Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
620 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2159 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 21 marzec 2011 - 10:20

Ty mnie nie strasz :D żaby to ja mam , ale w pudełku :D w piątek jedziemy na 2 dni na Roztocze na Wieprz i Por, gdzieś tam w okolicach Szczebrzeszyna...ja nie znam miejscowości, tylko kolega...obóz 1,5km od Tanwi w środku lasu...o Tanwi gadają, że własnie nie ma ryb...coś może doradzisz? My nie bierzem pstruchów :D

#342 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 21 marzec 2011 - 12:22

Panie Mefisto Szogun pisał o rzeczkach lubelskich- Bystrzyca, Bystra, Krężniczanka a nie zamojskich Wieprz, Por, Tanew. Ostatnio te rzeki mają wiele wspólnych cech polegających na ogromnej presji wędkarskiej. W styczniu obowiązywał zakaz zabijania ale już od marca wolno było zabrać cztery ryby miesięcznie. Wielu wędkarzy skrzętnie korzysta z możliwości zabijania a to na tatarka albo w wyniku innej szczególnej okazji. Wystarczyły dwa miesiące i po rybach. Jakieś niedobitki jeszcze pływają ale rzeczki już powróciły do średniej krajowej. Reklama na forach (było dosyć głośno o tych rzekach)w prasie zrobiła swoje.Łowcy zapewne przeniosą się na inne jeszcze rybne wody głosząc hasła o Umiarze i rozsądku znajdując w tym usprawiedliwienie dla własnego mięsiarstwa.
ps. Dziękuję pięknie i mam nadzieję, że smakowały.

#343 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 12:59

Panie Mefisto Szogun pisał o rzeczkach lubelskich- Bystrzyca, Bystra, Krężniczanka a nie zamojskich Wieprz, Por, Tanew. Ostatnio te rzeki mają wiele wspólnych cech polegających na ogromnej presji wędkarskiej. W styczniu obowiązywał zakaz zabijania ale już od marca wolno było zabrać cztery ryby miesięcznie. Wielu wędkarzy skrzętnie korzysta z możliwości zabijania a to na tatarka albo w wyniku innej szczególnej okazji. Wystarczyły dwa miesiące i po rybach. Jakieś niedobitki jeszcze pływają ale rzeczki już powróciły do średniej krajowej. Reklama na forach (było dosyć głośno o tych rzekach)w prasie zrobiła swoje.Łowcy zapewne przeniosą się na inne jeszcze rybne wody głosząc hasła o Umiarze i rozsądku znajdując w tym usprawiedliwienie dla własnego mięsiarstwa.
ps. Dziękuję pięknie i mam nadzieję, że smakowały.


Oj tam oj tam. Ciśnienie atmosferyczne skacze ostatnio to i nie biorą :lol:

p.s. Ludzie są jacy są i trzeba brać to pod uwagę. Może to będzie nauczka i z czasem nie będzie już genialnych pomysłów typu 4 ryby na miesiąc. Chcecie mieć pstrągi? Tylko no kill.
Mimo wszystko chętnych na mięsko jest więcej niż nokillowców, dlatego jeszcze długo nie przejdzie totalny zakaz zabierania ryb. W międzyczasie niech będą chociaż te odcinki, czy pojedyncze rzeki. Tak aby jedni i drudzy mieli gdzie łowić.


#344 OFFLINE   wojti80

wojti80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 13:03

http://images47.fotosik.pl/723/b1264b204ffe21a5med.jpg

#345 OFFLINE   Obrzyn

Obrzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaReda

Napisano 21 marzec 2011 - 13:12

Fajny tęczur, gratulacje.

#346 OFFLINE   hoin

hoin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • Lokalizacjapołudniowy wschód

Napisano 21 marzec 2011 - 19:12

Niesamowite...
Przyjrzałem się Krupin Twoim zdjęciom - kropki nie kłamią, to faktycznie ta sama ryba!
Miałem mieszane uczucia jak zobaczyłem tą pierwszą fotę. Ryba oczywiście przepiękna, ale fakt że troszkę ją wytarzałeś zdawał się sugerować iż nie wróciła ona do wody w tak dobrej kondycji jak mogła by... Tymczasem Ty po tak krótkim okresie łowisz ją ponownie... Jak dla mnie trochę szok, ale jednocześnie kolejna przestroga: te ryby jak widać nie są aż tak cwane, czujne i przebiegłe. Gdyby ten trafił na kogoś innego już dawno było by po nim... Wypuszczajmy więc kropki. Zasługują na to.

#347 ONLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 21 marzec 2011 - 19:33

@Krupin jestem w pozytywnym szoku, to naprawdę ta sama ryba :D

Pamiętam, że nie raz koledzy z forum udowadniali, że złowili ponownie tą samą rybę np. kolega @Marcel.

Warto warto, teraz mamy na to niezbite dowody!

C&R górą!!!
B)

Pozdrawiam
Maciej

#348 OFFLINE   Krupin

Krupin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 21 marzec 2011 - 20:12

Witam,
ja już po złowieniu podejrzewałem że to ten sam pstrąg choć miałem nadzieję że jest inaczej-(długość, masa i bliskie miejsce połowu na to wskazywały). Na pokrywach ma takie 5 kropek jak 5 na kostce do gry (na obu fotkach identyczne).
A co do wytarzania to myślę że takie trochę piasku czy zeschłej trawy to mu nic nie zrobi, poza tym do odhaczenia to muszę go położyć (a nie będę go przecież mył do fotki bo to nie ma sensu). Ale widać jak krótko przebywał poza wodą to mu to nie zaszkodziło.
Najsmutniejsze jednak jest to że ten odcinek rzeki w tym roku przeszedłem już z 8 razy, i dwa razy mi walnął ten jegomość i oprócz niego jeszcze jeden trzydziestak. Widać więcej chyba tam nic nie ma i trzeba uderzać w inne tereny.

pozdrawiam


#349 OFFLINE   Krupin

Krupin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 21 marzec 2011 - 20:27

A tu drugi raz wraca do domu ;)
.

Załączone pliki



#350 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 21 marzec 2011 - 22:22

@Krupin - zamiast go kłaść na trawie i piachu (tym razem mu to nie zaszkodziło, ale po co kusić los), lepiej zostawić go w wodzie i przygotować aparat. Upewnij się tylko czy jest dobrze zahaczony i jeśli go zostawisz ustawi się w nurcie na napiętej lince i będzie spokojny. Warto tylko zabezpieczyć wędkę, aby jednym nagłym zrywem nie wciągnął jej do wody. W między czasie ustaw aparat i tuż przed zdjęciem chwytasz kumpla w łapki, fotka i w tym samym uchwycie wyhaczenie, buzi i do wody.

Tylko ta zasada na pstrągach sprawdza się góra do maja. Później woda zbyt ciepła i ryzykujemy życie rybki. Później to nawet nie wiadomo czy zdjęcia robić, chyba, że dosłownie kilka na szybko nie wyciągając z wody.

Pozdrawiam i jeszcze raz gratulacje.

PS. Oby twój kumpel przetrwał jak najdłużej. swego czasu też miałem zaprzyjaźnionego kropka kiedyś było mi strasznie przykro, jak w stałym, mógłbym powiedzieć umówionym miejscu go zabrakło... :(

#351 OFFLINE   Krupin

Krupin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 21 marzec 2011 - 22:40

OKi, dzięki Baloo za te informacje, rzeczywiście po co kusić los. Będę do nich ostrożniej podchodził jak coś się trafi.
pozdrawiam

#352 OFFLINE   łukasz gamoński

łukasz gamoński

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 22 marzec 2011 - 10:35

Baloo czy abby troche nie przesadzasz...wystarczy rybę trzymać w wodzie w podbieraku nic mu nie będzie...

#353 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 22 marzec 2011 - 11:30

@Krupin - zamiast go kłaść na trawie i piachu (tym razem mu to nie zaszkodziło, ale po co kusić los), lepiej zostawić go w wodzie i przygotować aparat. Upewnij się tylko czy jest dobrze zahaczony i jeśli go zostawisz ustawi się w nurcie na napiętej lince i będzie spokojny. Warto tylko zabezpieczyć wędkę, aby jednym nagłym zrywem nie wciągnął jej do wody. W między czasie ustaw aparat i tuż przed zdjęciem chwytasz kumpla w łapki, fotka i w tym samym uchwycie wyhaczenie, buzi i do wody.

Tylko ta zasada na pstrągach sprawdza się góra do maja. Później woda zbyt ciepła i ryzykujemy życie rybki. Później to nawet nie wiadomo czy zdjęcia robić, chyba, że dosłownie kilka na szybko nie wyciągając z wody.


Ja mam spory podbierak z długą siatką i tak rybę przetrzymuję (podbierak jest na lince).
Chociaż niedawno jeden kabanik mi nawiał ;)

#354 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 22 marzec 2011 - 12:21

Jak ktoś łazi z podbierakiem to pewnie że lepiej, ale jak ktoś ma kłaść pstrągi na ziemi, to już lepiej aby zostawił je na zestawie. Zdecydowanie mniejsze zło, a jak ktoś to widział i próbował, to wie jak spokojnie ryba potrafi ustawić się w nurcie i zwyczajnie stać...

Czasem się sama odhaczy... takie ryzyko wkalkulowane.

Podbierak też niszczy śluz, płetwy, itd... nie ma idealnego rozwiązania... Tzn. jest - odczepić i uwolnić + zawsze kompan pod ręką, który w kluczowych momentach będzie robić foty.

Tyle, że na pstrągach często łazi się samemu!

#355 OFFLINE   mario6565

mario6565

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 349 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 20:39

co jest , nikt już nic nie łowi , gdzie jest @Patu ??, chłopaki
??

#356 OFFLINE   PAMPUCH71

PAMPUCH71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBIAŁYSTOK
  • Imię:Adam

Napisano 23 marzec 2011 - 21:12

Jakiś taki dziwny dzisiejszy karpik :wacko:
.

Załączone pliki



#357 ONLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 23 marzec 2011 - 21:16

@PAMPUCH71 wychodzisz na lidera, łowisz już sporo rybek w tym roku, tylko pozazdrościć...ale to taka zdrowa zazdrość :mellow:

#358 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 23 marzec 2011 - 23:04

A to białe w paszczy to chyba jakaś MEGA tajna obrotówko-mucha B) ;) :mellow: :unsure: :o B) :mellow: !
Gratulejszyn Adaś!

#359 OFFLINE   hoin

hoin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • Lokalizacjapołudniowy wschód

Napisano 24 marzec 2011 - 21:06

Nowy tu w sumie jestem, dopiero się rozglądam i uczę tu poruszać. Pozwolicie więc panowie (i panie?) że spróbuję dodać w tym akurat wątku swoje dziewicze na tym portalu zdjęcie.

Dziobek:

.

Załączone pliki



#360 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 24 marzec 2011 - 21:07

Toć to DZIDZIA <_<




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych