Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
620 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 03 wrzesień 2011 - 19:27


A teraz mała ciekawostka :o
Ten pstrąg był już złowiony prze ze mnie po raz 4 :lol:

V.2009
.

Załączone pliki



#582 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 03 wrzesień 2011 - 19:30

VI.2010
.

Załączone pliki

  • Załączony plik  rybka.jpg   108,43 KB   1453 Ilość pobrań
  • Załączony plik  DSC_6009.JPG   126,68 KB   1453 Ilość pobrań


#583 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 wrzesień 2011 - 19:59

Chyba Ciebie lubi :mellow: Mam nadzieję, że jest na tyle mądry by nie połakomic się na coś od jakiegoś smakosza, który ryby to tylko z ..... panierką. A przy okazji C&R ma sens.

#584 OFFLINE   pepe17

pepe17

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 03 wrzesień 2011 - 21:09

Gratulacje !! Wspaniała ryba :huh: Szacun

#585 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 03 wrzesień 2011 - 22:19

Rewelacja. Ładnie podrósł

Bardzo cieszy, że są jeszcze łowiska w których taka piękna ryba może w spokoju dożyć starości :o

To jest dopiero fajny stary znajomy. Ciekawe czy On Ciebie też kojarzy :lol:

#586 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 03 wrzesień 2011 - 23:10

Jakie byly przyrosty tej ryby w kolejnych latach - jesli pamietasz - i czy co roku zajmowala stanowisko na tym samym odcinku rzeki? Chodzi mi o to czy po tarle wracal w ten sam rewir, czy zajmowal rozne stanowiska oddalone od siebie znacznie?
Gratuluje skutecznego C&R :D

#587 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 03 wrzesień 2011 - 23:42

Ryba 3 razy była złapana w tym samym miejscu,tylko ostatnio zmienił stanowisko ale nie daleko od poprzedniego.Przyrastał ładnie bo po ok 10cm rocznie.
2009 miał ok 46-47cm
2010 ok 55-56cm
2011 ok 65 cm
Według mnie potok musi mieć ok 6 lat :o

#588 OFFLINE   hoin

hoin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • Lokalizacjapołudniowy wschód

Napisano 03 wrzesień 2011 - 23:44

Gratuluje przepięknego kabana - cudo nie ryba.
A co do tego C&R to w przypadku pstrągów (szczególnie) powinien być obowiązek każdego wędkarza.
Ja drugą połowę sezonu odpuściłem niemal całkowicie, co nie zmienia faktu że 3 spore ryby zdążyłem złowić po dwa razy. Mniejsze pewnie też dublowałem, ale tych bym nie rozpoznał.

Jedna rzecz mnie tylko zastanawia: wszystkie moje duble padły na dość mocno uczęszczanym odcinku z którego na szczęście nie można (legalnie) zabierać pstrągów. Jeśli jednak ja je złowiłem po dwa razy, to pytanie ile razy w ciągu roku były złowione ogółem, przy założeniu że moja obecność stanowi pewnie jakiś 1% całościowej presji wędkarskiej na ich siedliska?

Bo nie chciał bym nic mówić, ale może się okazać że te tak strasznie delikatne podobno ryby, mogą być łowione np. 7 razy na sezon, po czym jeszcze skutecznie odbyć tarło :huh:

#589 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 04 wrzesień 2011 - 00:25

Mojego wyjąłem na odcinku ,,kill'',więc nie sądzę żeby był przez kogoś złowiony. :D

#590 OFFLINE   Pietia85

Pietia85

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaKazimierz Dolny

Napisano 04 wrzesień 2011 - 06:45

Ja też już gratulowałem rybeczki , ale też się dopiszę :D A teraz do wszystkich co zabierają pstrągi jak widzicie to kolejny dowód z tysięcy na to że wypuszczanie jest ciekawsze i bardziej emocjonujące , a pstrągarz C&R to człowiek tak cenny jak cenne jest złoto :D

#591 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1939 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 04 wrzesień 2011 - 11:02

Mojego wyjąłem na odcinku ,,kill'',więc nie sądzę żeby był przez kogoś złowiony. :D

Nie bądź takim defetystą :D nie tylko Ty wypuszczasz ryby na killu. Gratuluję przyjaźni z pstrągalem :D

#592 OFFLINE   hoin

hoin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • Lokalizacjapołudniowy wschód

Napisano 04 wrzesień 2011 - 13:06

Mojego wyjąłem na odcinku ,,kill'',więc nie sądzę żeby był przez kogoś złowiony. :D


Może i nie był, a może trafił na normalnego, tak czy inaczej fakt że żyje w miejscu gdzie każdego niemal dnia grozi mu zamrażarka optymizmem nie napawa - próbuję sobie wyobrazić jak bym się zachował na Twoim miejscu gdybym na przykład pewnego dnia spotkał nad rzeką jakiegoś typa z tym pstrągiem w koszyku...

Chyba bym jednak utopił gada... Embarassed

#593 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1939 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 04 wrzesień 2011 - 16:39

Trzeba rybola przesiedlić :lol:

#594 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 04 wrzesień 2011 - 19:38

Może i nie był, a może trafił na normalnego, tak czy inaczej fakt że żyje w miejscu gdzie każdego niemal dnia grozi mu zamrażarka optymizmem nie napawa - próbuję sobie wyobrazić jak bym się zachował na Twoim miejscu gdybym na przykład pewnego dnia spotkał nad rzeką jakiegoś typa z tym pstrągiem w koszyku...

Chyba bym jednak utopił gada... Embarassed



Tak trzeba utopić gada ....... taki gad nie ma prawa żyć :unsure:

ps. Obyś kiedyś Ty nie trafił na takiego radykała
jak Cię spotka jarosz z kiełbachą w koszyku ..... :lol: :lol:

#595 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 04 wrzesień 2011 - 20:12

@hoin
Wiele razy łowiłem te same ryby po 2 razy,najczęściej w odstępach 2-4 tyg.z tej samej miejscówki.Trzeci raz już nie brały.Nie wiem czy to jest spowodowane ostrożnością ryby,zmianą stanowiska czy po prostu zberetowaniem przez chama.
W tamtym roku po złowieniu tego pstrąga 2x w tym samym miejscu już się więcej nie pokazał.Prawdopodobnie zmienił stanowisko bo w tym samym dołku złowiłem innego pięćdziesiątaka :lol:

#596 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 wrzesień 2011 - 20:19

Zrób inne wobki bo do standartów się przyzwyczaił, wie że to Twoje :lol: :lol: :lol:

#597 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 04 wrzesień 2011 - 20:34

Kurcze taka fajna dyskusja czy dwa razy czy trzy razy :unsure: A na naszej Kwisie nie idzie złapać chocby przyzwoitego wymiarka <_< Pustynia :angry: Tak wiec panowie cieszcie sie ze macie takie cudowne łowiska. Kiedys ładnych pare latek wstecz też złowiłem na Bobrze 2 razy tego samego kabanka :mellow: Kilka nastepnych wedkowań i ten sam skubany cwaniak odprowadzał woblerka prawie pod same nogi :D Tak wiec z moich obserwacji wynika ze kropasy dość szybko się uczą :mellow:

#598 OFFLINE   Riqelme

Riqelme

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 04 wrzesień 2011 - 21:40

Pstrągman to Twoja ryba. To Ty ją łowisz! Ty ją złowiłeś kilka razy i NIECH TAK JUŻ ZOSTANIE!!! Gratulacje kolego!!! Życzę CI żebyś złowił JĄ jesze kilkadziesiąt razy!!! Niech na zawsze to będzie Twoja ryba. Na zawsze!!! I niech będzie coraz bardziej ostrożna żebyś mógł coraz bardziej sie wykazać!!! Gratulacje wielkie. Niech Ci sprawia radość co roku. Piękny okaz!

#599 OFFLINE   hoin

hoin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • Lokalizacjapołudniowy wschód

Napisano 05 wrzesień 2011 - 03:17

@hoin
Wiele razy łowiłem te same ryby po 2 razy,najczęściej w odstępach 2-4 tyg.z tej samej miejscówki.Trzeci raz już nie brały.Nie wiem czy to jest spowodowane ostrożnością ryby,zmianą stanowiska czy po prostu zberetowaniem przez chama.
W tamtym roku po złowieniu tego pstrąga 2x w tym samym miejscu już się więcej nie pokazał.Prawdopodobnie zmienił stanowisko bo w tym samym dołku złowiłem innego pięćdziesiątaka :lol:


To naprawdę fajna dyskusja
Ja to w sumie sam nie wiem co na ten temat myśleć. Dwa z 3 moich tegorocznych dubli zostały złowione po 2-3 tygodniach właśnie i oba spłynęły paręset metrów dół w stosunku do miejsca gdzie zastałem je po raz pierwszy. Ciekawa sytuacja była z trzecim. Pierwszym razem zastałem go marcem w bankowym dołku, gdzie stoi coś niemal zawsze, toteż zawsze sprawdzam go dokładnie. Przez następne miesiące znajdowałem tam inne ryby, aż w czerwcu ponownie trafiłem tego samego. Sam nie wiem jakie z tego płyną wnioski, ale cieszy że zdążył przyrosnąć o 2 centy


#600 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2065 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 17 wrzesień 2011 - 22:10

Dzisiaj oficjalnie zakonczylem sezon. wyjalem 4 Kropki z tego 3 powyzej 40cm.

http://img641.imageshack.us/img641/7131/44er.jpg

http://img824.imageshack.us/img824/5509/42er.jpg

http://img827.imageshack.us/img827/2816/40er.jpg