Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Półmetrowe okonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 02 styczeń 2011 - 18:15

Ma ktoś fotki takich okoni złowionych w Polsce? Jak tak to proszę wkleić :D

#2 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 02 styczeń 2011 - 19:37

Osobiście słyszałem nawet o 58cm, kiedyś miałem nawet foto przy miarce, ale usuwałem wiadomości i mms'a też usunąłem.

Osobiście złowiłem dość fajnego w sezonie, myślałem, że miał 40-pare cm, w domu mierzyłem dolnik i wyszło 45-50centów. Czekam na foty od Was
http://img26.imageshack.us/img26/8903/wobler129beztytulu.jpg

#3 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 02 styczeń 2011 - 19:46

Miałem kiedyś ~50cm w nocy na Boxera 7. Drugi podobny spadł w trakcie holu. Zaliczyłem jeszcze wiele nocy w tym miejscu, ale okonie już się nie pokazały. Tylko sumki i szczupaki. Fotki niestety nie mam. Nie miałem aparatu, a z telefonu wyszła czarna plama...

#4 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 styczeń 2011 - 19:50

Jak na Koronowskim były takie okonie to jeszcze cyfrówek ani komórek nie było...:(

#5 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 02 styczeń 2011 - 20:02

A ja miałem kilka w jeden wieczór a potem się obudziłem :o

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 styczeń 2011 - 20:20

Przeszukaj wątki - okonie 2008, 2009, 2010 na jerkbait.pl, mam wrażenie, że były - znam łowców takich okoni, którzy wrzucali.

Pozdrawiam
Remek

#7 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 02 styczeń 2011 - 22:02

A ja miałem kilka w jeden wieczór a potem się obudziłem :o


Hehe Tomy i 60-tki pływają - przynajmniej ja tak uważam :D Oki poszukam, Kuzyn albo ktoś inny pamiętam wstawiali fotkę okonia i syna. Zaraz przeszukam :D

Znam kolesia, który w tym roku regularnie takie łowił - miałem mms'y z foto przy miarce, jednak usunąłem z wszystkimi innymi wiadomościami. Między innymi okonie 52 53 55 i 58 :D Ostatnio słyszałem o 2,52kg więc myślę, że około 50 też miał :D

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 styczeń 2011 - 23:21

Dokładnie - kuzyn wrzucał. Nie wiem ile ale kilka złowił takich około 5 dych.

#9 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2011 - 01:15

5 dych panowie :mellow: w innym przeliczniku dla mnie granica nie do przebicia ;p

#10 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 03 styczeń 2011 - 08:22

@PAMPUCH w tym roku wstawiał sporo ponad 50cm tyle że te chyba nie były polskie. :D

#11 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 03 styczeń 2011 - 13:25

@PAMPUCH w tym roku wstawiał sporo ponad 50cm tyle że te chyba nie były polskie. :D


Chyba wszędzie jest więcej ryby jak u Nas w PL :D Tak więc zagraniczne mnie nie interesują, ale oglądając fotki z wątku natknąłem się na Jego fotki - ładne garbusy :D

#12 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 03 styczeń 2011 - 21:27

Potwierdzam kolega, który pisze o sporawych okonkach z Koronowskiego ma rację i nie można zarzucić mu że jest lepszy niż Andersen i Bracia Grimm.
Ja osobiście na Koronowskim w rejonie takiej wysepki największego jakiego złowiłem miał 46 ale widziałem u gostka z Piły okonka który miał sporo ponad 50.

Pozdrawiam.

P.S.

Na Śląsku też jest taki kawałek wody gdzie okonie po 50 cm to chleb powszedni, ale dopóki nie udostępnia wody z łódek to na regularne wyniki trzeba będzie poczekać.

#13 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2944 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 03 styczeń 2011 - 21:34

ale dopóki nie udostępnia wody z łódek to na regularne wyniki trzeba będzie poczekać.

Mam identyczne przemyślenia odnośnie zbiornika, na którym złowiłem 46 i 47. I jestem pewien, że są większe. Tyle, że jak nie daj Boże udostępnią to będzie po rybach...

#14 OFFLINE   artmaniac

artmaniac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 03 styczeń 2011 - 21:39

A jednak te opowieści o okoniach na koronowskim to już raczej historia. Są jeszcze i to bardzo duże, ale w znacząco mniejszych ilościach i trudno dostępne. Regres łowiska zweryfikowany osobiście a także z relacji połowów rybaka.

#15 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 03 styczeń 2011 - 22:07

Wstawiałem kiedyś zdjecie takiego 48cm zlowionego przez kolege na jednej z małych żwirowni 2 dni temu czyli 1.01 kolega złowił tam 50-taka a słyszałem że 2 lata temu koleś złowił na tej samej żwirowni z pod lodu 55,53,50 wszystkie ryby padły z lodu na blaszke
a żwironia chyba nie ma nawet 2 hektarów :huh:

Bartek

#16 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 03 styczeń 2011 - 22:15

To zazdroszczę koledze tych 2 hektarów.... Ja od ponad 10 lat rozpracowuję taki jeden zbiornik na Śląsku który ma kilkaset hektarów, w pogoni min. za okoniami i jak do tej pory nie dane było mi wyjąć okonia większego jak 54, a wiem, że są sporo większe.

60-tka........marzenie ściętej głowy, hmmmmmm.

#17 OFFLINE   grubyzwierz

grubyzwierz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 04 styczeń 2011 - 15:38

Jezioro Miejskie - Pszczew. 15 lat temu złowiłem okonia 54 cm. Nie było wówczas aparatu więc zdjęcia nie mam. A co lepsze - do pomostu okoń został odprowadzony przez stado mniejszych i większych sztuk. Największe miały spokojnie + 60 cm.

Inna historia, sprzed kilkunastu lat. Jezioro Chłop - Pszczew/Borowy Młyn. Plażujemy z rodzicami, ja brodzę w wodzie. Z głębiny stado okoni zapędza drobnicę po sam brzeg. wielkie okonie przewalają się koło mnie łykając drobnicę. Okonie nie jakieś 40 cm. Wszystko znacznie większe. Jak jest teraz? nie wiem. woda w rąkach dzierżawcy. Podobno siaty stoją non stop, także z okoniami pewnie tak krucho jak z sandaczem i szczupakiem.

Uważam się za szczęściarza, bo na szczyla widziałem jak wielkie okonie razem z perkozami i mewami zaganiały stada drobnicy z głębin po brzeg. W okresie wakacji działo się tak kilka- kilkanaście razy dziennie. Woda się wówczas gotowała, ludzie przystawali na promenadzie oglądać ten ciekawy spektakl. Kiedy ostatni raz widziałem takie polowanie ? Nie pamiętam... Smutne

#18 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 04 styczeń 2011 - 19:48

No to kolega jest szczęściarzem, że miał okazję widzieć takie po około 60 i większe jak sam pisze.






#19 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9513 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 styczeń 2011 - 19:56

No to kolega jest szczęściarzem, że miał okazję widzieć takie po około 60 i większe jak sam pisze.



Co prawda nie widziałem sześćdziesiątek z Pszczewa ale, sądząc po własnych wynikach sprzed kilku laty i wspomnianych okolic (Szarcz), mogę przypuszczać, że takie 50+cm są tam jeszcze ;) .
Inna rzecz, to na nie trafić :mellow:


#20 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 04 styczeń 2011 - 20:04

U mnie na żwirowniach które są dziełem faszystów i hitlera na 100% są takie kabany.Postanowiłem w lecie za nimi ponurkować.