Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okonie 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
326 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 25 wrzesień 2011 - 21:42

@wobler-fajnie by bylo jak byś napisal parę slów odnośnie tego kijka i jego przydatnosci pod lowienie okoni.

Ja dzisiaj nieźle polowilem.Ladnie żerowaly na drobnicy, która masowo się pokazala pod powierzcznią.
Sprzęt: wklejaknka do 13 g, koowrotek shimmano 2000 z plecionką 5 lb (Bronx) i rożne gumy jako przynęty.

http://img195.imageshack.us/img195/9743/okon1a.jpg

 <a href='http://img217.imageshack.us/img217/5206/okon2.jpg' class='bbc_url' title='Zewnętrzny odnośnik' rel='nofollow external'>http://img217.images.../5206/okon2.jpg</a>

wszystkie zdrowe odplynely

http://img687.imageshack.us/img687/2577/okonwoda1.jpg

ziuta

#202 ONLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 26 wrzesień 2011 - 06:25

Okej :D

Kij zakupiłem z myślą o cykadach 5-12g, przy 5-tce spisuje się już super czuć pięknie przynętę, przy 12-tce nie ma żadnego problemu, daje radę nawet pod 15g cykadami na sandacze. Próbowałem łowić także gumami, od 5g główek jest super, a łowiłem nawet 12-tkami i 14-tkami + guma. Jest super lekki, strasznie czuły, szybki, a jego główną zaletą (dla mnie) jest to, że ładnie przechodzi w ugięcie pod rybą. Nie miałem jeszcze w ręku takiego kija, przeważnie szybkie i czułe kije - jakie miałem - pod obciążeniem nie ulegały zbyt mocno i nie odpierały ataków, ucieczki ryby. Pod ładnym okoniem kijek pracuje na połowie długości. Doskonale czuć na nim brania, nawet puknięcia sandaczy. Złowiłem nim już i szczupaki i okonie i sandacze i jestem pełen podziwu - ten kijek potrafi :D Już szykuję się na następnego. No i dożywotnia gwarancja w PL, bo z st. croixami różnie bywa... :D

#203 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 wrzesień 2011 - 08:10

Zander Hunter - odjechane ryby, dla mnie - mistrzostwo!

#204 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 26 wrzesień 2011 - 08:58

Dziękuję @Krzyśku - mimo że to przyłów sandaczowy to cieszy
bardzo :mellow: :mellow: :mellow:

#205 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 wrzesień 2011 - 08:59

Rozumiem, że drugi z trola?

#206 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 26 wrzesień 2011 - 09:11

Tak jest :mellow: , napływałem z 5 razy na to miejsce i za każdym razem
było branie i ryba.
W sumie to z 12 szt. od 35 do 44 cm.
Potem sobie poszły. W sumie to dobrze bo aborygeni zaczeli sie interesować co ja tak w kółko pływam. :D

#207 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 wrzesień 2011 - 09:15

Tak jest :mellow: , napływałem z 5 razy na to miejsce i za każdym razem
było branie i ryba.
W sumie to z 12 szt. od 35 do 44 cm.


Świat ryb (i wędkarzy) nie jest sprawiedliwy <_<

#208 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 26 wrzesień 2011 - 09:20

Zgadzam się w stu procentach jak patrzę na twoje okazy <_<

#209 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 wrzesień 2011 - 09:27

Cięta riposta :lol:

#210 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 26 wrzesień 2011 - 11:04

Okej :D

Kij zakupiłem z myślą o cykadach 5-12g, przy 5-tce spisuje się już super czuć pięknie przynętę, przy 12-tce nie ma żadnego problemu, daje radę nawet pod 15g cykadami na sandacze. Próbowałem łowić także gumami, od 5g główek jest super, a łowiłem nawet 12-tkami i 14-tkami + guma. Jest super lekki, strasznie czuły, szybki, a jego główną zaletą (dla mnie) jest to, że ładnie przechodzi w ugięcie pod rybą. Nie miałem jeszcze w ręku takiego kija, przeważnie szybkie i czułe kije - jakie miałem - pod obciążeniem nie ulegały zbyt mocno i nie odpierały ataków, ucieczki ryby. Pod ładnym okoniem kijek pracuje na połowie długości. Doskonale czuć na nim brania, nawet puknięcia sandaczy. Złowiłem nim już i szczupaki i okonie i sandacze i jestem pełen podziwu - ten kijek potrafi :D Już szykuję się na następnego. No i dożywotnia gwarancja w PL, bo z st. croixami różnie bywa... :D


Dzięki za opis. Szkoda tylko że nie występuje w dłuższej wersji :( jakoś nie lubię łowić na 2 m kije.
powodzenia
ziuta

#211 OFFLINE   darsio

darsio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 26 wrzesień 2011 - 11:27

[quote]
Okej :D

Kij zakupiłem z myślą o cykadach 5-12g, przy 5-tce spisuje się już super czuć pięknie przynętę, przy 12-tce nie ma żadnego problemu, daje radę nawet pod 15g cykadami na sandacze. Próbowałem łowić także gumami, od 5g główek jest super, a łowiłem nawet 12-tkami i 14-tkami + guma. Jest super lekki, strasznie czuły, szybki, a jego główną zaletą (dla mnie) jest to, że ładnie przechodzi w ugięcie pod rybą. Nie miałem jeszcze w ręku takiego kija, przeważnie szybkie i czułe kije - jakie miałem - pod obciążeniem nie ulegały zbyt mocno i nie odpierały ataków, ucieczki ryby. Pod ładnym okoniem kijek pracuje na połowie długości. Doskonale czuć na nim brania, nawet puknięcia sandaczy. Złowiłem nim już i szczupaki i okonie i sandacze i jestem pełen podziwu - ten kijek potrafi :D Już szykuję się na następnego. No i dożywotnia gwarancja w PL, bo z st. croixami różnie bywa... :D
[/quote]
Kijek wydaje się fajny, tylko cena na poziomie Avida..........
wydawało mi się, że są to tańsze kije
przepraszam za OT

Dzięki za opis. Szkoda tylko że nie występuje w dłuższej wersji :( jakoś nie lubię łowić na 2 m kije.
powodzenia
ziuta
[/quote]


#212 ONLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 26 wrzesień 2011 - 13:03

[quote]
Okej :D

Kij zakupiłem z myślą o cykadach 5-12g, przy 5-tce spisuje się już super czuć pięknie przynętę, przy 12-tce nie ma żadnego problemu, daje radę nawet pod 15g cykadami na sandacze. Próbowałem łowić także gumami, od 5g główek jest super, a łowiłem nawet 12-tkami i 14-tkami + guma. Jest super lekki, strasznie czuły, szybki, a jego główną zaletą (dla mnie) jest to, że ładnie przechodzi w ugięcie pod rybą. Nie miałem jeszcze w ręku takiego kija, przeważnie szybkie i czułe kije - jakie miałem - pod obciążeniem nie ulegały zbyt mocno i nie odpierały ataków, ucieczki ryby. Pod ładnym okoniem kijek pracuje na połowie długości. Doskonale czuć na nim brania, nawet puknięcia sandaczy. Złowiłem nim już i szczupaki i okonie i sandacze i jestem pełen podziwu - ten kijek potrafi :D Już szykuję się na następnego. No i dożywotnia gwarancja w PL, bo z st. croixami różnie bywa... :D
[/quote]
Kijek wydaje się fajny, tylko cena na poziomie Avida..........
wydawało mi się, że są to tańsze kije
przepraszam za OT

Dzięki za opis. Szkoda tylko że nie występuje w dłuższej wersji :( jakoś nie lubię łowić na 2 m kije.
powodzenia
ziuta
[/quote]

[/quote]

Miałem nie jednego avida w ręku i ten dużo bardziej mi się podoba :D


#213 OFFLINE   TomSuw

TomSuw

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorze środkowe
  • Imię:TOM
  • Nazwisko:SUW

Napisano 28 wrzesień 2011 - 11:32

Po blisko miesięcznym odpoczynku od jeziorowych okoni i uganianiu się za pasiakami po malowniczych leśnych jeziorkach ponownie zawitałem nad jednym z przymorskich jezior. Okonie żerowały intensywnie choć falami, casta totalnie ignorowały mimo iż zwracały 8 cm oknkami... Sztuk jako takich wielkich nie było wszystkie 30>max 34cm. Było ich sporo bo ja i kumpel dobrze się pobawiliśmy, a na koniec dnia strzelił wielki okoń, który jednak wybrał wolność ( i tak by pływał dalej) był to wielki morski okoń, ale to dopiero początek

Kilka ujęć z przedwczoraj:

http://img694.imageshack.us/img694/2268/1007789s.jpg

http://img813.imageshack.us/img813/8054/1007763.jpg

http://img215.imageshack.us/img215/6403/1007764.jpg

http://img263.imageshack.us/img263/3193/1007762k.jpg

Wczoraj niestety zgoła odmienne warunki pogodowe, no zaczęła się dłubanina:

http://img813.imageshack.us/img813/1562/1007803.jpg

http://img6.imageshack.us/img6/3928/1007807w.jpg


Może jeszcze w tym roku się uda

#214 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 28 wrzesień 2011 - 13:09

Fajne okonie, gratuluję i czekam na fotki tego morskiego potwora B)

pzdr
ziuta

#215 OFFLINE   ZiomSeb

ZiomSeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 28 wrzesień 2011 - 19:21

Ladne okonie! Gratulacje, ale bez wyginania pyszczkow tez bylyby ladne fotki. Pozdrawiam

#216 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 28 wrzesień 2011 - 20:10

Nie no już nie przesadzaj z tym wyginaniem pysków, niedługo
zaczniesz na lasso łapać bo stwierdzisz że hak to zbyt brutalne i bolesne dla ryby. :unsure:
Gratulacje ładne rybska
pzdr.
ZH

#217 OFFLINE   ZiomSeb

ZiomSeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 28 wrzesień 2011 - 21:29

Nie bardzo rozumiem :D , powielam forumowe tendencje. Skoro można łapać i wypuszczać ,to wypadałoby zadbać żeby ryby nie okaleczać tylko po to żeby mieć fotkę z jej głęboki przełykiem :mellow:.

#218 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 wrzesień 2011 - 21:34

Fajne okonie!!!!
Pyszczek był wałkowany (nie dosłownie oczywiście :D) na tym forum tyle razy, że aż kręci mi się w głowie na samą myśl ile - nie ma to żadnego znaczenia w kontekście C&R :D

#219 OFFLINE   TomSuw

TomSuw

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorze środkowe
  • Imię:TOM
  • Nazwisko:SUW

Napisano 28 wrzesień 2011 - 21:47

Rozumiem wszelkie niepokoje, jednak uważam, że okoniom nic się nie dzieje podczas takowego chwytu, jeśli by tak było raczej nikt by tego nie stosował.

To jak podbierać suma? jak nie za szczękę? Jak szczupaka jak nie pod skrzela...każdy rybi chwyt może budzić wątpliwości...i w niektórych przypadkach pewnie może wyrządzić jakąś szkodę rybie...ale ja osobiście nie spotkałem się z uszkodzeniem szczęki okonia podczas takowego chwytu...i powiem tak, że wolę go pewnie trzymać za żuchwę niż ma mi się wyślizgnąć z superdelikatnego chwytu i spaść z dość dużej wysokości na nie miękką przecie łódkę...

Może jeszcze zdjęcia nieetyczne bo przynęta w pysku? bo i z takimi opiniami się spotkałem...

#220 ONLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 28 wrzesień 2011 - 21:52

Ja też tak chwytam okonie, nigdy nie zauważyłem, żebym jakoś uszkodził okonia trzymając go w ten sposób, pewny chwyt. Nie wiem o co chodzi co niektórym... :lol: :mellow: Ładne ryby, brawo