Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Słupia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 05 styczeń 2007 - 17:43

Jakies wiesci z pola bitwy? Ten sezon mial byc wyjatkowy przeciez? Rzeka byla pod superochrona! Myslalem, ze bede siedzial przed kompem i zagryzal pazury z zazdrosci, a tym czasme chyba wcale nie jest lepiej niz rok temu... Czyzby ryba juz zeszla? Co jest grane?
Pozdrawiam

#42 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 05 styczeń 2007 - 17:52

Ekipa od pikemana też musi być najarana skoro tam łowią,chociaż sądząc po ich wynikach to siedzą tam od początku grudnia. :lol:
Pikeman chwali się trociami dopiero powyżej 130cm bo mniejszym daje luz zaraz po zacięciu żeby się niepotrzebnie nie męczyły. :mellow:

#43 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 05 styczeń 2007 - 18:06

Byłem nad Słupią cztery dni i z mojej wyliczanki mi wyszło, że w tym czasie złowiono około 120 ryb. Czy to dużo, czy mało nie umię odpowiedzieć? Skanery zarejestrowały wejście 4000 szt. Co z tego, skoro nie podaje się informacji ile zeszło? Z rozmów z miejscowymi wędkarzami oraz z członkami Klubu Trzy Rzeki dowiedziałem się, że na pewno część ryb zeszła w grudniu. Mimo pilnowania rzeki, na odcinku od Łosina łowiono wędkami ryby w czasie okresu ochronnego. :angry: Siatki stawiano na wszystkich dopływach. 31 grudnia zdjąłem taką siatkę z dopływu na prawym brzegu powyżej mostu w Łosinie. Napewno niski stan wody też nie wpłynął korzystnie na zatrzymanie ryb w rzece.

Czy naprawdę nikt nie wie, czego dotyczy strefa buforowa, o którą pytałem wcześniej?

#44 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 05 styczeń 2007 - 19:32

Joker 120 sztuk :huh: chyba przesadziłeś :mellow: .Ja przez trzy dni widziałem jednego łosia złowionego przez myster salara :D i trotke którą sam złowiłem a wędkarzy minąłem po drodze naprawde sporo.Przez ten skaner to przeszło 4 tyś ryb razem z jelcami i kiełbiami które były w większości .Coś mi się wydaje że jak by przeznaczyć pieniądze z zarybień na ochrone to ryb było by 40 tysiecy a tak pod płaszczykiem sztucznego tarła morduje się tony ryb.Nierozumiem dlaczego można rozmnożyć głowacice, potokowce czy tęczaki nie mordując tarlaków a trocie bije się w łep :angry: .Może zna ktoś odpowiedz bo jest to co najmniej nienormalne :wacko: .

#45 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 styczeń 2007 - 19:40

Nie podoba mi się podejście Pikemana do Cezoratora.
Remek możesz coś z tym zrobić,to już kolejny post ,który uważam za zgryźliwy

Pozdro


Wiem, że to już nudne, ale do czego i kogo podejście pikemana się podoba?? Taki forumowy troll co wpadnie, popieprzy głupoty i znika, jak go zbanujesz to się pojawi zaraz jako pikeman1 albo inna mutacja. Na ogół dobrze jest trolla zlać i daje spokój, choć nie ukrywam że rekordowa akcja PePe ujeła mnie za serce <_< Szkoda że ten troll jeszcze złośliwy i pyska, ale taki jego urok :wacko: :wacko:


#46 OFFLINE   ORION99

ORION99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Rafał

Napisano 05 styczeń 2007 - 19:59

Codziennie mam świeże wiadomości ze Słupi, ale tej górnej powyżej Słupska. Nie ma dnia żeby coś nie padło.
Przeważnie takie do 3 kg. Raz biorą lepiej, a raz słabiej.
Najlepiej na dość mocno pracujące wobki w war colors. :mellow:

orion B)

#47 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 05 styczeń 2007 - 20:27

Doczekałem sie i ja swojego otwarcia sezonu.Niespodziewanie udało mi sie dziś wpaść na trzy godzinki nad rzekę i skompleciłem . Nie za bardzo jest się czym chwalić-45 i ,55 cm(wiekszą zabrałem).
Wielka akcja medialna ,ochrona itp a sezon wg mnie nie bedzie się niczym różnić od innych. Ryby tak samo niewiele ,jedyna korzyść z przepławki to taka ze ryba równomiernie rozeszła sie po całym dorzeczu.I taki stan bedzie trwał nadal bo kilka czy kilkanascie ton troci co roku jest wyławiane na pozorne potrzeby sztucznego tarła(do uzyskania ikry wystarczyłoby 10 razy mniej niz sie odławia)i na potrzeby przemysłu farmaceutycznego-chodzi o mlecze.Nie ma co liczyć na poprawę bo jako kraj pozyskujemy najwięcej mlecza w Europie.Czy to tylko na rodzime potrzeby ,czy eksportujemy to nie wiem.
Nie majac innej mozliwości nadal będę jeździł łowić kelty... :wacko:

#48 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaOslo

Napisano 05 styczeń 2007 - 21:32

45 cm i 55cm to calkiem przyzwoity wynik! Wogole zlowienie czegokolwiek to juz cos :mellow:

#49 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 05 styczeń 2007 - 22:18

@rocky, chyba troche przesadzasz z ta skromnoscia, bo co niektorzy najarani wedkarze daliby sie pociac za jakakowiek rybke :lol: Oczywiscie gratuluje i czekam na dalsze wyniki!!

#50 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 05 styczeń 2007 - 22:41

Czy naprawdę nikt nie wie, czego dotyczy strefa buforowa, o którą pytałem wcześniej?

Wyglada na zart. Nie ma bowiem nic o tym, kto ustanowil strefe i wydal zakaz wstepu.


#51 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 05 styczeń 2007 - 22:50

Tomi jeśli przesadziłem, to w dobrej wierze :mellow: , chciałem pocieszyć tych, co wciąż szukają tych 4000 szt, co przeszło podobno przez ten skaner. Chyba mam nie najgorsze rozeznanie, bo było sporo znajomych na całej rzece w te dni. Może tylko 1 stycznia był gorszy, przez tą mętną wodę i mogło paść mniej niż 30 ryb tego dnia. Więc przez cztery dni 100-ówka padła, szczupłych nie liczę. :o Najwięcej ryb padało powyżej Słupska. My z kolegą właśnie tam złowiliśmy swoje trocie. Ja samiczkę 55, a kolega samca 74.

Załączone pliki



#52 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 05 styczeń 2007 - 22:53

Kuba jaki żart? Pewnie chodzi o lęgi jakiś ptaków. Po prostu jestem ciekaw, bo nie tylko ryby mnie interesują.

#53 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 07 styczeń 2007 - 08:28

Pewnie chodzi o lęgi jakiś ptaków. Po prostu jestem ciekaw, bo nie tylko ryby mnie interesują.


Tablice dla stref rozrodu i regularnego przebywania zwierząt ( w tym ptaków) wyglądają inaczej.
Chyba, że to jakaś amatorska wersja takiej tablicy. Z jej treści sie domyslam, ze chodzi o otulinę jakiegoś terenu chronionego.
Co było po tych 5 metrach ????


#54 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 07 styczeń 2007 - 10:52

Pytałem tu i ówdzie, i jestem nieco zawiedziony :wacko:
Wygląda na jakieś amatorskie działanie, bo nie jest napisane czego dotyczy. Być może chodzi o ochronę bobrów, bo tablice tworzyły jakby szlak - ściżkę tych zwierząt. Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na moje pytanie.

#55 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 07 styczeń 2007 - 18:20

Joker nie wierzę w te 120 ryb choćby dla tego że dzisiaj odbyły się zawody na Słupi, efekt 120 chłopa złowiło 2 słownie dwie ryby :huh: .
Dla mnie całe te odłowy w celach rozrodu to kpina .W grudniu sieją propagande ile to ryb przeszło przez przepławke a w styczniu jest tłumaczenie że ryby zeszły ,wiatr nie z tej strony itp itd :angry:.Ciekawe że na Redze czy Łebie gdzie nie ma odłowów ryby zostały dłużej :unsure: .
Ja też łykam te bajery i jadę całą polske z wielkimi nadziejami a potem słucham od miejscowych ile ton odławiają na przepławce i jak to dobrze ryby biorą w Grudniu :angry: :angry:
Ale i tak mimo wszystko w tym roku pojadę bo rzeka jest piękna a towarzystwo wspaniałe :D.

#56 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 07 styczeń 2007 - 18:30

Kuba jaki żart? Pewnie chodzi o lęgi jakiś ptaków. Po prostu jestem ciekaw, bo nie tylko ryby mnie interesują.

Sam wystawie takie tablice kolo lowisk... <_< Jak tak mozna? Przeciez musi byc choc nazwa tego, kto zakazuje...kompletna dzicz :wacko:


#57 ONLINE   hotpoint

hotpoint

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaBarlinek
  • Imię:Ardiansson

Napisano 08 styczeń 2007 - 05:51

Jeden z dwóch kompletów z górnej Słupii, o których pisał wcześniej rognis to 2 samce 55 cm i 56 cm autorstwa mojego kolegi z Gorzowa.

pozdr. Agraph



#58 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 08 styczeń 2007 - 16:56

A oto samica łososia, o której pisał @rognis_oko, złowiona 31 grodnia w okolicach Bydlina. Ten kruciak w środku, to ja :lol:. Łowcy nie ma w kadrze.

Załączone pliki



#59 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 08 styczeń 2007 - 17:05

no on :huh: ładny bysiorek :mellow:
gratulacjone Panowie :D

#60 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 08 styczeń 2007 - 17:09

Joker szkoda że to nie twój łoś :( tak pięknie się razem prezentujecie :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych