Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jez. Żarnowieckie (Żarnowiec)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2479 odpowiedzi w tym temacie

#1061 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 sierpień 2018 - 22:03

Jak byłem ostatnio nad zarno, to na blatach plywal na pelnej predkosci RIB z turystami :(
Ktoregos dnia zobaczylem plywajacego szczupaka, trafionego sruba - masakra :(
Jak ktos chce sobie poszpanowac, spoko, ale ma od tego gleboka wodę. Niech nie mieli ryb na plyciznach.

Ws tego RIBa dzwonilem do roznych miejsc (m.in. kck Krokowa itd itp), wszedzie odbijalem się o ścianę. W końcu jakims sposobem dodzwonilem sie do Pani odpowiedzialnej za tego RIBa, wytlumaczylem sprawę (niech sobie plywa, ale na głębokiej wodzie gdzie nikomu tak nie wadzi i nie niszczy ryb). Za tydzien pojade i zobaczę gdzie on obecnie plywa

Wysłane z mojego SM-G870F przy użyciu Tapatalka
  • gaweł, BOB i Pikehero320 lubią to

#1062 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1066 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 07 sierpień 2018 - 07:49

Niestety na tym jeziorze to standard, zarówno wśród wędkarzy jak i motorowodniaków. Nie ważne ile "kucy" ma silnik, czy ma 15, 50 czy 115, ważne żeby pokazać innym że "moja łódka pójdzie w ślizg". Widocznie faceci trzymający rumpel czy ster mają jakieś kompleksy. Nawet jak  zmieniają miejscówkę o 100-200 m to trzeba dać gazu na maksa...
Popływa taki na całym gazie po płytkim a później dziwi się że szczupaki nie biorą lbo łowią ryby pokaleczone...
Wcale nie lepsi są koledzy pływający na skuterach czy holujący narciarzy - nie wiem po cholerę podpływają do łodek wędkarskich, ciekawość ?
Dojdzie do tego że ktoś się wkurzy i wprowadzi tam strefę ciszy lub ograniczenie mocy do np 10 KM i skończą się wygłupy...


Użytkownik Okonhel edytował ten post 07 sierpień 2018 - 07:51

  • gaweł i MajKar lubią to

#1063 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 449 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 07 sierpień 2018 - 08:57

Wcale nie lepsi są koledzy pływający na skuterach czy holujący narciarzy - nie wiem po cholerę podpływają do łodek wędkarskich, ciekawość ?


Niestety, ale tacy ludzie potrzebują publiki. Muszą pokazać umiejetność slalomu między łódkami. Na mniejszych akwenach miałem przypadek podpływajacych pod ponton triatlonowców i nurków :/. Chyba chcą zaliczyć Bustera lub Bandita na klatę :/
  • gaweł i Mateo1989 lubią to

#1064 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 09 sierpień 2018 - 00:29

Tak mi się zebrało na pewne przemyślenie łowienia na Żarnowcu/po sobotnim łowieniu z Kol.Milupa,były 4 łodzie alu,waliły na pełnej prędkości,chyba z Orfy/.

Obserwuję od dłuższego czasu zajefajne aluminiowe łodzie z "fachowcami"w super koszulkach,z ekstra sprzęciorem jak zapierdzielają na płytkim/1-2m/na pełnej pi.dzie swoimi cacuszkami :(

Po cholerę?Chcą pokazać że mają ileś tam kucy?

Koleżanko/Kolego wędkarzu jak przyjedziesz na Żarnowiec to mam prośbę-Szanuj innych łowiących i ryby którym możesz przetrącić krg,nie wal na maxa po płytkiej wodzie.

Narciarze wodni,bombery itp.jednostki niestety to grupa ludzi mających w du.pie wędkarzy ale do czasu bo jak "niechcący"dostanie takim np.Fatso 14S po plerach to może wtedy się ocknie że nie jest sam na wodzie.

 

 

 

Paweł tak też mi się zebrało na pewne przemyślenia :

- na każdym naszym corocznym  spotkaniu castingowym  które osobiście organizujesz , łodzie płyną z Orfy na pełnej prędkości ( jakoś Ci to wcześniej nie przeszkadzało )

- dlaczego chłopaków w teamowych koszulkach  nazywasz fachowcami w cudzysłowie, to jest nie fair ,w jakiś sposób zasłużyli na te barwy ( nie obrażaj ludzi, których nie znasz, bo dla wędkarstwa w Polsce zrobili dużo więcej niż Ty )

- z ekstra sprzęciorem ( to jest bardzo słabe , zaglądałeś im do łodzi ? Jak byłeś tak blisko to było trzeba mieć trochę odwagi i zwrócić im uwagę , że za szybko pływają  , a nie ocierasz łzy publicznie szukając poklasku )

- kucy mieli 30 -40 to mi potęga , prawdziwe potwory plujące ogniem ; )

- ,,niechcący " dostanie takim Fatso po plerach ( groźba ,Paweł  nauczycielowi to chyba nie przystoi )

 

Pozdrawiam 

 

PS. Od kiedy tam pływam wszyscy robią tak samo najpierw dryf , a potem na pełnej piz dzie  jak to nazywasz na początek i znowu dryf .

Jedynie ci nie płyną w ślizgu, co nie pozwalają im na to silniki ( a tym to zawsze przeszkadza , że ktoś pływa szybciej od nich ; )


Użytkownik Kayak Fishing Poland edytował ten post 09 sierpień 2018 - 00:42


#1065 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10179 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 09 sierpień 2018 - 07:05

Arku, jako że jest to polemika między wami odniosę się tylko do Twojej pierwszej uwagi.

Faktycznie, łodzie z Orfy zap...ją na Lubkowo na pełnej parze, ale płyną po plosie jeziora i nikt tutaj tego nie potępia.

Już nie mogę się doczekać 16-go sierpnia aby móc wypłynąć z Orfy

Pozdrawiam :)


  • Hubertus lubi to

#1066 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2002 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 09 sierpień 2018 - 07:06

No i widzisz @gaweł, kim Ty jesteś że śmiesz zwracać uwagę "chłopakom w teamowych koszulkach"?!



#1067 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5848 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 09 sierpień 2018 - 07:32

Pływając po płytkim niszczymy roślinność i ryby, trzeba mieć tochę wyobraźni, a nie jak mam to ile fabryka dała. Odniosę się jeszcze do teamowych koszulek, mi osobiście one nie przeszkadzają. Śmialiśmy się z dziadkow w fufajkach, teraz śmiejemy się z teamów. Oczekujemy zmian wizerunku polskiego wędkarza, a jak te zmiany następują to je krytykujemy. Przeszkadzają nam szybkie łodzie, koszulki, dobry sprzęt. Fakt, Gaweł trochę trafnie napisał że przeszkadzają głównie tym których na to nie stać.  



#1068 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8449 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 09 sierpień 2018 - 08:27

Może ja coś od siebie dodam bo byłem świadkiem całej akcji.
Gawłowi chodziło o pływanie na pełnej pi.. po blatach na płytkim, w tej sytuacji łódki poszły na maksa aż do końca blatu i nie chodziło o zajęcie miejsca, a o wyścigi.
Ekipy po wpłynięciu na blat w śmiechu urządziły sobie tratwę, a dopiero po jakimś czasie zajęły miejsca.


P.S. Arek, nie były to silniczki 30-40km

#1069 OFFLINE   Paździoch

Paździoch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 09 sierpień 2018 - 08:49

Zajmijcie się łowieniem a nie debatowaniem jak kto gdzie pływa.


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
  • Tu nie ma ryb., golenia i @Brig lubią to

#1070 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 09 sierpień 2018 - 09:28

Arku, jako że jest to polemika między wami odniosę się tylko do Twojej pierwszej uwagi.

Faktycznie, łodzie z Orfy zap...ją na Lubkowo na pełnej parze, ale płyną po plosie jeziora i nikt tutaj tego nie potępia.

Już nie mogę się doczekać 16-go sierpnia aby móc wypłynąć z Orfy

Pozdrawiam :)

 

 

Szkoda , że tylko do pierwszej ; )

 

Na spotkaniu jest zawsze około 20 - 30 łodzi część płynie po plosie a część po płyciźnie gdzie jest mniejsza fala 

 

Pozdrawiam Robert


  • barwena1977 lubi to

#1071 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 09 sierpień 2018 - 09:43

No i widzisz @gaweł, kim Ty jesteś że śmiesz zwracać uwagę "chłopakom w teamowych koszulkach"?!

 

Nie ironizuj

Problem w tym , że nie zwrócił na gorąco tylko teraz wylewa żale na forum i obraża ludzi


  • sucks_one lubi to

#1072 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 09 sierpień 2018 - 09:48

Pływając po płytkim niszczymy roślinność i ryby, trzeba mieć tochę wyobraźni, a nie jak mam to ile fabryka dała. Odniosę się jeszcze do teamowych koszulek, mi osobiście one nie przeszkadzają. Śmialiśmy się z dziadkow w fufajkach, teraz śmiejemy się z teamów. Oczekujemy zmian wizerunku polskiego wędkarza, a jak te zmiany następują to je krytykujemy. Przeszkadzają nam szybkie łodzie, koszulki, dobry sprzęt. Fakt, Gaweł trochę trafnie napisał że przeszkadzają głównie tym których na to nie stać.  

 

 

Gaweł trafnie napisał ?

 

Właśnie Gawłowi to przeszkadza 


  • rothen lubi to

#1073 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2002 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 09 sierpień 2018 - 09:54

Nie ironizuj

Problem w tym , że nie zwrócił na gorąco tylko teraz wylewa żale na forum i obraża ludzi

Może zwyczajnie nie mógł ich dogonić...  :P


  • @Brig lubi to

#1074 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5848 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 09 sierpień 2018 - 10:14

Gaweł trafnie napisał ?

 

Właśnie Gawłowi to przeszkadza 

Mój błąd, chodziło mi o Ciebie że trafnie napisałeś.


  • @Brig lubi to

#1075 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 09 sierpień 2018 - 10:19

Może ja coś od siebie dodam bo byłem świadkiem całej akcji.
Gawłowi chodziło o pływanie na pełnej pi.. po blatach na płytkim, w tej sytuacji łódki poszły na maksa aż do końca blatu i nie chodziło o zajęcie miejsca, a o wyścigi.
Ekipy po wpłynięciu na blat w śmiechu urządziły sobie tratwę, a dopiero po jakimś czasie zajęły miejsca.


P.S. Arek, nie były to silniczki 30-40km

 

 

 

Piotrek na blatach większość łodzi pływa w ślizgu, bo szkoda czasu na pyrkanie , jak masz do pokonania znaczną odległość 

Jest tam w większości głębokość 3 - 6 metrów , a nie jak opisuje Gaweł 1 - 2 

Właśnie dwie łodzie płynęły, by zająć miejsca do dryfu , a ich goniła trzecia łódź, by z nimi pogadać zanim zaczną dryfować ( normalne spotkanie znajomych na wodzie )

 

 

PS. Piotrek były to 30 - 40 i 70 poza tym była prośba wójta by natleniać wodę, bo idzie Przyducha na płyciźnie ; )



#1076 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8449 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 09 sierpień 2018 - 10:20

Coś Arek za mocno interpretujesz wypowiedź Gawła, gdzie tam jest obraźliwe słowo chyba że chodzi Ci o stwierdzenie "fachowcy".

Przeczytaj proszę jeszcze raz ten tekst i zauważ przesłanie, chodzi o wzajemny szacunek.
Mi osobiście przeszkadzało to co zrobili, bo przeplyneli dość blisko nas i trochę rozbujali, Ciebie chyba tam nie było bo bym rozpoznał ;)

Od razu odpowiem, nie nie zwracałem im uwagi bo po pierwsze nie chciałem tracić dryfu, a po drugie to raczej efektu by nie przyniosło słysząc wesołą atmosferę tej ekipy.

#1077 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8449 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 09 sierpień 2018 - 10:25

Wracając do tematu wątku to dziś tylko 2 krótkie sztuki, jeden na sweepera 17, a drugi na Trouta 20cm
  • Karol Krause i giaur27 lubią to

#1078 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 09 sierpień 2018 - 10:29

Zajmijcie się łowieniem a nie debatowaniem jak kto gdzie pływa.


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 Właśnie jest taka pogoda , że można popisać bo z rybą słabo , ale chłopaki w kolorowych koszulkach tak zwani ,, fachowcy " złowili dwie metrówki pomimo pływania w ślizgu 



#1079 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8449 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 09 sierpień 2018 - 10:31

Arek nie tylko oni i co to zmienia, nic.

#1080 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 09 sierpień 2018 - 10:42

Coś Arek za mocno interpretujesz wypowiedź Gawła, gdzie tam jest obraźliwe słowo chyba że chodzi Ci o stwierdzenie "fachowcy".

Przeczytaj proszę jeszcze raz ten tekst i zauważ przesłanie, chodzi o wzajemny szacunek.
Mi osobiście przeszkadzało to co zrobili, bo przeplyneli dość blisko nas i trochę rozbujali, Ciebie chyba tam nie było bo bym rozpoznał ;)

Od razu odpowiem, nie nie zwracałem im uwagi bo po pierwsze nie chciałem tracić dryfu, a po drugie to raczej efektu by nie przyniosło słysząc wesołą atmosferę tej ekipy.

 

Tak o to stwierdzenie mi chodziło , niech każdy patrzy na siebie , a nie ocenia innych

 

Wesoło było bo to wesoła ekipa , ale zapewniam , że pełna szacunku dla ryby i innych wędkarzy 

 

Więc sądzie , że po zwróceniu uwagi grzecznie by przeprosili i zastosowali się do tego 

 

Pozdrawiam


  • sucks_one lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych