Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okonie 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
326 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 20 czerwiec 2011 - 09:01

Głębia ostrości zalezy min. od ogniskowej, przysłony i odległości od fotografowanego obiektu.
W lepszej małpie możesz nustawić mniejszą przysłonę,choć generalnie słyną one z wiekiej GO.
W posprocesingu stosowane są specjalne filtry do blurowania tła, min, gaussian blur. Praca na wartwach, maskowanie opcje krycia i można osiagnąc podobny efekt, choc nigdy nie zastąpi on naturalnego bokehu soczewkowego.

P.S. Arek, bardzo podoba mi się to ujęcie :D

#82 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 20 czerwiec 2011 - 09:20

[quote]
Kurcze jak Wy robicie te zdjęcia? :huh:
Aparat mam, ryby też czasem się trafią a efekt zgoła odmienny Embarassed


[/quote]
To proste Zanderix przed zrobieniem fotki wsadził okonia w domalux tak jak wobler ;). Śliczne zdjęcie. I pytanie do Zanderixa, nie jak to zrobić tylko czy się da na zwykłej małce uzyskać takie kadrowanie, żeby ostrość była wyłącznie na pierwszy plan. Bo mi się wydaje, że jednak robicie to w jakimś programie.
[/quote]

Nigdy nie ukrywałem, że moje zdjęcia mają w swoim żywocie dwa etapy: pstryk i obróbka - wszystko po to aby efekt końcowy stał się miłą i ładną dla mojego oka pamiątką , a jeśli i przy okazji podobają się innym - jest mi bardzo, bardzo miło.


Kompakty ze względu na swoją budowę mają bardzo dużą głębię ostrości, w bardziej zaawansowanych można wybrać opcję preselekcji przysłony i ręcznie wymóc jak najmniejszą, jeśli wydaję się być jeszcze za duża pozostaje obróbka programowa.
W lustrzankach nie ma problemu z małą GO - ale np. dla mnie bywa to czasami bardzo uciążliwe, bo jak mawia przysłowie : Łatwiej kołek obcinkować niż go później pogrubasić - i tak w małpkach nigdy nie miałem problemu z rozmyciem ostrego tła, zaś w lustrze mam zawsze problem niemocy z wyostrzeniem rozmytego.

PZDR
Zanderix



#83 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 20 czerwiec 2011 - 10:46

Może zaśmiecę odrobinę wątek ale to tylko jeden post i zdjęcie odnośnie GO.

Oto jak można rozmyć drugi plan odpowiednio ustawiając wartość przysłony w małpce - f2.0. Co prawda małpka nie byle jaka bo Lumix LX3 i siedzi w nim szerokokątne jasne szkło LEICA. Ale zawsze małpa :D

Zero obróbki.

.

Załączone pliki



#84 OFFLINE   gfg8

gfg8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów

Napisano 20 czerwiec 2011 - 14:12

Ryby ładne, ale te fotki z photoshopem w tle to przykra sprawa:/ to nagminne mazanie po zdjęciach, przyklejanie pasków, zasłonek i innych gabarytów uwłacza jakości tego forum, każdy ma do tego prawo aczkolwiek pozwolę sobie wyrazić swoją opinie - zdjęcia tracą całkowicie na wyrazie, lepiej byłoby ich nie wstawiać.


To zapewne do mnie…wiec usunę te fotki skoro są takie straszne(cale szczęście ze nie zamieściłem 5 pozostałych, bo pewnie naraziłbym się na jeszcze większa krytykę).
To zamazanie zrobiłem w interesie tych pięknych rybek. Żeby znaleźć łowisko w mojej okolicy gdzie w ciągu kilku godzin można złapać 8-10 okoni w przedziale 38-41,5cm i to nastawiając się wyłącznie na te śliczne rybki a nie, jako przyłów przy „szczupaczneniu”, poświeciłem na to prawie każdy weekend przez ostatnie 12 miesięcy. Taki 40 centymetrowy okoń ma zapewne około 15 lat, zdążyło mi się już w tym roku ze złapałem dwa razy ta sama rybę, szybko wypuszczone przezywają i rosną dalej. Robię szybko jedna fotkę(aparat mam zawsze przy pasku) i rybka do wody(trwa to wszystko kilkanaście sekund wiec ryba bez żadnego „dotleniania” swobodnie odpływa), nie zastanawiam się jak fotka wyszła.

Forum czytają różne osoby w większości zapewne popierające C&R, ale czy napewno wszyscy?
Zbiornik tej wielkości z robakiem na haczyku można z tych okoni ogołocić w 2 tygodnie…a nie chce w celu złapania 40cm okonia wyruszać na wyprawę do Szwecji.

PS. Rozumiem ze kolega saw_olsztyn zaszczyci nas w niedługim czasie swoim doskonałymi i nienagannymi fotografiami, które znacząco podniosą „jakość tego forum”.
Bo rozumiem ze sam doszedł już do perfekcji i dlatego zdobywa się na konstruktywna krytykę innych.


#85 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 20 czerwiec 2011 - 16:25

[quote]
Kurcze jak Wy robicie te zdjęcia? :huh:
Aparat mam, ryby też czasem się trafią a efekt zgoła odmienny Embarassed


[/quote]
To proste Zanderix przed zrobieniem fotki wsadził okonia w domalux tak jak wobler ;). Śliczne zdjęcie. I pytanie do Zanderixa, nie jak to zrobić tylko czy się da na zwykłej małce uzyskać takie kadrowanie, żeby ostrość była wyłącznie na pierwszy plan. Bo mi się wydaje, że jednak robicie to w jakimś programie.
[/quote]

Krissu23 - w większości małpek jest opcja makro (w Canonach to taki kwiatek/tulipanik?) dzięki temu można trochę oszukać aparacik. Ustawiasz tę funkcję i z nieco bliższej niż zwykle odległości łapiesz ostrość na eksponowanym obiekcie. Punkt ostrości powinien być dobrze ostry, a reszta będzie ładnie rozmyta. Taki mały trick.

Jeśli nie ma takiej opcji, to pozostaje nieruchomo trzymać fotografowany obiekt, a w czaaaaasie robienia fotki poruszyć tłem. Zdecydowanie trudniejsze zadanie, ale byli i tacy co chodzili po wodzie...

Powinno zadziałać

#86 OFFLINE   anowi

anowi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaBodenseekreis

Napisano 20 czerwiec 2011 - 18:47

Moja zdobycz z niecodziennym ujęciem bo pstryknięta tylko jedna fotka aparatem w telefonie.
Równe 40cm agresji w czystym wydaniu.
I pomyśleć,że tylko jeden wyjęty na 5 sztuk.

Załączone pliki

  • Załączony plik  okon.jpg   37,34 KB   463 Ilość pobrań


#87 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 21 czerwiec 2011 - 00:34

Już mi się rzygać z przeproszeniem chce, jak kolejny raz widzę, że z jednego jest przetaczane w drugie. Chciałem po prostu koleżeńskiej porady i guzik mnie obchodzi jakie kto zdjęcia wstawia. Chodzi mi o moje własne zdjęcia które robię i których jakość chcę podnieść. Więc dziękuję kolegom za pomoc a w szczególności Mateuszowi bo o taki właśnie tips mi chodziło.


#88 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 25 czerwiec 2011 - 18:42

A taki tam czerwcowy :D
ot, żeby wątek wskoczył na pierwszą stronę B)

http://zanderix.epwik.com.pl/jerkbait/czerwcowy_perch.jpg

PZDR
Zanderix

#89 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 26 czerwiec 2011 - 10:54

Dzisiejszy kocmołuch - tak walił w dno, że ledwo dałem radę go z mułu wyciągnąć :lol:

http://zanderix.epwik.com.pl/jerkbait/czerwcowy_perch2.jpg

PZDR
Zanderix

#90 ONLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2596 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 26 czerwiec 2011 - 13:29

Piękne :D
Gratki

#91 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 26 czerwiec 2011 - 17:21

Przepiękne czerwone płetwy.

Po pstrągu i lipieniu chyba najpiękniej ubarwione rybki w naszych wodach :D

Zdjęcia rewelacja

#92 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 26 czerwiec 2011 - 17:23

Przepiękne czerwone płetwy.

Po pstrągu i lipieniu chyba najpiękniej ubarwione rybki w naszych wodach :D

Zdjęcia rewelacja


Ciekawa lista... :unsure:

O gustach sie nie dyskutuje



#93 OFFLINE   hoin

hoin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • Lokalizacjapołudniowy wschód

Napisano 29 czerwiec 2011 - 20:14

Połaziłem wczoraj troszkę po moim ulubionym bagnie. Okoni sporo. Bez okazów, ale i drobiu na szczęście mało. Na kiju o akcji brzozowej witki pasiaki z przedziału 25-30 dają już doprawdy mega frajdę. Tym bardziej że wybarwione ślicznie. Aż szkoda że tak marny ze mnie fotograf...

.

Załączone pliki



#94 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 10:20

Dzisiejszy kocmołuch - tak walił w dno, że ledwo dałem radę go z mułu wyciągnąć :lol:

Zdjecie takie ze ten okon wyglada na co najmniej 90cm :mellow: Brawo.


#95 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 01 lipiec 2011 - 06:19

[quote]
Dzisiejszy kocmołuch - tak walił w dno, że ledwo dałem radę go z mułu wyciągnąć :lol:
[/quote]
Zdjecie takie ze ten okon wyglada na co najmniej 90cm :mellow: Brawo.

[/quote]
Ba 90cm :mellow: , on nie miał nawet 90dkg :lol:
Dzięki i PZDR
Zanderix

#96 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 01 lipiec 2011 - 06:29

Piękne pasiaczki koledzy :D .Gratulacje!!!!

#97 OFFLINE   wyjec

wyjec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz

Napisano 03 lipiec 2011 - 13:50

Niby przyłów jednak ostatnimi czasy w trakcie boleniowania sporo ich się wiesza na glogi :D
http://img402.imageshack.us/img402/8263/tofikokonulek.jpg

#98 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 03 lipiec 2011 - 17:50

Miał byc szczupak,a zagryzł zyciowy okonek 40cm,fotka słaba bo telefonem,
Przyneta cos ala gnom 3,plećka 20lb,młynek TDS-CU 3500.Jeziorko <_< głębokosć ok 8-10m.
-------------------------------
http://imageshack.us...djcia0295f.jpg/
  • namek lubi to

#99 ONLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2596 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 05 lipiec 2011 - 15:06

Piona

Tym razem wypadzik na wodę stojącą...efekt-->Największy okoń w tym roku:)
33.5cm:)
Cieszy podwójnie bo celowo złapany (największe b.często mi się trafiały jako przyłowy).
Perch był bardzooo chudziutki-podłużny ...
http://img534.imageshack.us/img534/9213/okoneskii.jpg


#100 ONLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2596 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 08 lipiec 2011 - 16:08

Hej ho!
Dzisiaj druga runda z pasiakami i dwa zero dla mnie:)
Jeden do fotki 31cm:) Tez taki jakis chudziutki ale widocznie taki mają urok na tym akwenie (nie wygłodzone tylko takie poprostu podłużne)
Ciężkie warunki-deszcze,duchota,burze..A jak się przez las przechodziło to jak w tropikach (parno)http://img696.imageshack.us/img696/3470/garb.jpg

Wszystkie rybki rosną dalej i mam nadzieję ,że kiedyś już będe pisał (czwórka z przodu) :D